PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można do canona S1 dać dużą kartę



olszer
18-12-2006, 18:11
Witam serdecznie.

Niedawno kupiłem S1-kę,i chciałem zapytać czy mozna do tego aparatu dać dużego CF-a (np. 4GB lub więkrzy)

Dzisiaj sprawdzałem u znajomego który kupił sobie eosa400 kartę CF3 2GB i spokojnie śmigało.

Aparatu używam do zdjęć podwodnych i chcąć kręcić filmiki muszę mieć miejsce na np.30min filmu i fotki.

Pozdrawiam i czekam na info.

blue7
18-12-2006, 18:59
2GB = 30min filmu i fotki.


to nie ma szans powodzenia!!

Karty jakich możesz używać są opisane w instrukcji, której już nie mam bo skasowalem.. możesz znaleźć przez google instrukcje, jesli nie posiadasz takowej. Z tego co mi się wydaje, to S1 w instrukcji ma napisane ze obsluguje CF typ I i II..

Rpoto
18-12-2006, 23:27
np.30min filmu i fotki.

Pozdrawiam i czekam na info.
Witam na forum.
To, że karta zmieści 30min. to nie oznacza ,że nagrasz ciągłe 30min.

Nagrasz X części o czasie jaki podany jest w instrukcji. Choć mogę sie mylić bo nie wiem jak to jest teraz z nagrywaniem filmów w aparatach.

Sprawdzone lata temu na A80. Jest to ograniczone programowo, a nie objętościowo.

Co do karty? to jeśli aparat widzi całą kartę po formatowniu to wydaje mi się, że powinna działać.

Vitez
19-12-2006, 11:17
Choć mogę sie mylić bo nie wiem jak to jest teraz z nagrywaniem filmów w aparatach.

Wystarczy sprawdzic w specyfikacji (www.dpreview.com, www.steves-digicams.com). Zajmuje kilka sekund a daje spokoj sumienia.
Movies:
640 x 480 pixels Fine (max. 9:09 at 30fps)
640 x 480 pixels (max. 12:23 at 30fps)
320 x 240 pixels (max. 26:41 at 30fps)
A maximum file size of 1 GB and a maximum of 1-hour recording are available in one movie shooting session.
Frame Rate 15 frames/sec. or 30 frames/sec.

Czyli oceniam ze jedynie przy 320x240@15fps da sie nagrac ponad 30 minut... a to baaaardzo kiepska jakosc filmiku.

Co do kart pamieci to rowniez specyfikacja sie klania:
CompactFlash (CF) card (Type I and Type II)
32-bit FAT and Microdrive compatible

FAT32 = mozesz smialo dawac 4GB karty.

olszer
02-01-2007, 18:18
Ok Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Już wiem żze aparat powinien obsłużyć nawet 8GB a na pewno obsługuje 4GB bo taką kartę kupiłem i teraz mam to o co mi chodziło.

Dzięki i pozdrawiam Wszystkich.

ugione
03-01-2007, 15:19
takze jestem w trakcie poszukiwania karty do tego samego modelu.
Interesuje mnie jaka karte zakupiles i czy niemasz zadnych problemow z predkoscia zapisow w najwyzszej jakosci?

pozdrawiam

RadiB
05-01-2007, 13:28
Nagrasz X części o czasie jaki podany jest w instrukcji.
Tyle ze nikt o zdrowych zmyslach nie kreci non-stop filmu 30 minut. A nawet jesli kreci, to i tak przy obrobce tnie na sceny. A 9 minut to bardzo dlugie sceny.

olszer
19-01-2007, 18:05
Kupiłem kartę platinium.
Nie mam żadnych problemów,aparat normalnie ją widzi, z prędkością zapisu dla mnie nie ma problemu,sprawdzałem podczas nagrywania filmów i są 12 minutowe sesje a to właśnie dlatego że karta nie nadąża zapisywać i aparat samoczynnie przerywa nagrywanie.
MOże źle się uyraziłem nie chcę nagrywać np.30 minutowych sesji ale chciałem mieć możliwość nagrywania dłuższych sesji niż w canonie s 50 ( 3 min)
A to że potem przy obróbce tnie się to co nap pasuje to prawda.
Jednak pod wodą wolę mieć dużo materiału żebym mógł robić to co chcę.

Pozdrawiam.
Przepraszam za błędy.