PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto oddać obiektyw do czyszczenia i konserwacji?



piotrkap
14-01-2005, 18:32
Jestem posiadaczem obiektywu Canon EF 70-210 3.5-4.5. Kupiłem go w dobrej cenie, ale ma on troszkę pyłków w środku (nie wpływają one na jakość zdjęć) i minimalne luzy. Czy można oddać taki obiektyw do serwisu w celu wyczyszczenia go i skorygowania luzów bez obawy o zepsucie, złe złożenie etc. Proszę o poradę.

Tomasz Golinski
14-01-2005, 18:42
Skoro jakość zdjęć jest ok, to po co ryzykować/wydawać pieniądze?

eternus
14-01-2005, 19:00
Ja bym zdecydowal sie na to tylko w ostatecznosci.

Pszczola
14-01-2005, 21:07
Przy kilku drobnych pylkach, ktore nie wplywaja na jakosc zdjec w serwis bym sie nie bawil. Ja mialem inna przygode. Kupilem w autoryzowanym przez Canona sklepie amatorski telezoom 75-300 (bez IS). Zdjecia robil jak trzeba, tyle tylko, ze przy zoomowaniu cosik w srodku delikatnie skrobalo - jakby jakies blaszki drgaly (ocena organoleptyczna). Szklo bylo na gwarancji i pojechalo po 2 tyg. uzywania do serwisu. W zgloszeniu podalem, ze wydaje dziwne odglosy, ze jakies blaszki furkocza, ze zaraz pewnie sie rozwali, zeby przygladneli sie 'nasmarowaniu' obiektywu i kilka tam jeszcze innych potencjalnych problemow dopisalem/wymyslilem. Szklo wrocilo szybko i od kilkunastu miesiecy dziala jak trzeba, a nawet mam subiektywne wrazenie, ze jakos pracuje nieco lepiej po serwisie, niz wowczas gdy dostalem je niemal prosto z fabryki.

piotrkap
15-01-2005, 12:53
Rzeczywiście, macie rację. Nie warto ryzykować. W niczym przecież nie przeszkadzają jakieś pyłki w optyce, czy minimalne luzy. Dziękuję za porady.