PDA

Zobacz pełną wersję : [szymon brodziak] wreszcie Polak!!! fashion, nude



iczek
14-12-2006, 11:34
Gosc zdobyl III m-ce w konkursie Playboy Fotoerotica w tym roku.
Jego strona pokazuje, ze facet ma talent i odjazdy. Są tam piekne zdjecia, ale łyżkę albo dwie dziegciu też znalazłem.

To chyba kwestia doboru prac do prezentacji :(
Czesc bym wywalil, bo psuja calosc.

Ale chyle glowe przed pomysłami i wykonaniem.

http://www.saimon.art.pl/saimon.htm

kami74
15-12-2006, 23:58
On chyba nie lubi kobiet ;) A poważnie to naprawde fajne foty

borkomar
16-12-2006, 00:14
Kurde Ziomek jest widze nieźle odjechany.Super prace.

JSK
16-12-2006, 09:24
On chyba nie lubi kobiet ;) A poważnie to naprawde fajne foty
Szczególnie z grupy SIMONOWE 009. Moje Panie stwierdziły,że to palant. Zdjęcia nieco kontrowersyjne. Jak pisze sam "trzeba mieć wizję". Niech go diabli z takim widzeniem kobiety.

mor_feusz
16-12-2006, 12:31
Extra (kochm czrno biale fotki)

Fotoaparatka
19-12-2006, 14:37
Świetne zdjęcia, oddające emocje.

adamek
19-12-2006, 14:47
uhm.
wiesz.
kobiet to dopiero nei lubi nabuyoshi araki. :mrgreen:

kami74
19-12-2006, 21:18
uhm.
wiesz.
kobiet to dopiero nei lubi nabuyoshi araki. :mrgreen:

No Ba... Toż to sam mistrz w "nielubieniu kobiet":mrgreen:

slick
20-12-2006, 20:11
średnie to jest. nie wiem też, dlaczego zebrał główny laur za zawody fotoerotica. IMHO były tam lepsze prace..
niemniej pani sikająca na kafelki przy pisuarach - miodzio;]

saimon
22-12-2006, 01:11
uwielbiam i bardzo cenię kobiety. to, co przedstawiam na fotografiach jest tylko wizją - poza tym jestem przeciętnym facetem. tym bardziej cieszy mnie poniższy komentarz, bo świadczy o tym, że zdjęcia są całkiem sugestywne.


Szczególnie z grupy SIMONOWE 009. Moje Panie stwierdziły,że to palant. Zdjęcia nieco kontrowersyjne. Jak pisze sam "trzeba mieć wizję". Niech go diabli z takim widzeniem kobiety.

saimon
22-12-2006, 01:13
To chyba kwestia doboru prac do prezentacji :(
Czesc bym wywalil, bo psuja calosc.

http://www.saimon.art.pl/saimon.htm

iczek: ciekaw jestem, które byś wywalił z mojego folio? pozdrawiam.

lalamido
22-12-2006, 13:42
Panie Szymonie, jestem pod ogromnym wrazeniem Panskich prac oraz talentu.
Od kilku lat zagladam regularnie na Panska strone( cieszy mnie, ze ktos w tym kraju ma naprawde pieknie zaprojektowana i przejrzyscie wygladajaca strone www) i cieszy mnie, ze jest ona regularnie zaopatrywana w nowe fotografie.
Trzymam kciuki, zeby udala sie Panu kariera na miare Davida Lachapelle( bo Panskie pomysly sa niezwykle tworcze, zupelnie tak, jak jego).

wielbicielka

JSK
22-12-2006, 19:03
Dodam jeszcze, że zdjęcia "wbijają" się w świadomość. Tak, są niezwykle sugestywne. Nie zgadzam się z tą stylistyką, ale doceniam pomysł i konsekwencję. Poprzednia moja wypowiedź była nadmiernie emocjonalna. Po przeczekaniu pierwszego wrażenia teraz widzę to inaczej. To tak jak z nieznaną potrawą, trzeba najpierw rozsmakować się. Trzeba przebrnąć przez fazę "tfu" i "fuj" i dopiero wtedy dotrzeć do smaku.

thorin
23-12-2006, 10:03
Panie Szymonie, jestem pod ogromnym wrazeniem Panskich prac oraz talentu.
Od kilku lat zagladam regularnie na Panska strone( cieszy mnie, ze ktos w tym kraju ma naprawde pieknie zaprojektowana i przejrzyscie wygladajaca strone www) i cieszy mnie, ze jest ona regularnie zaopatrywana w nowe fotografie.
Trzymam kciuki, zeby udala sie Panu kariera na miare Davida Lachapelle( bo Panskie pomysly sa niezwykle tworcze, zupelnie tak, jak jego).

wielbicielka

lo matkoooo... poprosze sloj wazeliny... :roll:



dla mnie kalendarz porsche swietna sprawa, dobrze chwycony temat, kwestia "wizjonerskich prac", wiekszosc z nich niestety do mnie nie trafia, wcozraj z Veniem o tym gadalem, jest tam zdjecie gdzie kobieta lezy w klatce i pod nia jest podpis uwaga dzikie zwierzeta, a ta pieknosc wyglada jakby przed chwila sie przebudzila a nie jak grozne zwierze :) ale to moja skromna opinia. Modowe bardzo fajne niektore jak z reklam triumpha wygladaja.

saimon
23-12-2006, 23:42
dla mnie kalendarz porsche swietna sprawa, dobrze chwycony temat, kwestia "wizjonerskich prac", wiekszosc z nich niestety do mnie nie trafia, wcozraj z Veniem o tym gadalem, jest tam zdjecie gdzie kobieta lezy w klatce i pod nia jest podpis uwaga dzikie zwierzeta, a ta pieknosc wyglada jakby przed chwila sie przebudzila a nie jak grozne zwierze :) ale to moja skromna opinia. Modowe bardzo fajne niektore jak z reklam triumpha wygladaja.

lalamido: dziekuje bardzo.

thorin: myslisz, ze gdyby kobieta w klatce wrzeszczala lub robila grozna mine, to zdjecie byloby lepsze? a moze chodzilo o przeciwstawienie napisu z obrazem? a moze... sam nie wiem. ja tak tylko... piekne jest to, ze kazdy widzi co innego, patrzac na "to samo".

thorin
24-12-2006, 00:42
no wlasnie to mnie zastanowilo saimon, ta niepewnosc w zdjeciu, jaka teraz widze w Twojej wypowiedzi, miales jakis zamysl na przekaz czy to tak mialo byc kazdy mial sie dopatrzyc co autor mial na mysli ? W niektorych ujeciach brakuje tego zdecydowania i jest troche przypadkowosci, oczywiscie warsztat, nie ma co zarzucac, masz swietnie wypracowany. Te z serii wizja, no sa kapke przypadkowe, nie wszystkie, to z niewidoma kobieta na pasach jest trafone w dyche. Ale to moje odczucie, wcale nie oczekuje ze ktos sie ze mna zgodzi.

pozdrawiam
krzysiek

Qbexus
24-12-2006, 02:59
@thorin tam jest napisane „niebezpieczne zwierzęta” a to zasadnicza różnica. Piękna pozornie spokojna ale niebezpieczna tygrys w klatce tez nie szczerzy kłów i nie porykuje bez przerwy. No ale to powinien napisać autor hehe. A fotki dobre technicznie parę nawet ciekawych znajdą się też super ale i kilka takich sobie. Ale fajne pomysły i zazdroszczę zaangażowania i samo zaparcia.

popmart
24-12-2006, 09:29
Mi ogólnie także się podobają . pozdrawiam autora , i podziwiam warsztat scenograficzno-fotograficzny ....

może pochwal się czym pstrykasz ? cyfra,analog, szkielka ....

thorin
24-12-2006, 11:03
@thorin tam jest napisane „niebezpieczne zwierzęta” a to zasadnicza różnica. Piękna pozornie spokojna ale niebezpieczna tygrys w klatce tez nie szczerzy kłów i nie porykuje bez przerwy. No ale to powinien napisać autor hehe.


noi wlasnie Qbexus, za duzo w tej fotce miejsca na domysly, nie uwazasz ze powinna ona w Ciebie walic od razu jakims przeslaniem ? Moja ocena jest bardzo subiektywna bo to moja ocena, nie uwazam ze o zdjeciach jak o zmarlych powinno sie mowic albo dobrze albo wcale, mowie to co mysle, i jesli autor przyjmie je jako krytyke z mojej strony to dobrze, jesli natomiast ktos to odbierze jako atak kogos kto nie potrafi robic zdjec i sie msci tez mi w sumie bez roznicy. Ja zawsze jesli slysze od znajomych - Wiesz ide do studia, zabiore puszysta kolezanke ubiore ja w stroj kosmity, bedzie obleczona w folie a pod spodem gola i bedzie trzymala parasol taki przezroczyty bo tez z foli i zrobi taka poze jak baletnica, fajne nie ?
To wtedy zapytuje...
- Fajne, tylko o co w tym chodzi ?

mancat
24-12-2006, 12:05
Śmieszą mnie takie dyskusje... Podobna odbywała się gdy rzuciłem linka do zdjęć Bartka Ramzy, gdzie niektórzy użytkownicy próbowali poprawiać czy nawet uczyć jak robić "dobre zdjecia" kolesia, który doskonale wiedział jaką ścieżką podąża i co chciał na zdjęciach pokazać. Tu jest to samo, nie rozumiem dlaczego wszystkie fotografie mają być podane jak na tacy... "za duzo w tej fotce miejsca na domysly". Kto powiedział, że fotografia, czy jakakolwiek inna dziedzina sztuki, ma nieść ze sobą wyraziste przesłanie i trafiać do odbiorcy od razu? Nikt! Ja wole pomyśleć nad tym co widze, dopowiedzieć sobie to czego autor, zakładam, że celowo, niedopowiedział. Wtedy fotografia jest jak dobry film, najlepiej bez happy endu. Cóż, niektórzy lubią fotograficznego "Króla lwa".

thorin
24-12-2006, 12:09
pffffff, nie rozumiem zdjecia wiec jest artystyczne, no cholera tak niesamowicie artystyczne ze az go nie rozumiem...

Qbexus
24-12-2006, 12:19
Ty mancat od "Króla lwa " to ty sie odkoleguj :) a co do SZTUKI jednemu się podoba drugiemu nie i każdy ma prawo do wypowiedzenia swojej opinii i nie trzeba być super artysta żeby móc krytykować pracę innych. Dlaczego jak ktoś wysmaży wazeliniarską ocenę to jest ok. a jak ktoś inny wskaże że coś mu się nie podoba to od razu wielki halo zaraz wielkie oburzenie jak by ktoś obraził ojca R. :)

mancat
24-12-2006, 12:32
Ja sie nie oburzam, nie denerwuje (puls w normie, brak wypieków na twarzy) i rowniez wyrazam swoje zdanie z którym to, jak widać, też nie wszyscy zgadzać się muszą. Pozdrawiam, Wesołych Świąt! :-)

borkomar
24-12-2006, 12:37
pffffff, nie rozumiem zdjecia wiec jest artystyczne, no cholera tak niesamowicie artystyczne ze az go nie rozumiem...

Chętnie zobaczę Twoje dopracowane do perfekcji fotki:?:


Śmieszą mnie takie dyskusje... Podobna odbywała się gdy rzuciłem linka do zdjęć Bartka Ramzy, gdzie niektórzy użytkownicy próbowali poprawiać czy nawet uczyć jak robić "dobre zdjecia" kolesia, który doskonale wiedział jaką ścieżką podąża i co chciał na zdjęciach pokazać. Tu jest to samo, nie rozumiem dlaczego wszystkie fotografie mają być podane jak na tacy... "za duzo w tej fotce miejsca na domysly". Kto powiedział, że fotografia, czy jakakolwiek inna dziedzina sztuki, ma nieść ze sobą wyraziste przesłanie i trafiać do odbiorcy od razu? Nikt! Ja wole pomyśleć nad tym co widze, dopowiedzieć sobie to czego autor, zakładam, że celowo, niedopowiedział. Wtedy fotografia jest jak dobry film, najlepiej bez happy endu. Cóż, niektórzy lubią fotograficznego "Króla lwa".

Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Panowie wyluzujcie.
Na CB jest kilka osób spośród tysięcy zarejestrowanych, które są na porównywalnym poziomie co SAIMON (chodzi o focenie - żeby nie było zaraz ...) ,które nie negują prac w/w Kolegi a jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają "achtyści, początkujący" w temacie.
To tyle z mojej strony.
SAIMON - dla mnie rewelacja.
Respect

thorin
24-12-2006, 12:40
czyli rozumiem ze jesli moje foty smierdza to jestem zaplutym karlem reakcji i mam sie nie odzywac, a moje odczucia sa malo wazne ?

chyba nie uciekamy w kolko wzajemnej adoracji i kazdy moze powiedziec co mu sie w danej focie nie podoba ?

borkomar
24-12-2006, 12:44
czyli rozumiem ze jesli moje foty smierdza to jestem zaplutym karlem reakcji i mam sie nie odzywac, a moje odczucia sa malo wazne ?

chyba nie uciekamy w kolko wzajemnej adoracji i kazdy moze powiedziec co mu sie w danej focie nie podoba ?

Wszystko jest ok dopóki ma umiar.
Bo takie wywody kojarzą mi się z Wykładami filozoficznymi , za którymi nie koniecznie przepadałem:wink:

To co z Tymi pracami:?: :wink:

thorin
24-12-2006, 12:48
juz napisalem ze moje foty smierdza i lepsze moj pies komorka robi, jestem jednym z tych co to im brakuje talentu i koniecznie chca zostac krytykami zeby odreagowywac stresy i niepowodzenia, pewnie bede mial za 10 lat gruba i brzydka zone, a pracowac bede jako ksiegowy

borkomar
24-12-2006, 12:55
juz napisalem ze moje foty smierdza i lepsze moj pies komorka robi, jestem jednym z tych co to im brakuje talentu i koniecznie chca zostac krytykami zeby odreagowywac stresy i niepowodzenia, pewnie bede mial za 10 lat gruba i brzydka zone, a pracowac bede jako ksiegowy

Twój wybór:shock:
Kurde jak na spowiedzi:rolleyes: To chyba z okazji Świąt.
Przy okazji właśnie - Zdrowych i wesołych Świąt - więcej optymizmu:wink:

Qbexus
24-12-2006, 13:14
Wesołych spokojnych i o ile to możliwe rodzinnych świąt.
A merytoryczna dyskusja powinna się kręcić miedzy zwolennikami i przeciwnikami danej foty a nie w około tematu czy, jak i kto może coś krytykować. Mnie kompletnie nie kręcą słoneczniki gościa bez ucha i co nie wolno mi krytykować bo w życiu tylko sprayem pisałem na murach?

P.s. no i dużo L-ek pod choinką hehe

adamek
24-12-2006, 19:32
a brr.
Umberto Eco pisał, że cieszy go jak czytelnicy doszukują się rzeczy których on sam nie widział....
Na całe szczęście sztuka to nie jest dziedzina gdzie wszystko jest kawa na ławę, bo byłoby to nie zmuszające do wysiłku intelektualnego. A do tego min sztuka służy. :)

saimon
28-12-2006, 20:45
Mi ogólnie także się podobają . pozdrawiam autora , i podziwiam warsztat scenograficzno-fotograficzny ....

może pochwal się czym pstrykasz ? cyfra,analog, szkielka ....

Dzieki Popmart i wszystkim pozostalym za mile slowa a takze krytyke.

Jesli chodzi o sprzet to mam analoga 5, cyfre 20 a czasami robie zdjecia na mamiya rz67. Kalendarz Porsche zrobilem na moim ulubionym Canonie 5 i filmach fuji acros.

Tu znajdziecie filmik o tym jak powstawal kalendarz http://www.youtube.com/watch?v=A2vB1dp4F_o

pozdrawiam

McKane
28-12-2006, 21:49
Nie no fotografie pierwsza klasa ... do niewielu wracam a do Twojej galerii juz kilkukrotnie.

Pozdrawiam

Qbexus
29-12-2006, 13:11
Szkło, jakie szkło było? heheh A tak poważnie uświadomiłem sobie oglądając filmik, że chyba trudno by mi było robić te zdjęcia z nastawieniem, że jednak najważniejsze są furki a nie panny.

iczek
02-01-2007, 00:09
Szymon. Jak rzeklem, chyle czapki przed wiekszoscia zdjec. Filmik ogladnalem z przyjemnoscia. Milo, ze w Polsce tez podchodzi sie do sesji porfesjonalnie. Mam inne doswiadczenia niestety... widzialem pare sesji za gruba kase i podejscie fotografow :( "bo klient i tak sie nie zna". Tym bardziej fajnie, ze zrobiles ten kalendarz, szczegonie, ze zdjecia sa po prostu bardzo dobre.

saimon
03-01-2007, 12:10
Szymon. Jak rzeklem, chyle czapki przed wiekszoscia zdjec. Filmik ogladnalem z przyjemnoscia. Milo, ze w Polsce tez podchodzi sie do sesji porfesjonalnie. Mam inne doswiadczenia niestety... widzialem pare sesji za gruba kase i podejscie fotografow :( "bo klient i tak sie nie zna". Tym bardziej fajnie, ze zrobiles ten kalendarz, szczegonie, ze zdjecia sa po prostu bardzo dobre.

W trakcie sesji zdjeciowych do Kalendarza Porsche moglem realizowac wlasne wizje (ktore Kilent wczesniej zaakceptowal). Mialem duza swobode dzialania, wspaniala ekipe oraz odpowiednie srodki by sfotografowac to, co zamierzalem. Mysle, ze to idealne warunki pracy dla kazdego fotografa, czego kazdemu z Was w 2007 zycze :)

mrek
03-01-2007, 12:36
Szkło, jakie szkło było?
dobrze widze 70-200/4?
Czyli na 200 mm jest rzeczywiscie lepsze od wersji 2.8?
A zdjecia kapitalne!

jdw
03-01-2007, 14:48
dobrze widze 70-200/4?
Czyli na 200 mm jest rzeczywiscie lepsze od wersji 2.8?
A zdjecia kapitalne!
tak, własnie tak. Dzieki temu tak dobre zdjęcia powstały, gdyby były robione na 2.8 na bank by nie były tak ciekawe! kocham ten klimat na tym forum
a zdjęcia super, gratuluję. ciekawy tylko jestem ile dni zdjęciowych zajęły?

McKane
03-01-2007, 15:05
tak, własnie tak. Dzieki temu tak dobre zdjęcia powstały, gdyby były robione na 2.8 na bank by nie były tak ciekawe! kocham ten klimat na tym forum
a zdjęcia super, gratuluję. ciekawy tylko jestem ile dni zdjęciowych zajęły?

Przeczytalem poczatek wypowiedzi i pomyslalem sobie ze to najbardziej onanistyczne zdanie jakie w zyciu slyszalem :D

Komentarz rewelacja - adekwatnie do omawianej galerii.

Pozdrawiam

Venio
04-01-2007, 03:23
juz napisalem ze moje foty smierdza i lepsze moj pies komorka robi, jestem jednym z tych co to im brakuje talentu i koniecznie chca zostac krytykami zeby odreagowywac stresy i niepowodzenia, pewnie bede mial za 10 lat gruba i brzydka zone, a pracowac bede jako ksiegowy

hahaha Thorin rozwaliłeś mnie tym :}


P.s. no i dużo L-ek pod choinką hehe
Ja jednak wolałbym duzo dobrych fotek :) co tez mam nadzieje ze ten nowy rok taki mi prezent przyniesie :)


Pozdrawiam autora zdjęć. Są naprawde świetne.

A co do dyskusji nad tym czy zdjęcie ma konkretnie pokazywac to co na nim jest, czy tez ma zostawiac odrobine dla wyobraźni... hmm
Ja jestem jednak za tym drugim. Jestem fanem raczej impresjonizmu i dobrze jesli kazdy widzi co innego ale ważne by zdjęcie zachowywało w miare ogolny zamysł autora.

saimon
04-01-2007, 09:08
ciekawy tylko jestem ile dni zdjęciowych zajęły?

ok. 3 tygodnie

Mirek B.
28-12-2007, 18:16
To ja odświeżę wątek :) Zdjęcia rewelka... Nowości się pojawiły więc zapraszam w imieniu saimona :) Mam nadzieje, że się nie obrazi

PS.

Szymon - WSB rządzi :)

iczek
02-01-2008, 14:21
To ja pociągnę, otóż w tym roku Szymon tez zrobił kalendarz, ale .... trochę jakby oba kalendarze robiły dwie rożne osoby.
Tegoroczny jest po prostu według mnie kiepski i kompletnie pod pomysłu na całość. Opisywałem całość cna innym forum. Myślę, ze trudno będzie Szymonowi przeskoczyć efekt i wrażenie jakie zrobił zdjęciami dla Porsche.
Zdjecia kalendarza na stronie firmy http://instalprojekt.com.pl/pl/przedsiewziecia/kalendarz_2008/

clark_kent
06-01-2008, 13:38
dla mnie bomba

kucza21
07-01-2008, 03:18
Też chciałbym, mieć 2 tygodnie na sesje zdjęciową i 10ciu profesjonalistów współpracujących. Nic tylko pozazdrościć, ale jak wiadomo nie spadło to jak gwiazdka z nieba. Co do kalendarza 2008 tak średnio mi się widzi ...

iczek
07-01-2008, 14:27
offtopowo troche:

Z tymi osobami wspolpracującymi to nie przesadzajmy.
10 osób to znowu nie tak duzo. Robie całkowicie amatorsko, a na prawie każdej sesji mam 5 osób: Wizaż, stylisz, modelka, pomocnik i ja :)
I w życiu żadnego zdjęcia nie sprzedałem (bo nie zamierzałem), a ludzie pracowali dla mnie za darmo :)
Wiec ilość niekoniecznie stanowi o profi :)
Poza tym, trza szukać pasjonatów...

A jak sie kasa trafi... tym lepiej.. :)

kucza21
10-01-2008, 02:42
iczek gdzie mogę znaleźć Twoją galerie?? Podlinkuj albo zapodaj w stópce

iczek
10-01-2008, 12:49
google: iczek :)