PDA

Zobacz pełną wersję : przelotka wtyczki do kontaktu Australia -> Polska



gietrzy
11-01-2005, 10:10
Czy ktoś orientuje się gdzie ewentualnie można takie coś kupić / zlecić do wykonania. Kupiłem fotobank w Australii i nigdy nie myślałem, że będę potrzebował prądu z gniazdka (fotobank jest na paluszki), ale czasami by się przydało podpiąć to pod 220V. Za wszelkie linki, porady, adresy z góry serdecznie dziękuje.

muflon
11-01-2005, 10:23
Niech zgadnę - CompactDrive? ;-)

Jurek Plieth
11-01-2005, 12:30
Czy ktoś orientuje się gdzie ewentualnie można takie coś kupić / zlecić do wykonania. Kupiłem fotobank w Australii i nigdy nie myślałem, że będę potrzebował prądu z gniazdka (fotobank jest na paluszki), ale czasami by się przydało podpiąć to pod 220V. Za wszelkie linki, porady, adresy z góry serdecznie dziękuje.
Sprecyzuj - czego dokładnie potrzebujesz, bo nie potrafię odgadnąć :cry:

gietrzy
11-01-2005, 12:38
Niech zgadnę - CompactDrive? ;-)
Chyba tak, wiesz, że nie pamiętam, symbol to PD7X

muflon
11-01-2005, 12:38
Sprecyzuj - czego dokładnie potrzebujesz, bo nie potrafię odgadnąć :cry:
Wpisz w google "plug adapter australia europe", wybierz pierwszy rezultat i przewiń tak do 3/4. Prawdopodobnie czegoś w tym rodzaju.

Niestety znam ten problem z autopsji - Szwajcarzy też mają swój własny "standard" niezgodny z niczym, a jako admin muszę zapewniać często gościom prąd do laptopów :) Także mam na półce rządek różnych tego typu przejściówek. Niestety to koledze niewiele pomoże...

[ Dodano: 11-01-2005, 11:39 ]


Niech zgadnę - CompactDrive? ;-)
Chyba tak, wiesz, że nie pamiętam, symbol to PD7X
To będzie nas dwóch :) Ja w ten weekend jadę do Polski m.in. po odbiór tego cacka :)

gietrzy
11-01-2005, 12:43
Sprecyzuj - czego dokładnie potrzebujesz, bo nie potrafię odgadnąć :cry:
to
http://www.laptopsforless.com/laptopaccessories.htm
albo to
http://store.l-f-l.com/cgi-bin/cp-app.cgi?rrc=N&pg=prod&ref=WORLD-KIT

dzięki muflon :D

[ Dodano: 11-01-05, 11:45 ]

To będzie nas dwóch :) Ja w ten weekend jadę do Polski m.in. po odbiór tego cacka :)
Co wsadziłeś do środka :?:

Jurek Plieth
11-01-2005, 15:31
Sprecyzuj - czego dokładnie potrzebujesz, bo nie potrafię odgadnąć :cry:
to
http://www.laptopsforless.com/laptopaccessories.htm
albo to
http://store.l-f-l.com/cgi-bin/cp-app.cgi?rrc=N&pg=prod&ref=WORLD-KIT
Czyli chodzi Ci o przetwornicę 12 V DC => 230 V AC?, a nie adapter ze standardu AC Europa<=>USA?

gietrzy
11-01-2005, 15:59
Czyli chodzi Ci o przetwornicę 12 V DC => 230 V AC?, a nie adapter ze standardu AC Europa<=>USA?
No właśnie chyba o adapter ze standardu Australia<=>Polska (Europa?). Wtyczka australijska jest b. duża i podejrzewam, że tam schowali całą elektronikę. Na początku chciałem odciąć ja i zastąpić polską, skręcaną śrubą.
Zresztą cytat ze strony w Australii:
"A/C adapter auto switching, 110V-240V"
Więc chyba dobrze zakładam, że jak założe adapter elektronika sama rozpozna napięcie i nie spalę urządzenia.

Jakbyś nie miałbyś nic przeciwko, to podesłałbym Ci zdjęcie wtyczki. Może cosik poradzisz, bo widzę , że się znasz (przetwotrnica - brrr :roll: )

muflon
11-01-2005, 16:31
Zresztą cytat ze strony w Australii: "A/C adapter auto switching, 110V-240V"
Więc chyba dobrze zakładam, że jak założe adapter elektronika sama rozpozna napięcie i nie spalę urządzenia.
Tak, to dokłądnie tak działa. Ja miałem do ś.p. Fuji 2400 (kupionego w US) ładowarkę na dwa paluszki, którą podłączałem przez taką właśnie malutką przejściówkę US->EU - wszystko działało znakomicie. Też na początku "z pewną taką nieśmiałością" wkładałem amerykańską ładowarke do gniazdka 220V ;-)



To będzie nas dwóch :-) Ja w ten weekend jadę do Polski m.in. po odbiór tego cacka :-)Co wsadziłeś do środka
Ehm... dużo :oops: Myślę, że generalnie jak już kupować to duży. Oryginalnie miałem koncepcję na rotację dysków między laptopami (swoim i żony) i databankiem, ale w międzyczasie dysk u żony padł (kupiłem nowy 80GB), a w moim mi w zasadzie wystarcza 40GB - i niespecjalnie mi sie chce bawić tylko po to.. Także pewnie skończę z databankiem 80GB ;-)

[ Dodano: 11-01-2005, 15:36 ]
BTW. według jedynej słusznej strony (http://fhoude34.free.fr/PortableHD_Main.htm) to jest databank o największej 'autonomy' (zdefiniowanej jako ilość GB możliwych do przesłania na jednym komplecie baterii) - dwa razy dłuższej niż dowolne inne urządzenie. Dlatego właśnie sie na niego zdecydowałem, bo w sumie cała reszta, bajery itp. jest IMHO nieistotna.

Szkoda trochę, że Apple skierował IPoda Photo do nieco innej grupy odbiorców :-/ (brak gniazda CF), bo mogliby zmieść konkurencję z rynku...

Jurek Plieth
11-01-2005, 16:37
No właśnie chyba o adapter ze standardu Australia<=>Polska (Europa?). Wtyczka australijska jest b. duża i podejrzewam, że tam schowali całą elektronikę. Na początku chciałem odciąć ja i zastąpić polską, skręcaną śrubą.
Zresztą cytat ze strony w Australii:
"A/C adapter auto switching, 110V-240V"
Więc chyba dobrze zakładam, że jak założe adapter elektronika sama rozpozna napięcie i nie spalę urządzenia.
Domyślam się, ale głowy nie dam w tej chwili, że jest to jednak coś innego - mianowicie zasilacz impulsowy 110-230 AC => 12 V DC. Zasilacze takie mają tą cechę, że prawidłowo pracują wyłącznie na obciążenie rzeczywiste i nie mogą być używane w przypadku obciążenia wybitnie reaktancyjnego.


Jakbyś nie miałbyś nic przeciwko, to podesłałbym Ci zdjęcie wtyczki. Może cosik poradzisz, bo widzę , że się znasz (przetwotrnica - brrr :roll: )
Dawaj. Mój adres jerzy@plieth.com

Tomasz Golinski
11-01-2005, 17:11
Szwajcarzy też mają swój własny "standard" niezgodny z niczym, a jako admin muszę zapewniać często gościom prąd do laptopów :)
Chyba jakiś nieprzytomny jestem, bo w ciągu 2 miesięcy tego nie zauwaźyłem. A miałem ze sobą tank z ładowarką... :wink:

Jac
11-01-2005, 17:13
to jest databank o największej 'autonomy' (zdefiniowanej jako ilość GB możliwych do przesłania na jednym komplecie baterii) - dwa razy dłuższej niż dowolne inne urządzenie
bo do porownania nia ma wellanda OTG, gdzie 1GB (z podpietego czytnika) kopiuje w 3m 30 sek co daje okolo 4,7MB/sek czyli w ciagu 1,5h ponad 25,7 GB :-) czyli chyba 'autonomy' jest niezle :mrgreen: :mrgreen: z tym ze wydaje mi sie ze i 2h wytrzyma nie probowalem jeszcze go tak przetestowac

muflon
11-01-2005, 17:17
Szwajcarzy też mają swój własny "standard" niezgodny z niczym, a jako admin muszę zapewniać często gościom prąd do laptopów :)
Chyba jakiś nieprzytomny jestem, bo w ciągu 2 miesięcy tego nie zauwaźyłem. A miałem ze sobą tank z ładowarką... :wink:
Może dlatego, że na EPFL miałeś właśnie takiego admina, który załatwiał takie rzeczy "w tle" ;-) Bardziej serio: ten "standard" jest zgodny "w dół" z wtyczką z dwoma bolcami. Ale uziemienie już jest gdzie indziej.

Tomasz Golinski
11-01-2005, 17:21
Szwajcarzy też mają swój własny "standard" niezgodny z niczym, a jako admin muszę zapewniać często gościom prąd do laptopów :)
Chyba jakiś nieprzytomny jestem, bo w ciągu 2 miesięcy tego nie zauwaźyłem. A miałem ze sobą tank z ładowarką... :wink:
Może dlatego, że na EPFL miałeś właśnie takiego admina, który załatwiał takie rzeczy "w tle" ;-) Bardziej serio: ten "standard" jest zgodny "w dół" z wtyczką z dwoma bolcami. Ale uziemienie już jest gdzie indziej.
Na EPFL to zgoda, ale ja miałem też wynajęte mieszkania. Widocznie cieć również pracował w tle... ;) Ale serio, tank nie miał uziemienia, więc wszystko jasne.

muflon
11-01-2005, 17:21
to jest databank o największej 'autonomy' (zdefiniowanej jako ilość GB możliwych do przesłania na jednym komplecie baterii) - dwa razy dłuższej niż dowolne inne urządzenie
bo do porownania nia ma wellanda OTG, gdzie 1GB (z podpietego czytnika) kopiuje w 3m 30 sek co daje okolo 4,7MB/sek czyli w ciagu 1,5h ponad 25,7 GB :-)
No czyli porównywalnie do Compactdrive :) Ale babrać się z czytnikiem, kabelkami itp. - buu, to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej ;-)

gietrzy
16-01-2005, 02:48
Dawaj. Mój adres jerzy@plieth.com
Jurku! Jeszcze raz wielkie dzięki za poradę.
Zlutowałem to dzisiaj i wszystko chula, że miło :D

Jurek Plieth
16-01-2005, 11:28
Dawaj. Mój adres jerzy@plieth.com
Jurku! Jeszcze raz wielkie dzięki za poradę.
Zlutowałem to dzisiaj i wszystko chula, że miło :D
:D
Powodzenia!