PDA

Zobacz pełną wersję : Opole gm. Prószków, rezerwat przyrody



elvis700
16-12-2006, 17:23
Witam

Jest ciekawe miejsce do focenia przyrody w Nowej Kuźni k.Opola gm. Prószków. Znajduje się tam staw który jest wpisany jako rezerwat przrody. Można popstrykać ciekawe foty jest kładka i miejsce do parkowania.
Są też kaczki, łabędzie ale do tego tobre tele !!!. Wspaniałe miejsce na relaks fotograficzny bo mało ludzi a miejsce naturalne

Pozdrawiam no i może ktoś jeszcze wpisze miejsce do pstrykania w opolskim

Andrzej z Opola

Kubak82
17-12-2006, 22:59
dzieki elvis700 - niech no tylko dozbieram na nowe tele i chetnie sie przejade - wlasnie takich miejsc szukam 8-)

co do fajnych obiektow w Opolskim - polecam cmentarz wojenny w drodze z Opola do Krofantowa.. jest w lesie jakies 10 km od Korfantowa a niedaleko sa jeszcze pozostałosci po obozie jenieckim z IIwś - warto zobaczyc jesli jest sie w poblizu :!: pare fotek z cmentarza jest w mojej galerii.. dokola tez pelno jezior i lasów - jeziorka raczej male ale pewnie i tam mozna cos ustrzelic :-)

z innych ciekawych miejsc - przy autostradzie Katowice - Opole jest zamek w Pławniowicach a zaraz obok - duzy zalew.. tyle z rzeczy sprawdzonych i polecanych - to niestety nie moje rejony i nie bywam tam zbyt czesto :cry:

guest1
19-12-2006, 01:24
elvis700 byłem tam ciekawe miejsce polecam
polecam tez stawy chodowlane karpi w Niemodlinie i Krogulnie
najlepiej udac sie do Dyrektorów :) i wystawia wejsciówki bardzo mili

ukasbadu
19-12-2006, 09:49
Super, dziekuje Panowie za informacje. Nie wiedzialem ze w okolicy takie fajne miejsca sa. W nastepnej wolnej chwili sie wybiore. Pozdrawiam ...

elvis700
19-12-2006, 21:56
Skoro temat się rozwija to koejnym godnym polecenia obiektem, są ruiny zamku w Kopicach. Jadąc tam warto zabrać latarkę, mamy ciekawe podziemaia, choć bardzo niebezpieczne !!!. Jest również park z ciekawymi zabytkami, kolumnami i kaplicą. Piekne zdjęcia można zrobić jadąć tam wieczorem podnosząc grozę obiektu.
Przyda się szeroki kąt.

Pozdrowiam

guest1
20-12-2006, 11:02
Stobrawski Park Krajobrazowy ale tam potrzebna wejsciówka ale wszystko da sie załatwic :)

elvis700
21-12-2006, 21:14
Kolejnym obiektem jest zamek w Mosznej k, Białej.
Za wstęp na teren przyległy do zamku trzeba uiścić opłatę, ale jest na to łatwy sposób, wystarczy wejść innym wejściem od strony parku.
Ciekawe miejsca.
1. Zamek bardzo podobny do Kopickiego tylko że w całości
2. Wnętrze zamku, udostępniony parter, z kawiarnią, bardzo ciekawe schody, przydaje się dobra lampa.
3. Park wraz z cmentarzem
4. Stadnina koni
W weekendy jest dużo ludzi :(

guest1
22-12-2006, 08:29
warto tam wpasc na wiosne do Mosznej ładnie kwitną azalie atrakcjia mosznej :)

ukasbadu
22-12-2006, 11:55
No i zamek świetny ... genialne wieżyczki ...

elvis700
22-12-2006, 19:48
No tak o azaliach zapomniałem napisać. Dodam jescze że na szczycie wieży obok niespotykanej szklarni jest wystawiony kościotrup.

cezner
23-12-2006, 22:14
Jest też dosyć ciekawy park w Lipnie. A obok parku jest ogród dendrologiczny ( chyba tak się to nazywa). Lipno jest obok Tułowic.

Kubak82
23-12-2006, 22:30
Lipno jest obok Tułowic.

cezner, to moze napisz jeszcze dla autsajderow obok czego sa Tułowice ;-) :mrgreen:

edit: to sa TE (http://mapa.szukacz.pl/?x=404751.46&y=303865.83&zoom=3) Tułowice ;-) ?

jesli tak to jadac droga 405 od strony Niemodlina, za Tułowicami trzeba skrecic w prawo, w ta boczna droge do Goszczowic.. w tamtych okolicach po prawej bedzie cmentarz o ktorym pisałem a troche dalej - w Łambinowicach - sa pozostałości po obozie z II wojny św.. z mapka od razu latwiej 8)

cezner
26-12-2006, 02:40
To może jeszcze powiem, że z Opola do Lipna można wybrać się na rowerze. Dosyć przyjemna wycieczka. A napisałem, że Lipno jest obok Tułowic gdyż kiedyś w Tułowicach była swego czasu dosyć znana fabryka porcelitu (chyba zbankrutowała) i ludzie z Opola raczej powinni (chyba) wiedzieć gdzie są Tułowice. Ale oczywiście najlepiej powiedzieć, że Lipno jest obok Niemodlina bo tą miejscowość to znają prawie wszyscy w Opolu ( i nie tylko) ;-)

elvis700
27-12-2006, 23:30
Wybieram się w sobote na Kopę Biskupią, zastanawiam się który ze szlaków wybrać by pstryknoąć coś ciekawego.

elvis700
01-01-2007, 22:44
Witam

Zamieszczam pare fotek z wycieczki na Kope Biskupią:

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img413.imageshack.us/my.php?image=img9074gd2.jpg)
http://img413.imageshack.us/img413/8515/img9074gd2.jpg

2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img413.imageshack.us/my.php?image=img9082dn9.jpg)
http://img413.imageshack.us/img413/8442/img9082dn9.jpg

Moge jeszcze kilka lepszych fotek zamieścić

Pogoda dopisała, ale niestety śniegu jeszcze nie ma :(
Idąc szlakami : zielonym i czerwonym to raczej nie ma ciekawych widoków, w górnych partiach gór Opawskich jest może 5 cm śniegu i można coś pstryknąć. Warto wejść na chwilę do schroniska PTTKU jest fajny klimat ciepłe piwko i miła atmosfera. Idąc dalej mamy ładny stok, jest kilka ciekawych widoków.
Po 2,5 h wędrówce mamy wieżę widokową już po stronie czeskiej z przemiłym czechem który wręczy nam bilet wstępu w formie pocztówki z konturem wieży widokowej.
Z 18 m budowli widać piekną panoramę gór Opawskich jeżli jest dobra pogoda :) na szczęście ie było wiele chmur choć widoczność była ograniczona do 30km

Pozdrawiam no wszystkiego dobrego w Nowym Roku Życzę :lol:

elvis700
16-01-2007, 22:52
Witam

To moje rodzinne strony więc szęsto spaceruje sobie po tych wertepach.
Może napisze w które miejsce warto się wybrać.
1. Stawy chodowlane
Jadąc od Opola w stronę Prószkowa w miejscowości Winów na głównym skrzyżowaniu skecamy w prawo (blisko jest kościł z dobrą panoramą Opola :))
kierujemy się cały czas prosto nawet jak się skończy asfalt. Od momentu zjazdu z głównej do stawów jest około 600-700m.
Na miejscu jest fajny klimacik, woda, mokradła,lasy wokoło trzcina itp. można tez czasami spotakć osfojone łabędzie.

2. Sam poligon już nie jest ciekawy, ale warto trochę pospacerować, Kierując się na zachód w stronę Górek mamy tor Enduro dla szaleńców motocrosu. Są często zawody i można całkiem fajne foto pstryknąć.
Generalnie jest dużo zieleni i trafiają się sarenki więc tele jest wzkazane.

Pozdr

Kubak82
16-01-2007, 23:08
bylem tam calkiem niedawno (w Kuznicy Ligockiej :-) ), niestety bez aparatu (wyjazd rodzinny :evil: ) i jak to zwykle bywa prawie mnie szlag nie trafil - co chwila jakies fajny kadr i taka niemoc :evil: :!: masz racje, tereny sa tam REWELACYJNE i na pewno na wiosne sie tam wybiore i to minimum na kilka dni bo jeden to zdecydowanie za malo :twisted:

pozdr.

elvis700
13-04-2007, 21:21
Witam

Ostatnio jakoś nikt nic nie dopisuje w woj. Opolskim wiec może coś zapisze, byłem niedawno na świątecznym jarmarku w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach , była piękna pogoda wiec można było focić bez umiaru tylko ludzi jak mrówek. Ale polecam tym którzy jeszcze nie byli w któryś z weekendów pogodnych bo naprawdę warto się wybrać.

Pozdrowienia dla forumowiczów.