PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Metz 76 MZ-5 digital



Uciech
10-12-2006, 19:10
Metz 76 MZ-5 digital

Moje pytanie brzmi:
Czy moze ktos z forumowiczow mial okazje robic zdjecia w zestawia z ta lampa lub ogladal efekty tej maszynki...
Parametry to jedna sprawa, ('moc', ergonomia)

, interesuje mnie bardziej wspolpraca natury systemowej z rozwiazaniem Canona E-TTL II.. jak sie oba uzadzenia 'dogaduja'.. lub jak odbiega ta wspolpraca w porownaniu z lampami Canona (np. 580EX)

pozdrawiam
Tomek

Kolekcjoner
06-02-2007, 04:49
Metz 76 MZ-5 digital

Moje pytanie brzmi:
Czy moze ktos z forumowiczow mial okazje robic zdjecia w zestawia z ta lampa lub ogladal efekty tej maszynki...
Parametry to jedna sprawa, ('moc', ergonomia)

, interesuje mnie bardziej wspolpraca natury systemowej z rozwiazaniem Canona E-TTL II.. jak sie oba uzadzenia 'dogaduja'.. lub jak odbiega ta wspolpraca w porownaniu z lampami Canona (np. 580EX)

pozdrawiam
Tomek

Troszkę odświeżę.
Używałem ostatnio trochę tej lampy. I moje spostrzeżenia są następujące.
Bardzo mocna, daje bardzo równomierne światło o przyjemnej (lekko ocieplonej) barwie. Nie muszę chyba mówić, że przy pracy w trybie dwupalnikowym (główny odchylony o 60 st) efekty są znakomite - brak cieni, odpowiednio doświetlony przedni plan. Dobrze sprawdza się przy zdj. seryjnych. Jeśli chodzi o wspólpracę (350D, 30D) to nie zauważyłem żadnych problemów. Wszystko działa jak powinno. Wspomaganie AF bez zarzutu.
Jeśli chodzi o wady to: ciężka i wielka jak jasna cho....a (nawet z 350-tką + T28-75 to już mega zestaw), trzeba odrywać rękę od body żeby zmienić ogniskową (drugą ręką trzyma się lampę, a trzeciej niestety nie posiadam:( ). Cena: błyskograt + sca = 2500 PLN :(. Drogie baterie. Bardzo zwraca uwagę otoczenia :-P.

Z 580-tką nie porównywałem więc trudno mi coś tutaj spekulować.

1czarek1
05-10-2007, 15:11
W opisie tej lampu jest błysk besprzewodowy czy działa on z lampami canona np. canon master, metz slave.

Kolekcjoner
05-10-2007, 15:35
Działa bezprzewodowo z innymi Metz-ami. Z żadna lampą Canona nie próbowałem.

marekh
14-02-2008, 14:36
Pozwolę sobie na odświeżenie wątku.
Ostatnio dużo fotografuję w plenerze. Przy kontrastowym oświetleniu trudno mi prawidłowo naświetlić całą scenę (oczywiście mam problemy z nieoświetlonymi słońcem elementami sceny położonymi w pierwszym planie). Chciałbym je doświetlić lampą. Jak dotąd nie używałem lamp do takich zastosowań i stąd moje pytanie: czy sądzicie że zastosowanie lampy Metz 76 MZ-5 digital jest w takim przypadku dobrym rozwiązaniem? Przenośne lampy studyjne z generatorami nie wchodzą w grę (chodzę po mokradłach lasach itp), a może starczy 580EX ?

Kolekcjoner
14-02-2008, 15:40
A dlaczego pomyślałeś właśnie o tej lampie w tym kontekście?

marekh
14-02-2008, 18:09
Głównie ze względu na moc bo najczęściej robię 2 zdjęcia shift-em dla max przesunięcia które potem składam w panoramę. Chciałbym doświetlić elementy na pierwszym planie w całym zakresie panoramy, więc myślałem o tej lampie z dodatkową nasadką rozpraszającą i ew. odsuniętą jeszcze bardziej od aparatu.

Kolekcjoner
14-02-2008, 19:21
Głównie ze względu na moc bo najczęściej robię 2 zdjęcia shift-em dla max przesunięcia które potem składam w panoramę. Chciałbym doświetlić elementy na pierwszym planie w całym zakresie panoramy, więc myślałem o tej lampie z dodatkową nasadką rozpraszającą i ew. odsuniętą jeszcze bardziej od aparatu.

Moc ma bardzo dużą. Do tego dwa palniki z możliwością rozdzielania siły błysku.

marekh
14-02-2008, 19:41
Jeśli masz tę lampę to czy mógłbyś zmierzyć jaki jest wymiar głównego palnika. Czy podają jaka jest LP 2-giego palnika i czy można regulować jego moc. Informacje w necie są dość zdawkowe.