PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry Cokin



krwisty
02-01-2005, 16:41
Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem holdera do systemu Cokin.. Czy ktos ma z tym doswiadczenie? Poki co mam obiektyw sigma 18-125 z fi 62mm, wkrotce planuje zakup 50mm 1.8, ktory jak wiadomo ma fi 52mm. Czy Cokin A nie bedzie winietowal z tym pierwszym obiektywem? Czy lepiej od razu kupic Cokin P? W ogole moze ktos chce sprzedac taki holder i ringi do niego?;)

Pszczola
02-01-2005, 18:08
1. Jestem prawie pewien, ze cokin A bedzie winietowal z Twoja Sigma (62 mm!). Cokin A zalecany jest chyba w zasadzie do szkiel ponizej 58mm.

2. Zakupy od czasu do czasu mozna zrobic na Allegro, gdzie rozny osprzet do tego systemu lubi sie pojawiac.

akustyk
03-01-2005, 09:38
Cokin A winietuje na tej Sigmie. a juz zwlaszcza gdy korzystasz z polara cokinowskiego.

ja po zakupie tego obiektywu przesiadlem sie na Cokina P.

przy okazji: jak chcesz dobre filtry do tego rozmiaru, to bierz Hitecha i PPL, a unikaj Cokina. za drogi i zbyt kiepski jakosciowo. tzw. szare polowki (ktore z neutralnoscia barwna nie maja nic wspolnego) to nieporozumienie...

[ Dodano: 03-01-2005 ]
swoja droga, to Cokina A mam cala baterie (dwa uchwyty, 3 pierscienie, 2 pudelka i 20 filtrow). jesli nie zraza Cie winietowanie, to zestaw jest do kupienia

Krzychu
03-01-2005, 11:01
Cokin A winietuje na tej Sigmie. a juz zwlaszcza gdy korzystasz z polara cokinowskiego.

ja po zakupie tego obiektywu przesiadlem sie na Cokina P.

przy okazji: jak chcesz dobre filtry do tego rozmiaru, to bierz Hitecha i PPL, a unikaj Cokina. za drogi i zbyt kiepski jakosciowo. tzw. szare polowki (ktore z neutralnoscia barwna nie maja nic wspolnego) to nieporozumienie...


A PPL to dopiero porozumienie...

Fajer
03-01-2005, 12:19
Mnie cały czas kusi system Cokin P + filtry Hitech (szara połówka 8) )
jednakże, na razie używam kilku okrągłych tylko do cz-b.
Problem z Cokinem to osłony przeciwsłoneczne no i naprawdę szerokie kąty
Poniżej 28mm to już podobno nie działa :?
Poza tym ja naprawdę lubię oryginalne osłony przeciwsłoneczne...

Pszczola
03-01-2005, 12:37
System Cokin rowniez uwzglednia mozliwosc zamontowania oslony przeciwslonecznej - systemu cokin. Jak jest z <28 mm to nie wiem, choc widzialem ludzika z cokinem na szerokim szkle

akustyk
03-01-2005, 16:33
Cokin A winietuje na tej Sigmie. a juz zwlaszcza gdy korzystasz z polara cokinowskiego.

ja po zakupie tego obiektywu przesiadlem sie na Cokina P.

przy okazji: jak chcesz dobre filtry do tego rozmiaru, to bierz Hitecha i PPL, a unikaj Cokina. za drogi i zbyt kiepski jakosciowo. tzw. szare polowki (ktore z neutralnoscia barwna nie maja nic wspolnego) to nieporozumienie...


A PPL to dopiero porozumienie...

jak najbardziej. jesli mam juz kupowac kolorowe polowki, to wole na to wydac 45zl niz 110zl. fakt, jest to gorsze jakosciowo a kolory nie tak dopasowane jak Cokin czy Hitech. ale w 90% przypadkow to sa filtry efektowe i plakanie nad jakoscia czy dokladnoscia kolorow wydaje mi sie troche nie na miejscu...

natomiast jesli chodzi o szare, to tak Cokin jak i PPL sa do d...

[ Dodano: 03-01-2005 ]

Mnie cały czas kusi system Cokin P + filtry Hitech (szara połówka 8) )
jednakże, na razie używam kilku okrągłych tylko do cz-b.
Problem z Cokinem to osłony przeciwsłoneczne no i naprawdę szerokie kąty
Poniżej 28mm to już podobno nie działa :?
Poza tym ja naprawdę lubię oryginalne osłony przeciwsłoneczne...

mam Cokina P i szare polowki Hitecha. polecam. neutralnosc rzeczywiscie jest bardzo dobra

oslony przeciwsloneczne kupuje sie dedykowane. do P nie mam, ale do A mialem i uzywalem - jak sie uwaza na szerokim kacie to dobrze sie sprawdza.

jesli chodzi o szerokie katy... mozna sobie sprawic drugi uchwyt i sciac z niego pilnikiem jeden lub nawet dwa sloty. podobno mozna wtedy spokojnie uzywac przy 24mm a nawet przy niektorych szklach 20mm bez winietowania (nie sprawdzalem).

krwisty
04-01-2005, 16:19
Czyli jednak zdecyduje sie na system P... pytanie tylko, czy nie ma problemow z pierscieniami 52mm? Chcialbym oprocz EF 50mm 1.8 uzywac tego jeszcze np na FD 50mm 1.8 (a moze i 1.4)?

akustyk
04-01-2005, 20:43
Czyli jednak zdecyduje sie na system P... pytanie tylko, czy nie ma problemow z pierscieniami 52mm? Chcialbym oprocz EF 50mm 1.8 uzywac tego jeszcze np na FD 50mm 1.8 (a moze i 1.4)?

o ile wiem bez problemu kupisz pierscienie 52mm->P: http://www.antymex.com/cok_pierscienie.htm