PDA

Zobacz pełną wersję : Adobe udostępnia wersję beta Photoshop CS3



stdanielo
14-12-2006, 11:50
Więcej tutaj

http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11639

Vitez
14-12-2006, 13:29
I znowu Win 2000 w odstawce :?

mor_feusz
14-12-2006, 14:28
niestety Vitez albo XP albo jak gdzies napisales na VISTE bedziesz musial sie przesiasc (tudziez mac os)

Vitez
14-12-2006, 16:20
niestety Vitez albo XP albo jak gdzies napisales na VISTE bedziesz musial sie przesiasc

Niestety przespalem downloada RC2... ale po wstepnych opiniach czuje sie zainteresowany. Choc na pewno uzytkoniwcy Win 2000 tez beda w odstawce i zadnych promocyjnych ofert upgrejdu sie nie spodziewam :?


(tudziez mac os)

Nie dla mnie.

mor_feusz
14-12-2006, 17:51
Moge udostepnic wersje RC2 (jutro ostatni dzien i w sobote lece do PL na oczekiwane 2 tyg urplou)

Robin
14-12-2006, 19:00
Czy są jakieś istotne zmiany w porównaniu do CS2?

Diodak
15-12-2006, 08:12
Już jest piątek a na stronie Adobe cisza :P pewnie wrzucą pod koniec dnia :/

Roni
15-12-2006, 08:59
Sadze, ze bedzie nie wczesniej niz ok. 13, w USA tez chca sie wyspac :wink:

skrzat
15-12-2006, 09:05
jesttu:
http://www.adobe.com/cfusion/entitlement/index.cfm?e=labs%5Fphotoshop

Darmowa rejestracja jest wymagana oraz trzeba podać serial z CS2, żeby otrzymać dla CS3 beta :)

Dla Maca rozmiar wynosi ok. 684MB, a dla PC - ok. 338 MB :)

Diodak
15-12-2006, 09:19
Dzięki skrzat, już sciągam :) Ciekawe co tak dużo zajmuje :/

DoMiNiQuE
15-12-2006, 09:59
Ciekawe co tak dużo zajmuje :/
Kurcze, tez sie zastanawiam. W koncu to 2 razy tyle. Rozumiem, ze to wersja universal binary, ale zeby byla az taka roznica w wielkosci plikow? :o

miklo
15-12-2006, 10:02
Może cena CS2 spadnie co? ;-)

power76
15-12-2006, 10:03
Darmowa rejestracja jest wymagana oraz trzeba podać serial z CS2, żeby otrzymać dla CS3 beta :)

Właśnie podaje i wyskakuje mi: "Sorry, but the serial number you entered is not eligible for the Photoshop CS3 Beta download. Please try your Photoshop CS2 serial number again, or, if you do not own a license for Photoshop CS2, you can purchase one on Adobe.com and use the serial number to download the Photoshop CS3 Beta."

Dodam tylko że mam legalna zarejestrowaną wer. CS2 PL :(

kjoanna
15-12-2006, 10:08
czekamy na opis pierwszych wrazen;)

lukep
15-12-2006, 13:34
W!

Normalka, mozna tylko w usa (patenty), testowac.

Zdrowko

mor_feusz
15-12-2006, 13:47
"Sorry, but the serial number you entered is not eligible for the Photoshop CS3 Beta download. Please try your Photoshop CS2 serial number again, or, if you do not own a license for Photoshop CS2, you can purchase one on Adobe.com and use the serial number to download the Photoshop CS3 Beta."
Ja zassalem bez niczego. Zainstalowalem - dziala. Roznicy predkosci jak na 1wszy rzut okiem nie widacz. Nie pracuje wolniej. Interface lekko zmieniony. Nie wymagal zadnego NR seryjnego. Poprosy zassany i zainstalowany specjalnie dla CB (adobe poprawil cos s dostepem doe sieci bo tylko 4 min sie zasysal). Srodowisko to XP. tak wiec dziala. Niech experci wypowiedza sie w funkcjonowaniu. Nie mam rawa bo bym wywolal z ustawieniami default

DoMiNiQuE
15-12-2006, 14:01
JNie mam rawa bo bym wywolal z ustawieniami default
Z tego co zauwazylem to ACR jest ten sam co w Lightroom beta4.
Interfejs jakos mnie nie powala (sprawdzalem wersje win). Zobaczymy jak to bedzie wygladac na Mac.

mor_feusz
15-12-2006, 14:02
Masz racje. Trzeba bedzie sie przyzwyczaic. Ja tam tradycjonalista aczkolwiek ten szary interface mi nie przeszkadza.

tumidajski
15-12-2006, 14:45
Cos jest nie tak, bo napisali, ze bedzie mozna uzyskac klucz z wszystkich wersji legalnego Photoshopa CS2. U mnie tez nie dziala (PL). Czy ktos z was wie moze, czy w innych panstwach poza USa maja ten sam problem.

mor_feusz
15-12-2006, 14:53
Ja powiem tak. Nie wiem. Nie mialem zadnego PSa u mnie na kompie. Kliknalem na powyzszy link. Podalem username i password (te same co do lightroom). Zassalem. Zainstalowalem. Zapytal czy podac serial czy testowac przez 30 dni - ze seriala nie chce podawac (nie interesi mnie posiadanie PS3 na kompie w robocie a w chacie mam licencje na Elements [cpo mi starcza]) I dziala. Odpalilem i wszystko dziala OK.

katonczyk
15-12-2006, 15:28
Z tego co tam czytalem to jest dla posiadaczy CS2 w wersji US, ale moge sie mylic.

tumidajski
15-12-2006, 15:34
Although the beta is available only in English, all language versions of Photoshop and the products mentioned above qualify to participate.

DoMiNiQuE
15-12-2006, 16:35
Krotka prezentacja CS3 http://www.photoshopuser.com/cs3/videos.html

eMILz
15-12-2006, 17:01
a czy ktoś zauważył wykorzystanie akceleratorów graficznych ??
gdzieś taka informacja obiła mi się o oczy ... to byłoby genialne wykorzystanie nieużywanych mocy obliczeniowych ...

djtermoz
15-12-2006, 17:22
a czy ktoś zauważył wykorzystanie akceleratorów graficznych ??
gdzieś taka informacja obiła mi się o oczy ... to byłoby genialne wykorzystanie nieużywanych mocy obliczeniowych ...
Gdy wleziesz w Preferences i potem w zakladke ustawiania wykorzystywanej pamieci to tam jest tez okienko w ktorym pokazuje typ rozpoznanej karty graficznej. U mnie pokazuje zgodnie z prawda ATI Radeon 9000 cos tam, cos tam Open GL. Nie mam pojecia jednak do czego tak naprawde ta informacje sie przydaje.

snowboarder
15-12-2006, 17:59
Odpalilem i wszystko dziala OK.

Przez dwa dni. Przynajmniej tak wynika z tego:

Important: A licensed copy of Photoshop CS2, Creative Suite 2, Production Studio, Adobe Web Bundle, or Adobe Video Bundle is required to use this technology beyond a two-day trial period.

Ja wpisalem moj numer CS2 i dostalem numer na bete bez problemu...

mor_feusz
15-12-2006, 19:51
OK sprawdze ale za 2 tyg. Wpisze nr od firmowego ....... poniewaz od jutra zaczynam 2tygodniowy urlop swiateczny. Czyli Bycze sie. Tak OT zaraz spadamy do pubu tak wiec pozdrowieniaa dla wszystkich. Zobacze co sie stajnie po 2 tyg.
Dzieki Snowboarder

tumidajski
15-12-2006, 20:57
snowboarder - a jaka wersje masz CS2 PL czy ENG. Wpisywales z pauzami, w ciagu?

Diodak
15-12-2006, 21:41
Prawdopodobnie w CS3 jest akceleracja OpenGL podobnie jak to jest w Aperture a czego do tej pory nie było w Lightroom'ie. Aperture korzysta z wtyczek bazujących na OpenGL w OSX, więc pewnie Adobe w taki sam sposób chce przyspieszyć Photoshopa.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://diodak.wha.la/temp/foto/wszystko_inne/ps_cs3_beta_preferences.jpg)

IMO PS CS3 pod OS X działa szybko. Uruchomienie do pełnego załadowania się palet to 4 sekundy.

skrzat
15-12-2006, 22:11
Tu sąporównania czasow wykonywania kilku operacji dla CS3 beta i CS2:
http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-7901-8713

Diodak
15-12-2006, 22:19
Jak widać conajmniej 2x szybciej... ładnie :). Ale wypadałoby zrobić porównanie między CS2 a CS3 na Maku pod Windowsem i dodatkowo CS3 z Windowsa z CS3 z OSX na tym samym Maku to miało jakiś sens.

Vitez
15-12-2006, 22:35
Sciagnalem. Serial z CS2 update wersja angielskojezyczna, kupowana w Polsce - dziala bez problemu, dostalem serial do CS3 beta.
Nie skorzystam bo nie mam XP/Visty :roll: .
Skorzystal ktos inny 8)

tumidajski
15-12-2006, 22:40
Wlasnie przeczytalem na forum labs.adobe ze sa problemy z niektorymi serialami CS2 i nad tym pracuja informatycy Adobe. Szkoda tylko, ze to dotyczy mojego seriala.

Tomasz1972
15-12-2006, 22:46
U mnie poszło bez seriala :) Trial 30 dni :)

tumidajski
15-12-2006, 22:50
Ale podobno ma dzialac ty;lko 2 dni. Ciekawe jak to z tym bedzie.

tumidajski
15-12-2006, 23:35
Mam RC1 z kluczem (mozna bylo miec do 3 kluczy). Jakby co, prosze na priva.

Diodak
16-12-2006, 07:00
Zainstalowałem PS CS3 również pod Windowsem ;). I co mnie zdziwiło (czego najpierw szukałem hehe) to to, że akceleracja w Photoshopie pod Windowsem XP nie jest niedostępna :| (nie wiem jak z Vistą).


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.diodak.wha.la/temp/foto/wszystko_inne/ps_cs3_beta_preferences_win.jpg)

Stronę wcześniej wrzuciłem zrzut ekranu z OS X i wychodzi na to że akceleracja będzie a przynamniej narazie jest tylko pod Mac/OS X :mrgreen:. Wersja Windowsowa specjalnie mnie nie zaskoczyła ;) a za imprementację akceleracji w OpenGL pod OS X trzeba Adobe pochwalić. Brak akceleracji nie musi nic oznaczać - mam ochotę zrobić test. Tak na początek zmierzyłem czasy uruchamiania się.

Photoshop CS3 Beta
-----------------------
Windows XP SP2 = 3,3 s
Mac OS X 10.4.8 = 4,3 s


Photoshop CS
-----------------------
Windows XP SP2 = 4,9 s

Ale tutaj może być błąd metodologiczny, XP jest swieżo postawiony, a OS X już trochę nazbierał "śmieci".

KuchateK
16-12-2006, 07:07
Ja mysle, ze na windzie okazalo sie tak szybko, ze nie chcieli dodatkowo aplowcow dobijac i dali sobie spokoj z akceleracja :D Zostawili sobie extra przyrosty do CS4.

speed555
16-12-2006, 16:02
buja szybciej. widac u mnie jak np. otwieram 20 zdjec na raz to duzo sybciej to robi niz cs2

tumidajski
17-12-2006, 13:48
Jakby ktos mial dzialajacy serial i mogl sie podzielic to prosilbym o konakt na emaila. Ja jestem niestety w grupie osob, ktorych seriali nie przyjmuje system (mam nadzieje ze cos naprawia).

kiszkurniak
17-12-2006, 18:09
Beta CS3 nie przyjmuje numeru wygenerowanego na stronie Adobe i wyświetla komunikat " The serial number you entered is not valid " (posiadam legalny zarejestrowany CS2 ). Proszę o pomoc.

Diodak
18-12-2006, 07:10
kiszkurniak a czy masz wersję angielską CS2? bo tylko z takiej numer podejdzie i oczywiście jeśli masz serial do wersji z Maca to nie podejdzie do CS3 z Windowsa i odwrotnie.

popmart
18-12-2006, 10:00
Ale tutaj może być błąd metodologiczny, XP jest swieżo postawiony, a OS X już trochę nazbierał "śmieci".

:shock: :shock: o to macosx zbiera śmieci to straszne :lol:

BTW są w inecie na torrentach wersje do sciągnięcia bez konieczności aktywacji i z prostym trikiem usuwającym trial ...... (proszę mie nie krytykować za "piracenie" triala beta :lol: bo wydają mi się nieco zabawne takie krytyki)

Next Edit : Fajne jest Adobe device central :) mi na przykład się przyda hehe

SebaWolf
18-12-2006, 12:34
niewiem czy mozna tu o tym pisac ale jest taki sposób na obejscie problemu: mianowicie zmienic nazwe pliku application.sif na application.sif_ w folderze adobe photoshop cs3/amt

maku
18-12-2006, 13:09
To ja mam pytanie. Czy zadziałało to komuś na polskiej wersji PS CS2?
Jestem obecnie w trakcie realizacji zakupu tak więc może mógłbym jeszcze zmienić decyzje i wziąć wersje angielską.

tymin3
18-12-2006, 13:42
To ja mam pytanie. Czy zadziałało to komuś na polskiej wersji PS CS2?
Jestem obecnie w trakcie realizacji zakupu tak więc może mógłbym jeszcze zmienić decyzje i wziąć wersje angielską.

mi tez na polskiej nie dziala bierz ang mniej problemow i szybciej dodatki sa upgrady itp. a skasowanie pliku pomaga a tak swoja droga to czy jak kupie upgrade do cs3 w wersji ang to bede mogl zakutalizowac wersje cs2 po polsku?

KuchateK
18-12-2006, 14:39
:shock: :shock: o to macosx zbiera śmieci to straszne :lol:
Patrz. Czyli jednak marketing apple i aplowcy klamia mowiac ze nie trzeba reinstalowac :mrgreen:

Jak by ktos reflektowal...
http://kuchatek.com/adobephotoshop_10_12-14-06.exe
Jak braknie transferu to skasuje, wiec im mniej osob z poza forum bedzie drzyc tym wiecej z tych na forum sciagnie ;)

Wersji MAC z oczywistych wzgledow nie ma i nie bedzie :twisted:

DoMiNiQuE
18-12-2006, 14:45
Patrz. Czyli jednak marketing apple i aplowcy klamia mowiac ze nie trzeba reinstalowac :mrgreen:
Nie klamia, nic nie trzeba. Diodakowi sie nawidoczniej cos popsulo :mrgreen:

KuchateK
18-12-2006, 14:48
Nie klamia, nic nie trzeba. Diodakowi sie nawidoczniej cos popsulo :mrgreen:
No ale mialo sie nie psuc... jak ten... windows :roll:
Ech...

DoMiNiQuE
18-12-2006, 14:53
No ale mialo sie nie psuc... jak ten... windows :roll:
Ech...
To niech Diodak napisze jaki to byl model "maka", wtedy wiele sie wyjasni 8-)

P.S.
KuchateK, znowu applowy fjelm? Moze tym razem sobie odpuscimy? :)

P.S2

3000 post :mrgreen:

Diodak
18-12-2006, 18:19
To niech Diodak napisze jaki to byl model "maka", wtedy wiele sie wyjasni 8-)

To nie od modelu Maka zależy ;). Trochę za dużo grzebię w systemie i wydajność spadła. 15 punktów mniej w Xbenchu robi różnicę. I odwołuję te "śmieci" w OSX... można nic nie ruszać i będzie cały czas tak samo... w Windowsie im dłuzej się nic nie rusza tym gorzej z wydajnością :mrgreen:.


3000 post :mrgreen:
600 post :)

KuchateK
18-12-2006, 18:36
KuchateK, znowu applowy fjelm? Moze tym razem sobie odpuscimy? :)
Wytnie sie potem do pralni :twisted:


Trochę za dużo grzebię w systemie i wydajność spadła. 15 punktów mniej w Xbenchu robi różnicę.
Jak tam w tescie miales z 80 to zastanawiam sie czym mozna nagrzebac aby zwolnic system prawie 20% :?:


I odwołuję te "śmieci" w OSX... można nic nie ruszać i będzie cały czas tak samo... w Windowsie im dłuzej się nic nie rusza tym gorzej z wydajnością :mrgreen:.
Dziwne. U mnie nic nie ruszam i nic nie zwalnia :roll:

Tak ze flejm flejmem, ale skoro mozna na obu systemach sp... zepsuc a naprawa polega na reinstalacji, to znaczy ze osx w niczym nie jest lepszy od windowsa.

Czyli wychodzi ze Linux gora :mrgreen:

P.S. 4424 post :D

strus_pedziwiatr
19-12-2006, 21:14
Trochę "zabawy" z tym CS3 będzie... ->
http://www.adobe.com/cfusion/webforums/forum/messageview.cfm?forumid=72&catid=626&threadid=1223864&enterthread=y
po odinstalowaniu np. gdy ktoś miał CS2 to trzeba będzie go przeinstalować...
i parę innych drobiazgów z Acrobatem, jakby ktoś miał problem z linkiem, to poniżej treść tego faq'a:
KNOWN ISSUES:
Known issues for the Photoshop CS3 beta include the following:

* Uninstalling CS3 removes the photoshop-9.jsx file and breaks CS2 Photoshop/Bridge interactions
Workaround: Re-install CS2

* The Adobe Media Gallery (available in the File > Automate menu) is non-operational in the Photoshop CS3 Beta.
Workaround:
1) Move the CS2 Presets from Adobe Photoshop CS2 > Presets > Web Photo Gallery to Adobe Photoshop CS3 > Presets
2) Move the WebContactSheetII.plugin from Adobe Photoshop CS2 > Plug-Ins > Adobe Photoshop Only > Automate to Adobe Photoshop CS3 > Plug-Ins > Automate
3) (Intel-based Macs) Select the Photoshop CS3 app and do Get Info on it and select "Open using Rosetta"
4) Launch Photoshop and choose Web Photo Gallery from the File > Automate menu

*CS2 version of Bridge/Photoshop launching CS3 versions - Workaround:
1) Quit all versions of Photoshop and Bridge
2) Mac: Delete the /Library/Application Support/Adobe/Launch/photoshop/10.0/ folder on your Desktop
Win: Delete the C:\Program Files\Common Files\Adobe\Launch\photoshop\10.0 folder on your Desktop
3) Mac: Delete the /Library/Application Support/Adobe/Launch/bridge/2.0/ folder on your Desktop
Win: Delete the C:\Program Files\Common Files\Adobe\Launch\bridge\2.0 folder on your Desktop

* Printing to non-default page sizes (Windows Only):
1. File > Print > check on scale to fit
2. Page setup > Select your paper size > Ok
3. Toggle the orientation buttons to force scale to fit to reflect the new paper size. After scale to fit reflects the proper size for your paper you can uncheck it at this point if needed.
4. Toggle centered checkbox on and off if you want the final output centered.
5. Print > Select preferences > set your page setup again to match the settings you selected in step 2 page setup
6. Print

* Fixed height palettes turns blank when dragged to the top of a second monitor
* Large cursors are not displayed on Intel-based Macs.
* The Pattern Maker plug-in is not available on Intel-based Macs
* Uninstall causes Acrobat 7 Pro and Reader to be automatically reconfigured on Windows XP.
* Interpolation on image resize is not working correctly.
* Certain plug-Ins are not being loaded on Intel-based Macs (AltiVec, PPCCore, Embed and Read Watermark).
* Camera Raw is not yet scriptable.
* Photoshop may crash on quit when running on a developer seed of Mac OS X 10.5 "Leopard."
* Non-Photoshop Open EXR files fail to open in Photoshop CS3.
* PDF settings are not included. If you do not have Acrobat 8, you will not be able to save out as PDFx.
* The Adobe Media Gallery (available in the File > Automate menu) is non-operational in the Photoshop CS3 Beta.
* Unable to open a CMYK JPEG or images larger than 10,000 pixels per side if "Prefer ACR for JPEG" preference is checked.
* Recovery and fill light sliders don't respond immediately on first use. If unable to open more then one JPEG on the Mac the workaround is to check the preference option to "Prefer ACR for JPEG."
* Thumbnails don't always update in Bridge after editing raw file in PS ACR.
* TWAINBridge preventing Mac installer from working (solution: use Activity Monitor to quit that process)
* MacTel platform cannot read BMP format files
* Camera Raw dialog box cut-off at 1024x768 monitor resolution

a tak się ciekawie zapowiadało... Mam nadzieję, że do wersji finalnej zdołają to wszystko poprawić.

Vitez
21-12-2006, 03:22
Trochę "zabawy" z tym CS3 będzie...(...)
a tak się ciekawie zapowiadało... Mam nadzieję, że do wersji finalnej zdołają to wszystko poprawić.

Marudzenie dla marudzenia... a jak myslisz po co Adobe wypuszcze publiczna Bete?
By sie pochwalic, by dac ludziom zajawke, czy by wykryc jak najszybciej jak najwiecej jeszcze niedopracowanych bledow?

katonczyk
21-12-2006, 10:25
Marudzenie dla marudzenia... a jak myslisz po co Adobe wypuszcze publiczna Bete?
By sie pochwalic, by dac ludziom zajawke, czy by wykryc jak najszybciej jak najwiecej jeszcze niedopracowanych bledow?

wybieram odpowiedz 1, 2 i 3 :)

kjoanna
25-12-2006, 15:50
bez dwoch zdan cs3 na intelu na macu smiga szybciej nic cs2:D

milo sie na nim pracuje jest kilka ulatwien ale czego nie moge rozgryzc to ustawienie kursora brush i innych podobnych.
przy ustawieniu 'normal size tip' caly czas pokazuje mi 'precise' co doprowadza mnie do szewskiej pasji bo trudno wyczuc jaki rozmiar jest aktualnie uzywany...

czy u Was tez tak jest?

Pozdrawiam
Joanna

_invictus
29-12-2006, 23:08
obiło mi się o oczy na forum linuxowym, że adobe planuje cs3 puścić na linuxa, czy ktoś ma jakieś dokładniejsze info na ten temat?

DoMiNiQuE
29-12-2006, 23:14
obiło mi się o oczy na forum linuxowym, że adobe planuje cs3 puścić na linuxa, czy ktoś ma jakieś dokładniejsze info na ten temat?
Watpie aby Adobe wypuscilo PSa pod Linuksa. Raczej nie robilbym sobie nadziei :(

aroncz
31-12-2006, 17:52
dla osob, ktore maja problem z serialem.....

Adobe Photoshop CS3 beta (http://www.download.com/3001-2192_4-10618247.html)
niestety tylko 2-u dniowy TRIAL :/

What’s New in Adobe Photoshop CS3 (http://www.photoshopnews.com/stories/downloads/whatsnewinPSCS3.pdf)

Pozdrowienia

maku
02-01-2007, 21:20
Hmmm.... A czy to normanlne że w tym nowym Bridge nie mam podglądu?
Tzn. : Jest to taka właściwość wersji Beta czy też coś u mnie jest nie tak?

king_nothing
02-01-2007, 21:34
Hmmm.... A czy to normanlne że w tym nowym Bridge nie mam podglądu?
Tzn. : Jest to taka właściwość wersji Beta czy też coś u mnie jest nie tak?
U mnie niektore pionowe zdjecia "uciekaja" w gore okna i widac tylko kawalek dolu zdjecia... pewnie poprawia to w nastepnej becie

Jerry99
04-01-2007, 13:11
przy ustawieniu 'normal size tip' caly czas pokazuje mi 'precise' co doprowadza mnie do szewskiej pasji bo trudno wyczuc jaki rozmiar jest aktualnie uzywany...

czy u Was tez tak jest?


Dokładnie tak samo! I tak samo mnie to wkurza... :?

kjoanna
04-01-2007, 14:06
Jerry99 na myapple tez sie na to skarza... no ale to wersja beta wiec nie ma co sie dziwic.

Jacek Deka
24-01-2007, 23:01
Mnie już ze 2 razy wywaliło jak bawiłem się krzywymi w trybie Lab.
Duże okno regulacji krzywych - tego mi brakowało w CS2.