PDA

Zobacz pełną wersję : nowy zawodnik dSLR



yasin
11-01-2005, 13:50
http://www.dpreview.com/reviews/olympuse300/

999$ za E300 KIT, a ja w maju niewiele mniej dalem za S1 IS :cry: zaczyna sie robic coraz ciekawiej, moze jeszcze ceny spadna, wtedy kupie SLR szybciej niz myslalem :)

ps: biorac pod uwage kurs dolara oczywiscie :)

DoMiNiQuE
11-01-2005, 13:58
ten olek posiada tylko format 4/3 :/ - kto to wymyslil?
nie sadze aby byl on jakakolwiek konkurencja dla 300D/10D

kavoo
11-01-2005, 14:15
4:3 i (z tego, co zrozumialem) crop x2.0 :shock: Taka sobie prawie hybryda... tyle, ze z lusterkiem ;-)

Arkan
11-01-2005, 14:15
wtedy kupie SLR szybciej niz myslalem
ale chyba nie olka :shock:

Tomasz Golinski
11-01-2005, 14:27
Hybryda z lusterkiem :lol:

To całkiem nowy system stworzony z myślą o fot. cyfrowej. Była tu jakaś dyskusja na ten temat http://canon-board.info/viewtopic.php?t=1912&highlight=olympus

kavoo
11-01-2005, 14:30
Oh my... jaka ladna morka :D Kitowy obiektyw tez z tego co widze bez rewelacji... CA jak cholera, winietuje nawet na dlugim koncu przymkniety do f/8 :lol:

Chociaz jesli chodzi o more to akurat nie powinienem szydzic, bo ostatnio duetem 20D + 28-75/2.8 uzyskalem taka more, ze az zerknalem na aparat czy na pewno jest na nim napis Canon :lol: :D

Tak czy siak nie jest to niestety ta konkurencja, na ktora czekam... i ktora moglaby spowodowac nerwowe tiki w dziale marketingu Canona (a zwlaszcza u tych panow, ktorzy ceny ustalaja) ;-)

yasin
11-01-2005, 16:51
wtedy kupie SLR szybciej niz myslalem
ale chyba nie olka :shock:

tego nie powiedzialem, ale nie ma co narzekac na nadmiar konkurencji, bo to bedzie sprzyjac lepszym cenom, myslalem o 20D ale w tej chwili jest poza moim zasiegiem, wymagan nie mam szczegolnie wygorowanych bo dopiero zaczynam zabawe z fotografia, ale zalapalem "bakcyla" :) i nastepny sprzet to bedzie juz cos porzadnego na dluzszy czas

muflon
11-01-2005, 17:27
wtedy kupie SLR szybciej niz myslalem ale chyba nie olka :shock:dopiero zaczynam zabawe z fotografia, ale zalapalem "bakcyla" :) i nastepny sprzet to bedzie juz cos porzadnego na dluzszy czas
Ehem, to uważaj, bo jak teraz kupisz coś w stylu E300, do tego ze dwa lensy, to przy okazji zakupu "nastepnego sprzętu" obudzisz się z ręką w nocniku, bo wszystko to trzeba będzie wyprzedawać za pół ceny :-/

Zaletą wejścia w system od razu jest to, że to co nazbierasz w międzyczasie przyda Ci się potem, nawet jak zachce Ci się lepszego body. U mnie to zadziałało w pewnym sensie przy przejściu z G5 :) - te same baterie, te same karty CF...

Silent Planet
11-01-2005, 17:30
Zamiast wypowiadać się nt. fotek testowych może chcecie kontakt z użytkownikiem obu tych maszyn ( tj. E-1 oraz E-300 ) ?

DoMiNiQuE
11-01-2005, 19:17
Zamiast wypowiadać się nt. fotek testowych może chcecie kontakt z użytkownikiem obu tych maszyn ( tj. E-1 oraz E-300 ) ?

przygladalem sie fotka testowym E-300 i dla mnie sa tragiczne. zobacz sobie np. zdjecia nocne :roll:

Silent Planet
11-01-2005, 20:54
]przygladalem sie fotka testowym
No właśnie o tym mówię.
Ale nie ważne już.
Nevermind.
:roll:

Tomasz Golinski
11-01-2005, 21:11
wtedy kupie SLR szybciej niz myslalem ale chyba nie olka :shock:dopiero zaczynam zabawe z fotografia, ale zalapalem "bakcyla" :) i nastepny sprzet to bedzie juz cos porzadnego na dluzszy czas
Ehem, to uważaj, bo jak teraz kupisz coś w stylu E300, do tego ze dwa lensy, to przy okazji zakupu "nastepnego sprzętu" obudzisz się z ręką w nocniku, bo wszystko to trzeba będzie wyprzedawać za pół ceny :-/

Sukces! Już wiem, kto z forum posiada kryształową kule do przewidywania przyszłości. Skąd wiesz, że ten system się nie przyjmie?

Vitez
11-01-2005, 21:18
999$ za E300 KIT, a ja w maju niewiele mniej dalem za S1 IS :cry: zaczyna sie robic coraz ciekawiej, moze jeszcze ceny spadna, wtedy kupie SLR szybciej niz myslalem :)

A widziales po ile chodzi 300D kit? Na poczatek wystarczy, potem lepsze szkla, dopiero potem lepsze body 8)

akustyk
11-01-2005, 22:42
powiem brzydko, ale Olympus staje sie dla mnie ostantio synonimem slowa g...o. zdjecia testowe sa tragiczne a standardowe szkla to szmelc az szkoda slow. kit za 300$ bez chociaz jednej soczewki ED?? bez jaj...

i niestety powoli trace szacunek nawet do dpreview. Recommended na koncu opinii brzmi jak zart, podobnie jak naciagane wnioski i delikatnie przemilczana nedzna jakosc. tak zdjec jak i wykonania - przeciez z tylu to design tego aparatu wyglada jak zywcem "Sdielano w CCCP" :D

cos mi sie wydaje, ze ta recenzja byla mocno smarowana przez Olympusa, a dpreview nie ma jaj, zeby nazwac rzecz po imieniu. bo patrzac na zdjecia testowe (ciekawe swoja droga, czy nie podrasowane w imie lepszych wynikow) to kompletna rozpacz.

technologicznie ciekawy aparat. ale efekt koncowy beznadziejny. w tej samej cenie mozna kupic Pentaksa *istDS, jak juz koniecznie ktos chce uciec od Canona i Nikona. Olympus to zero konkurencji dla tego Pentaksa

yasin
11-01-2005, 22:46
u Grosmana po 3.5k pln, zeby taka cena byla wtedy gdy kupowalem S1 IS :mrgreen: ale cos za cos, S1 to sobie raczej zostawie, bede mial sprzecik z pelnym manualem na imprezki i inne okazje kiedy nie zaryzykowalbym lepszego sprzetu :] a teraz to mysle, ze nie oplaca mi sie brac 300D, wole poczekac i kupic cos lepszego, moze na poczatku nie wykorzystam pelni mozliwosci ale z czasem bedzie lepiej i wtedy nie bede musial znowu przechodzic na lepsze body, moze jeszcze cos w ciagu roku wyjdzie (od Nikona) i ceny jeszcze pojda w dol :mrgreen:

muflon
11-01-2005, 23:41
dopiero zaczynam zabawe z fotografia, ale zalapalem "bakcyla" :) i nastepny sprzet to bedzie juz cos porzadnego na dluzszy czasEhem, to uważaj, bo jak teraz kupisz coś w stylu E300, do tego ze dwa lensy, to przy okazji zakupu "nastepnego sprzętu" obudzisz się z ręką w nocniku, bo wszystko to trzeba będzie wyprzedawać za pół ceny :-/ Sukces! Już wiem, kto z forum posiada kryształową kule do przewidywania przyszłości. Skąd wiesz, że ten system się nie przyjmie?
Patrz pogrubienie. Nie twierdzę z całą stanowczością, że się nie przyjmie (choć tak przypuszczam :mrgreen:). Może jako "lustrzanka dla ubogich", tańsza wersja 300D+kit... Jednak jestem prawie pewny, że nie przyjmie się jako "coś porządnego na dłuższy czas". W tej dziedzinie jeszcze długo rządzić będą DSLR z cropem 1.6x i mniejszym oraz porządne, wielkie, ciężkie obiektywy.

akustyk
11-01-2005, 23:56
Patrz pogrubienie. Nie twierdzę z całą stanowczością, że się nie przyjmie (choć tak przypuszczam :mrgreen:). Może jako "lustrzanka dla ubogich", tańsza wersja 300D+kit... Jednak jestem prawie pewny, że nie przyjmie się jako "coś porządnego na dłuższy czas". W tej dziedzinie jeszcze długo rządzić będą DSLR z cropem 1.6x i mniejszym oraz porządne, wielkie, ciężkie obiektywy.

czy ktos juz wspominal jakosc wykonania? :mrgreen:

duze ciezkie obiektywy to niekoniecznie. producenci z drugiego frontu (Sigma, Tamron, Tokina) juz zwietrzyli okazje dorobienia na szkielkach pod DSLR-y i sprzedania analogicznych wersji "klasykow gatunku" w mniejszym i lzejszym opakowaniu. a ze wiekszosc z nich robi na kazdy popularny system (chocby Sigma ze swoim spacerzoomem 18-125, ktory jest pod mocowanie EOS-a, Nikona, Minolty, Pentaksa i wlasnie 4/3) to nawet ten Olympus ma szanse zaistniec, bo uzytkownicy nie beda skazani na ta dziadowska optyke. ale przy tej cenie, to chyba bym nawet wolal plastikowe 300D

yasin
12-01-2005, 00:29
Patrz pogrubienie. Nie twierdzę z całą stanowczością, że się nie przyjmie (choć tak przypuszczam :mrgreen:). Może jako "lustrzanka dla ubogich", tańsza wersja 300D+kit... Jednak jestem prawie pewny, że nie przyjmie się jako "coś porządnego na dłuższy czas". W tej dziedzinie jeszcze długo rządzić będą DSLR z cropem 1.6x i mniejszym oraz porządne, wielkie, ciężkie obiektywy.

a czy ja mowie o 300D :P wspominalem, ze zbieram na 20D, ale narazie jest poza moim zasiegiem, ale nie spieszy mi sie specjalnie, moge sie jeszcze pomeczyc z S1 IS, poza tym, z czasem moze Nikon cos wypusci atrakcyjnego w tym przedziale cenowym (do 5k, 6k pln za body), wiec narazie staram sie pocieszac, ze czas to moj sprzymierzeniec

Diabeł
12-01-2005, 09:05
poza tym, z czasem moze Nikon cos wypusci atrakcyjnego w tym przedziale cenowym (do 5k, 6k pln za body), wiec narazie staram sie pocieszac, ze czas to moj sprzymierzeniec
a to Nikon nie wypuścił nic atrakcyjnego w tym przedziale cenowym?
Zobacz tu:
www.invert.pl/foto/forum.html
www.transit.pl

za 4500 można kupić z dwoma obiektywami kitowym 18-70 + 70-300 z gwarancją Nikon Polska. A co na te ceny Canon? żeby tak 20D z kitem w tej cenie to by była rewelka.

Vitez
12-01-2005, 23:07
za 4500 można kupić z dwoma obiektywami kitowym 18-70 + 70-300 z gwarancją Nikon Polska. A co na te ceny Canon? żeby tak 20D z kitem w tej cenie to by była rewelka.

Chyba na zle forum trafiles :twisted: .
To na forum Nikona sie psioczy na Canona ;)

yasin
13-01-2005, 03:52
za 4500 można kupić z dwoma obiektywami kitowym 18-70 + 70-300 z gwarancją Nikon Polska. A co na te ceny Canon? żeby tak 20D z kitem w tej cenie to by była rewelka.

D70 to chyba niezupelnie rywal 20D ale moze sie myle :) ale narazie i tak nie musze wybierac :P

Kubaman
15-01-2005, 10:59
D70 to chyba niezupelnie rywal 20D ale moze sie myle :) ale narazie i tak nie musze wybierac :P[/quote]

no tak, to trochę jak porównywać Forda Focusa z Toyotą Yaris. Który lepszy? To zależy dla kogo i do czego. Nikt jednak mi nie powie, że dopłacając do Focusa nie zwiększam founkcjonalności sprzętu. Tak samo z 20D i D70. Nie ta klasa, nie ta półka, nie te potrzeby.

Vitez
15-01-2005, 15:57
Tak samo z 20D i D70. Nie ta klasa, nie ta półka, nie te potrzeby.

Gdzies w ktoryms watku w "Sprzet fotograficzny - inne" rowniez przy okazji porownywania D70 i 20D chyba ja tez napisalem "nie ta klasa" i ktos zadal pytanie ktore mnie zagielo - a co wlasciwie swiadczy o klasie ?
Bo w Canonie to np weather-sealing i spot, czyli 1ki do jednego worka jako pro a reszta do drugiego worka.
Z tej strony patrzac mozna by jednak uznac 20D za sprzet tej samej "klasy" ale o nieco lepszych mozliwosciach, z drugiej strony jesli ktos woli spot a nizsze szumy czy wieksza szybkosc go nie interesuja (ot np krajobrazy ze statywu z iso100) to D70... ale znowoz do krajobrazow to lepszy FujiS2/S3 z powodu wiekszej pojemnosci tonalnej 8) i tak w kolko...

Kubaman
16-01-2005, 02:12
no Vitez, to mu nie ułatwiłeś sprawy :)
nieźle namieszałeś... :wink:

Czacha
16-01-2005, 11:19
jesli ktos ma problemy z porownywaniem "klas" to polecam np. przyjzec sie eosowi 300 oraz 30... widzicie roznice? ;-) albo eos 30 i dynax 7... rowniez widac roznice? ... a przeciez jakosc zdjec taka sama bedzie ;-)

jest wiele czynnikow ktore swiadcza o klasie sprzetu.. jak wroce dzis z pracy to postaram sie cos skrobnac .... ;-)

Cychol
16-01-2005, 11:53
...polecam np. przyjzec sie eosowi 300 oraz 30... widzicie roznice? ;-) albo eos 30 i dynax 7... rowniez widac roznice? ... a przeciez jakosc zdjec taka sama bedzie ;-)


:) Pamiętaj, że w fotografii analogowej jakość zdjęć tylko w niewielkim stopniu jest uzależniona od klasy body. Zdolny fotograf (majsterkowicz) może zrobić dobre zjęcie używając materiału światłoczułego i kartonika wyklejonego czarnym papierem, z przesłanianą dziurką :mrgreen:. Dlatego podział klas w fotografi analogowej będzie inny niż w fotografi cyfrowej, gdzie materiał światłoczuły :D jest na stałe przypisany do korpusu :wink:

Czacha
16-01-2005, 21:04
Widze ze problem polega na tym, iz sporo osob dzieli aparaty wg. jakosci obrazu jaki mozna uzyskac... no ale to aqrat nie jest wyznacznikiem klasy.. bynajmniej nie tym najwazniejszym.

Chodzi o to, ze o klasie sprzetu nie swiadczy tylko i wylacznie jakosc uzyskiwanych zdjec.. przeciez 1D Canona nadal jest sprzetem profi... duzo lepszym niz 20D... a zdjecia przeciez bedzie mial nizszej rozdzielczosci... no i szumy pewnie wieksze... i wogle ma przestarzale podzespoly ;-)