PDA

Zobacz pełną wersję : Wrażenia - 24-70 2.8 L



Spontan
11-01-2005, 19:16
Ahoj nicwam :)

Testu tu nie będzie bo niemam pojęcia nawet jak sie za to zabrać, tylko subiektywne wrażenia czysto organoleptyczne :) .

Może zaczne od minusów bo jest ich duuuużo mniej ;)

- Ciężki, straszne z niego kozaczysko
- średnica 77mm = drogie filtry
- winietuje w specyficznych warunkach przy 24mm (ale ciężko złapać winiete ;) )
- Osłona jest naprawde HUGE :)
- Obiektyw sie wysuwa, przy 24mm wysunięty przy 70mm schowany. Niektórym to przeszkadza, ale np. mi wogle.. tubus w ktorym sie porusza obiektyw jest PANCERNY w doslownym tego slowa znaczeniu :).

i to chyba tyle... ja przynajmniej innych wad nie stwierdziłem szkło prawie perfekt, a co do plusów...

+ Ciężki, kozak ale fajnie leży w łapie :mrgreen:
+ Osłona jest spora... Sexy to wygląda ;)
+ Ostry od f/2.8, przy f/8 to masakra... Troche słabiej z ostrością przy 24mm i f/2.8 ale nie ma też co narzekać
+ AF, hemmm tu chyba nie ma o czym wspominać... Tu nie ma automatycznego nastawiania ostrości, tu ostrość cały czas jest :mrgreen: aż musiałem wyłączyć Bi-bip, bp wkurzające sie robiło jak non stop to sie słyszy :D
+ Kontrasty, kolory, flary brak o CA nie wspominam bo wiadomo że ni mo :)
+ Pierścienie MF i od ognisk. bardzo ładnie chodzą bez żadnych KIT-owych luzów :lol:
+ Reszta plusów to typowe dla L'ek, jak FTM itepe. itede.


A no i bym zapomniał:

JAKOŚĆ WYKONANIA ! :mrgreen:

Sampli tam nie wrzuce.. filmu mi szkoda :twisted:

Jarl Bjorn
13-01-2005, 10:33
Dzięki za opis. Po chwilowej fascynacji 16-35 na podstawie tego to wyczytalem w testach, teraz zastanawiam sie nad kupnem wlasnie 24-70 jako podstawowego obiektywu, tzw. spacer-zooma (fajny termin ktoś wymyślił) do 20D. Ma wprawdzie ograniczony szeroki kąt, ale od biedy mogę posiłkować się KIT-em, a w przyszłości może EFS 10-22. Telezooma nie przewiduę więc tak sobie kalkuluję że zakres ogniskowych z 24-70 x crop byłby na moje fotoamatorskie potrzeby wystarczający. Małym minusem jest spora masa 24-70, ale recenzje jakie przeczytałem są bardzo zachęcające mimo że w jednym z wątków wyczytałem, że w szczególnie niekorzystnych warunkach eksploatacji (kurz) obiektyw trzeba co pewien czas oddać do serwisu na czyszczenie. Wątpię jednak żeby przy czysto amatorskiej eksploatacji taki problem pojawił się.

Spontan
13-01-2005, 16:35
emm jego masa to i zaleta i wada... dla mnie zaleta po 3dniach juz nie czuc ciezaru ;)

Jarl Bjorn
14-01-2005, 15:51
Jak proby zdjeciowe? Mam pytanie 1) do jakiego korpusu podpiales J.E. 24-70 L, jesli do maszyny z cropem 1,6 to czy start "az" od 24 mm x 1,6 mocno ogranicza funkcjonalnosc? W jednym z watkow Kol. Kavoo obliczyl, ze 97% zdjec robi przy ogniskowej pow. 24 mm, jednak brak UWA moze byc odczuwalny chyba nieco bardziej niz owe 3% (?). Pozdrawiam

Spontan
14-01-2005, 16:22
Do eosa 3, mi 24mm wystarcza (ale przy analogu, przy cyfrze ciut wasko)

Tomasz Golinski
14-01-2005, 16:51
Obawiam się, że ta próbka nic nie mówi. W tej wielkości to i foty Kitem są ostre...

Spontan
14-01-2005, 16:53
wiesz dlatego tytul dalem WRAŻENIA a nie test.. a probka ot taka.. zdjeciowa.. nie bede focil tablic bo nie od tego mam aparat

muflon
14-01-2005, 16:55
wiesz dlatego tytul dalem WRAŻENIA a nie test.. a probka ot taka.. zdjeciowa.. nie bede focil tablic bo nie od tego mam aparat
Ale skaner masz chyba o nieco większej rozdzielczości niż powyższa? ;-)

Spontan
14-01-2005, 17:05
ta.. ale nie bede wrzucal fotek w full size na net.. a o tabliach zapomnij to twoja działka :mrgreen: :P :)

muflon
14-01-2005, 18:47
ta.. ale nie bede wrzucal fotek w full size na net..
No to w takim razie po co wrzuciłeś w ten wątek miniaturkę jako "próbę zdjęciową"? Identyczne (merytorycznie niezgorsze zresztą) zdjęcie można zrobić kompaktem za 500PLN, byle tylko przeliczona ogniskowa się zgadzała.

Spontan
14-01-2005, 18:51
kurde juz usunalem, zadowolony ? :)

Vitez
15-01-2005, 04:27
kurde juz usunalem, zadowolony ? :)

Nee, dawaj oryginal...
chyba ze sie boisz ze ujawni on jednak wady tak drogiego i wyczekiwanego szkielka ;)

gietrzy
15-01-2005, 10:11
Nee, dawaj oryginal...
chyba ze sie boisz ze ujawni on jednak wady tak drogiego i wyczekiwanego szkielka ;)
Pudło! Tak myślę. Kolega się cieszy z dobrego szkiełka, tak jak ja :mrgreen:
Mam to szkło i nic nie powiem na temat ostrości (20D to mój pierwszy dSLR i chyba nie do końca daję sobie radę z GO).
Jeśli chodzi o CA to szkiełko niestety uwidacznia to zjawisko, z tym, że w sposób widoczny tylko dla "measurebator'ów". Tzn. po kilku setkach zdjęć nie widziałem tego w ogóle dopóki sobie o tym nie przypomniałem. Wtedy zacząłem szukać i znalazłem. Ale tak jak mówi Spontan dopóki się nie foci Makbeta, i innych wzorków to jest to imo najlepszy* obiektyw z AF do Canona.

* Oglądałem sample na dpreview 1 Series forum wykonane szkłami Zeissa. Były o niebo lepsze od 24-70 i tak zupełnie przy okazji ze 2, 3 razy droższe...

Spontan
15-01-2005, 10:13
D O K Ł A D N I E


Zgadzam sie co do słowa z kolegą gietrzy :mrgreen:

Choć CA jeszcze nie widziałem (i nie chce zobaczyć ;) )


A i dorzuć może jakieś zdjęcie full size... coby sie nie czepiali bo mi filmu szkoda i za dużo z tym piep*** wiec nie bardzo mi sie chce :)

gietrzy
15-01-2005, 10:35
A i dorzuć może jakieś zdjęcie full size... coby sie nie czepiali bo mi filmu szkoda i za dużo z tym piep*** wiec nie bardzo mi sie chce :)
Tak tylko, że nie mam gdzie :?
Jak ktoś będzie chętny wystawić to nie ma problemu :mrgreen:

Tomasz Golinski
15-01-2005, 12:37
gietrzy, wyślij emil to postawię

[ Dodano: 16-01-05, 01:16 ]
http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/rozne/_MG_0447.CR2

gietrzy
16-01-2005, 02:40
gietrzy, wyślij emil to postawię

[ Dodano: 16-01-05, 01:16 ]
http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/rozne/_MG_0447.CR2
Wow!
Super szybko.

Dziękuję za odzew wszystkim grupowiczom. Zdjęcie te nie są specjalnie robione na potrzeby "testu" tu na forum. Ot takie z życia wzięte fotki. Wszelkie komentarze mile widziane. Oczywiście jedno ze zdjęć "nic nie przedstawia" - pokazuje tylko w miarę poprawnie naświetlone ISO 3200.

Tomasz Golinski
16-01-2005, 02:45
Zaraz. Przecież wysłałeś jedno zdjęcie? A przynajmniej tylko jedno doszło.

Cychol
16-01-2005, 02:59
a drugi u mnie :D
http://homepage.mac.com/krzych.p/_mg_1232.cr2.zip

...a tak przy okazji mój PS nie radzi sobie z tym plikiem :shock:, z mojego aparatu RAW-y mają rozszeżenie CRW. Może ktoś mi coś doradzić???

Auwo
16-01-2005, 03:10
a u mnie tez jedno - przekonwertowane na jpg

www.zanzibarium.livenet.pl/_MG_1561.JPG

edit
po lekturze ostatniego posta @Tomasz Golinskiego postanowilem dopisac jedno zdanie

konwertowane DPP bez udziwnien :)

Cychol
16-01-2005, 03:33
Już sobie poradziłem z tym CR2, ze strony Adobe ściągnęłem pugin do PS-a, co prawda w wersji beta i krzyczy, że ważność mu się skończy 28.02 ale działa :lol:

gietrzy
16-01-2005, 13:38
Już sobie poradziłem z tym CR2, ze strony Adobe ściągnęłem pugin do PS-a, co prawda w wersji beta i krzyczy, że ważność mu się skończy 28.02 ale działa :lol:

Adobe CameraRaw plugin wersja 2.3 (nie beta) obsługuje 20D nieoficjalnie, tzn. wszystko działa normalnie, ale Adobe nie ponosi odpowiedzialności w przypadku ... bla bla bla

Adobe CameraRaw plugin wersja 2.4 (beta) obsługuje 20D oficjalnie, ale nie ma jeszcze wersji final. Betę wypuszczono bo pojawił się 1DsMarkII i wersja 2.4 obsługuje jego rawy.

Tomasz Golinski
16-01-2005, 13:49
ok. to postawilem i jpga http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/rozne/_mg_0447.jpg

konwertowany dcrawem na autodopasowaniu.