PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwanie wg "slowa kluczowe" Adobe Bridge



Firrdun
09-12-2006, 00:13
Mam nastepujacy problem z Adobe Bridge: Nadalem wszystkim zdjecia na swoim kompie slowa kluczowe i chcialem uzyc opcji wyszukiwania wg tego kryterium, ale okazuje sie, ze znajduje dane zdjecia tylko w wypadku gdy podam dokladny katalog w ktorym ma szukac. W przypadku gdy np. chce aby przeszukal caly dysk lub nawet tylko katalog ze zdjeciami, ktory jest podzielony na kolejne katalogi to wyskakuje mi, ze "Nie ma pozycji do wyswietlenia". :( Praktycznie uniemozliwia mi to podzielenie moich zdjec na kolekcje. Znacie jakis sposob na naprawe?

PS Oczywiscie mam wlaczona opcje szukania w podfolderach.

a13
11-06-2007, 19:19
Mam nastepujacy problem z Adobe Bridge: Nadalem wszystkim zdjecia na swoim kompie slowa kluczowe i chcialem uzyc opcji wyszukiwania wg tego kryterium, ale okazuje sie, ze znajduje dane zdjecia tylko w wypadku gdy podam dokladny katalog w ktorym ma szukac. W przypadku gdy np. chce aby przeszukal caly dysk lub nawet tylko katalog ze zdjeciami, ktory jest podzielony na kolejne katalogi to wyskakuje mi, ze "Nie ma pozycji do wyswietlenia". :( Praktycznie uniemozliwia mi to podzielenie moich zdjec na kolekcje. Znacie jakis sposob na naprawe?

PS Oczywiscie mam wlaczona opcje szukania w podfolderach.

Ponawiam pytanie ktoś może coś na ten temat wie ?
Czyli jak uruchomić opcję - przeszukaj katalogi na różnych dyskach .
Tak jak to ma ACDSee

Marek

king_nothing
13-06-2007, 10:21
W oknie "Find" wybierz odpowiednia sciezke i zaznacz opcje "Include Non-indexed Files".

a13
13-06-2007, 18:20
Pytania brzmiało:
Pliki są na, dla uproszczenia na 2 dyskach : e: i h:
Słowo kluczone "szopa"
Na dysku e jest 20 o na dysku h: 20 zdjęć różnych szop.

Program znajdzie na dysku e: lub h: 20 a nigdy nie pokaże równocześnie 40 zdjęć.
Jak zrobić aby w kolekcji były dobrane zdjęcia z dysku e: i równocześnie h: ?
Marek

king_nothing
14-06-2007, 11:33
Polaczyc je w Network i kazac przeszukac Network?

a13
24-06-2007, 18:18
Rozwiązałem problem:
macierz Raid 10 na 4 x 350 GB i mam 600 GB wolnej przestrzeni
plus 250 dysk systemowy.
Photoshop dobrze wyszukuje

Marek