PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o rady, sugestje...



miszka
08-01-2005, 20:51
Mimo, ze 300d mam od polowy grudnia, nic fajnego nie udalo mi sie zrobic. Poza tymi 2 fotkami, rzuccie prosze okiem i ocencie, doradzcie...

http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=61295

Pozdrawiam serdecznie,
Mikolaj

Vitez
08-01-2005, 21:32
1. Musisz sam sobie ustalic co chcesz fotografowac. Hint: "wszystko" to zla odpowiedz :P

2. Wkuj na pamiec instrukcje od aparatu, gdy juz ja wkujesz zastanow sie ktore z funkcji ktore poznales najbardziej moga sie przydac przy twoim stylu fotografownia.

3. Kursy foto Agfy ( w google.pl znajdziesz). Ksiazka National Geographic "Szkola Fotografowania" (bez dopiskow, nie krajobrazy, nie ludzie i portrety, nie fotografia cyfrowa - po prostu szkola fotografowania. I ksiazka a nie kurs multimedialny - kurs moze byc przydatny tylko jako uzupelnienie ksiazki z cwiczeniami praktycznymi). Jakas ksiazka o edycji zdjec (moze nie od razu biblia PS ale na przyklad "Fotografia cyfrowa. Edyja zdjęć" ).

4. Ewentualnie jakis kurs fotografii na zywo z plenerkami, cwiczeniami, tylko w ciemni cwiczenia niezbyt ci potrzebne - juz predzej w PS 8) .

5. Rob duuuuzo zdjec. Z powyzszych zrodel dowiesz sie do jakiego typu zdjec jakie ogniskowe, przyslony, czasy, akcesoria, jakie oswietlenie, pory dnia sa najlepsze. Chcesz zrobic ladne zdjecie swojego miasta - znajdz wysoko polozony punkt, odpowiednia pore dnia (np poranek po deszczu) i sru 8) . Itp itd - czekaj na okazje majac konkretny pomysl lub lap okazje majac akurat aparat przy sobie lub widzac cos co cie interesuje.

6. Nie zaczynaj od aktow (taka ogolna przestroga). Nie kazde zdjecie rozebranej dziewczyny to od razu akt a czesto swiezo upieczeni fotografowie az sie pala do tego typu zdjec... poogladaj sobie kategorie akt na plfoto.com, na fototok.art.pl , kategorie Erotic na photosig.com ... ostudzi to twoj zapal ;) . Akty to cholernie trudna sztuka operowania swiatlem. Jesli uwaga nie do ciebie to pomin ja 8) .

miszka
08-01-2005, 21:47
Vitez, a jakies uwagi co do zdjec ??:)

Co do aktow zgadzam sie z Toba w 100% ... na razie sie za nie nie biore ... bo wiem, ze pomiedzy aktem, a kiczem jest bardzo cienka granica ... przyjdzie na to czas.

Vitez
09-01-2005, 16:54
Vitez, a jakies uwagi co do zdjec ??:)


Uwagi co do tych zdjec z plfoto zamiescilem powyzej.
Pkt 1 8)
Inaczej - zdjecia sa niezdecydowane... ot pstrykniete jakby "na probe" .

Cychol
13-01-2005, 02:49
Nie podejmę się oceny Twoich zdjęć, ale zgadzam się z przedpiscą :-), moja rada jest taka: zdjęcia same się nie udają, zdjęcia trzeba robić, a potem wybierać to co się podoba, obrabiać to i ewentualnie pokazywać ;-). My użytkownicy cyfrówek mamy to szczęście, że pieniądze już wydaliśmy, a teraz możemy pstrykać, pstrykać i jeszcze raz pstrykać :-), potem wybierać kasować i znowu pstrykać, i uczyć się na swoich błędach. Oczywiście trzeba też czytać, brać udział w warsztatach, kursach, podglądać, oglądać i znowu robić zdjęcia, dużo zdjęć .... :lol:

miszka
16-01-2005, 11:46
Oki, dzieki Wam ;)