PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!



gorek
10-01-2005, 13:26
Mam poważny problem dzieciak mnie zaskoczył i umazał mi bananem przednią soczewkę w obiektywie, czym to wyczyścić jaki zestaw mi poradzicie.
Madnieniam, że widziałem jakieś papierki w mediamarkt i inne zestawy z jakimś płynem i pendzelkiem ale mnie to przeraża. Jakbym miał tym porysować moje szkiełko to bym się chyba zważył na sznurku...

DoMiNiQuE
10-01-2005, 13:29
ja uzywam bibulek firmy hama. sa dostepna na allegro wraz z plynem i pedzelkiem (bezuzytecznym dla mnie). czyszcze nimi szkla w razie potrzeby i jak na razie nie udalo mi sie ich zarysowac :wink:

Klosiu
10-01-2005, 13:42
Polecam przy okazji zakup filtra UV

gorek
10-01-2005, 16:53
Filtr to mam i nie tylko UV. Ale jak pisałem mały mnie poprostu zaskoczył.
A co do bibułek to zetrą banana nie uszkadzając powłok na szkiełku? Czy trzeba je przetrzeć jeszcze jakimś płynem?

DoMiNiQuE
10-01-2005, 17:05
Filtr to mam i nie tylko UV. Ale jak pisałem mały mnie poprostu zaskoczył.
A co do bibułek to zetrą banana nie uszkadzając powłok na szkiełku? Czy trzeba je przetrzeć jeszcze jakimś płynem?

ja mam dokladnie TAKI (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39300631) zestaw - nie reklamuje go lecz tylko tego uzywalem wiec na temat innych nie moge sie wypowiadac. Plynu juz uzywalem - scieralem nim tluste plamy i wszystko bardzo ladnie zeszlo, wiec z bananem tez sobie poradzi :mrgreen:

Vitez
10-01-2005, 23:02
] pedzelkiem (bezuzytecznym dla mnie). czyszcze nimi szkla w razie potrzeby i jak na razie nie udalo mi sie ich zarysowac :wink:

Ja pedzelka uzywam do "omiatania" body i obudowy szkiel z paprochow 8) .
Co do zarysowania - ja te bibulki hama wyrzucilem i uzywam sciereczki mikrofazowej do przecierania - krawdedz bibulki zarysowala mi szklo :?

maku
10-01-2005, 23:41
A ja dla odmiany mogę polecić Pec Pady. Jedna niewątpliwie wskazane jest użycie jakiegoś płynu dedykowanego do optyki. Raczej nie walczyłbym z tego typu zabrudzeniem na sucho zwłaszcza jeśli przyschło.

A najlepsze zastosowanie pędzelka który nie wiem jaki byłby sprytny a i tak jest zawsze czymś upieprzony podał Ci już Vitez

pejot
11-01-2005, 00:12
Ja podobnie jak Vitez, mam małą kolekcję ściereczek z mikrofazy, ale przyznam się szczerze, że i rękaw niemały udział bierze w pielęknacji - oczywiście tylko filtra UV (biorąc pod uwagę, że jego wartość to ~30zł....) - no i w warunkach polowych. Ale kto tego nie robi... :)

W czym ircha może być lepsza / gorsza od mikrofazy? Zdaje się, że może gubić włókienka? Coś poza?

DoMiNiQuE
11-01-2005, 01:37
Ja pedzelka uzywam do "omiatania" body i obudowy szkiel z paprochow 8) .
Co do zarysowania - ja te bibulki hama wyrzucilem i uzywam sciereczki mikrofazowej do przecierania - krawdedz bibulki zarysowala mi szklo :?

pedzelek faktycznie moze sie do tego przydac, choc w moim przypadku pewnie mniej bo na srebrym tak kurzu nie widac :mrgreen:
jak mi sie skoncza bibulki ( 8) ) to napewno sobie kupie ta mikrofazowa sciereczke - choc na razie sie na to nie zanosi :wink:

PS
imo przy zachowaniu pewnej ostroznosci zarysowanie szkla bibulka nam raczej nie grozi