PDA

Zobacz pełną wersję : Maciej Dakowicz - PODRóżE



jazzY
10-12-2006, 17:10
Zauroczył mnie i zainspirował... Te zdjęcia mają duszę...

http://www.pbase.com/maciekda/photo_portfolio

http://photo.net/photodb/member-photos?user_id=1175997&include=all

Polecam.

stdanielo
10-12-2006, 18:42
Naprawdę świetne

iczek
11-12-2006, 12:37
fakt, naprawde oko reportera i kadrowanie wysmienite...

McKane
11-12-2006, 12:44
Jak dla mnie rewelacja. Tak jak pisal iczek swietne oko, swietne kady i swietna jakosc zdjec.

Dodatkowo dla typowych onanistow sprzetowych przyklad tego jak 300D mozna zrobic swietne zdjecia.

borkomar
11-12-2006, 15:39
Dodatkowo dla typowych onanistow sprzetowych przyklad tego jak 300D mozna zrobic swietne zdjecia.

Tyle, że to największa zasługa PS'a a nie tej trzysety:wink:

McKane
11-12-2006, 16:54
Tyle, że to największa zasługa PS'a a nie tej trzysety:wink:

Tak se tlumacz :)

borkomar
11-12-2006, 20:14
Tak se tlumacz :)

Ja "se to wiem" bo nawet naprawdę udane foty bez retuszu nie będą nigdy tak wyglądać;-) .
Oczywiście jeśli chodzi o kadry i całą resztę to operator puszki ma wielkie pojęcie i wie co robi (co chce osiągnąć).

Paprochwbody
11-12-2006, 21:01
To, co opisuje M. Dakowicz na swojej na pbase na stronie "profile" świadczy, że mistrzem PS to on nie jest:- post-processing?

done in Photoshop7, but I am almost a complete amateur in that matter... before posting pictures on the Internet what I do is - resize, then sharpening - using Luko's method from TrekEarth, then auto-contrast, auto-colors (if white balance was not correct - like if the picture was reddish...) adjustments - (sometimes fading the results using Fade function from Edit menu). Sometimes I use other functions like Levels, Curves, Contrast/Brightness, Color balance. I also sometimes burn or dodge locally. I use burning before adjusting levels and contrast to preserve highlights. Usually I don't saturate colors in PS, there are very few exceptions.

Anyway, I try to do as few adjustments as possible. Most of the time preparing an image for web posting (the whole post-processing) takes me less than 1 minute...
I ja mu wierzę... Chciałbym mieć taką wrażliwość fotograficzną, jak on:)
Edit: w tej chwili używa już 5D, wcześniej 300D i 20D.

McKane
11-12-2006, 21:07
Ja "se to wiem" bo nawet naprawdę udane foty bez retuszu nie będą nigdy tak wyglądać;-) .
Oczywiście jeśli chodzi o kadry i całą resztę to operator puszki ma wielkie pojęcie i wie co robi (co chce osiągnąć).

Pomijajac to co pisze sam autor nie uwazam zeby dobrą fotą była tylko ta retuszowana. Jak zdjecie jest mocne to wystarczą mu podstawowe zabiegi w czasie wywolywania z raw'a.

borkomar
11-12-2006, 21:12
To, co opisuje M. Dakowicz na swojej na pbase na stronie "profile" świadczy, że mistrzem PS to on nie jest:- post-processing?

done in Photoshop7, but I am almost a complete amateur in that matter... before posting pictures on the Internet what I do is - resize, then sharpening - using Luko's method from TrekEarth, then auto-contrast, auto-colors (if white balance was not correct - like if the picture was reddish...) adjustments - (sometimes fading the results using Fade function from Edit menu). Sometimes I use other functions like Levels, Curves, Contrast/Brightness, Color balance. I also sometimes burn or dodge locally. I use burning before adjusting levels and contrast to preserve highlights. Usually I don't saturate colors in PS, there are very few exceptions.

Anyway, I try to do as few adjustments as possible. Most of the time preparing an image for web posting (the whole post-processing) takes me less than 1 minute...
I ja mu wierzę... Chciałbym mieć taką wrażliwość fotograficzną, jak on:)
Edit: w tej chwili używa już 5D, wcześniej 300D i 20D.

:mrgreen: no faktycznie niewiele - takie muśnięcia :) - tyle, że jak wiadomo nie każdy potrafi tak "muskać"8)

jazzY
12-12-2006, 01:18
Wielu tak coś z odrazą do tego PSa w fotografii.. a przecież obróbka cyfrowa zdjęcia jest integralną częścią procesu twórczego i jego nieodłączną częścią. Sztuką jest prawdziwie artystyczne zastosowanie odpowiednich funkcji PS w danej konkretnej pracy...
Zdaje się, że Maciej Dakowicz jest tu mistrzem. Mistrzem umiaru.

laur
12-12-2006, 07:49
Zdjęcia rewelacyjne! Chciałbym kiedyś zobaczyć zdjęcia w podobnym klimacie ale wykonane w Polsce, to by dopiero była sztuka, bo nie umniejszając tym zdjęciom ( są rewelacyjne!!!) duży udział na odbiór końcowy ma egzotyka, a zrobic cos takiego w swoim kraju i pokazać krajanom to by było coś.....może macie linki do jakiś zagranicznych fotografów odwiedzających Polskę? :-)

McKane
12-12-2006, 10:20
W Polsce boją się wyciągać aparat na ulicy :)

tdfoto
13-12-2006, 22:30
W Polsce boją się wyciągać aparat na ulicy :)

ale on ma fotki z Polski w galerii - krakow....itd

borkomar
13-12-2006, 22:38
Wielu tak coś z odrazą do tego PSa w fotografii.. a przecież obróbka cyfrowa zdjęcia jest integralną częścią procesu twórczego i jego nieodłączną częścią. Sztuką jest prawdziwie artystyczne zastosowanie odpowiednich funkcji PS w danej konkretnej pracy...
Zdaje się, że Maciej Dakowicz jest tu mistrzem. Mistrzem umiaru.

Ooooo tego Pana popieram:p .O to mi przez cały czas chodziło.
Pozdrawiam

McKane
13-12-2006, 23:59
ale on ma fotki z Polski w galerii - krakow....itd

Wiem to taki zart byl przeciez ;) Moze tez byc inne wytlumaczenie ... w Polsce robil 300D bo mu bylo najmniej zal gdyby stracil :D