PDA

Zobacz pełną wersję : #31 Renomowane i sprawdzone sklepy fotograficzne



Kubaman
16-12-2006, 15:52
Witam,

temat pojawia się regularnie, nie ma jednak do tej pory u nas miejsca z zebraną wiedzą na temat sklepów foto - zarówno sieciowych jak i tych w realu. Proponuję zatem aby ten wątek był bazą danych sklepów i źródeł sprzętu, oprogramowania i wszelakiej maści akcesoriów i gadżetów związanych z naszą pasją.


Przyjmujemy następujące zasady:
1) podajemy tylko i wyłącznie informację o sklepach, w których coś kupiliśmy, lub próbowaliśmy kupić ale nam się np. nie udało
2) tylko i wyłącznie popartą osobistym doświadczeniem
3) Bez dyskusji i polemik. Jeśli masz inne doświadczenia - opisz je samodzielnie
4) podajemy nazwę sklepu i lokalizację, link, informację co kupiliśmy oraz koniecznie kiedy to było
5) podajemy ceny. Może być konkretny przykład, lub subiektywna opinia o poziomie cen w/s do Allegro. Cen w walutach nie przeliczamy na PLN.
6) podajemy czy zostaliśmy objęci promocją, kuponem itd. Nie rozliczamy tego w podanej cenie
7) określamy sposób odbioru/transportu wraz z jego kosztem i kto go organizował.
8 ) określamy czy sprzęt był nowy czy używany
9) negatywne opinie popieramy dokładnym opisem sytuacji.
10) Opisy będące ewidentnym nadużyciem będą kasowane po sprawdzeniu
11) podajcie ewentualne doświadczenia odnośnie reklamacji, gwarancji itp.
12)ewentualne informacje dodatkowe z Waszej strony

Proszę trzymać się opisu w punktach - będzie łatwiej porównywać dane kiedy wątek urośnie.


* przypominam, ze jest to forum moderowane

Peri Noid
16-12-2006, 16:58
No to ja będę pierwszy.

Fotoit (http://www.fotoit.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 73/79.
Kupiłem tam EOS-a 30D z gripem. W kwietniu. Kosztowało mnie to ok.5200 za komplet, co stanowiło trochę mniej niż na Allegro. W wakacje kupiłem dodatkowo nampę 430EX. Znów było trochę taniej. Towar odbierałem osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Miałem możliwość pomacać sprzęt, pstryknąć kilka fotek (w biurze sklepu). Przyjęty zostałem życzliwie.

Mac
16-12-2006, 16:58
Sklep firmy Jarkom
www.cyfrowe.pl

Zakupy w okresie 2005-2006 objemowały:
Body: Canon 20D, 350D, 30D, 400D
Kompakty: Canon Ixus 40, Canos PowerShot S3 IS, A 75, Olympus C725, Olumpus Mju 600
Obiektywy:
- Sigma 105/2.8 Macro
- Canon 85/1.8, 100/2.8 Macro, 17-40/4L, 24-105/4L, 70-200/4L
Lampy błyskowe: 430 EX, MR-14 EX
Inne: karty CF, SD, statyw Manfrotto, monopod Manfrotto, plecak Lowepro, akumulatory
Odbierałem osobiście bo tak było mi wygodniej.
Sprzęt zawsze fabrycznie nowy.
Reklamację akku przeproadzili sprawnie z korzyścią dla klienta.
Cen niestety nie pamietam ale postaram się sprawdzić i dopisać, generalnie nie odbiegały od cen na stronie sklepu.

Kubaman
16-12-2006, 20:55
OK, rzuciłem hasło więc sam coś dodam.
Kupowałem w USA w sklepie Adorama (www.adorama.com)
Kupiłem tam poprzez kuzyna żony Canon EF 400/5.6 L w kwietniu 2005 i odbyło się to bez najmniejszych problemów. Zapłaciłem 1180 USD z osobistym odbiorem, czyli po naliczeniu stanowego podatku od sprzedaży (8,25% w NY) - sklep jest głównie internetowy, ale można odebrać osobiście co jest dużym plusem. Z tego co wiem Adorama ogranicza ilość kart kredytowych, którymi można tam płacić do tych, które można w łatwy sposób sprawdzić w USA (np. American Express). Należy pamiętać, że właścicielamni są religijni żydzi i obchodzą święto Paschy, kiedy sklep jest przez tydzień zamknięty. Do tego nie pracują w soboty (Szabas) ale za to w niedzielę mają otwarte.

Miałem z nimi swoją małą historyjkę :). Sprzęt był kupowany na 15 minut przed zamknięciem właśnie przed świętem Paschy i po zapłaceniu skierowali do magazynu. Gościu w magazynie tak chciał już iść do domu, że wydał.. całą paczkę obiektwów - sztuk cztery :) Po rozpakowaniu w domu kuzyn wpadł w panikę, że go 4 razy skasują, odał sprzęt zaraz po zakończonej przerwie świątecznej. Dostał za to CF 256 Mb :-|
Polecam.

Mac
16-12-2006, 21:30
Sam kupowałem w Adoramie (www.adorama.com)i również mogę polecić ten sklep. Miałem z nimi trzy razy kontakt. Za pierwszym razem trafiłem do nich przez Amazon.com, kupowałem Sigmę 50/2.8 macro. Zapłaciłem kartą, obiektyw został wysłany na dares hotelu gdzie przebywał kolega na szkoleniu. Wszystko odbyło się bez problemów. Za drugim razem, robili problem z autoryzacją karty, korespondoałem z nimi. Kiedy w końcu wysłali towar, przyjechał do hotelu w poniedziałek a ja w sobotę wróciłem do Polski. Nie wiedziałem co będzie z towarem i kasą. Napisałem do konsultanta, trochę był niezadowolony ale przesyłka wróciła do nich a kasa na moją kartę. W tym miesiącu byłem kolejny raz w USA. Najpierw zamówiłem jedno szkiełko dla kolegi za 300 $ poszło bez problemów, potem drugie zamówienie za 2000 $ i .... odezwał się wskazany konsultant (można przy składaniu zamówienia wybrać osobę) aby poinformować, że sprawdzają kartę etc. a za dwa dni przysłał maila, że jest o.k. i zaczynają realizację zamówienia. Po dwóch dniach szkła czekały w recepcji hotelu.
Mają dobre ceny i porządną obsługę, akceptują napewno MasterCard.

Krzychu
16-12-2006, 22:55
Kupowałem wielokrotnie w B&H Photovideo (http://www.bhphotovideo.com), zawsze płacąc polską kartą z wysyłką do US, zawsze szybko, sprawnie i bez żadnego problemu. Kupowałem obiektywy, korpusy, światłomierz, filtry i kilka innych rzeczy - zawsze było OK. Dodatkowo regulanie do Polski przysyłają mi co pół roku swój katalog...

Adoramy z kolei nie polecam - raz u nich zamówiłem (nie wiem czemu) i ociągali się z realizacją zamówienia z bliżej niewyjaśnionych powodów (dzwoniłem, mailowałem, skany z karty wysyłałem kilka razy) tyle czasu że prawie zdążyłem wyjechać z US o mały włos nie załapał na paczkę ze sklepu.

mkwiek
17-12-2006, 11:10
www.d-photo.pl
Kraków, ul. Lwowska 24, login Allegro - d-photo

kupiłem już canona A630, body 30D i lampę 580EX.
można liczyć na zniżki.
towar zawsze odbieram osobiście.
bardzo szybko odpisują na maile i nawet potrafią oddzwonić na smsa :)
możliwość wzięcia na raty.

Kubaman
17-12-2006, 18:31
Ja również kupowałem w d-photo (www.d-photo.pl) w Krakowie kartę CF Kingstone'a. Cena była najniższa na rynku w tym czasie. Sklep jest maleńki, ale solidny. Uwaga: większość droższego sprzętu trzeba zamawiać, nie mają na składzie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić. Lubią się spóźniać ;) Miałem u nich reklamację tej karty po 10 miesiącach padła: nową dostałem bez dyskusji od ręki po 30 sekundach rozmowy.


P.S> myślę, że warto dodawać jedną informację: jeśli sklep na rzeczywistą siedzibę lub przedstawicielstwo, piszcie, gdzie się znajduje (minimum miasto). Zaraz zaktualizuję pierwszego posta.

sepq
18-12-2006, 23:24
Ja polecam Foto Expert
http://www.fotoexpert.pl/
We wrześniu br. zakupiłem tam nowy obiektyw Tamron 28-75 XR Di LD (i coś tam jeszcze...). Cena 1369 złotych, co jest dobrą ceną w porównaniu do innych sklepów (zresztą wyczaiłem tę ofertę na www.ceneo.pl ). Koszty wysyłki towaru pokrył sprzedający. Towar dostarczono kurierem dzień po złożeniu zamówienia, mimo iż od miasta, w którym sklep ma firmę dzieli mnie kilkaset kilometrów. Co do objęcia promocją, to zaraz po złożeniu zamówienia dzwonił do mnie przedstawiciel firmy próbując namówić mnie do kupna filtra UV na ten obiektyw w jakiejś podobno korzystnej cenie (mówię "podobno", bo nie sprawdzałem).
Co tam jeszcze było w tych punktach wymienionych przez Kubamana? Informacje dodatkowe... Wiem, że to off topic, ale kolega niedawno kupował tam Sigmę Apo 70-300 DG Macro i został potraktowany tak jak ja, czyli miło, solidnie, rzetelnie, szybko, fachowo, tanio, kulturalnie... Jednym słowem: polecam!

bartosz108
19-12-2006, 00:49
No to ja będę pierwszy.

Fotoit (http://www.fotoit.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 73/79.
Kupiłem tam EOS-a 30D z gripem. W kwietniu. Kosztowało mnie to ok.5200 za komplet, co stanowiło trochę mniej niż na Allegro. W wakacje kupiłem dodatkowo nampę 430EX. Znów było trochę taniej. Towar odbierałem osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Miałem możliwość pomacać sprzęt, pstryknąć kilka fotek (w biurze sklepu). Przyjęty zostałem życzliwie.

Tak jak kolega fotoit, tylko kupiłem tam 20D i 5D, było tanio, miło itd.

czajna
19-12-2006, 22:56
Ja jak już 2 kolegów napisało polecam d-photo w Krakowie. Brałem u nich 30D kit z odbiorem osobistym i też zero problemów, zaś 70-200/4 brałem od Medfoto z Pabianic z odbiorem w d-photo (najlepsze jest to, że w d-photo chcieli 150zł więcej :D ). Tamronik od Cichego, którego już nie trzeba polecać bo go wszyscy polecają :)

M@riusz
19-12-2006, 23:54
Foto-Tip w Krakowie (ul.Smolenia 31)
http://www.foto-tip.pl
Brałem od nich nowiutkiego Tamrona 28-75 SP AF XR Di f/2.8 (przełom marca i kwietnia '2006). Płaciłem ciut ponad 1.300,- zł. Cierpliwie znosili moje kaprysy. Zanim wybrałem właściwy obiektyw, "obcykałem" 4 sztuki. Mogłem bez przeszkód robić zdjęcia na zewnątrz. Czekali aż zgram wszystkie zdjęcia z aparatu do laptopa i wybiorę właściwe szkiełko. Żadnich problemów.
Brak doświadczeń związanych z reklamacjami (obiektyw pracuje wzorowo).
Jedyni "mankament" - nie można płacić kartą, ale to można przeżyć... ;-)
Polecam.

M@riusz

M@riusz
20-12-2006, 00:05
BlueSklep-Komputer, Gdańsk ul.Chrobrego 36/38
http://www.bluesklep-komputer.com
W październiku 2006 kupowałem u nich nowe body 30D. Cena 4.380,- zł. Towar był dostępny 1 dzień po zamówieniu. Żadnych problemów z odbiorem. Spokojnie i sympatycznie. Pudełko rozpakowywane przy mnie. Zanim zapłaciłem - "obmacałem" i sprawdziłem towar bardzo dokładnie, co zostało przyjęte ze zrozumieniem jako rzecz zupełnia normalna.
Generalnie - żadnych zastrzeżeń.

M@riusz

M@riusz
20-12-2006, 10:26
MAT Sklep Fotograficzny, Gdynia ul. Władysława IV 49 (tel. 58/661-15-47)
URL: - brak

Kupowałem u nich 3 nowe rzeczy:
- Sigma 70-300 APO DG Macro f/4-5.6 (ok.920,- zł.) - kwiecień '2006
- Velbon Sherpa 600R (ok.350,- zł.) - czerwiec '2006
- RC-5 (jeszcze do 300D) - koniec '2005, za ~90,- zł.
Żadnych zastrzeżeń co do możliwości przebierania, testowania sprzętu. Zanim kupiłem swoją Sigmę "przestrzeliłem" około 6-7 sztuk. Bez problemu wychodziłem ze sprzętem na zewnątrz. Mogłem testować tak, jak chciałem.
To samo dotyczyło statywu. Zanim zdecydowałem się na Sherpę, "przymierzałem się" do innych. J.w. - żadnych problemów.
Generalnie - jak mają towar u siebie, to jest pełna możliwość wyboru, doboru, testowania, oglądania, itd. Zacięcia bywają, gdy muszą sprowadzić sprzęt od dostawcy (czasmi trochę to trwa).
Niestety nie mają strony WEB, nie ma możliwości zamówień drogą elektroniczną. Natomiast można się dogadać telefonicznie.

M@riusz

Kubek
20-12-2006, 12:48
Dwa, które mogę z czystym sumieniem polecić:

Pstryk.pl
(www.pstryk.pl) - Łomianki pod Warszawą
Kupowałem na przestrzeni ostatnich kilku lat
aparaty analogowe i cyfrowe oraz szkła.
Wszystko nowe z możliwością negocjacji cen
(można zejść do cen z giełdy foto czy Allegro).
Możliwość obmacania i testowania towaru
oraz rzeczowej polemiki. :-)
W różnych sytuacjach życiowych
lub przy chwilowym braku towaru innego niż "wystawowy",
dowozili mi gratis sprzęt do domu (Warszawa).

Bea Błysk
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=376864Łomianki pod Warszawą
Na przestrzeni roku 2006 kupowałem tam
aparaty cyfrowe i karty CF SanDisk Ultra II.
Wszystko nowe, z możliwością negocjacji cen
(dostałem taniej niż na Allegro czy giełdzie foto).
Możliwość obmacania i testowania sprzętu.
Możliwość zamówienia towaru - zaopatrują się
2 razy w miesiącu w hurtowniach niemieckich.
W Warszawie i okolicach Łomianek istnieje możliwość
umówienia się na gratisową dostawę do domu.

Z innymi sklepami nie handlowało mi się aż tak przyjemnie,
więc nie wymieniam.

Vresviik
20-12-2006, 13:28
Potwierdzam Foto-Tip w Krakowie (ul.Smolenia 31), kupiłem od nich sporo sprzetu w ciągu 2 lat.Cierpliwie znoszą przebieranie w optyce:)

jadeit
20-12-2006, 14:37
Ja polecam Foto Expert
http://www.fotoexpert.pl/
We wrześniu br. zakupiłem tam nowy obiektyw Tamron 28-75 XR Di LD (i coś tam jeszcze...). Cena 1369 złotych, co jest dobrą ceną w porównaniu do innych sklepów (zresztą wyczaiłem tę ofertę na www.ceneo.pl (http://www.ceneo.pl) ). Koszty wysyłki towaru pokrył sprzedający. Towar dostarczono kurierem dzień po złożeniu zamówienia, mimo iż od miasta, w którym sklep ma firmę dzieli mnie kilkaset kilometrów. Co do objęcia promocją, to zaraz po złożeniu zamówienia dzwonił do mnie przedstawiciel firmy próbując namówić mnie do kupna filtra UV na ten obiektyw w jakiejś podobno korzystnej cenie (mówię "podobno", bo nie sprawdzałem).
Co tam jeszcze było w tych punktach wymienionych przez Kubamana? Informacje dodatkowe... Wiem, że to off topic, ale kolega niedawno kupował tam Sigmę Apo 70-300 DG Macro i został potraktowany tak jak ja, czyli miło, solidnie, rzetelnie, szybko, fachowo, tanio, kulturalnie... Jednym słowem: polecam!

ja miałem okazję pare razy, a ostatnio w jednej sprawie (szkło sigma 17-35):
1. osobiście bo mam blisko
2. pisałem maila

a)szkła na stanie nie było

b)chciałem je oczywiśce przestrzelić z własnym body była to prośba jaką przedstawiałęm przed zakupem, jasno i grzecznie

odp. 1. szefa jak mniemam niebyło ew. się zmienił bo Panowie zachowywali sie jak muchy po pierwszym mrozie, przy szefie kupowałem pół roku wcześniej tamrona i z własnym body próbowałem jego 70-200 IS, na odpowiedź jednoznaczną (sprowadzanie szkła z gdańska, możliwość przestrzelenia)sie nie doczekałem w każdym razie i poszedłem sobie ;)

odp. 2. odpowiedzi na mail wysłany na początku grudnia już po wizycie w sklepie(ta sama sprawa) nie doczekałem sie do dziś ;)

pozdrawiam

krzypol
20-12-2006, 19:47
Polecam FOTO-RAJ w Przeźmierowie koło Poznania
www.foto-raj.pl
Zakupiłem tam swoję puszkę w czerwcu 2005. Cena wówczas była przystępna (3260 zł.)Towar odebrałem osobiście. Miałem możliwość przetestowania sprzętu oraz uzyskania fachowej porady. Sklep posiada duży wybór asortymentu foto.

CamelXP
20-12-2006, 21:27
Ja również kupowałem 350D na www.cyfrowe.pl. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ na promocji z 1gb kartą kosztował 2799zł (wrzesień 2006). Nie było problemu, że minął prawie miesiąc zanim przelałem pieniądze, a że w między czasie spadła cena o 100zł, to i ja zapłaciłem po nowej cenie. Koszta przesyłki kurierem poniósł sklep, a paczka była dwa dni po przelaniu kasy. Polecam jak najbardziej.

mrooq
21-12-2006, 16:17
Tez moge spokojnie polecic www.cyfrowe.pl
Od nich mam 350D i mialem Sigme 17-70mm
Zadnych problemow. Do tego free transport kurierem

Kubaman
21-12-2006, 22:31
Proszę, starajcie się podawać jak najwięcej wymienionych w pierwszym poście danych. Wtedy taka baza będzie bardziej użyteczna i wiarygodna. Dzięki.

matka_Wariatka
21-12-2006, 22:55
Polecam FOTO-RAJ w Przeźmierowie koło Poznania
www.foto-raj.pl
Zakupiłem tam swoję puszkę w czerwcu 2005. Cena wówczas była przystępna (3260 zł.)Towar odebrałem osobiście. Miałem możliwość przetestowania sprzętu oraz uzyskania fachowej porady. Sklep posiada duży wybór asortymentu foto.

rowniez polecam :)
we wrzesniu zamowilam tam 400D przez net, odbior osobisty, fachowy personel.

czesto robie zakupy w http://www.fotodura.pl/ Poznan, Ratajczaka, centrum.
swiatla, statywy, karty.
Panowie rzeczowi, zorientowani, doradza, zamowia, sprowadza.

Loram
22-12-2006, 10:12
fotopanorama.pl (http://fotopanorama.pl) Kraków, Sławkowska 12

Kupowałem u nich:
canon speedlite 580ex
canon 50 1.8 II
tamron 28-75 2.8
canon 70-200 4 L
i zapewne kupię dużo więcej (jeśli tylko kasa pozwoli)

Fachowa, bardzo miła obsługa. Zawsze można ponegocjować cenę, poprzebierać w sprzęcie, testować, wymieniać itp

Naprawdę godny polecenia sklep (a trochę sklepów już przerobiłem)

K.Muszkiet
22-12-2006, 15:43
www.cyfrowe.pl

zakup obiektywu canon 50/1.8 II (380zl , niewiele drożej niż na allegro)
Lipiec 2006
Przesyłka kurierem (towar w domu po ~36 godzinach od złożenia zamówienia)
Polecam!!!

Pozdrawiam
K.Muszkiet

a13
23-12-2006, 18:32
www.abfoto.pl
Kupiłem:
Canon Macro Twin Lite MT-24E
Canon EF 100 mm f/2.8 Macro USM
najtaniej w wyszukiwarkach.
Na 10 rat bez procentu !
Fachowa obsługa szybka dostawa
Marek

dslv
23-12-2006, 21:39
Witam wszystkich z pierwszym postem.
Wracając do tematu:
Polecam sklep http://www2.butterflyphoto.com/shop/home.aspx
Mają świetny kontakt z zamawiającym, zarówno telefoniczny, jak i mailowy
+ przynajmniej w 2 przypadkach dorzucają gratisy do zamówień, ja dostałem zestaw do czyszczenia (przy zakupie 30D body), a znajomy, który przetransportował sprzęt z USA otrzymał kartę SD 128 MB (do Lumixa FZ50).
Polecam, zależy im na kliencie.

ukasbadu
24-12-2006, 13:06
http://www.abfoto.pl

Kupiłem kilka dni temu body 400d, nie wiem jak reszta produktów ale cena na body bardzo dobra (znalazłem przez porównywarke cen). Jestem bardzo zadowolony. Szybki kontakt na gadu-gadu. Wysyłka kurierem z płatnością przy odbiorze. Wszystko ekspresowo i sprawnie.

amper
26-12-2006, 23:22
polecam również FOTOIT

kupiłem u nich:
w grudniu 30D za 4400 brutto z fakturą i kodem na zwrot (szukałem w wielu sklepach, allegro i giełdzie u nich wyszło najtaniej)
kilka miesięcy temu kupiłem 70-200 L 4 za 2700 brutto z fakturą

Polecam z czystym sumieniem
Tanio i przyjaźnie

M@riusz
28-12-2006, 01:13
fotopanorama.pl (http://fotopanorama.pl) Kraków, Sławkowska 12
Fotopanorama.pl
tel. 12/422-08-11, e-mail: [/EMAIL][email]sklep@fotopanorama.pl (sklep@fotopanorama.pl)
Z czystym sumieniem mogę również polecić.
Kupiłem u nich (grudzień '2006) Tamrona 17-35 f/2.8-4. Cena: 1.199,- zł.
Spokojnie, kulturalnie. "Przepstrykałem" go bez żadnego problemu. Jak pooglądałem w domu zdjęcia i zadzwoniłem, że się decyduję - obiektyw czekał na mnie gotowy i zapakowany (mogłem jeszcze raz sprawdzić).
Jak najbardziej na plus.

M@riusz

Dan06
30-12-2006, 23:51
zakupiłem w tym sklepie poniżej wymieniony sprzęt w bardzo dobrych cenach (możliwość negocjacji),
Canon 30D, Sigma 100-300/4, Sigma 10-20/4, Sigma telekonwerter 2x, Tamron 28-75/2,8, SanDisk CF Extreme III 1G x2, DigiMate III, Monopod Manfrotto 679B, tripod SLIK PRO500 DX, Lowepro Orion AW. i inne drobne akcesoria foto.
Bardzo miła cierpliwa i fachowa obsługa,
duży asortyment na miejscu w sklepie,
możliwość zamawiania na WWW, przez telefon i bezpośrednio w sklepie.
Sklep mieści się w Sopocie, adres na stronie WWW.

Pozdrawiam.

tomygun
01-01-2007, 15:00
Więc i ja się dołącze, choć nie będę oryginalny, ale może tak trochę w ramach doinformowania...
http://www.d-photo.pl/ ul. Lwowska 24 oraz http://www.foto-beta.pl/ ul. Basztowa 17 to w sumie jedna firma jak można to wywnioskować z ich stron. Choć warto sprawdzać oba bo czasami różnią się ceny, ale zawsze można wyegzekwować tą ze sklepu gdzie znaleźliśmy taniej na necie.
Ja kupowałem u nich body 400d (Lwowska) i 50 1.8 (na basztowej) w obu przypadkach bardzo miła i fachowa obsługa, dają 10 dni na sprawdzenie sobie sprzętu w domu, jak coś nie gra to wymieniają od ręki później co mnie do nich przekonało dają 2 lata gwarancji, a w wielu sklepach jest tylko rok, choć zawsze było parę groszy drożej, ale ta 2 letnia gwarancja mnie przekonuje.
Pozdrawiam w nowym roku

PrzemeS
03-01-2007, 22:17
Polecam cyfrowe.pl

Kupowałem obiektyw Sigma 70-300. Po 10 minutach od zlozenia zamowienia przez internet, zadzownili potwierdzic zamowienie. Mailem zostalem poinformowany, ze pieniadze doszly. Rowniez mailem poinformowano mnie, ze paczka juz poszla. Dwa dni pozniej zadzwonil do mnie kurier, informujac, ze ma paczke dla mnie i prosi o spotkanie w godzinach najbardziej mi pasujacych. Stawil sie tak jak sie umawialismy.

Cena: 888zl + 6 zl za przesylke. Trudno porownac do Allegro - Ceny wachaly sie wtedy od 850zl do 900zl, takze, z przesylka, wyszloby mnie niewiele mniej lub wiecej.

Kolejna rzecz, ktora mi zaimponowala, to informacja o prawie konsumenta dokonujacego zakupu przez internet, a mianowicie mozliwosc zwrocenia produktu bez powodu w przeciagu 14 dni od otrzymania paczki. Mimo, ze znam to prawo, to jednak wiele sklepow internetowych nie informuje o tym tak jak cyfrowe.pl

Narazie kupilem tam tylko obiektyw, ale wiem, ze zakupie tam rowniez inne rzeczy do mojej 350.

alap
04-01-2007, 01:01
Kupiłem w Digital Camera (www.digiwowo.com). Dawniej w Niemcach, obecnie w Luxemburgu.

zakupy w czerwcu 2006 i grudniu 2006 z canonowskim rabatem dla Europy.

5D+EF24-105L w czerwcu (2540EURO)
EF17-40L w grudniu(440Euro)

w sumie kupiłem już kilka rzeczy.

ceny po rabatach (Canon Cashback) 300 i 100 Euro i bez VAT
obsługa przyjemna i pomocna
transport bez zarzutu, opakowanie b. dobre,
czasem trzeba poczekać z jeden dzień na reakcję, ale zawsze bardzo ok.
realizują też rzeczy których nie ma na stronie

sprzęt bez zarzutów jakościowych


skusił mnie cashback, ale sprawdziłem jak sklep działa kupując Lumixa dla żony.

Alap

hao
04-01-2007, 10:33
http://www.abfoto.pl

Rok temu kupowałem tam kita 350D i 50mm/1.8, ostatnio Ixusa dla matki. Mieli kiedyś przerażającą stronę www, teraz jest nowa - przerażająca w mniejszym stopniu. Dlatego zdecydowałem się na odbiór osobisty. Mimo pozorów bardzo godni polecenia, zwłaszcza cenowo, w razie czego - lokalizacja idealna - przy Jana Pawła, z wielkim szyldem "CANON" nad wejściem. Jeżeli się nie mylę, byli kiedyś autoryzowanym dytrybutorem...

Korba
05-01-2007, 20:59
Mieli kiedyś przerażającą stronę www, teraz jest nowa - przerażająca w mniejszym stopniu.

Kupowalem tam 400D pod koniec wrzesnia ... moje zamowienie zginelo - system im padl i jak odtworzyli kopie to czesci zamowien nie bylo :(
Jakos jednak udalo sie zlozyc zamowienie telefonicznie i aparat odbieralem osobiscie ... co prawda nie bylo go na czas (zamowienie skladalem tydzien przed odbiorem sprzetu) bo przez zgubione zamowienie nie wiedzieli ze ktos go chce i dostalem dopiero dzien pozniej (w sobote)

Potem kupowalem tam gripa ... sytuacja tez byla niewesola - odbior tez sie opoznil a na stronie wcale nie mieli tego gripa (byl tylko z zestawem 350D) musialem dzwonic, pytac, ponaglac, przypominac itp ale trzeba im przyznac ze nie zlewali mnie ale starali sie pomoc :)

Niemniej niektore ceny maja dobre i ze wzgledu na cene pewnie tam cos jeszcze kupie ... jednak jak jakis inny sklep ma towar w bardzo podobnej cenie to raczej kupuje w tym drugim 8-)

JaBlam
06-01-2007, 11:32
Kubaman - moze dodatkowo sklepy ktorych NIE POLECACIE? Zeby rowniez przestrzec? Ja osobiscie polecam wczesniej opisana Fotopanorame (ostatnio kupowalem 30D) Bardzo mila obsluga, mozliwosc negocjacji cen, testowanie na miejscu i dodatkowo 7 dni na zwrot sprzetu. POLECAM!

Nie polecam natomiast sklepu (malego) ktory miesci sie kolo Bagateli w Krakowie (boczna uliczka) Ceny moze maja i atrakcyjne tylko jakos dziwne zasady kupowania tam panuja, w przypadku kupowania aparatow i szkiel to paragony wypisywane recznie. Niby mozna negocjowac ceny ale suma summarum i tak skoro puszka kosztuje 2800 ty wynegocjujesz na 2600 to staje na 2700 bo facet twierdzi ze musi cos zarobic. Kupowalem tam mojego 350D ale nie sadze abym robil tam jeszcze zakupy. I do tego jeszcze te historyjki naciagane. Nie nie nie/

Acha.. caly sprzet pochodzi najprawdopodobniej z Niemiec (no w kazdym razie i pudelka od obiektywow maja GUT i pudlo po Canonie tez mialo GUT , pewnie stad te atrakcyjne ceny. Gorzej tylko z realizacja gwarancji!

Kubaman
08-01-2007, 15:27
Kobaman - moze dodatkowo sklepy ktorych NIE POLECACIE? Zeby rowniez przestrzec?
tak to rozumiałem, oczywiście jesli będziemy się trzymali zasad wymienionych w pierwszym poście.

jacekT
09-01-2007, 16:45
www.fotoit.pl

kupowałem BG3 i sigme 70-200 2.8, w rozliczeniu przyjmują stary sprzęt:smile:
miło i sympatycznie, bez problemów

Kubak82
11-01-2007, 19:07
no to jeszcze raz medfoto.. kupowana sigma 50-500 - mieli najnizsza cene jaka udalo mi sie znalezc i jeszcze zeszli w dol, blyskawiczna wysylka do osoby od ktorej odebralem sprzet osobiscie.. milo, sympatycznie no i, co wazne, mozna w spokoju przetestowac sprzet :-)

oskarkowy
16-01-2007, 10:19
FOTOIT czasem mam wrażenie, że bardziej pracuję na nich, niż na rodzinę. Zostawiłem u nich lekko licząc ponad 50kzł, tylko raz miałem drobne problemy z otrzymaniem faktury (kupowałem pierwszy 5d zaraz po premierze, po fakturę kazali przyjść za tydzień, a po tygodniu spytali "kto ja jestem"). Później już bez najmniejszych problemów. Mili goście, szybka obsługa, nie ma problemów z testowaniem.
Fotoekspert u Tomka robiłem wiele zakupów w dawnych czasach. Chyba najmilszy sprzedawca, jakiego znam. Wszystko da się wynegocjować, bierze używany sprzęt w rozliczeniu. Ma niesamowitą renomę i jest bardzo uczciwy. Ma też śliczne koty (NMSP)
BHphoto w sumie wyróżnia się z natłoku tylko tym, że zatrudnia Polaka i bez problemu można się dogadać "przez ladę". Nie zawsze mają mniej popularne egzemplarze szkieł czy akcesoriów, trzeba się upewniać jadąc do sklepu.

Priest
19-01-2007, 04:03
Ja też kupowałem w FOTOIT jednak do czasu :)
ostatnim razem zadzwoniłem do nich rano koło 10 żeby spytać, czy mają 20D, koleś powiedział, że mają, więc powiedziałem, że ok i poszukam jeszcze w innych sklepach a jak się zdecyduję to zadzwonię jeszcze raz, żeby potwierdzić.
Koło 12 zadzwoniłem jeszcze raz żeby spytać czy nadal 20D jest u nich na stanie, koleś powiedział, że jest wiec poprosiłem, żeby mi odłożył, a ja po niego przyjadę.
Przyjeżdżam do nich wieczorem i okazuje się, że przed godziną sprzedali tę 20 :|
Jako, że nie mieszkam w Warszawie to trochę mi ciśnienie podskoczyło :)
Zaproponowali mi za to 350D po niby niższej cenie, wiec skorzystałem z okazji, żeby trochę się nim pobawić :) i w pewnym momencie zadzwonił jakiś klient z pytaniem o te takie kartki z rabatem od Canona. Tak się zaczęli z niego nabijać, że to aż przykre było :|
Do tej pory miałem o nich dobre zdanie, ale teraz ich podejście do klientów pozostawia wiele do życzenia.
Na szczęście udało mi się wtedy kupić 20D w innym miejscu w wawie i nawet po niższej cenie :)

MisMar
19-01-2007, 14:39
FotoBasia/ (http://www.fotobasia.pl/) Firma z siedzibą w Tychach, sklep w zabrzu.
Zakup Canon EOS 400D Kit 18-55 za cenę 2669,- bezpeśrednio poprzez stronę internetową.
Sprzęt zamówiony jednego dnia, drugiego dostawa (kurier).
Bezproblemowo szybko i sprawnie . Polecam !

oskarkowy
20-01-2007, 11:12
Jako, że nie mieszkam w Warszawie to trochę mi ciśnienie podskoczyło :)

Toś sie napodróżował z tego Żyrardowa ;)
Jak będziesz się wybierał w taką podróż jeszcze raz, daj znać, podrzucę Cię.



Do tej pory miałem o nich dobre zdanie, ale teraz ich podejście do klientów pozostawia wiele do życzenia.

Panowie w fotoit to młodziaki, których czasem przerasta to, co robią (z ich popisowych numerów skierowanych do mnie: "35L to lipa, nie warta tych pieniędzy, które trzeba za nie dać. Nawet ostre nie jest".. Oczywiście tylko na zamówienie i cena.. Co by wiele nie pisać, kupiłem za dokładnie 50% tego, co krzyknęli.
Mimo wszystko to sklep, gdzie nikt nie robi problemów, jak wybebeszysz im 3 kartony z rzędu w poszukiwaniu Twojego graaala. Do tego przy droższych zakupach nie robią problemów z podzieleniem faktury na kilka <3500 brutto :mrgreen:
Warto zauważyć, że to są sprzedawcy, nie użytkownicy tego sprzętu. Oni nie muszą się znać na tym, co sprzedają lepiej od kupującego. Oni mają to mieć na stanie, za możliwie niską cenę.

Aha, jeszcze jedna zaleta tego sklepu: wszelkie nowości mają naprawdę baaaaardzo szybko. Tylko już nie tak baaaardzo tanio.

jacekT
22-01-2007, 11:17
Tak się zaczęli z niego nabijać, że to aż przykre było

hmm, to moze ze mnie bo akurat wlasnie chyba 19 dzwonilem i sie pytalem o ten zwrot z canona..

Co mówili:x :?:

gutek
24-01-2007, 11:29
Ja odnośnie sklepu www.eltkom.pl (na allegro jako Pablo211). I na sklepie i na allegro mieli Sigme, dzwonie żeby zapytać jak z dostępnością. Pani zadzwoniła na hurtownie (bo oni prawie nic nie mają na stanie), powiedziała, że będzie do dwóch dni. Zamówiłem, czekam dwa dni, dzwonie a Pani mówi, że jak przy mnie rozmawiała to był a jak ja się rozłączyłem to już nie było. A więc trwało to tydzień. 2 dni temu chciałem kupić lampe, na allegro jest, a po telefonie do w.w. firmy oczywiście brak i nie wiadomo kiedy będą :]

szycho
01-02-2007, 16:08
To ja dorzuce Agito.pl (http://www.agito.pl/) z Warszawy.
Kupiłem u nich 430EX w jak mi się wydaje niezłej cenie 879pln. Lampe brałem na raty i tego się najbardziej obawiałem...jednak wszystko ok;)
Kontakt ze sklepem rewelacyjny, panowie pod telefonem mili i cierpliwi. Nie stwarzali żadnych problemów z przedłużającą się procedurą ratalną.

Podejrzewam, że to nie ostatnie zakupy w tym miejscu.
Polecam:!:

Nosferat
09-02-2007, 02:41
fotobasia.pl (http://www.fotobasia.pl/)
Start byl dobry, pozniej sie dopiero klopoty zaczely, ponad tydzien czekania zanim wogole wysla sprzet ktory mieli na stanie mimo ze przelew zostal dokonany nastepnego dnia z rana, gdzies w miedzyczasie aparat stanial. po tygodniu dostalem odp na maila ze powinen byc wyslany jutro, niestety stalo sie to dopiero 2 dni pozniej (w czwartek wieczorem) przez co sprzet przelezal sobie jeszcze weekend w magazynie tuz pod moim nosem. Jedynyplus tego taki ze zdarzylem sie zalapac na promocje karty 1gigowej za 1pln.
Cena dobra, obsluga tez i sprzet w porzadku, tylko czas dostarczenia raczej mizerny, zalapali sie na dzien czy dwa przed terminem jaki maja na jego przesylke.

iREM
08-03-2007, 15:46
Techmarket z Wrocka. Kupiłem od nich w ciemno (przez www) 70-200L. Bez problemów dotarł z Wrocka do Gdańska. Egzemplarz bajka.

M@riusz
26-04-2007, 09:00
Polecam bardzo www.foto-net.pl
Również z czystym sumieniem mogę polecić:
Foto-Net (http://www.foto-net.pl), Sopot, ul.Kolberga 1
URL: http://www.foto-net.pl
Sklep internetowy oraz "klasyczny". Kupiłem u nich torby na sprzęt foto (ostatnio Naneu Pro C300, za cenę 161,- zł.). Cierpliwi, spokojni i chętni do pomocy. Można powybierać, przymierzyć, oglądnąć, itp. Generalnie - pozytywnie.
Mają u siebie także trójmiejski oddział Sigmy Pro-Centrum z możliwością wypożyczania optyki. Co prawda w porównaniu z np. krakowskim Pro-Centrum, to jest malutkie - ale jest.

M@riusz

macieksowinski
10-05-2007, 10:14
To ja polecę: www.foto-raj.pl zakupiłem tam w styczniu 2007 - body 400D; Sigmy 28-70 DG oraz 70-300 APO DG oraz zestaw pierścieni Kenko, które sprowadzili mi na moją prośbę , a wszytko przywieźli do domu o godzinie, którą podałem. No i należy pamietać że są oddziałem Sigma Pro - Center.
Nie polecam natomiast sklepu w Poznaniu "Foto Dura" jeśli ktoś planuje jakiś większy zakup, gdyż jak dla mnie podchodzą mało profesjonalnie do klienta gdyż na moją prośbę w styczniu o sprowadzenie body 400D usłyszałem, że trzeba czekać jakieś 2 tygodnie, ale my do Pana zadzownimy i tak sobie czekam do dziś od stycznia :) może na gwiazdkę zadzownią, że mają w końcu dla mnie to body. Jedyny plus tego sklepu to ten , że jeśli mają coś na stanie to można zapytać się o jakiś rabacik przy kupnie, który pewnie udzielą, kupiłem u nich dodatkową torbę na wyjazdy, nie miałem czasu szukać i czekać przed majówką ,a oni mieli bardzo fajną.

adamek
10-05-2007, 23:23
No, dokładnie tak samo w foto-dura nie udało mi się kupić dwa razy monopodu.
;)

I mały kruczek - na słowa "a w foto-raju widziałem... " robią się milsi i jacyś tacy frontem do klienta.
;)

SAM
11-05-2007, 12:40
Warto zauważyć, że to są sprzedawcy, nie użytkownicy tego sprzętu. Oni nie muszą się znać na tym, co sprzedają lepiej od kupującego. Oni mają to mieć na stanie, za możliwie niską cenę.



No tu się z tobą nie mogę zgodzić. Jak to "nie muszą znać się na tym, co sprzedają lepiej od kupującego". A to niby dlaczego ? Według mnie sprzedający powinien znać towar od podszewki. I to szczególnie jeżeli sprzedaje specjalizowany produkty.
Oczywiście jeżeli przyjdzie ktoś "obcykany" to mu nie wcisną czego nie chce, ale w przypadku "świeżego klienta" wiedza sprzedawcy jest nieoceniona. Ja bym postawił to na równi z uczciwością sprzedawcy. No bo co z tego, że nie zostałeś naciągnięty, jak nieświadomie kupiłeś niewłaściwy produkt.
Osobiście bardzo cenię sprzedawców co potrafią powiedzieć, ze w jakiejś kwestii technicznej to nie są za bardzo mocni, a nie "nawijają makaron".

A w kwestii tematu, to dwa razy w FOTOIT robiłem podejście do EF 85/1.8 i zostawiałem telefon, ale ani razu nikt nie oddzwonił.

Pa!

wiktoch
16-05-2007, 23:51
Ja polecam również FOTOIT www.fotoit.pl kupowałem u nich kilka rzeczy. Począwszy od stajni nikona:
tamrona 28-75 f2.8
sigmę 70-200 f2.8
n50 f1.8
tokinę 12-24 f4

skończywszy na canonie:
30d
grip
50 f1.8
10-22
17-40 f4
25-105 f4
70-200 f2.8
speedlite 580

wszystko zawsze na fakturę VAT, ceny zbliżone do allegro, bardzo miła obsługa. nie raz wpadałem po sprzęt po godzinach. Można umówić się na odbiór na giełdzie. poza tym bez problemów można załatwić leasing sprzętu.

ostatnio brałem dla znajomego 400d z kitem i w FOTOIT był w najlepszej cenie z allegro.

generalnie polecam

wik

odnośnie statywów / monopodów MANFROTTO polecam IMFOTO http://www.imfoto.pl/ i odbiór osobisty w warszawie. Ceny można negocjować. Miły kontakt. Polecam

aptur
18-05-2007, 14:16
Foto-Plus z Krakowa.
www.sklepfotograficzny.pl
Kupowałem tam filtry B+W oraz ostatnio obiektyw 50/1.4. Cena 1400 zł. Rewelacyjny kontakt, przesyłka na drugi koniec polski w 24 godz.
Generalnie mam jak najlepsze doświadczenia z tym sklepem.

Gienios
20-05-2007, 02:50
www.infoto.pl
kupiłem tam Raynoxa DCR-5000 52mm (299zł) + pierścień redukcyjny 58->52 (13zł), przesyłka Pocztą Polską za pobraniem dotarła do mnie w piątek (zamówienie złożyłem wczesną środą (kilka minut po północy) ).
Kontakt na gadu-gadu bardzo miły, również po otrzymanu przysyłki. Towar spełnił moje oczekiwania, reklamacji nie było.
Ten sam konwerter jest dostępny na np. cyfrowe.pl za 449zł, są sklepy które sprzedają go również za 299zł jak i 500zł. więc sądzę, że cenowo zakup był udany.
Polecam ten młody sklep.

kamifoto
01-04-2009, 12:32
A ja polecam

http://www.kdm-foto.com/
z siedzibą w Lublinie
Często szukałam w sieci jakiegoś sprzętu ale okazywało się najczęściej, że i tak najtaniej mam pod samym nosem. Obsługa bardzo profesjonalna i mila, panowie jak tylko mogą to idą na rękę, schodzą z ceny. Duży wybór, jak nie ma biorą ode mnie telefon i dają znać jak tylko przychodzi. Generalnie polecam na lewo i prawo :) Teraz nawet nie szukam gdzie indziej, bo szkoda czasu... wiem, że tam znajdę to co mi potrzeba.

mxdanish
07-05-2009, 13:26
Również z czystym sumieniem mogę polecić:
Foto-Net (http://www.foto-net.pl), Sopot, ul.Kolberga 1
URL: http://www.foto-net.pl

A ja po ostatnim starciu z Paniami w tym sklepie rezygnuje z ich usług.

Mimo, iż oprócz lampy, cały sprzęt (nowy) mam zakupiony u nich, więcej nie skorzystam...

Panie na zapytanie kiedy będzie przesyłka odpowiadały:
"coś tam dzisiaj ma przyjść..." (dodam że był czwartek, a w mailu dostałem wiadomość: aparat będzie najpóźniej w środę...)
No comment...

Podczas rozmowy tel. chciałem uzyskać info ile aparatów przyjdzie (czy starczy i dla mnie bo byłem n-tą osobą w kolejce) to otrzymałem odp.:
"Jesteśmy uzależnieni od dostawcy i nie wiemy ile nam wyśle..."
Nie jestem idiotą (chyba ;) ) i rozumiem taką sytuację ale czy jest problemem, skoro dane aparaty już idą/jadą (czyli generalnie zostały przez dostawcę wysłane), dopytać się ile dostawca wysłał??? Czy może takie rzeczy to już tajemnica. Albo dostawca sam nie wie ile wysłał?

Brak informacji u pań pod te. i GG i zaczęło się olewactwo w stosunku do klienta.
Ja rozumiem że nie kupowałem za 20k ale zdaję się że w tym sklepie epoka walki o klienta przeminęła z wiatrem.

Może jestem przewrażliwiony i robię się jakiś bardziej wymagający, ale do cholery oni z tego żyją więc powinni szanować klientów.

Uniosłem się....

Klusek
08-05-2009, 23:24
www.fotoplus.pl (www.fotoplus.pl)
Polecam sklep - konkretnie ich fizyczną wersję ;) (bo mają też dział stricte wysyłkowy).
Fachowa obsługa, dużo cierpliwości u sprzedawców :D Sklep przestronny, można poprzebierać w sprzęcie, posprawdzać to i owo, popstrykać ze statywu, itp, itd. Dobra dostępność i korpusów i obiektywów.
Kupowałem u nich 50D + grip + Sigma 70-200/2.8.
Ceny - korpus trochę droższy niż w sklepach typu d-photo.pl czy fotopanorama.pl, ale z kolei obiektywy mają tańsze. Można ponegocjować ceny :)
Ogólnie to polecam.

qb4hkm
09-05-2009, 13:42
www.fotoklik.pl

Kupiłem u nich w sklepie w Warszawie 6 dni temu 70-200/4L. Cena na półce była ~2600zł przez maila zapytałem jaka by była cena przy płatności gotówką i napisali mi że 2469 a kupiłem za 2449 bez żadnych targów...
Nie polecam ich złączek statywowych do 70-200/4 (55zł)bo są plastikowe czego nie zauważyłem przy zakupie - genialnie odwzorowana na złączce faktura metalu taka jak na obiektywie, kolor też nie do odróżnienia :-(

Jeśli chodzi o obsługę to wszystko ok.

Artur79
19-05-2009, 10:46
Londyn - siec Jessops http://www.jessops.com/

Kupilem tam body 40d, cena jak w innych sklepach tego typu w Londynie.
Jak przystalo na siec, klient jest traktowany na zasadzie kupuj i wy......aj :)
Jest tam zawsze kilku sprzedawco-doradców, których kompetencje bywaja baaardzo rózne. Stwierdzilem ze kupuje i chcialem otworzyc pudelko zeby sprawdzic czy znajduje sie to co byc powinno, sprzedawca prawie wyrwal mi pudelko, polozyl na nim lape i nie pozwolil otworzyc dopuki nie pobral kasy :) Oczywiscie jak to w podobnych sklepach bywa zawsze proboja wcisnac dodatkowo jakis swoj gadzet, karte pamieci, chusteczki do soczewki itp.
Z plusow mozna zaliczyc to, ze czasem na internecie mozna znalezc do nich sezonowe kupony rabatowe, tak ze przy wiekszych zakupach mozna troche zaoszczedzic, jest mozliwosc zabukowania towaru na stronie i odbiór w sklepie, no i maja otwarte w niedziele :)

Donikm
26-05-2009, 18:31
[QUOTE=Artur79;649590]Londyn - siec Jessops http://www.jessops.com/

Kupilem tam body 40d, cena jak w innych sklepach tego typu w Londynie.
Jak przystalo na siec, klient jest traktowany na zasadzie kupuj i wy......aj :)


Zgadzam się z tą opinią całkowicie, kupiłem tam body 5D, następnie przyszła kolej na 24-70 L, zarezerwowałem telefonicznie na odbiór popołudniu, okazało się ze osoba z którą rozmawiałem zapomniała poinformować innych i obiektyw został sprzedany, nie pomogła awantura, kazano mi czekać na następna dostawę, cóż kupiłem u konkurencji. Kilka miesięcy później zdecydowałem się kupić 70-200 2.8 IS, wybrałem się do sklepu, ale po ok 30 min oczekiwania na obsługę na stoisku Canona poddałem się, kupiłem u konkurencji , oszczędzając ok 200 funtów ( http://jacobsdigital.co.uk/ profesjonalna obsługa, żadnych problemów z założeniem obiektywu do body, czy wyborem z pośród kilku, polecam ten sklep, maja niższe ceny niż Jessops, a sklep znajduje się naprzeciw, mowa oczywiście o oddziale na Oxford Street).
Są również i pozytywne strony kupowania w tego typu sieciach , doza dostępność towaru, liczne promocje, sam kupiłem 580 II z 100funtów rabatu, ale zawsze warto się rozejrzeć w innych sklepach jak wyglądają ceny i obsługa klienta.
Polecam te stronkę http://camerapricebuster.co.uk/

Pozdrawiam.

david_szczepaniak
28-05-2009, 19:38
Londyn - siec Jessops
W życiu Jessops. W większości sklepów ludzie nie mają pojęcia o sprzęcie.
Bardzo polecam Calumet Photo - www.calumetphoto.co.uk.
Miałem przyjemność kupić 5d mk2 w ich sklepie na Drummpnd Street. Bez problemu mogłem aparat wyjąć z pudełka podpiąć swój obiektyw oraz kilka sztuk z wystawy, pochodzić z nim po sklepie i potestować. Obsługa w większości profesjonalna i bardzo miła. Ceny średnie tzn. tańsze niż jessops lub tottenham court road, natomiast droższe niż niektóre sklepy online co jest zrozumiałę

BartekMW1975
29-05-2009, 14:12
witam serdecznie...ja polecam El-Sat..sklep z Allegro mieszczący się w Giżycku..właśnie kupiłem u nich Canona EOS 500D..najtaniej jak udało mi się znaleźć w necie..cena.3199...

Mwasilewska
07-11-2009, 22:22
Fotoit z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 73/79.
Canon 100 2.8 Makro.
Bardzo miło, dokładnej ceny nie podam, ale taniej niż w innych sklepach.
Szybkie, 15 minutowe potwierdzenie z banku dot. rat, w Fotojocker czekałam kilka godzin.
Możliwość swobodnego testowania sprzętu.

kuzi4
06-03-2010, 15:49
fotopanorama.pl (http://fotopanorama.pl) Kraków, Sławkowska 12

Kupowałem u nich:
canon speedlite 580ex
canon 50 1.8 II
tamron 28-75 2.8
canon 70-200 4 L
i zapewne kupię dużo więcej (jeśli tylko kasa pozwoli)

Fachowa, bardzo miła obsługa. Zawsze można ponegocjować cenę, poprzebierać w sprzęcie, testować, wymieniać itp

Naprawdę godny polecenia sklep (a trochę sklepów już przerobiłem)

Też u nich kupowałem trochę "gratów". Jedynym problemem może być utrudniony dojazd i parkowanie samochodu (między godziną 13 a 14 ja mogę). Obsługa bardzo dobra i miła. Pozdrowienia dla Pani Agnieszki :mrgreen:

Stach84
08-03-2010, 14:14
A ja polecam

http://www.kdm-foto.com/
z siedzibą w Lublinie
Często szukałam w sieci jakiegoś sprzętu ale okazywało się najczęściej, że i tak najtaniej mam pod samym nosem. Obsługa bardzo profesjonalna i mila, panowie jak tylko mogą to idą na rękę, schodzą z ceny. Duży wybór, jak nie ma biorą ode mnie telefon i dają znać jak tylko przychodzi. Generalnie polecam na lewo i prawo :) Teraz nawet nie szukam gdzie indziej, bo szkoda czasu... wiem, że tam znajdę to co mi potrzeba.

chyba najdroższy sklep na lubelszczyźnie

xfoam
12-08-2010, 20:53
też polecam, kupowałem plecak i przed wybraniem LowePro wybebeszyliśmy z panem z obsługi kilkanaście innych, z ceną podobnie przy płatności gotówką od razu rabat

CyrJak
25-10-2010, 18:26
RaysFoto aka StopFoto
Stopfoto.pl
Zakupiłem Nissina Di622, Blendy(150x100, i okrągła 50), statyw oświetleniowy i jakieś duperelki. Wszystko przybyło w środe, zamówione w poniedziałek. Wszystko w należytym porządku, jedyne co mnie rozśmieszyło to finezja pakującego, ale ewidentnie nie mieli gdzie upchać statywu oświetleniowego razem z blendami.. Dostałem 2 kartony sklejone taśmą :D. Spore toto, pakowane z tonami trocin z niszczarki w środku.
Pros:
-Wybór Duży, choć nie powala
-Dużo sensownych firm w ofercie, typu manfrotto.
-Stosunkowo szybka wysyłka
-Dobry kontakt z supportem
Cons:
-Ceny nie powalają
-Mogli by pakować bez tych trocin... i nie w kartonach jakby mi meble a nie blendy dostarczali :)

slajd
17-12-2010, 18:53
Bea Błysk
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=376864Łomianki pod Warszawą
Na przestrzeni roku 2006 kupowałem tam
aparaty cyfrowe i karty CF SanDisk Ultra II.
Wszystko nowe, z możliwością negocjacji cen
(dostałem taniej niż na Allegro czy giełdzie foto).
Możliwość obmacania i testowania sprzętu.
Możliwość zamówienia towaru - zaopatrują się
2 razy w miesiącu w hurtowniach niemieckich.
W Warszawie i okolicach Łomianek istnieje możliwość
umówienia się na gratisową dostawę do domu.

Z innymi sklepami nie handlowało mi się aż tak przyjemnie,
więc nie wymieniam.

Bea Błysk,polecam, kupiłęm tam już tyle szkła i metalu i nigdy się nie zawiodłem.

gdyniu
21-12-2010, 14:07
A ja po ostatnim starciu z Paniami w tym sklepie rezygnuje z ich usług.

Mimo, iż oprócz lampy, cały sprzęt (nowy) mam zakupiony u nich, więcej nie skorzystam...

Panie na zapytanie kiedy będzie przesyłka odpowiadały:
"coś tam dzisiaj ma przyjść..." (dodam że był czwartek, a w mailu dostałem wiadomość: aparat będzie najpóźniej w środę...)
No comment...

Podczas rozmowy tel. chciałem uzyskać info ile aparatów przyjdzie (czy starczy i dla mnie bo byłem n-tą osobą w kolejce) to otrzymałem odp.:
"Jesteśmy uzależnieni od dostawcy i nie wiemy ile nam wyśle..."
Nie jestem idiotą (chyba ;) ) i rozumiem taką sytuację ale czy jest problemem, skoro dane aparaty już idą/jadą (czyli generalnie zostały przez dostawcę wysłane), dopytać się ile dostawca wysłał??? Czy może takie rzeczy to już tajemnica. Albo dostawca sam nie wie ile wysłał?

Brak informacji u pań pod te. i GG i zaczęło się olewactwo w stosunku do klienta.
Ja rozumiem że nie kupowałem za 20k ale zdaję się że w tym sklepie epoka walki o klienta przeminęła z wiatrem.

Może jestem przewrażliwiony i robię się jakiś bardziej wymagający, ale do cholery oni z tego żyją więc powinni szanować klientów.

Uniosłem się....
Również nie mogę polecić - zakupiłem obiektyw, wszystko okej, następnie lampę, również wszystko okej, do momentu jak się zepsuła.. Sklep wydał mi ekspertyzę zaocznie - nie mam co wysyłać i tak nie uznają - uszkodzenie mechaniczne(lampa stopiła się od środka, w magazynku baterii - jak mogłem to zrobić umyślnie?).. Sklep nie reaguje na pisma dotyczace reklamacji z ustawy, mi było szkoda czasu to dalej ciągnąć i odpuściłem, bo lampa warta 400zł.

Zakupy miłe, ale jak cokolwiek nie tak ze sprzętem, to sklep wykazuje się totalnym olewaniem klienta.

zzz
01-05-2011, 14:33
COMPTOIR DE L'IMAGE - Paryż
14 boulevard Auguste Blanqui

Potrzebowałem awaryjnie jakiś nieduży (po złożeniu) statyw, nie chcąc kupować w sklepach typu FNAC wyguglałem powyższy i pojechałem do nich.
Bardzo miła obsługa, słabo mówiąca po angielsku, ale ponieważ znają się na tym co sprzedają nie było problemów z dogadaniem się.
Po długim marudzeniu i wybieraniu kupiłem u nich Gorillapod Focus, 150 euro.
Sklep mały ale z dużym wyborem sprzętu. Sporo starych aparatów wielkoformatowych.

sq7ofd
14-05-2011, 13:17
FOTOAPARACIKI.PL

http://www.fotoaparaciki.pl

Ja generalnie kupuję wszystko i zawsze w tym sklepie. Zacząwszy od Nikona a ostatnio skończywszy na Canonie 7D w wyśmienitej cenie 5100, do tego Tamron 17-50mm F/2.8 za 1,1k , Tamron 70-200 F/2.8 za 2400 i lampka 430 za 850 zł. Mam u nich swój indywidualny rabat i zawsze , ale to za każdym razem są tam najlepsze ceny i obsługa.
Towar jest na półce, na nic nie muszę czekać i odbieram kiedy chcę.
Bardzo polecam sklep jak i wycieczkę do Pabianic.
Artur

raladan
18-05-2011, 16:50
@ sq7ofd - chyba zartujesz z tym
"Towar jest na półce, na nic nie muszę czekać i odbieram kiedy chcę."
Towar jest wystawiony na allegro jako dostepny, dwzoni sie do sklepu a towaru nie ma... Co do cen oraz obslugi tez bym polemizowal, czyzby to reklama...

greatidea
26-06-2011, 18:26
Fotoit z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 73/79.
Canon 100 2.8 Makro.
Bardzo miło, dokładnej ceny nie podam, ale taniej niż w innych sklepach.
Szybkie, 15 minutowe potwierdzenie z banku dot. rat, w Fotojocker czekałam kilka godzin.
Możliwość swobodnego testowania sprzętu.

Kupiłem tam body i kilka obiektywów.
Udało mi się wynegocjować najtaniej na allegro.
Problem natomiast miałem z gwarancją (nie będę wdawał się wszczeguły). Obiecano mi, że to wyprostują wszystko jak do nich przyjadę, umówiłem się na konkretny dzień. Jak przyjechałem powiedziano mi, że mogą zrealizować gwarancję jak oddam sprzęt do nich (wszystko było już na żytniej), po opowiedzeniu, że miałem zapewnienie, że zostanie sprawa załatwiona, powiedzieli, że załatwią, ale jak przyjadę następnego dnia.

Generalnie poczułem się trochę zlany, a do tej pory wszystko kupowałem u nich. Od tego czasu już nie..

greatidea
26-06-2011, 18:32
Fotoforma.pl
Nie mają najtaniej ale można się potargować.
Podoba mi się to, że nawet obiektywy serii L mają zazwyczaj po kilka egzemplarzy i można sobie wybrać, a nie zamówić i czekać na 1 sztukę.

OrzelPiotr
05-07-2011, 13:17
FOTOAPARACIKI.PL

http://www.fotoaparaciki.pl

Ja generalnie kupuję wszystko i zawsze w tym sklepie. Zacząwszy od Nikona a ostatnio skończywszy na Canonie 7D w wyśmienitej cenie 5100, do tego Tamron 17-50mm F/2.8 za 1,1k , Tamron 70-200 F/2.8 za 2400 i lampka 430 za 850 zł. Mam u nich swój indywidualny rabat i zawsze , ale to za każdym razem są tam najlepsze ceny i obsługa.
Towar jest na półce, na nic nie muszę czekać i odbieram kiedy chcę.
Bardzo polecam sklep jak i wycieczkę do Pabianic.
Artur

Raz tam kupiłem konwerter Canona 2.0 III, błyskawiczna wysyłka, fakt towar był na półce i to chyba za długo - soczewki zakurzone, podobnie jak gumowa uszczelka, sklep nic nie odpowiedział gdy poinformowałem o stanie sprzętu.

Sayeret
05-07-2011, 13:56
Polecam FOTOPANORAMA z krakowa;) bardzo miła obsługa i ceny naprawde ok, kupowałem u nich cały zestaw, body+lens+lampa i kilka dodatków i z ceny soro zjechali przy większych zakupach:)

Kelpie
05-09-2011, 11:54
Krakowski Foto-Tip (http://www.foto-tip.pl/sklep/index.php) - z tego względu, że blisko i kupno takiej drobnicy jak filtry (polaryzacyjny i szary) opłacało się najbardziej. Ale i tak często zaglądam na ich stronę - czyham na promocję Samyanga 85 mm :)

PITT
12-12-2011, 23:37
Ja odradzam sklep internetowy www.lider24.media.pl
Po miesiącu od zamówniea nie ma ani sprzętu ani kasy. Zamierzam zgłosić to na policje.

sw.wilq
13-12-2011, 00:54
To ja polecę Pasaż Foto:
http://www.pasazfoto.pl

Niewielki sklepik, ale jestem u nich po dwóch zakupach - słoik i błyskotka. Szybko i konkretnie. Można obejrzeć, pomacać (niestety przeważnie po 1 sztuce, ale zawsze). Dobry kontakt i można ponegocjować w granicach rozsądku.

Cenowo szału może nie ma, ale zdarzają się perełki (w tej chwili mają w dobrej cenie Sigmę 50-150 mm f/2.8 APO EX DC HSM II (Canon) jakby ktoś być zainteresowany :)