PDA

Zobacz pełną wersję : alternatywny celownik katowy C



akustyk
01-01-2005, 16:19
rozwydrzony obracanym wizjerem elektronicznym mojej nieodzalowanej eks-Minolty D7i z checia sprawilbym sobie cos w stylu:
Angle Viewfinder C (http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=183200&is=REG)
tylko moze niekoniecznie chce za to wydac tyle pieniedzy ile Canon by zechcial zedrzec :(

i stad moje pytanie zasadnicze: spotkaliscie sie moze z jakimikolwiek alternatywnymi celownikami do EOS-ow? nie musi byc z powiekszeniem obrazu. wystarczy, zeby dalo sie stanac nad aparatem i nie wyciagac srodkowej glowicy statywu (lepsza stabilnosc) albo tez wygodnie pracowac nisko, na nierozlozonym statywie.

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Jurek Plieth
05-01-2005, 00:55
i stad moje pytanie zasadnicze: spotkaliscie sie moze z jakimikolwiek alternatywnymi celownikami do EOS-ow?
Ktoś na pl.rec.foto, lub pl.r.f.c. oferował stosunkowo niedawno celownik od Practiki zaadaptowany do EOS'a. Nawet z gościem zamieniłem kilka zdań, ale w końcu nie zdecydowałem się na kupno. Ponoć mocowanie jest zbliżone i wystarczy tylko pilniczek oraz trochę dobrych chęci.

akustyk
05-01-2005, 01:15
i stad moje pytanie zasadnicze: spotkaliscie sie moze z jakimikolwiek alternatywnymi celownikami do EOS-ow?
Ktoś na pl.rec.foto, lub pl.r.f.c. oferował stosunkowo niedawno celownik od Practiki zaadaptowany do EOS'a. Nawet z gościem zamieniłem kilka zdań, ale w końcu nie zdecydowałem się na kupno. Ponoć mocowanie jest zbliżone i wystarczy tylko pilniczek oraz trochę dobrych chęci.

dzieki za informacje! poki moj ojciec jeszcze na emeryture nie odszedl wykorzystam go do wygrzebania klamotow w robocie, bo co jak co, ale akcesoriow Praktikowych to on tam mial ;-) nawet w spadku odziedziczylem kopulke portretowa do Praktiki VLC2 ;-)

pozdrawiam

abyss
17-01-2005, 22:18
I jak efekty? Po przesiadce z G1 na 300D odczuwam wyraźny brak wygodnego narzędzia do kadrowania z dołu i z góry - bez leżenia na ziemi i użycia drabiny. Juz sie zastanawiałem nad zakopem zwykłego lusterka, żeby widzieć obraz na display'u po zrobieniu fotki, ale to niestety za długo trwa :((( (dosyć poważnie piszę)

Cychol
17-01-2005, 22:50
Musisz kupić sobie "Angle finder C" :D

Jurek Plieth
17-01-2005, 23:12
Po przesiadce z G1 na 300D odczuwam wyraźny brak wygodnego narzędzia do kadrowania z dołu i z góry - bez leżenia na ziemi i użycia drabiny.
Lustrzanki tak mają i nic na to nie poradzisz :cry:
BTW, w Święto Zmarłych widziałem u nas jednego z bardziej znanych lokalnie fotoreporterów, jak fotografował znicz z perspektywy płyty nagrobkowej. Oczywiście lustrzanką i oczywiście wyglądał przekomicznie, chociaż ani miejsce, ani czas nie były do śmiechu...

akustyk
18-01-2005, 00:12
Jurek - ten celownik co proponowales to sie robi na bazie celownika od Pentacona Sixa. trzeba pilnikiem zrobic zaczep do EOS-a, ale widzialem zdjecie gotowego urzadzenia i nawet nie wyglada to strasznie. teraz poluje na taki celownik na allegro ;-)

Vitez
18-01-2005, 00:27
Po przesiadce z G1 na 300D odczuwam wyraźny brak wygodnego narzędzia do kadrowania z dołu i z góry - bez leżenia na ziemi i użycia drabiny. Juz sie zastanawiałem nad zakopem zwykłego lusterka, żeby widzieć obraz na display'u po zrobieniu fotki, ale to niestety za długo trwa :((( (dosyć poważnie piszę)

Ja w takich sytuacjach robie nieco szerzej niz bym "normalnie" robil i celuje w ciemno - 3,4 fotki testowe pozwola ustawic wlasciwe miejsce celowania w ciemno - przeciez to nic nie kosztuje a podglad po to wlasnie jest. Aha... przy strzelaniu w ciemno przydaje sie review time ustawic na Hold (czyli do nastepnego wcisniecia migawki) a nie kilka sek.

abyss
19-01-2005, 00:33
Tak właśnie robiłem ostatnio, aparat nad głowami tłumu i łomot... ale mimo kilkuklatkowego strzelania, to przy krótkim zdarzeniu może coś umknąć.