PDA

Zobacz pełną wersję : Ma ktos IXUSa 60 ?



tdfoto
18-12-2006, 12:39
Chcialbym kupic sobie IXUSa 60 ... taki aparat ktory wezme na kazda impreze... jadac na rowerze zrobie zdjecie dziecku, tudziez na nartach...bez leku ze jak upadne to wbije mi sie cos w plecy tudziez bok.....
Czytalem rozne info na temat tego aparatu.... ale chcialbym poznac Wasze,,,,

farmazon
18-01-2007, 21:02
Mam ten aparat i nie polecam absolutnie! Kupiłem go zachęcony dobrymi niby opiniami, które były na wyrost dawane/powtarzane przez osoby które nie miały do czynienia z tym aparatem. Jakość jest dobra ale tylko w środku pola gorzej jest z bokami co daje bardzo przykre wrażenie. Poza tym bok lewy jest znacznie gorszy od prawego. Wiem, że parę osób miało ten problem który nie zniknął nawet po wymianie obiektywu (!) Ja też wyślę go do naprawy a jak nie naprawią to będę domagał się zwrotu pieniędzy (1450zł) Za takie pieniądze kupiłem ładną metalową obudowę, jakości nie. Na plus można zapisać ogólną plastykę obrazu która jest super i raczej nie spotykana w aparatach np. Olympus, Kodak i innych. Ale ta ostrość po bokach - koszmar! Lewy bok w ogóle rozmyty a nie tylko nieostry! Poza tym dość duże trudności w ustaleniu parametrów naświetlenia, czeba analizować wcześniej każdą scenę by wprowadzić korekcję zawczasu. Ale ostatecznie dla świadomego fotografa to nie problem ale dla pstrykacza tak, i to duży. Ostatecznie można poprawić w różnych programach tylko jak się ma do poprawki 500 zdjęć... Ogólnie nie polecam, lepsze zdjęcia robi Ixus 750 (przynajmniej ostrość mniej więcej taka sama na całym kadrze) i matryca większa. Ogólnie po wykonaniu 10 000 zdjęć odradzam, można wybrać lepiej.

eternus
19-01-2007, 01:32
Hmmm... no to faktycznie tragedia. Choc jak to czytam, to mam wrazenie, ze Canon zrobil kilka krokow do tylu w porownaniu z pierwszymi modelami Ixusa (z ktorych jednego mam przyjemnosc byc posiadaczem). Bo choc mozna o nich powiedziec wiele zlego, to na tamten czas (i poniekad do dzis) sprawdzaja sie nie zle (choc do rewelacji daleko). Ale takich jaj z ostroscia to nie ma.

farmazon
22-03-2007, 20:53
Mój Ixus 60 jest już po wymianie obiektywu w serwisie Canona, no i niestety kiszka na całego. Po naprawie teraz prawy bok jest nie ostry a lewy normalny, ale zauważyłem ogólne pogorszenie ostrości na całej klatce, obraz do tego jest mało kontrastowy, jednym słowy mdły (taki nie był przed naprawą). Zamierzam wysłać aparat jeszcze raz do serwisu, jeżeli nie naprawią, to będę żądał zwrotu pieniędzy. Taka sytuacja jest nie do przyjęcią, jednak to Canon i kosztował znacznie więcej niż aparaty konkurencji. W zasadzie aparat służy do robienia zdjęć a nie oglądania ładnej obudowy, więc będzie można się powołać na niezgodność towaru z umową. A tak na boku, bawiłem się ostatnio Sony P-100, stary aparat z 2003-2004 roku, plastyka obrazu nie najlepsza, kolory mały koszmarek ale...jaka ostrość!!! robiłem zdjęcia tego samego motywu Ixusem i Sony, różnica nie jest mała, jest powalająca! ogólnie zdjęcia z Sony ogląda się zdecydowanie lepiej, o mało co się nie popłakałem. Kolega kupił go 200zł z kartą 256Mb a ja mojego ixusa za 1300zł (dystrybutor IT, w sklepie cena 1400-1500). Zresztą dokładnie pobawiłem się również jakimś starym Kodakiem, efekt ten sam, jakość zdjęć z Kodaka ogólnie lepsza (pomijając koszmarne, nienaturalne kolory). Mam dosyć Canonów z serii Ixus (chyba w ogóle Canonów) do końca życia, następnym aparatem na pewno będzie Nikon.

log
24-03-2007, 16:28
Tu masz dwa przykładowe zdjęcia z Ixus-a 60

www.karo-b.h4e.pl

Szczerze mówiąc ja też nie jestem zadowolony.:-(

farmazon
14-08-2007, 16:41
Moja przygoda z IXUSEM 60 ma dalszy mało przyjemny ciąg, po drugiej wizycie w serwisie w Warszawie aparat przyszedł w jeszcze gorszym stanie. Przyczyną pierwszej naprawy był nieostry lewy bok (pionowy pasek na szerokości ok.1/5 kadru) - został wymieniony obiektyw, po wymianie okazało się, że teraz mam takie samo zjawisko, no może w mniejszej skali, po stronie prawej. Odesłałem aparat do serwisu po raz drugi, podobno dokonali regulacji i odesłali mi aparat z adnotacją, że jest wszystko w porządku i aparat spełnia normy producenta, na koniec pogroźili, że jeżeli przyślę aparat jeszcze raz to pokryję koszty transportu!!! Po zrobieniu serii testowych zdjęć o mało co sobie nie siadłem, lewy i prawy bok wreszcie dobry ale dolne rogi (o wielkości ok. 1/6 kadru) rozmyte! góra dobra-w zasadzie tylko delikatny spadek ostrości w rogach kadru z czego znana jest seria IXUS. Oczywiście nie muszę dodawać, że przed naprawami z rogami kadru było wszystko w porządku. Teraz trochę pluję sobie w brodę, że zdecydowałem się wysłać aparat do serwisu. Te felerne rogi zdecydowanie bardziej wpływają na jakość zdjęcia niż delikatnie rozmyty bok, chyba pozostaje robienie zdjęć do góry nogami. Ale może nie wszystko stracone, postanowiłem opisać swoje przeżycia i wraz ze zdjęciami przesłać bezpośrednio do Canon'a z zapytaniem czy taka jakość aparatów jest faktycznie zgodna z ich "normami", a może po prostu serwis (jakaś prywatna firemka) nie potrafi poradzić sobie z problemem. Aparat jest już po gwarancji, ale cała sprawa nabrała tempa przed jej upływem i traktuję to jako nie załatwioną reklamację, więc myślę, że Canon nie będzie robił jakiś uników. Jeżeli sprawa nie zostanie jakoś załatwiona to jestem zdecydowany na sprawę sądową, po prostu ten aparat kosztował zbyt dużo w porównaniu do cen konkurencji i miał mieć przyzwoitą jakość gwarantowaną przez firmę Canon a wyszło zgoła coś innego, jakość zdjęć dużo gorsza niż z tanich aparatów innych firm (np. Kodak). Teraz żałuję, że wybrałem Canona, mogłem wybrać Kodaka za połowę wartości Ixusa i miałbym lepszą jakość (kolega tak zrobił i jest bardzo zadowolony, faktycznie jakość obrazu dużo lepsza - ostrość, kontrast, może za wyjątkiem kolorów i ogólnej tzw. "plastyki obrazu" Ale to tak nie razi jak rozmyte dolne rogi. Będę walczył do końca, nie mam pieniędzy na wyrzucenie w błoto!!! O moich dalszych kontaktach z Canon'em na pewno poinformuję, pozdrawiam.
ps. jeżeli ktoś chciałby podzielić się ze mną swoim zdaniem na temat IXUSÓW to zapraszam - boguslav.sq7bcf@interia.pl