PDA

Zobacz pełną wersję : do posiadaczy 30D i nie tylko ;)



amper
19-12-2006, 23:08
1. czy jest taka opcja by ustawić czas na 30" i by na sam koniec wyzwoliła się lampa? /chodzi głównie o lampę wbudowaną ale jeśli nie to czy lampy zewnętrzne mają taką opcje/

2. czy przy czasie "bulb" tylko z pilota można wykonać bardzo długie czasy np. 100s. bez trzymania spustu?

Pozdrawiam:oops: :oops:

Krzychu
19-12-2006, 23:14
1. czy jest taka opcja by ustawić czas na 30" i by na sam koniec wyzwoliła się lampa? /chodzi głównie o lampę wbudowaną ale jeśli nie to czy lampy zewnętrzne mają taką opcje/


Poczytaj o synchro na drugą lamelkę - da się bez problemu...


2. czy przy czasie "bulb" tylko z pilota można wykonać bardzo długie czasy np. 100s. bez trzymania spustu?

Pozdrawiam:oops: :oops:

Można, wężykiem z blokadą...

Mortiis
19-12-2006, 23:16
Ad1. Nie wiem jak to jest w 30D ale w 350D można tak zrobić. Sądzę iż 30D jako bardziej zaawansowany tez ma taką możliwość. Zatem do dzieła:
Wchodzisz w Custom Function i szukasz opcji "Shutter curtain sync." i ustawiasz na "2nd-curt...." i wtedy lampa błyska przed zamknięciem migawki. W 350D jest to 9 pozycja w custom function, jak jest w 30D musisz sprawdzic.

Ad2. Pojecia zielonego nie mam :mrgreen: gdyż nie mam pilota.

Mortiis
19-12-2006, 23:17
Krzychu pisaliśmy w tym samym czasie. :D pozdrawiam

amper
19-12-2006, 23:22
"Shutter curtain sync." i ustawiasz na "2nd-curt...." i wtedy lampa błyska przed zamknięciem migawki.

ok dzięki wielkie - mam

pstryka na otwarcie i zamknięcie migawki ale to chyba załatwia mój problem

Krzychu dzięki

Mortiis
19-12-2006, 23:56
O to pstryknięcie na początku się nie martw. To jest błysk próbny, nie jest rejestrowany przez matryce bo jest ułamek sekundy przed otwarciem migawki. Jak jest ustawione na pierwszą synchronizację to też taki błysk występuje tylko zlewa się z błyskiem głównym i nie odróżniamy go, można go dostrzec patrząc przez wizjer bo błyska przed podniesieniem lustra, patrząc z boku jest nie do zauważenia.

Kolekcjoner
20-12-2006, 00:14
CFn 15. Ustaw na 1 i po problemie :).

akustyk
20-12-2006, 00:18
ad 2. mozesz trzymac paluchem. ale po kilku epizodach z 3- nie daj biosie 5-minutowym naswietlaniem przy mrozach jak w kieleckim szybko kupisz wezyk :)

amper
20-12-2006, 11:22
polecacie wężyk czy pilot??

M@riusz
20-12-2006, 12:35
polecacie wężyk czy pilot??
Wężyk.
Z 30D pilot na podczerwień nie zadziała (puszka nie ma portu Irda).

M@riusz

amper
20-12-2006, 13:51
puszka nie ma portu Irda

ulala ale gafa:oops:

temacik można zamknąć - wiem już wszystko

Hellfire
22-12-2006, 15:43
O to pstryknięcie na początku się nie martw. To jest błysk próbny, nie jest rejestrowany przez matryce bo jest ułamek sekundy przed otwarciem migawki. Jak jest ustawione na pierwszą synchronizację to też taki błysk występuje tylko zlewa się z błyskiem głównym i nie odróżniamy go, można go dostrzec patrząc przez wizjer bo błyska przed podniesieniem lustra, patrząc z boku jest nie do zauważenia.

A ja się kiedyś zastanawiałem jakim cudem w wizjerze widać błysk lampy :) I nijak sobie tego wytłumaczyć nie mogłem.