PDA

Zobacz pełną wersję : 350 vs d70s wiem co to opcja szukaj:)



ineed dSLR
13-12-2006, 22:51
Drodzy furomowicze na poczatku przepraszam za to pytanie na które odpowiadaliście juz dziesiatki razy.

Użyłem opcji szukaj we wszystkich możliwych konfiguracjach słów kluczowych znalazłem tematy zwiazane z moim zapytaniem ale nie do końca.




Priorytety

+ wygoda (ergonomia)
+ jakość zdjęć ("standardowy" format nei jakieś plakaty)
+ koszty


Wariant:
a
350d
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/...t/product/2474

ze względu na ergonomie i moje dosłownie koszykarskie dłonie
grip
http://www.foto-tip.pl/sklep/product...roducts_id=565

b
Nikon d70s za 2790zł (Saturn ) plus koszt karty .
(Nikon - Nikon D70S + AF-S DX 18-70mm)




Macałem dziś aparaty

W zastępstwi 350d macałem 400d (ponoć sa porównywalne wymiarami) i niebyłem zaskoczony- wygoda uchwytu delikatnie mówiac niekorzystna

Natomiast d70s leży w mojej dłoni lekko miło i przyjemnie czyje ze mam aparat.


Do całej tej sesji w macaniu brakuje mi 350d+ grip ponieważ to mogłoby przeważyć szale na korzyść 350d. Grip kupuje wcelu poprawy uchwytu ale pewni bedzie pełnił swoja role w długich plenerowych sesjach zdala od 220V .


Spotkałem sie z takimi opiniami:
Kit z NIKONA o niebo lepszy od 350d . to znów idzie na korzyść d70s
Nikony kiepsko czytl. wogóle nie współpracują z M42 to znów idzie na korzyść na 350d
D70s bardziej szumi od 350d ( ale nie będe ogladał zdjeć np 10 x zoom )
No i generalna opinia użytkowników lustrzanek z jaką sie spotkałem to take iz canon produkuje "ładniejsze" fotki.


Stwierdzam ze prędzej dom wybuduje i zasadze drzewo niż kupei dSLR-a


Pozdrawiam cierpliwych i wyrozumiałych :)

Skipper
13-12-2006, 23:06
a moze kup lekko uzywane 20D w bardzo dobrym stanie i masz problem z głowy bo kupisz je w cenie nowej 70D, a masz aparat który naprawde dobrze leży w nawet niemałej dłoni i zdecydowanie lepszy od nikona D70 czy canona 350D

Tomasz Golinski
13-12-2006, 23:17
Napisz skąd jesteś, może ktoś chętny da Ci pomacać 350d z gripem. Ergonomii się nie opisze przez net, to trzeba poczuć. Każdemu może pasować coś innego.

ineed dSLR
13-12-2006, 23:20
lekko używany:) abym mógł sobei pozwolić na 20d to jej stan musiałby być mocno wskazujacy na .... :)


cholera mnie juz bierze:)

350D vs d70s :///// ?????


Napisz skąd jesteś, może ktoś chętny da Ci pomacać 350d z gripem. Ergonomii się nie opisze przez net, to trzeba poczuć. Każdemu może pasować coś innego.


do piatku Kraków potem Ślaski (Bytom :) )

Musze znaleźć sklep który oferuje macanie 350d z gripem :)

Skipper
13-12-2006, 23:30
lekko używany:) abym mógł sobei pozwolić na 20d to jej stan musiałby być mocno wskazujacy na .... :)

niekoniecznie, za ok 650-700 euro (czyli w okolicy ceny jaką wpisałes za nikona) z niemieckiego ebay wyrwiesz ten aparat z około rocznym przebiegiem i resztą gwarancji jak cos :)

ineed dSLR
13-12-2006, 23:37
niekoniecznie, za ok 650-700 euro (czyli w okolicy ceny jaką wpisałes za nikona) z niemieckiego ebay wyrwiesz ten aparat z około rocznym przebiegiem i resztą gwarancji jak cos :)

To jest dla mnie poważny zakup za duża kase więc nei pweność przy kupnie nawet lekok używanych lustrzanek sobie podaruje:)


dzięki za pomoc

Skipper
13-12-2006, 23:43
to jesli juz masz wydac kase kup lepiej 400D, kasa porównywalna A nowsza konstrukcja jak 350 o 70 nie wspominając ktora była naprawde fajnym aparatem swego czasu i słowem kluczowym jest tu "BYŁA"

Mariozii
13-12-2006, 23:46
chyba,ze zdecydujesz się na zakup czegoś sprawdzonego od jednego z użytkowników CB :D, czasem ktoś się ogłasza tylko trzeba przypilnować okazję;) Kupowałem tu używane szkiełko i chwalę sobie. :) Puszkę zresztą tez kupiłem używaną (prawie nową co prawda),ale nie nie narzekam.Pucha miała miesiąc a zaoszczędziłem 500PLN. Zawsze to coś.... :)

Matsil
14-12-2006, 01:18
350D vs d70s :///// ?????


Myślisz, że na tym forum ktoś Ci doradzi Nikona :grin:?

A tak poważnie, to sam musisz ocenić co lepiej w ręku leży.
Ja osobiście brałbym 350D, sam kiedyś stałem przed tym samym wyborem.
Z BG-E3 jest znacznie lepiej, choć to kwestia przyzwyczajenia - mi osobiście wymiary 350-ki nie przeszkadzają (choć na początku było to denerwujące) i rzadko używam gripa.

bachoo
14-12-2006, 06:16
też kiedyś stałem przed podobnym wyborem: 350d, d70s, czy KM D7D, ponieważ nie moglem sie zdecydować, a byla to też kwestia wejscia w jakiś system odczekalem i kupiłem 30d :). Na twoim miejscu jezeli nie ma zadnaj innej opcji wybrał bym d70s. tak jak lubie canona, to 350 uwazam za nieporozumienie pod względem ergonomicznym. d70s mimo że to starszy model to cały czas jest fajnym aparatem. Macałem 350d z gripem i wcale nie uważam zeby grip był lekarstwem. duze dłonie = długie palce, więc uchwyt powinien być gruby i głęboki(tak zeby palce wygodnie zachodzily - mam nadzieje ze wiesz o co chodzi), a grip tylko przedłuża wysokość uchwytu.
kup d70s albo 20d. Pozdrawiam.

dodam jeszcze ze kit nikona rzeczywiscie jest bardzo fajny i ogólnie i w porownaniu z canonowskim 18-55. poogladaj sobie fotki na dpreview zwracajac uwage jakim obiektywem byly robione.

KKE
14-12-2006, 23:08
Jezeli porownywac aparaty z kitem, to zgadzam sie bachoo: d70 jest fajniejszy od 350D (solidniejsza obudowa, lepszy obiektyw).
Jednak system Canona ma duze plusy (na mozliwosc zakladania obiektywow M42, lepsze ceny wielu obiektywow / wieksza oferta np 70-200/4)
Tez bym polecal 20D. Moj znajomy sprzedal swoj 20D za 2500 tys, stan super, pewnie ok 10tys klikniec.

ineed dSLR
14-12-2006, 23:42
a NIKON d70s nei ma możliwości M42 ???

Z tego co wiem ma potwierdzenie ostrości co bardziej sie przydaje aniżeli pomiar światła (canony)

Bagnet007
14-12-2006, 23:52
a NIKON d70s nei ma możliwości M42 ???

Z tego co wiem ma potwierdzenie ostrości co bardziej sie przydaje aniżeli pomiar światła (canony)

Pewnie że można, ale potrzebna jest przejściówka z soczewką, inaczej nie będzie nieskończoności. A potwierdzenie ostrości... sam nie wiem. Ja od 5 miesięcy mam tylko manualne obiektywy i już przywykłem. No chyba że ktoś chce robić jakieś szybkie zdjęcia to inna sprawa.

Kolekcjoner
15-12-2006, 00:15
W canonach po zakupieniu (np. na allegro) odpowiedniej przejściówki M42 jest potwierdzenie ostrości. Do tego ostrzenie na nieskończoność bez żadnych dodatkowych elementów optycznych.

Co do pozostałych kwestii wielkość to rzecz gustu dla mnie np. jeśli aparat ma możliwości niezbyt duże tak jak wymienione w tym wątku to wolę żeby był mały (no chyba że jest to D2X). Tak jeszcze żeby nie było łatwo dodam 350-tka ma wstępne podnoszenie lustra, podgląd głębi ostrości, całkowicie mechaniczną migawkę, ostre i całkowicie używalne wysokie iso.

rychu
17-12-2006, 21:09
MIałem Nikona D70s z kitem 18-70DX coś koło 1,5 roku i zmieniłem na Canona 400d - zupełnie bez żalu. Nie ergonomia zdjęcia robi, a D70s ma pważne błędy w doborze ekspozycji i jej powtarzalności (ktoś kiedyś proponował użyć to body do typowania numerów Toto Lotka), o ziarnie nie wspominając. Ja mam małe dłonie i zrezygnowałem z zakupu gripa, który na dodatek do 350/400d jest b. tani (ok. 260zł.). Ogólnie do Canona jest więcej osprzętu i jest on tańszy niż do Nikona. Zdecydowanie polecam 400d - 350d to już przeszłość (chyba że zależy nam na cenie). Kupiłem body 400d + lepszy niż kitowy obiektyw Canona (choć kit na początek może wystarczyć - za ok.100zł. na Allegro).

Dodam jeszcze, że w moim odczuciu kita 18-70DX Nikona jest zdecydowanie przechwalony - mimo jego posiadania większość zdjęć zrobiłem zupełnie innym obiektywem, a jak wróciłem do Nikkora to po sesji zdjęć wnuczki syn spytał: Tato czemu te zdjęcia są takie brzydkie?

Potwiedzam również łatwość pracy z obiektywami M42 - tania przejściówka, trafny dobór ekspozycji. Poczekam jeszcze, aż stanieją przejściówki potwierdzające ostrość (na razie chcą na Allegro ok. 200zł.) - zostały mi obiektywy z Praktyki LTL, która służyła mi dobrze 30! lat.

ineed dSLR
18-12-2006, 14:29
dzięki za rady . Kupiłem NIKONA :)


Pozdrawiam

Qbexus
18-12-2006, 15:01
hehe czyli cala paplanina na nic hehe

ineed dSLR
18-12-2006, 16:28
dlaczego na nic.??

Wasze rady zanotowałem, przemyślałem porównałem z radami na forum nikona i wyciągnąłem wnioski.

Wybrałem lustro które jest dla mnie najodpowiedniejsze:)

Prawdopodobnie w przyszłości dostrzege mankamenty tego sprzętu tak samo jakbym miał 350d .:)

icik
18-12-2006, 17:14
Po założeniu gripa do 350-tki argument że źle leży w dłoni jest nieaktualny. Tylko chwilę miałem 350 bez gripa, zaraz dokupiłem go i teraz jest naprawdę dobrze. Kwestia złej ergonomi raczej nie istnieje po zamontowaniu gripa.

Szumy to osobny temat (i nie chodzi tu o oglądanie fotek z 10x zoomem). Po zrobieniu kilku fotek w kiepskich warunkach sam się przekonasz co to znaczy możliwość podbicia ISO do 800 i wyżej. Co prawda 350 mało szumi do ISO 800 ale i 1600 jest niekiedy znośne (konieczne odszumianie). D70 ma problemy z ISO800.

Obiektyw - kitowy - każdy inny jest o niebo lepszy (z pominięciem zdjęć robionych przy dobrym świetle) i sytuacja wygląda tak, że kitowym canonem ani nikonem nie poszalejesz i zmienisz go szybciej niż przypuszczasz. Na start żeby poznać aparat to jest to dobre. Żeby wydusić z aparatu więcej i więcej to musisz przesiąść się na półkę przynajmniej o jeden stopień wyższą (coś z USM-em) a zobaczysz różnicę. Argument że kit jeden jest lepszy od drugiego wg mnie nie ma sensu. Porównujmy puszki!!!! spięte z dobrymi obiektywami.

gwozdzt
18-12-2006, 21:26
Po założeniu gripa do 350-tki argument że źle leży w dłoni jest nieaktualny. Tylko chwilę miałem 350 bez gripa, zaraz dokupiłem go i teraz jest naprawdę dobrze. Kwestia złej ergonomi raczej nie istnieje po zamontowaniu gripa..
To ciekawe, dlaczego ludzie takie rzeczy wyprawiają?? :rolleyes:
http://canon-board.info/showthread.php?t=12699

many74
18-12-2006, 22:14
[QUOTE=rychu;256380]MIałem Nikona D70s z kitem 18-70DX coś koło 1,5 roku i zmieniłem na Canona 400d - zupełnie bez żalu. Nie ergonomia zdjęcia robi, a D70s ma pważne błędy w doborze ekspozycji i jej powtarzalności (ktoś kiedyś proponował użyć to body do typowania numerów Toto Lotka), o ziarnie nie wspominając.

Podpisuje sie pod ty "obiema renkoma i nogami :) " sam robilem pare azyD70 i powiem szczerze co strzał to inne zdjęcie nawet moja poczciwa 300D lepiej "świeciła" za Nikona podziękował :)

Paweł Grabowski
18-12-2006, 23:08
W Krakowskim MM mozna poogladac 350d i 400d z gripem

Pozdrowki
Paweł

mattnick
19-02-2007, 22:44
Kolega kupił d70s mimo moich próśb...oto wynik...niech ktoś zgadnie czyje które.
Zdjęcia robione w tym samym czasie, takie same ustawienia.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/my.php?image=aaaie7.jpg)
Myslę, ze nie wymaga komentarza...moje robione kitem @34 mm f 4.5
kolegi sigmą 28-105 @34 mm f 4.5 :)

Tomasz1972
19-02-2007, 22:48
Kolega kupił d70s mimo moich próśb...oto wynik...niech ktoś zgadnie czyje które.
Zdjęcia robione w tym samym czasie, takie same ustawienia.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/my.php?image=aaaie7.jpg)
Myslę, ze nie wymaga komentarza...moje robione kitem @34 mm f 4.5
kolegi sigmą 28-105 @34 mm f 4.5 :)

Stawiam na :
Choinka - canon
hojinga - nikon

mattnick
19-02-2007, 22:51
odpowiadam na prv

PrzemeS
19-02-2007, 22:55
Stawiam tak samo jak Tomasz. Po lewej canon.

jatzzek
19-02-2007, 23:04
Nieee, Canon po prawej ofkors.

matmak
19-02-2007, 23:05
a NIKON d70s nei ma możliwości M42 ???

Z tego co wiem ma potwierdzenie ostrości co bardziej sie przydaje aniżeli pomiar światła (canony)

Czy analogowe nikony (albo korpusy innych firm) też mają potwierdzenie ostrości dla m42 bez dandelionów itp:?:
Zależy mi na tanim analogowym body z potwierdzeniem ostrości... prosiłbym o podanie jakiś przykładów.

Pozdrawiam 8)

mkwiek
19-02-2007, 23:09
zaraz będzie kolejna wojenka systemowa. Nie możecie się choć raz powstrzymać? może nie umiecie korzystać z d70s?:) bo aparat jest bardzo dobry, a z jego błędami ekspozycji też można sobie radzić. czasami mi się wydaje, że patrzycie po prostu subiektywnie, typu "mam canona to canon jest najlepszy" :) mniejsza z tym.

emisiaczek
19-02-2007, 23:39
nie przesadzajmy z tym mierzeniem w nikonach ... to co robi 400d nie zachwyca jakos takze

jak gosc chce miec tanio, duze i male fotki to mu d70s z sigma 18-50 za ile to dzis 1700-1800 nowka, starczy. Szczegolnie ze ma rece drwala ;) poki nie zobaczy zdjec z canonowego cmosa plakal nie bedzie hihi

bachoo
20-02-2007, 15:37
lewe nikon, prawe canon

michal.s
21-02-2007, 20:01
Canon zdecydowanie po prawej.

Maris
21-02-2007, 22:11
Kolega kupił d70s mimo moich próśb...oto wynik...niech ktoś zgadnie czyje które.
(...) moje robione kitem @34 mm f 4.5
kolegi sigmą 28-105 @34 mm f 4.5 :)

to obaj macie topowe szkiełka :lol:
Canon po lewej na 100% ;) chodzi o sposób rejestracji zieleni
ale może się arra wypowie - podobno bez problemu rozpoznaje CCD od CMOS-a :p

mattnick
21-02-2007, 22:41
oka...koniec tajemnic. Canon oczywiście po prawej stronie...Kolega jeszzce żyje ale już szuka :)

czornyj
21-02-2007, 22:42
A co kierowało kolegą przy wyborze obiektywu? Niech lepiej nauczy się robić zdjęcia i zmieni ten słoik.

mattnick
21-02-2007, 22:48
tutaj to jeszzce nic nie widać :) najlepsza jest lewa strona tego słoika :). To sigma 28-105 3.8-5.6 :). Wziął to bo na nic innego kasy nie starczyło i uniwersalny jest :). Robiliśmy także test na szumy no bo jak inaczej :) oczywiście tutaj też poległ :)

gietrzy
21-02-2007, 23:04
Priorytety

+ wygoda (ergonomia)
Nikon, nawet z gripem 350D nie ma kółka


Priorytety+ jakość zdjęć
Jesteś na właściwym forum :)


Priorytety+ koszty
350D bez gripa nie istnieje!, ja też mam delikatne dłonie ;-)
Nikon ma lepszy i dłuższy kit

Nawet gdybym dostał za free Nd70 to bym go spuścił za daleki od ideału AWB, zwalony światłomierz (http://www.fotosite.pl/index.php?title=Specjalna:Allpages) i skompresowane stratnie w światłach nefy.

Gdybym dzisiaj nie miał aparatu to bardzo uważnie pogooglałbym szkła Pentaxa, które pasują do K10D (full auto).
Gdybym dostał Nd80 to byłbym more than happy

Jednym słowem: Pentax!

edit:

dzięki za rady . Kupiłem NIKONA :)

O faq!, ale wdepnąłeś:)
życze zadowolenia ze sprzętu!

Kolekcjoner
21-02-2007, 23:19
(...)
350D bez gripa nie istnieje!, ja też mam delikatne dłonie ;-)

Nawet gdybym dostał za free Nd70 to bym go spuścił za daleki od ideału AWB, zwalony światłomierz (http://www.fotosite.pl/index.php?title=Specjalna:Allpages) i skompresowane stratnie w światłach nefy.

Widzisz to wszystko zależy od priorytetów. Ja bym przede wszystkim odpuśćił D70 ze wględu na wielkość zwłaszcza w odniesieniu do jego dość skromnych możliwości. Nawet w porównaniu do 350-tki.


Gdybym dzisiaj nie miał aparatu to bardzo uważnie pogooglałbym szkła Pentaxa, które pasują do K10D (full auto).
Gdybym dostał Nd80 to byłbym more than happy

Jednym słowem: Pentax!


Ja też uważam, że pentax jest bardzo fajną alternatywą, choć ostatnio bardzo mi się podoba olek zwłaszcza E330.

mattnick
21-02-2007, 23:29
A ja się nie zgodzę z tym, ze besz gripa nie istnieje...czasami mam wrażenie że brali miarę z moich dłoni...

PrzemeS
22-02-2007, 16:39
Ja tez uzywam bez gripa i trzyma sie go dobrze. Fakt, faktem, ze grip mam w planach, ale to ze wzgledu na druga baterie. Czasem mnie strzela, jak tu nagle mi bateria siada w trakcie reporterki. A zaglowac nimi ni sie nie chce za bardzo.

-=Festyk=-
02-05-2007, 22:59
Teraz ja stanąłem przed podobnym dylematem.Brat opisał mniej więcej sytuację w tym wątku:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=25392 Mógłby ktoś pomóc?Bo wydaje mi się,że warto spytać obydwa obozy;)

minek
02-05-2007, 23:58
Moim zdaniem oba są dobre i mogą służyć jako podstawa do budowy systemu (czyt. dalszych wydatków).
Oba mają małe matówki czyli nie nadają się do manualnch obiektywów.
Resztę za i przeciw (za canonem i przeciw nikonowi) znajdziesz na tym forum. (-:
Gdybym ja wybierał, to brał bym pod uwagę możliwośc przejścia w przyszłości (przy uzbieranych powiedzmy już obiektywach) na cyfrową ,,pełną klatkę'' (-:

Skipper
03-05-2007, 00:06
Chip Foto Video numer z kwietnia?(kupiłem w kwietniu:)) poleca Nikona D70 jako podstawe do budowania sytemu do slubów jako aparat "umozliwiający robienie zdjęc w wysokich ISO jak 1600-3200" :lol:

777
03-05-2007, 00:17
haha
prawda tez czytalem....iso3200 w nikonie d70s gratulacje pomyslu
ale ta gazeta wlasnie odchodzi do historii

-=Festyk=-
03-05-2007, 10:04
Dlatego nawet nie próbuję sięgać po jakiekolwiek gazety foto z testami:) Problem jest też taki,że jakbym wybrał Nikona MUSIAŁBYM korzystać z obiektywów brata bo swoich bym długo nie miał.A to duże utrudnienie.Do canona miałbym 3 obiektywy(dwa typowe słoiki,ale zawsze;)) i analogowy backup w razie czego.Mam czas z decyzją do czerwca,więc mogę sobie na spokojnie wszystko porozpatrywać,ale wolałbym wyklarować sobie obiekt poszukiwań;)

grzanka
06-05-2007, 10:14
nie wiem po co watek _ wystarczy wziasc jeden i drugi aparat w lape _ i jesli sie nie ma lapek _ 4 miesiecznego dzieciaka _ wybor jest prosty _ juz w samej ergonomi bije na leb

popmart
06-05-2007, 10:16
i jedynie w ergonomi

(choc jak wszyscy rozgarnieci wiedza ergonomia jest baaaardzo osobistą sprawą)

resztę pozostawie milczeniem ....

mkwiek
06-05-2007, 10:19
Chip Foto Video numer z kwietnia?(kupiłem w kwietniu:)) poleca Nikona D70 jako podstawe do budowania sytemu do slubów jako aparat "umozliwiający robienie zdjęc w wysokich ISO jak 1600-3200" :lol:

też się z tego uśmiałem. co ciekawe autor tamtejszego artykułu niedawno pozbył się swojego D70s i D80 i szkieł nikona i kupił....5D :) po za tym przywitał do naszego forum.

roofman
06-05-2007, 10:33
też się z tego uśmiałem. co ciekawe autor tamtejszego artykułu niedawno pozbył się swojego D70s i D80 i szkieł nikona i kupił....5D :) po za tym przywitał do naszego forum.
No to teraz wiemy już jaka marka będzie wygrywała w rankingach Chip Foto Video :lol:

mkwiek
06-05-2007, 10:41
No to teraz wiemy już jaka marka będzie wygrywała w rankingach Chip Foto Video :lol:
"niestety" majowy numer tego miesięcznika jest już ostatnim :)

-=Festyk=-
06-05-2007, 11:49
nie wiem po co watek _ wystarczy wziasc jeden i drugi aparat w lape _ i jesli sie nie ma lapek _ 4 miesiecznego dzieciaka _ wybor jest prosty _ juz w samej ergonomi bije na leb
Dzięki,ale już chyba wiem co wybiorę.Gdzieś na forum(może nawet w tym wątku) wyczytałem bardzo mądre zdanie:ergonomia zdjęć nie robi.I to by było na tyle;) Wiem,że nikona się lepiej trzyma,ma dwa kółka nastaw,jest większy itp.itd. ale nie chcę potem narzekać i pluć sobie w brodę,że mogłem wziąć canona i mieć lepsze zdjęcia (choć przyznam,że nadal się trochę waham:-? ).

-=Festyk=-
08-05-2007, 22:16
Głupio mi teraz to pisać,ale od dziś jestem posiadaczem Nikona D70:) Teraz możecie mnie zwyzywać;)

c42
08-05-2007, 22:49
no to gratuluje Ci Festyk wyboru :-) aparat jest OK, zreszta kazdy jest OK :-) przeczytalem nawet ten watek co go podales wczesniej do zaprzyjaznionego forum... zastanawia mnie tylko jedna rzecz... dlaczego nikt nie wspomnial w wadach d70 o nadzwyczajnej awaryjnosci tego modelu...

mkwiek
08-05-2007, 23:37
nikt nie wspomnial w wadach d70 o nadzwyczajnej awaryjnosci tego modelu...
pierwsze słyszę.... równie awaryjny jak canony, sony, minolty i pentaxy :)

minek
09-05-2007, 01:25
Głupio mi teraz to pisać,ale od dziś jestem posiadaczem Nikona D70:) Teraz możecie mnie zwyzywać;)

I dobrze Ci tak! :mrgreen:

Kolekcjoner
09-05-2007, 01:26
(...)... dlaczego nikt nie wspomnial w wadach d70 o nadzwyczajnej awaryjnosci tego modelu...

No... a masz na to jakieś wsparcie :confused:?

-=Festyk=-
09-05-2007, 08:57
Człowiek się cieszy nowym sprzętem,a tu piszą mu,że jest mega wysoko awaryjny.Optymistycznie:D

mkwiek
09-05-2007, 12:40
Człowiek się cieszy nowym sprzętem,a tu piszą mu,że jest mega wysoko awaryjny.Optymistycznie:D

zarówno ja jak i kolega Kolekcjoner wykazujemy zdziwienie takim stwierdzeniem o wysokiej awaryjności modelu D70s czy nawet D70s.
więc się nie przejmuj tylko fotografuj!
też kiedyś chciałem mieć d70s :) to było moje marzenie więc gratuluję.

jac+
09-05-2007, 13:07
Gratuluję wyboru. pomimo, że kilka lat temu opuściłem obóz nikona (ze względu na przeklętą F80-tkę :twisted: ), to jednak tutaj muszę przyznać, że D70-tka naprawdę sie im udała. Co do awaryjności: awaryjny jak każdy inny sprzęt tej klasy, czyli na dobrą sprawę przed tobą kilka lat bezproblemowego użytkowania. Czuję, że prędzej zmienisz body, niż je rozwalisz. Nie psuje się tylko camera obscura czyli pudło i dziura :mrgreen: .

czornyj
09-05-2007, 13:40
Awarie D70 zdarzają się niezwykle rzadko. Na forach Nikoniarzy słyszałem o następujących przypadłościach:

GBLOD (Green Blinking Light Of Death) - naprawiane za darmo, niezależnie od gwarancji. Tak czy owak - rzadkość.

Awaria mechanizmu podnoszenia lustra - tu niestety po gwarancji trzeba zapłacić za naprawę. Również zdarza się niezwykle rzadko i raczej w D70s

Uszkodzenie popychacza przysłony - jeszcze rzadsza przypadłość, zwykle wynikająca z zasyfienia korpusu. Naprawa niedroga.

Migawki w D70-tkach raczej nie padają. Słyszałem o przebiegach rzędu 150-200tyś. bez wymiany migawki.

Ogólnie koprus jest raczej bezawaryjny.

c42
09-05-2007, 13:50
No... a masz na to jakieś wsparcie :confused:?

wiem ze jak kupowalem 3lata temu 350d to takze szukalem tematow dotyczacych d70 i bylo mowione ze w aparacie cos tam lubi sie paprac... a jesli chodzi "o wsparcie" to powiem ze w naszym zakladzie na 3 nikony d70 kazdy odwiedzil serwis :-) a niektore to juz po dwa razy... ot prosty przyklad ostatni d70 wrocil z serwisu 2 tygodnie i pochodzil moze z tydzien zeby znow do niego wrocic... nie mam teraz sil szukac w archiwum co tam ludzie pisali 3lata temu na temat tej awaryjnosci ale nikon mial tam jakas wpadke...

Festyk Ty sie nie przejmuj tym co napisalem, wiem ze nasze dziewczyny lekka reka podchodza do sprzetu i glowy nie dam sobie urwac co one z nim wyprawiaja (wiecie sami jak to jest ze sprzetem zakladowym)... jezeli szanujesz sprzet i masz delikatne opuszki na palcach to bedzie chodzil wiecznie jak... mercedes ;-) na pocieche powiem ze 350kit vs 70kit zwycieza ten drugi (moje zdanie) :-) ostatnio na zleceniu bylem pozytywnie zaskoczony bo na 200zdjec tylko w jednym przestrzelil mi AF co pewnie bylo moja wina...

Kolekcjoner
09-05-2007, 14:21
wiem ze jak kupowalem 3lata temu 350d to takze szukalem tematow dotyczacych d70 i bylo mowione ze w aparacie cos tam lubi sie paprac... a jesli chodzi "o wsparcie" to powiem ze w naszym zakladzie na 3 nikony d70 kazdy odwiedzil serwis :-) a niektore to juz po dwa razy... ot prosty przyklad ostatni d70 wrocil z serwisu 2 tygodnie i pochodzil moze z tydzien zeby znow do niego wrocic... nie mam teraz sil szukac w archiwum co tam ludzie pisali 3lata temu na temat tej awaryjnosci ale nikon mial tam jakas wpadke...

(...)

Wiesz do tego co ludzie piszą na forach to trzeba bardzo ostrożnie podchodzić. Przy czym na forum Nikona nie ma jakiegoś wysypu postów o awariach D70/D70s. wręcz jest jak napisał czornyj - raczej zadziwiają przebiegi migawki - praktycznie jak w profi korpusach. Co do tego że się zepsuły trzy szt. Wiesz ja też słyszę o tym ze coś tam padło np. samochód znajomego - nowy - jeden z najbardziej bezawaryjnych podobno. Drugiemu znajomemu wypadła na jezdnię miska olejowa dokładnie w tym samym bezawaryjnym modelu ale nie ośmielił bym się napisać o tych autach, że są bardzo awaryjne. Po prostu zbyt mała próba. Dlatego jak pisałem o wsparciu to czekałem na jakieś statystyki albo opinie użytkowników przynajmniej tak liczne jak np. Err 58 w Minolcie.

jac+
09-05-2007, 15:10
Krótko mówiąc: D70 to takie badziewie, że .............. WIELU Z NAS UCIESZYŁOBY SIĘ GDYBY Z PRZODU BYŁ NAPIS CANON I MOCOWANIE EF :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

-=Festyk=-
09-05-2007, 16:45
Akurat porównanie kitów od nikona i canona mnie mało obchodzi, ponieważ mam tylko 50 f:1,8 i w sumie póki co mi starczy na dłuuugo.Z aparatu jestem bardzo zadowolony:)

mikie_001
09-05-2007, 19:21
Akurat porównanie kitów od nikona i canona mnie mało obchodzi, ponieważ mam tylko 50 f:1,8 i w sumie póki co mi starczy na dłuuugo.Z aparatu jestem bardzo zadowolony:)

i to jest najwazniejsze.
ja mialem i d70 (przez 2 lata), teraz mam 350D (od roku)
kazdy ma swoje zady i walety - nie wiem dlaczego, ale mam wrazenie, ze nikonem latwiej mi sie robilo zdjecia - ciezko to wytlumaczyc. 350ka tez jest OK i chyba najbardziej brakuje mi w niej spota, ale dla odmiany nadrabia to switna 50/1,4 i 70-200 - szybkie, ciche i niezawodne....

c42
09-05-2007, 22:47
że są bardzo awaryjne. Po prostu zbyt mała próba. Dlatego jak pisałem o wsparciu to czekałem na jakieś statystyki albo opinie użytkowników przynajmniej tak liczne jak np. Err 58 w Minolcie.

wiec jesli chodzi o czysta statystke to 100% d70 trafilo do serwisu na naszym zakladzie :-) zgadzam sie ze fora przeklamuja itd. ale empirycznie mowie to co sam doswiadczylem, to nie mowil mi sasiad za sciany czy Gozdzikowa ale czysta statystuka naszego zakladu... w niczym to jednka nie umniejsza ze to dobry aparat i co czesto powtarzam NIKON zdecydowanie lepiej traktuje klientow z dolnej poleczki... cytujac pania z fotojekra "Nikona wybieraja profesjonalisci" :D

ps. dzisiaj jestem po pogrzebie ale jak znajde werwe to poszukam linkow do dysputy nt awaryjnosci siedemdziesiatki...

Kolekcjoner
10-05-2007, 01:51
wiec jesli chodzi o czysta statystke to 100% d70 trafilo do serwisu na naszym zakladzie :-) zgadzam sie ze fora przeklamuja itd. ale empirycznie mowie to co sam doswiadczylem, to nie mowil mi sasiad za sciany czy Gozdzikowa ale czysta statystuka naszego zakladu... w niczym to jednka nie umniejsza ze to dobry aparat i co czesto powtarzam NIKON zdecydowanie lepiej traktuje klientow z dolnej poleczki... cytujac pania z fotojekra "Nikona wybieraja profesjonalisci" :D
(...)

Ale nie mówimy o trzech egzemplarzach tylko o setkach tysięcy, które wypuścił Nikon. Miałeś po prostu pecha. Na tej zasadzie mogę stwierdzić że 350D to najbardziej niezawodny aparat, bo chyba z pięciu moich znajomych ma i im się nie psuje i nigdy nie naprawiali :). Bezsens takiego wniosku jest oczywisty. Myślę że dalej już nie muszę nic wyjaśniać :mrgreen:.

mikie_001
10-05-2007, 08:16
wiec jesli chodzi o czysta statystke to 100% d70 trafilo do serwisu na naszym zakladzie...
a moze to blad operatora? Pracuje w serwisie i to co ludzie potrafia zrobic ze sprzetem, to niektorzy sobie nawet nie potrafia wyobrazic.... :)


ps. dzisiaj jestem po pogrzebie ale jak znajde werwe to poszukam linkow do dysputy nt awaryjnosci siedemdziesiatki...
co chcesz przez to udowodnic? i komu?

Twoja probka nie jest adekwatna do stawiania takich tez- przy takiej probce blad to 90-100%. Probki reprezentatywne zaczynaja sie pewnie od 1000 sztuk, zwazywszy na wielkosc produkcji.
OBOP tez nie bada opinii wsrod 3 moherow spod kosciola, albo 3 lewakow z pochodu 1majowego. Zobacz jakie sa tam probki - zazwyczaj odpowiada okolo 1000 osob

-=Festyk=-
10-05-2007, 17:32
Uszkodzenie popychacza przysłony - jeszcze rzadsza przypadłość, zwykle wynikająca z zasyfienia korpusu. Naprawa niedroga.
Jeśli wynika to z zasyfienia body to jak temu zapobiegać?Regularne dmuchanie gruchą?Jeśli tak to jak regularne?A co do awaryjności to kupiłem używkę z 10K przebiegu,więc wydaje mi się,że jeśli coś ,,większego'' miałoby się popsuć to już dawno by to się stało:)

c42
11-05-2007, 08:21
a moze to blad operatora? Pracuje w serwisie i to co ludzie potrafia zrobic ze sprzetem, to niektorzy sobie nawet nie potrafia wyobrazic.... :)


co chcesz przez to udowodnic? i komu?

w puszkach padal nachalnie czujnik swiatla ktory nikon naprawial za darmo - i co satysfkacjonuje odpowiedz czy tez dyskusja potyczy sie dalej w stylu "i co z tego ze nikon naprawial usterke za darmo jak tylko nielicznym sie psulo". a to ze pracujesz w serwisie to nie obraz sie ale tez o niczym nie swiadczy bo na tym forum co po niektore serwisy maja mizerna renome...

mikie_001
11-05-2007, 08:56
po pierwsze, nalezy rozroznic dwa czynniki majace wplyw na udany (badz nie) proces naprawy - po pierwsze to czynnik ludzki, po drugie jakosc czesci zamiennych.
Tak sie sklada, ze moj D70 byl w serwisie na oslawionego BGLOD'a. Byl to prawdopodobnie jeden z pierwszych aparatow w Polce, ktory byl na to naprawiany, a juz na pewno pierwszy, ktory byl przez Nikona naprawiany za darmo - uparlem sie, skontaktowalem z centrala Nikona i nie zgodzilem na platna naprawe w NP, gdzyz poza Polska wszedzie to uszkodzenie bylo naprawiane za darmo w ramach noty serwisowej.
Uszkadzal sie czujnik pomiaru ekspozycji i uszkodzenie to dotyczylo jedynie pierwszej partii D70 wypuszczonej na rynek (pierwsze 6 miesiecy produkcji do 09.2004).
Czujnik mi wymieniono i moj aparat wiecej nie wrocil do serwisu. Podobnie nie wrocily aparaty znajomych, ktorzy naprawiali BGLOD'a.
Jezeli w 4 urzadzeniach, ktore posiada Twoja firma za kazdym razem sa te same uszkodzenia, to raczej stawiam na wplyw czynnikow zewnetrznych, niz na jakosc czesci zamiennych lub niefachowowsc serwisantow. Owszem, mozna by bylo zalozyc, ze problem lezy po stronie czesci, ale po pierwsze musialy by one pochodzic z tej samej partii, wiec aparaty musialy by razem trafic do serwisu, aby tak sie stalo. Po drugie, jesli bylo kilka napraw, to tym bardziej malo prawdopodobne staje sie uzycie czesci z tej samej partii. Wydaje mi sie, ze nalezy szukac innej przyczyny niz lezacej po stronie ogolnie rozumianego serwisu (choc oczywiscie tak jest lepiej, bo zrzuca sie odpowiedzialnosc na druga strone)

Co do jakosci serwisu - korzystalem z serwisu Canona jak i Nikona. Zawsze uzyskalem to co chcialem i tak jak chcialem. Chcialem miec naprawe w ciagu jednego dnia => prosze bardzo. Chcialem miec urzadzenie zastepcze => prosze bardzo. A ja nie jestem profi. Nie mam zadnemu z tych serwisow nic do zarzucenia, wiec czasami na forum Nikona i Canona czytam opowiesci z serwisu jak dobry kryminal, a czasmi jak dobra komedie....

Sa tez czasami ludzie, ktorym sie "wszystko w rekach pali" - jak w kawale gdzie diabel mial puscic Poalka pod warunkiem, ze Polak pokaze jakis trik z dwoma kulkami, ktore wczescniej diabel mu dal, tyle, ze Polak jedna zgubil a druga popsul.....

VANT
11-05-2007, 09:18
..... - raczej zadziwiają przebiegi migawki - praktycznie jak w profi korpusach. .....

przecież migawka w d70/s tp migawka hybrydowa i max kłapnięcie to chyba 1/200s.....więc nie kłapią tak szybko jak w C, przez to nie są tak wysilone i mogą dłużej wytrzymywać...

mikie_001
11-05-2007, 09:21
migawka do 1/500 jest mechaniczna i sterowana elektronicznie
przy czasach ponizej 1/500 migawka otwiera sie jak w 1/500 czyli na full a do tego jest jeszcze sterowanie czytanie matrycy i mamy piekna przypadlosc takich pseudomigawek ja w kompaktach czyli blooming

c42
11-05-2007, 10:32
Co do jakosci serwisu - korzystalem z serwisu Canona jak i Nikona. Zawsze uzyskalem to co chcialem i tak jak chcialem.

wiesz z tymi serwisami to ja podejrzewam ze to poprostu Polska, moja 350k z serwisu z zytniej wrocila w gorszym stanie niz przed wyslaniem i znow ja musialem slac, kiedys nawet prowadzilismy serwis na zakladzie na zasadzie posrednictwa... zrezygnowalismy gdyz zdarzalo sie zbyt czesto ze aparat wracal niby naprawiaony a kompletnie nie ruszany, obciach na maksa przed klientem...

z inej dzialki, moj samochod wyladowal w autoryzowanym serwisie reno... dostalem go z powrotem ze zlamana klamka i wykreconymi przednimi zarowkami! moja siostra oddawala samochod do zwyklego blacharza no i przejechala cale 200metrow po czym odpadly jej kolka bo serwisant zapomnial dokrecic kol itd itd. moglbym tak mnozyc ciekawe historie z naszego polskiego zycia ale moral jest prosty, w naszym kraju nie licza sie kwalifikacje i umiejetnosci a poprostu "plecy i uklady" lub tez pracowniczy sa tak marnie oplacani ze im sie poprostu nie chce i to potrafie zrozumiec :-)

mikie_001
11-05-2007, 12:05
dlaczego?
bo to lezy w naturze wiekszosci mieszkancow terytorium miedzy bugiem a odra => jedną zgubił, drugą popsuł....
ale to juz zupelny OT.

umbrella
12-05-2007, 17:46
Witam!! Planuje kupić lustrzankę. Moje wymagania:
- szybki AF
- niskie szumy przy wysokich czułościach
- dobra współpraca ( szybkość i jakość zdjęć) ze szkłem 50/1.8

Szukam najlepszego body do sportu, reporterki i portretów. Który z tych dwóch modeli jest dla mnie lepszym rozwiązaniem??
P.S nie mam dużych zasobów kasy tj. do 2600 zł:)

michal.s
12-05-2007, 18:59
Ten temat został już przewałkowany na forum milion razy, zamiast zakładać nowy wątek użyj boskiej funkcji szukaj.

Ja Ci polecam Canona.

Kolekcjoner
13-05-2007, 00:15
Witam!! Planuje kupić lustrzankę. Moje wymagania:
- szybki AF
- niskie szumy przy wysokich czułościach
- dobra współpraca ( szybkość i jakość zdjęć) ze szkłem 50/1.8

Szukam najlepszego body do sportu, reporterki i portretów. Który z tych dwóch modeli jest dla mnie lepszym rozwiązaniem??
P.S nie mam dużych zasobów kasy tj. do 2600 zł:)

Nie wiem jakie są Twoje wymagania i zaawansoawnie w temacie ale wg. założonych kryteriów to ani jeden ani drugi. Jeśli chodzi o cenę to więcej (ze względu na szkło) dostaniesz kupująć D70.

umbrella
13-05-2007, 10:40
Jak współpracuje 50/1.8 z 400d?? Jak szybki jest AF?? I jaka jest jakość obrazu??

-=Festyk=-
13-05-2007, 20:31
Nie wiem jak współpracuje 50 canona z 400D,ale jeśli Ci to coś pomoże to powiem,że Nikkor 50mm.współpracuje z D70 wspaniale.Af może i jest wolny,ale w miarę dokładny(przynajmniej w mojej opinii;)).Przykład:
crop 100% f:2,5

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

Kolekcjoner
13-05-2007, 22:14
(...)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

A co to jest :-P?

-=Festyk=-
14-05-2007, 08:24
To jest lufa:P
Cały kadr:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

popmart
14-05-2007, 11:10
ooo widze festyk że się ogladało mi24 ? na wycieczce szkolnej do jednostki ?

-=Festyk=-
14-05-2007, 13:29
Nie.Na lotnisku wojskowym w Bdg w sobotę był pokaz samolotów i śmigłowców.Liczyłem,że będzie coś latać,ale wszystko stało:?