PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs na zdjęcie roku - usunięcie zdjęcia i prośba



Arkan
04-01-2005, 00:04
Mam prośbę do Administratora i/lub Moderatora. Proszę o usunięcie mojego zdjęcia z konkursu i zablokowanie możliwości głosowania uzytkownikowi anatom. Najwidoczniej ostrzeżenie od Vitez'a nie wystarczyło. Myślę, że co najmniej kilku kolegów ma w rewanżu za komentarze wystawione najniższe oceny, co powoduje, że ten konurs wygra ten kto nie będzie komentował zdjeć anatoma'a - a to już bezsens.

Arkan

tpop
04-01-2005, 00:14
za ostatni komentarz pod zdjeciem Viteza nalezy sie tylko BAN!

Arkan
04-01-2005, 01:06
za ostatni komentarz pod zdjeciem Viteza nalezy sie tylko BAN!
to w zasadzie rozwiązało by sprawę, ale nasi Moderatorzy już dzisiaj śpią, więc lepiej się wstrzymać z komentowaniem zdjęć, bo konkurs zapowiada się ciekawie, a po co wiecej osób ma mieć powstawiane jedynki przez sfrustrowaną jednostkę :evil:

Arkan

P.S.
Jeśli chdzi o twoje dzieło to już zrozumiałem członku Młodzieży Optymalnej (http://mlodziez.optymalni.one.pl/?strona=kontakt&action=pokaz&id=116), a to cytat z waszej strony głownej "Z myślą o młodzieży optymalnej zdecydowaliśmy się założyć właśnie tę stronę. Sami do niej należymy i wiemy co to znaczy wyalienowanie i niezrozumienie środowiska kolegów i koleżanek, a co gorsza ... rodziny. " - no coż wszystko jasne, lekarz kazał przytakiwać - smacznego i na zdrowie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hazan
04-01-2005, 01:43
Własnie anatol dostał potroje ostrzezenie - czyli ma zakas pisania na forum - mam nadziej ze dotyczy to rowniez albumu (ale nie mam pewnosci)

Arkan
04-01-2005, 01:46
Dzięki

DoMiNiQuE
04-01-2005, 09:47
ehh co to za typ z tego anatoma :roll:

tpop
04-01-2005, 10:07
mam nadziej ze dotyczy to rowniez albumu (ale nie mam pewnosci)

Chyba jednak nie :( http://canon-board.info/album_comment.php?pic_id=163

DoMiNiQuE
04-01-2005, 11:15
to ja moze tez poprosze o usuniece zdjecia :roll:

Aszu
04-01-2005, 11:33
A ja proponuję zablokować mozliwość głosowania do czasu gdy wszyscy się juz wystawią, czyli do końca stycznia.

Od 1 lutego możnabybyło głosować np przez 7 dni.

Czacha
04-01-2005, 11:52
popieram

DoMiNiQuE
04-01-2005, 11:57
A ja proponuję zablokować mozliwość głosowania do czasu gdy wszyscy się juz wystawią, czyli do końca stycznia.

Od 1 lutego możnabybyło głosować np przez 7 dni.

imo bardzo dobry pomysl ...tak bedzie najbardziej sprawiedliwie :-)

Arkan
04-01-2005, 12:13
Jestem za :) - szczególnie, że lepiej ocenia się konkretną pracę na tle innych, a zwłaszcza, że skala jest dosyć krótka (1-5)

hazan
04-01-2005, 12:22
Jestem za :) - szczególnie, że lepiej ocenia się konkretną pracę na tle innych, a zwłaszcza, że skala jest dosyć krótka (1-5)

czyli co zablokować możliwośc komentowania i oceniania ? - tylko do kiedy?

Nie wiem czy to dobry pomysl zmieniac zasady w trakcie trwania konkursu - pozatym jeden anatom nie powinien miec wplywu na calosc oceny jesli duzo ludzi odda glos - jego komentarze moge wykasowac zeby nie bylo burdelu.


Nie wiem tez czy po lutym 7 dni to wystarczy - mysle ze teraz jest lepiej bo ludzi ogladaja i oceniaja zdjecia - a jesli ktos pozno dolaczy swoje ? - mial caly 2004 rok na zrobienie swojego najlepszego zdjecia wiec nie powinnien miec problemow z wybraniem go dodaniem do galeri - kazdy ma rowne szanse.

muflon
04-01-2005, 12:55
Jestem za :) - szczególnie, że lepiej ocenia się konkretną pracę na tle innych, a zwłaszcza, że skala jest dosyć krótka (1-5)
czyli co zablokować możliwośc komentowania i oceniania ?
IMHO to dobry pomysł - Arkan ma rację: "lepiej ocenia się...".


(..) - tylko do kiedy?
Do deadline na podsyłanie fotek :) Można ją ustawić wcześniej, w końcu bywalcy forum raczej nie mogą nie zauważyć tego ogłoszenia na górze...


(..) anatom nie powinien miec wplywu na calosc oceny jesli duzo ludzi odda glos - jego komentarze moge wykasowac zeby nie bylo burdelu.
A to swoją drogą, jak najbardziej. Najlepiej od razu z całym anatomem :)


(..) kazdy ma rowne szanse.
No właśnie nie każdy: ktoś kto wyśle zdjęcie wcześniej ma większe szanse na załapanie wielu ocen (i statystycznie, niższy wynik ;-) ). Ktoś kto da dobre zdjęcie na koniec, dostanie 5,5,4 i zgarnie całą pulę :)

Arkan
04-01-2005, 13:14
Ktoś kto da dobre zdjęcie na koniec, dostanie 5,5,4 i zgarnie całą pulę
Tym bardziej prosze o wykasowanie mojego zdjęcia - dodam se je później, tak jak radzi muflon :wink: :mrgreen:

tpop
04-01-2005, 13:19
czyli co zablokować możliwośc komentowania i oceniania ? - tylko do kiedy?

No właśnie nie każdy: ktoś kto wyśle zdjęcie wcześniej ma większe szanse na załapanie wielu ocen

wedlug mnie:
1. usuniecie calego konkursu i zalozenie go jeszcze raz
2. wydluzenie skali np 1-10
3. zbieranie zdjec do konca stycznia z jednoczesna blokada ocen i komentarzy
4. odblokowanie komentarzy i ocen i zablokowanie dodawania zdjec.

hazan
04-01-2005, 13:31
Ktoś kto da dobre zdjęcie na koniec, dostanie 5,5,4 i zgarnie całą pulę
Tym bardziej prosze o wykasowanie mojego zdjęcia - dodam se je później, tak jak radzi muflon :wink: :mrgreen:

Niekoniecznie bo mozemy brac pod uwage równiez ilośc odsłon + ocenę.
BTW: kolega anatom dostał ban na forum.

Tomasz Golinski
04-01-2005, 14:29
IMHO caly styl oceniania w tym konkursie jest kiepski. Lepiej już zrobić tak, jak pisał wcześniej Aszu -> ankietę (najlepiej jawną, ale chyba się nie da). Teraz nic nie wiadomo (ile głosów, jakie itd). Ponadto można oceniać swoje zdjęcia. Najlepiej by było, żeby biorący udział w konkursie nie mogli oceniać zdjęć (jest pokusa wstawić konkurentom 1). Ponadto wskazany byłby również jakiś minimalny staż na forum by móc oceniać.

Aszu
04-01-2005, 14:40
z tym stażem to przesadziłeś.

Uczciwość każdego z wystawiających się powinna brać górę przy próbie jakiegokolwiek małego oszustwa.

Aszu
04-01-2005, 14:52
Ale w takim razie skąd FI5H wiedział o naszym wewnętrznym konkursie.

Musiał czytac forum anonimowo.

hazan
04-01-2005, 14:57
IMHO caly styl oceniania w tym konkursie jest kiepski. Lepiej już zrobić tak, jak pisał wcześniej Aszu -> ankietę (najlepiej jawną, ale chyba się nie da). Teraz nic nie wiadomo (ile głosów, jakie itd). Ponadto można oceniać swoje zdjęcia. Najlepiej by było, żeby biorący udział w konkursie nie mogli oceniać zdjęć (jest pokusa wstawić konkurentom 1). Ponadto wskazany byłby również jakiś minimalny staż na forum by móc oceniać.

Tomku przepraszam ale niechcacy skasowalem jednego twojego posta (nie wiem o czym myslalem ale nacisnalem kasowanie zamiast nad moim to nad twoim postem)

muflon
04-01-2005, 15:10
Czy ktos sie ze mna zgadza ze reszta z pomysłów to aramata na wrobla ktorego juz nie ma ?
Yup. ja się zgadzam z wszystkim powyższym. Tylko zostaw jakąś możliwość awaryjnej ingerencji, co by nie psuć zabawy, gdyby znowu jakieś trollisko się pokazało :)

hazan
04-01-2005, 15:21
Czy ktos sie ze mna zgadza ze reszta z pomysłów to aramata na wrobla ktorego juz nie ma ?
Yup. ja się zgadzam z wszystkim powyższym. Tylko zostaw jakąś możliwość awaryjnej ingerencji, co by nie psuć zabawy, gdyby znowu jakieś trollisko się pokazało :)

Oto moja propozycja na roztrzygnięcie sytuacjii:

1. blokujemy i usuwamy istniejące zdjęcia (tylko tak się da zacząć wszystko od nowa)
2. Wysyłam mailem informacje do wszystkich userow forum że będzie konkurs
a. W mailu podaje date od kiedy do kiedy można dodawać zdjęcia
b. Od kiedy do kiedy można oceniać zdjęcia
c. Kiedy kończy się konkurs
3. Przygotowuje album z odpowiednia konfiguracja i zaczynamy.
4. Każdy oceniający stara się ocenić wszystkie zdjęcia w albumie.

Co do głosowania i wątpliwości czy np. : dwie oceny oddane na jedno zdjęcie w porównaniu do piętnastu ocen oddawanych na inne zdjęcia da się porównać ? – moim zdaniem tak – jeśli zdjęcie jest dobre to każdy chętnie na nie będzie glosował – zdjęcia z mała ilością głosów raczej nie będą miały wysokich ocen. Należy pamiętać że okres oceniania będzie dla wszystkich zdjęć taki sam wiec naprawdę każdy będzie miał równe szanse.

BTW: Pisanie komentarzy do zdjęć nie zwiększa ilości odsłon zdjęcia więc nie można mówć że zdjęcie było częściej oglądane bo pod nim jest komentarz.

Tomasz Golinski
04-01-2005, 15:31
hazan, tylko jak uwzględnić ilość ocen? Czy jest ona w ogole do ustalenia? Może w takim razie system oceniania jak na PSigu? oceny od -3 do 3 i liczy się suma punktów?

Wciąż popieram zakaz brania udziału w ocenianiu przez wystawiających. Choćby dlatego, że to demoralizacja.


4. Każdy oceniający stara się ocenić wszystkie zdjęcia w albumie. To nic nie znaczy.

[ Dodano: 04-01-05, 14:35 ]
Aha. Ilość odsłon by miała sens, gdyby każda osoba była liczona tylko raz. Tak jak jest teraz to głupio, bo można sobie nabijać.

hazan
04-01-2005, 15:36
hazan, tylko jak uwzględnić ilość ocen? Czy jest ona w ogole do ustalenia? Może w takim razie system oceniania jak na PSigu? oceny od -3 do 3 i liczy się suma punktów?

Wciąż popieram zakaz brania udziału w ocenianiu przez wystawiających. Choćby dlatego, że to demoralizacja.


4. Każdy oceniający stara się ocenić wszystkie zdjęcia w albumie. To nic nie znaczy.

Sprawdze czy nie ma takiej informacji bezposrednio w bazie ale watpie - wiec najlepiej bazowac na tym ze kazdy ocenia wszystko wtedy mozemy założyc ze wszystkie zdjecia zostały taka sama ilośc razy ocenione.

Co do tego ze nie mozna glosowac na wlasne zdjecia to dla mnie jest ok (pewnie to na co ktos glosowal jest w bazie poniewaz system pilnuje zeby nie glosowac dwa razy na to samo - wiec od biedy bede mogl to pewnie sprawdzic)

Tomasz Golinski
04-01-2005, 15:42
wiec najlepiej bazowac na tym ze kazdy ocenia wszystko wtedy mozemy założyc ze wszystkie zdjecia zostały taka sama ilośc razy ocenione.
Optymizm IMHO niczym nie poparty...


Co do tego ze nie mozna glosowac na wlasne zdjecia to dla mnie jest ok (pewnie to na co ktos glosowal jest w bazie poniewaz system pilnuje zeby nie glosowac dwa razy na to samo - wiec od biedy bede mogl to pewnie sprawdzic)
Ja jestem za czymś bardziej restrykcyjnym -> nie głosować w ogóle, jak się wystawiało. Jeśli głosowanie ma być tajne, to może wiele dziwnych rzeczy się dziać.

Proponowałbym również drugą równoległą formę konkursu. Wybór zdjęcie przez jakieś "niezależne jury", choćby administratorsko-moderatorskie. Konkurs o puchar Hazana ;)

muflon
04-01-2005, 15:43
Ech, Tomek, nie róbmy z tego konkursu wyborów na Ukrainie! ;-) To co zaproponował Hazan ma ręce i nogi i ja jestem za. Może z wyjątkiem wysyłania e-maila - bo to przyciągnie setki "martwych dusz", które sie zarejestrowały kiedys tylko na jednego posta.

(W sumie zresztą mi to wisi, bo i tak nie mam szans :mrgreen: )

Aszu
04-01-2005, 15:45
Tomek chce po prostu wygrać!!!!

Tomasz Golinski
04-01-2005, 15:45
Też mam marne szanse :mrgreen: ale chodzi mi właśnie o takie zasady, żeby nie było wyborów na Ukrainie. Jasne reguły, proste. Więc najbardziej brak mi jawności i jednomandatowości wyborów.

muflon
04-01-2005, 15:49
To może prościej: galeria jak dotąd (zablokowana po 1.II czy kiedy tam) i jeden długi wątek otwarty po zablokowaniu, w którym każdy wypisuje 5 najlepszych jego zdaniem fotek: 5pkt, 4pkt, .. 1pkt - :?:
(najlepiej wpisywanie bez komentarzy, a wszelkie próby komentowania karane banem ;-) )

[ Dodano: 04-01-2005, 14:50 ]
Już widzę uwagi: "Tomek nie lubi Viteza i pewnie dlatego dał mu 1 punkt" ;-)

Tomasz Golinski
04-01-2005, 15:54
Propozycja muflona mi pasi. A tych uwag nigdy nie unikniesz... A teraz to nawet nie wiemy, kto nie lubi Witeza, że ma on takie oceny ;) BTW. 1>0 :twisted:

tpop
04-01-2005, 15:55
Najlepiej by było, żeby biorący udział w konkursie nie mogli oceniać zdjęć
No to kto bedzie ocenial? Na forum jest moze 60 aktywnych uzytkownikow. Niech zdjecia wystawi 30 i juz mamy efekt ze polowa nie ma nic do powiedzenia.

eternus
04-01-2005, 17:03
Jeszcze z mojej strony krotkie - IMHO

1. Tez sadze, ze konkurs powinien rozpoczac sie ponownie ale terminy, jakie proponuje to: 15 -stycznia nadsylanie prac 25 stycznia - koniec glosowania, wyniki, wreczenie zwyciescy D1 :)

2. Skala ocen jest dobra. Bo czasem ciezko wywazyc, czy zdjecie zasluguje "tylko" na 6, czy "az" na 7

3. popieram pomysl, aby bioracy udzial w konkursie nie mogli glosowac, a i wprowadzenie cenzusu stazu na forum jest dobrym wyjsciem. Bo wyeliminuje to osoby przypadkowe i jest to w koncu forumowy konkurs. Poza tym uniemozliwi komus akcje typu - 30 kumpli nagle wpada i mi glosuje tak, jak ich poprosze. Ja wierze w uczciwosc, ale jej trzeba czasem pomoc. :)

kavoo
04-01-2005, 17:09
To może prościej: galeria jak dotąd (zablokowana po 1.II czy kiedy tam) i jeden długi wątek otwarty po zablokowaniu, w którym każdy wypisuje 5 najlepszych jego zdaniem fotek: 5pkt, 4pkt, .. 1pkt - :?:
Jestem za, bedzie jak w Eurowizji :lol: :-)

hazan
04-01-2005, 18:24
3. popieram pomysl, aby bioracy udzial w konkursie nie mogli glosowac, a i wprowadzenie cenzusu stazu na forum jest dobrym wyjsciem. Bo wyeliminuje to osoby przypadkowe i jest to w koncu forumowy konkurs. Poza tym uniemozliwi komus akcje typu - 30 kumpli nagle wpada i mi glosuje tak, jak ich poprosze. Ja wierze w uczciwosc, ale jej trzeba czasem pomoc.

Oprócz dobrych pomysłów trzeba mieć jeszcze możliwosci zrobienia czegoś takiego - a tego ten system albumów nie daje - oczywiscie mozna wszystko kontrolowac recznie ale to syzyfowa praca - tak wiec darowal bym sobie pomysly z blokowaniem oceny swoich zdjec przez autorow bo tego nie jestesmy w stanie pilnowac - tak samo jak nie jestesmy w stanie zrobic cenzury starzu ..

Pozostanmy prosze przy prostych zasadach i uwierzmy ze nie wszyscy od razu beda przeginac - do tej pory tak nie bylo wiec nie wiem czemu teraz wszyscy mieli by zaczac ?.

Tomasz Golinski
04-01-2005, 18:45
hazan, a pomysł Muflona?

Vitez
04-01-2005, 18:45
Pomyslow wiele a co jeden to trudniejszy ;) .
Moje propozycje:
- po pierwsze i najwazniejsze - jesli zmieniaja sie zasady konkursu to powinien zaczac sie on od nowa - uczciwosc od organizatorow tego wymaga, by kazdy startowal na tych samych zasadach. Wczesniejsze konkrusy rozstrzygane byly szybko i bezbolesnie bo jeszcze dosc malo nas bylo/mialy one ograniczona tematyke.... tutaj juz trzeba sie mocniej napracowac nad regulaminem i prawidlowym przeprowadzeniem konkursu.
- wybor najlepszego zdjecia dwutorowy - "zdjecie publicznosci" poprzez glosowanie w Albumie i "wybor jury" (zlozonego z adminow i moderatorow - glosowanie ankieta w tylko im widocznym watku).
- podane: termin nadsylania zdjec, termin glosowania, termin ogloszenia wynikow jury.
- w czasie nadsylania zdjec zablokowane ocenianie i (opcjonalnie) komentowanie
- nie wiem czy da sie zrobic w albumie ale przydaloby sie zeby autor zdjecia byl ujawniany dopiero po zakonczeniu glosowania - by uniknac wlasnie sytuacji "nikt nie lubi Viteza dlatego ma takie niskie oceny" - jestesmy tylko ludzmi... nie dziwne ze czasem osobiste urazy biora gore nad normalna ocena zdjecia - ale to chyba w nastepnej edycji konkursu bo w tej to kazdy musialby nowe zdjecia wyslac.

Tomasz Golinski
04-01-2005, 18:49
- nie wiem czy da sie zrobic w albumie ale przydaloby sie zeby autor zdjecia byl ujawniany dopiero po zakonczeniu glosowania - by uniknac wlasnie sytuacji "nikt nie lubi Viteza dlatego ma takie niskie oceny" - jestesmy tylko ludzmi... nie dziwne ze czasem osobiste urazy biora gore nad normalna ocena zdjecia - ale to chyba w nastepnej edycji konkursu bo w tej to kazdy musialby nowe zdjecia wyslac.
Chyba w następnej edycji też nie przejdzie. Trochę już znamy nawzajem swoje zdjęcia i możnaby się domyślić. Na większych serwisach to ma sens, ale u nas to wątpię.

hazan
04-01-2005, 19:35
Pomyslow wiele a co jeden to trudniejszy ;) .
Moje propozycje:
- po pierwsze i najwazniejsze - jesli zmieniaja sie zasady konkursu to powinien zaczac sie on od nowa - uczciwosc od organizatorow tego wymaga, by kazdy startowal na tych samych zasadach. Wczesniejsze konkrusy rozstrzygane byly szybko i bezbolesnie bo jeszcze dosc malo nas bylo/mialy one ograniczona tematyke.... tutaj juz trzeba sie mocniej napracowac nad regulaminem i prawidlowym przeprowadzeniem konkursu.
- wybor najlepszego zdjecia dwutorowy - "zdjecie publicznosci" poprzez glosowanie w Albumie i "wybor jury" (zlozonego z adminow i moderatorow - glosowanie ankieta w tylko im widocznym watku).
- podane: termin nadsylania zdjec, termin glosowania, termin ogloszenia wynikow jury.
- w czasie nadsylania zdjec zablokowane ocenianie i (opcjonalnie) komentowanie
- nie wiem czy da sie zrobic w albumie ale przydaloby sie zeby autor zdjecia byl ujawniany dopiero po zakonczeniu glosowania - by uniknac wlasnie sytuacji "nikt nie lubi Viteza dlatego ma takie niskie oceny" - jestesmy tylko ludzmi... nie dziwne ze czasem osobiste urazy biora gore nad normalna ocena zdjecia - ale to chyba w nastepnej edycji konkursu bo w tej to kazdy musialby nowe zdjecia wyslac.

Jestem jak najbardziej za (dokładnie to samo napisalem kilka postow wyzej) - niestety nie da sie ukryc autora zdjecia :(

Vitez
05-01-2005, 09:06
niestety nie da sie ukryc autora zdjecia :(

W takim razie pozostaje jedynie rozdzielic jeszcze czas na ocenianie i czas na komentowanie. Zeby nie bylo jak na przykladzie anatoma - ocena za komentarz.
Kto i jak ocenia - nie widac.
Dlatego sugeruje: wrzucanie zdjec (ok 4 tyg) --> ocenianie zdjec w albumie (ok 2 tyg), w tym czasie komentowanie zablokowane --> zamkniecie ocen w albumie, komentowanie zdjec, ocenianie przez jury ( ok 2 tyg na ocene zdjec, komentarze otwarte bez ograniczen po zamknieciu oceniania albumie).
Kwestia oceniania samego siebie jak i "za nielubienie kogos" musi pozostac w rekach uczciwosci forumowiczow :?
(w co watpie, min dwie sugestie w tym watku znalazlem ze dostalem niskie oceny bo mnie nie lubia - w nastepnych konkursach nie biore udzialu :? ).

muflon
05-01-2005, 09:37
(w co watpie, min dwie sugestie w tym watku znalazlem ze dostalem niskie oceny bo mnie nie lubia - w nastepnych konkursach nie biore udzialu :? ).
Vitez, Ty, taki wielki miłośnik smiley'ów nie zauwazyłeś żartu? :shock: :wink:

Aszu
05-01-2005, 14:20
Vitez lubią Cię. Nie bądx taki na nie. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wizja
05-01-2005, 20:39
czyli jakie są postanowienia końcowe? bo aż się palę :oops: :mrgreen:

hazan
05-01-2005, 22:18
czyli jakie są postanowienia końcowe? bo aż się palę :oops: :mrgreen:

Tez czekam az ktos jeszcze sie wypowie ale widze ze to juz koniec - jutro spisze zasady w nowym watku, wyczyscze album i startujemy.

hazan
06-01-2005, 20:11
No to startujemy - jest regulamin, jest wyczyszczony album - sa zablokowane oceny i komentarze.

Jesli co do oceny w albumach beda watpliwosci jestem w stanie wyliczyc (na podstawie danych w bazie) ilosc glosow na poszczegolne zdjecia wraz z srednia ocena - majac te informacje werdykt bedzie raczej jednoznaczny.