PDA

Zobacz pełną wersję : Camera Window nie łączy z aparatem



fre4k
13-12-2006, 13:13
Witam!

Jak widać po temacie, Camera Window nagle przestał łączyć z moim Canonem S3. Przy podłączeniu aparatu nie dzieje się nic. Po wybraniu connect w ZoomBrowser EX również. W readme doczytałem się, że może być to spowodowane wykorzystywaniem aparatu przez inną aplikację, jednak nic mi nie wiadomo, aby taka sytuacja miała miejsce.

Oczywiście Windows XP widzi aparat i z mojego komputera mogę spokojnie przerzucać zdjęcia. ACDSee również łączy z Canonem.

Zdążyłem już odinstalować i zainstalować oprogramowanie ponownie - bez zmian.


Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problem? Jakieś pomysły co do rozwiązania?


Darujcie odpowiedzi żebym kupił czytnik kart, proszę.


Pozdrawiam
fre4k


P.S. Wyczytałem gdzieś u Was coś o sterownikach TWAIN i WIA. Czymże to jest i do czego to służy?

Reason
13-12-2006, 14:07
Nie wiem jak wygląda budowa tego aparatu ale sprawdź w opcjach czy nie masz włączonego sposobu łączenia się jako Print / PTP

Powinno być PC Connect

fre4k
13-12-2006, 15:23
Niestety, nie ma śladu po takiej opcji...
Zmieniłem nawet gniazno USB, to samo. Nie mam pojęcia co może być przyczyną zaprzestania funkcjonowania CW. :\

Vitez
13-12-2006, 15:58
Darujcie odpowiedzi żebym kupił czytnik kart, proszę.


Dlaczego?

fre4k
13-12-2006, 16:11
Vitez, szukając odpowiedzi na forum przeczytałem mnóstwo takich propozycji. A mnie nie interesuje obejście problemu, bo czytnik kart mam w laptopie. Chcę go rozwiązać.

Vitez
13-12-2006, 16:45
Chcę go rozwiązać.

Czyli nie dopuszczasz do siebie mysli, ze kupno czytnika to nie obejscie a wlasnie rozwiazanie problemu?
I to lepsze niz grzebanie na linii aparat-interface-software-system, bo szybsze (predkosc transferu) i bez problemow sterownikowych.

fre4k
13-12-2006, 16:57
Przecież napisałem wyraźnie, że mam czytnik.

Moim problemem jest błąd w komunikacji Camera Window - Canon S3 via USB. I chcę go naprawić, tak abym mógł korzystać z aplikacji Canona.

blue7
13-12-2006, 19:37
Ja mam podobny problem z USB. Wcześniej przerzucając zdjęcia z aparatu do PC korzystalem z tych portów z przodu obudowy, wszystko działało OK.. Przyszedł jeden taki dzień, że po podłączeniu aparat jest wykrywany itp. ale nie da się nic poza tym zrobić, żaden program go nie wykrywa, jedynie Windows pokazuje, że jest gotowy do użycia.. Podłączyłem kabel do portu z tylu obudowy i działa normalnie. Podejrzewam, że może to być problem kiepskiej obudowy (te porty z przodu poprostu lubią się psuć i to nie tylko u mnie) bądź płyty głównej..

tomaj_2
13-12-2006, 22:47
Jakkolwiek można narzekać na windę, która z czasem działa coraz wolniej itp.. :D to jednak fre4k - nie ma czegoś takiego, że nagle coś nie działa..Przeanalizuj co zrobiłeś, pomiędzy ostatnim wyłączeniem a włączeniem kompa...zainstalowałeś coś nowego...podłączyłeś inne urządzenie ?
A co się tyczy przełącznika Normal/PTP to aż mi się wierzyć nie chce, że nie ma takiej opcji w aparacie 8)

Proca
17-12-2006, 12:43
mam podobna sytuacje w EOS`ie 350d z katą 1GB.ku mojemu zdziwieniu po zmianie kary na 512 mb lub 2gb wszystko dziala normalnie.formatuje karte i pozniej wszystko dziala normalnie.