PDA

Zobacz pełną wersję : Plenery 2007



Mac
07-12-2006, 22:39
Ostatni kwartał 2006 roku obfitował w ciekawe plenerki w Warszawie i okolicach. Wytworzyła się też pewna grupa stałych uczestników a było też trochę Canonierów bywających przypadkiem. Na plenerkach można było ciekawie podyskutować, wymienić się szkiełkami i czegoś nauczyć.
Myślę, że warto zaplanować sobie jakieś większe plenery na rok 2007.
W dyskusjach padło trochę pomysłów, które wylistuję poniżej.
Myślę, że nie musimy ograniczać się do Warszawy i okolic chociaż to najtaniej ale jest też trochę fajnych miejsc i chętnych kolegów i koleżanek poza miastem stołecznym.

Moja propozycja jest taka abyśmy starali się spotkać na większe focenie raz w miesiącu a czasem nawet co dwa tygodnie.

Proponowane miejsca/tematy są następujące:
1. Białowieża (02/2007)
2. Toruń (plener nocny plus spotkanie z PZFP i sesja makro)
3. Warszawa - Starówka zimową nocą (01/2007)
4. Kazimierz i Janowiec
5. Wieżowce w Warszawie nocą i/lub o świcie

Zapraszam do dyskusji dotyczącej miejsc i organizacji.

mungo
07-12-2006, 23:34
To ja się piszę na wszystkie te plenerki, tylko czy ktoś mógłby mnie zasponsorować?;)

Mac
07-12-2006, 23:50
Mungo przecież po to jest ta dyskusja aby znaleźć optymalne rozwiązania. Na miejsce w moim samochodzie możesz liczyć zawsze. Reszta to jakieś żarełko przy wyjazdach poza Wawę a jesli trzeba zostać na noc dochodzi jakieś spanie niekoniecznie w 5* hotelach.
Reszta zależy od nas. W Twoim przypadku dochodzi oszczędność na piwie ;)

mungo
07-12-2006, 23:55
Ja już wątku zaśmiecać nie będę;) Czekam na wypowiedz innych. Ja jestem chętny na wszystkie plenerki i jeśli czas pozwoli to pojadę;)

Sebian
08-12-2006, 00:03
Ja jestem jak zwykle chętny, tyle że ostatnio niemal wszystkie plany zależą od mojego służbowego rozkładu jazdy.

mattnick
08-12-2006, 00:29
No i jak zwykle dolny śląsk ominięty...

Mac
08-12-2006, 00:44
No i jak zwykle dolny śląsk ominięty...

Mattnick nie marudź tylko zaproponuj coś, ja jestem bardzo chętny na plenerek we Wrocławiu. Od jakiegoś czasu korcą mnie mosty w tym mieście ale jest tam też sporo innych cikawych miejsc.

Sebian
08-12-2006, 00:48
Włodarz, Osówka, Walim ;)

Tomasz Golinski
08-12-2006, 01:29
Mogę zorganizować coś w Białowieży. Mam namiary na hotele i trochę znam okolicę.

MacGyver
08-12-2006, 01:47
Mattnick nie marudź tylko zaproponuj coś, ja jestem bardzo chętny na plenerek we Wrocławiu. Od jakiegoś czasu korcą mnie mosty w tym mieście ale jest tam też sporo innych cikawych miejsc.
Niestety wrocławskie mosty trzeba sobie odpuścić, przynajmniej na kilka miesięcy. Na znacznej części z nich, lub bezpośrednio obok, są teraz remonty, więc nie sposób zrobić foty, nie mając w kadrze jakiejś wielkiej tablicy drogowej, siatki, rusztowania, składu krawężników itp. Nie oznacza to że żaden nie nadaje się do fotografowania ale na plenerek pod hasłem "mosty Wrocławia" stanowczo teraz nie czas.

mario1275
08-12-2006, 11:29
Gołuchów - zamek i zespół parkowy niedaleko baza noclegowa i tania i taka droższa blisko z Kalisza, Pleszewa i Ostrowa jak będą zainteresowani mogę wspomóc organizacyjnie. Pieknie tam jest o każdej porze roku.

trigger
08-12-2006, 14:10
jutro rajd Barbórki jest - można porobić zdjęcia, ja idę choć mój jedyny obecnie obiektyw to 10-20

CoNic
08-12-2006, 14:22
Bardzo chętnie wezmę udział we wszystkich, jeżeli nie odbywałyby się w weekendy w które mam zjazdy na uczelni ;)

oddech
08-12-2006, 14:47
No i jak zwykle dolny śląsk ominięty...

mattnic, jesli chodzi o Dolny Śląsk to proponuję spotkanie między świętami. Ja jestem z Jeleniej Góry i będę w JGA od 23.12 do 29.12. Możemy się spotkać 28.12 i postrzelac sobie. Zaproponuj tylko miejsce. Do Wałbrzycha nie jest daleko.


Mattnick nie marudź tylko zaproponuj coś, ja jestem bardzo chętny na plenerek we Wrocławiu. Od jakiegoś czasu korcą mnie mosty w tym mieście ale jest tam też sporo innych cikawych miejsc.

We Wrocławiu jest około 200 mostów. Jestem pewiem, że jest w czym wybrać :) I weekend by bie wystarczył na zrobienie 1/4 z nich :)


Niestety wrocławskie mosty trzeba sobie odpuścić, przynajmniej na kilka miesięcy. Na znacznej części z nich, lub bezpośrednio obok, są teraz remonty, więc nie sposób zrobić foty, nie mając w kadrze jakiejś wielkiej tablicy drogowej, siatki, rusztowania, składu krawężników itp. Nie oznacza to że żaden nie nadaje się do fotografowania ale na plenerek pod hasłem "mosty Wrocławia" stanowczo teraz nie czas.

MacGyver, a może tak mosty od tej nietypowej strony? Takie ładne, nowe, gotowe, to nie problem strzelić. Może uwiecznić przeobrażenia Wrocławia? Może nawet byłby to dobry pomysł na małą kronikę zmian "twarzy" miasta?


Bardzo chętnie wezmę udział we wszystkich, jeżeli nie odbywałyby się w weekendy w które mam zjazdy na uczelni ;)

CoNiC.... a słyszałes o wagarach :) :evil: hehe... nie namawiam, ale raz na 6 m-cy chyba nic się nie stanie :)

mattnick
08-12-2006, 15:17
mattnic, jesli chodzi o Dolny Śląsk to proponuję spotkanie między świętami. Ja jestem z Jeleniej Góry i będę w JGA od 23.12 do 29.12. Możemy się spotkać 28.12 i postrzelac sobie. Zaproponuj tylko miejsce. Do Wałbrzycha nie jest daleko.

Tak prawdę mówiąc w Wałbrzychu to hmm.. oprócz starego i nowego książa, zamku cisy i szzcawna zdroju to nie ma co focić. Jak spadnie śniego to o starym książu możesz zapomnieć no chyba, że weźmiemy łopaty i liny :)

Myślę że spotkanie we Wrocławiu było by bardzo fajne...i mam nadzieję, że dojdzie do skutku

tdfoto
08-12-2006, 15:32
A moze cos na Jurze Krakowsko-czestochowskiej...

Zamki - Olsztyn, Mirow, Bobolice..... itd....Rabsztyn...

Postindustrail na Slasku,

A moze oprocz tego jakies tematy, typu....... moje miasto noca.....:mrgreen:

oddech
08-12-2006, 16:08
A moze cos na Jurze Krakowsko-czestochowskiej...

Zamki - Olsztyn, Mirow, Bobolice..... itd....Rabsztyn...

Postindustrail na Slasku,

A moze oprocz tego jakies tematy, typu....... moje miasto noca.....:mrgreen:

tdf - gwarantuję Ci, że po nowym roku zobaczysz moje rodzinne miasto nocą. Jak będe w Jeleniej Górze, wezmę nogi i skocze na "Górę Szybowcową". Tam jest widok na całą kotlinę jeleniogórską. :)

snow
08-12-2006, 16:35
4. Kazimierz i Janowiec

Jak rozumiem Kazimierz Dolny?

Ja bym się może zmobilizował i wybrał - oczywiście zależy od godziny i terminu.

mungo
08-12-2006, 17:13
Matnnick-ja bym na śląsku chętnie pofotografował górnicze dzielnice ze starymi kamienicami;) Tak jakoś na wiosnę:)

mattnick
08-12-2006, 17:23
Matnnick-ja bym na śląsku chętnie pofotografował górnicze dzielnice ze starymi kamienicami;) Tak jakoś na wiosnę:)

a Ty się dobrze czujesz ?? Chcesz, żeby to była Twoja ostatnia wiosna ?? no chyba, że w 20 osób bedzeimy chodzić bo nawet 10 może sprawy nie załatwić :)

mungo
08-12-2006, 18:00
Byłeś kiedyś na Warszawskiej Pradze? To chybe podobne klimaty;) Hm.. To na śląsku jest aż tak niezbezpiecznie?

mattnick
08-12-2006, 18:26
Na Dolnym Sląsku a dokładnie w Wałbrzychu na Sobięcinie gdzie jest miejsce o dźwięcznej nazwie Palestyna...:)

ERA wydała przewodnik po Polsce. Napisała, żeby pod wieczor i później lepiej tam nie zwiedzać. Ja bym to uściślił i napisał w ogóle !!!! Żal wielki bo tam jest "pięknie"...

Viracocha
08-12-2006, 19:07
Też bym się pisał, ale daleko trochę. Ciągle tylko te Alpy i Alpy...

Mac
08-12-2006, 19:12
Widzę, że pomysłów nie brakuje.
Proponuję aby każde miejsce plenerowe miałoswojego opiekuna, który wie co i gdzie warto pofocić.
Białowieża ma świetnego(ych) organizatorów jak Tomek Goliński, Czacha i Metus. Ja ze swojej strony mogę zaproponować Trójmiasto i okolice.
Warto pomyśleć wstępnie nad terminami plenerów, może na razie zaplanować który plener w którym miesiącu a potem doprecyzujemy daty.

-=Festyk=-
08-12-2006, 19:49
Ja bym się pisał tylko na Bydgoszcz i okolice(czyli wypisany Toruń też).Szkoda,że w bdg w sumie nie ma nic ciekawego do focenia:|

matka_Wariatka
08-12-2006, 20:07
mam nadzieje, ze Poznan tez sie zdecyduje :) perqsista wierze w Ciebie ;)

oddech
08-12-2006, 21:02
A kto sie zajmie okolica Warszawy? Tak do 100 km?
Bo ja to znam Jelenią Górę, Wrocław, Poznań, Łódź i tyle... (tam mieszkałem) No i troszeczkę Warszawę. Ale tu głównie pracuję.

mario1275
08-12-2006, 21:39
no to ja postaram się przygotować plener w Gołuchowie jeśli było by więcej czasu niż weekend to w okolicach ostrowa jest siedlisko ptaków ale o tym chyba więcej wie dominiqe:)

stratus
09-12-2006, 00:47
Mogę zorganizować coś w Białowieży. Mam namiary na hotele i trochę znam okolicę.


Widzę, że pomysłów nie brakuje.
Proponuję aby każde miejsce plenerowe miałoswojego opiekuna, który wie co i gdzie warto pofocić.
Białowieża ma świetnego(ych) organizatorów jak Tomek Goliński, Czacha i Metus.

Myślę że też mógłbym sie na coś przydać jeśli chodzi o Białowieżę, bywam raz w miesiącu w okolicach jak widać po opisie :) Przy dobrych wiatrach to nawet mógłbym załatwić kilka miejscówek na nocleg jak młodszy brat sie zgodzi :-D , a do Białowieży z tamtąd to jakieś 17km.

MacGyver
09-12-2006, 01:06
MacGyver, a może tak mosty od tej nietypowej strony? Takie ładne, nowe, gotowe, to nie problem strzelić. Może uwiecznić przeobrażenia Wrocławia? Może nawet byłby to dobry pomysł na małą kronikę zmian "twarzy" miasta?

No cóż, może mam uraz ale budowy to ja w pracy fotografuje. Inna sprawa że te drogowe są dość mało ciekawe, bałagan i tyle. Jeśli już, to wiadukt teraz jeden stawiają i wygląda to dość ciekawie. Niemniej plenerek we Wrocławiu to dobry pomysł, bo oprócz tych kilku mostów w remoncie jest co focić.
A tak bliżej natury to proponuję Szklarską Porębę: z jednego miejsca dostępne są Karkonosze i Izery, a to zupełnie różne góry więc tematów na 2 - 3 dni nie zabraknie.

Viracocha
09-12-2006, 10:32
Izerki są po prostu rewelacyjne. Zjeździłem je całe na rowerze (polskie i czeskie), oczywiście często z plecakiem fotograficznym. Na noclegi polecam schroniska Orle, lub jeszcze lepiej Chatka Górzystów (tu klimat jest rewelacyjny). Jakby się dogodny termin trafił, to na Izerki może bym się też skusił...

oddech
09-12-2006, 11:09
Już od 22.12.2006 będe w rodzinnym domu :) Karkonosze, Rudawy Janowickie, Izery i Góry Kaczawskie a w środku moje mieszkanko z widokiem na Śnieżne Kotły i Śnieżkę :) Już nie mogę się doczekać.

Podeślę Wam linka do fotek które zrobię w święta i po świętach :)

A zaliczę Szklarską, Karpacz, Górę Szybowcową, Chojnik, potem wybiorę się gdzieś wyżej, na Samotnię, może Śnieżkę. Generalnie będzie rewelacyjnie :) A wszędzie będzie ze mna mój aparat.

No i może namówię kuzyna (nikoniarza) na wycieczke do Czech :)

sax
09-12-2006, 20:19
oddech, narobiłeś mi ochoty, może coś z tego wypali (daleko nie mieszkam)

oddech
09-12-2006, 22:22
oddech, narobiłeś mi ochoty, może coś z tego wypali (daleko nie mieszkam)

Zgorzelec.... znam tam wiele miejsc :) Mam tam znajomych. Bywałem przez 2 lata codziennie :)

sax
09-12-2006, 22:32
:) no widzisz , myślę bardziej o Goerlitz, bo to miasto architektonicznych sensacji, ale szanse na spotkanie rosną, bo w Cieplicach mam bliską rodzinę, często też odwiedzam Sobieszów (współpracująca firma) hmmmm fajnie się zapowiada..

RemikP
10-12-2006, 16:25
ja bym się chętnie pisał na okolice Trójmiasta :p - w końcu trzeba pojechać na jakiś zjazd

mmosk
13-12-2006, 00:22
A moze cos na Jurze Krakowsko-czestochowskiej...



Moze wyrywam sie z innej beczki, ale na jurze proponowalbym plener w jaskiniach. Jest tam wiele ciekawych miejsc, ale raczej dla grotolazow. Tak wiec jak ktos ma jakies doswiadczenie to ja sie pisze na taka zabawe.

Mac
13-12-2006, 01:29
ja bym się chętnie pisał na okolice Trójmiasta :p - w końcu trzeba pojechać na jakiś zjazd

RemikP o.k. to zaproponuj ciekawe miejsce a ja pomogę Tobie w organizacji.

Tomasz Golinski
13-12-2006, 01:31
Ja w okolicach Sylwestrowych będe w Tripolis :)

Mac
13-12-2006, 01:34
Co masz na mysli pisząć Tripolis? Na nasze miasto mówią Tricity ale może, jestem nie w temacie.

Tomasz Golinski
13-12-2006, 01:41
Niektórzy, bardziej greccy, mówią Tripolis :) Spotkałem takie określenie na sieci.

Avadra_K
13-12-2006, 13:10
:rolleyes: Kurcze a mnie się zawsze marzyła wyprawa szlakiem Orlich Gniazd - tyle że w week end to może być ciut mało czasu.:-(

A co szanowni Państwo powiecie na Dolinę Prądnika:mrgreen: - Ojców, Pieskowa Skała, Grota Łokietka, Jaskinia ciemna - przez 2 dni można to złazić wzdłóż i w szerz z prawj na lewą i na odwót:mrgreen:

A w okolicach W-wy to bym jeszcze zaproponował Zamek w Czersku i dolinę Wisły na wysokości Góry Kalwarii a jak ktoś ma zamiłowania militarystyczne to MAgnuszew (okopy, jakieś działa, czołgi etc):-P

Sebian
13-12-2006, 16:13
:rolleyes: Kurcze a mnie się zawsze marzyła wyprawa szlakiem Orlich Gniazd - tyle że w week end to może być ciut mało czasu.:-(

A co szanowni Państwo powiecie na Dolinę Prądnika:mrgreen: - Ojców, Pieskowa Skała, Grota Łokietka, Jaskinia ciemna - przez 2 dni można to złazić wzdłóż i w szerz z prawj na lewą i na odwót:mrgreen:

A w okolicach W-wy to bym jeszcze zaproponował Zamek w Czersku i dolinę Wisły na wysokości Góry Kalwarii a jak ktoś ma zamiłowania militarystyczne to MAgnuszew (okopy, jakieś działa, czołgi etc):-P

Dolina Wisły była tematem jednego z ostatnich tegorocznych plenerów. A samochodem udało mi się w 2 dni zwiedzić Oświęcim i w zasadzie wszystkie Orle Gniazda (te prawie 2 razy, bo w pewnej chwili stwierdziłem, że zerwała się perforacja filmu i musiałem powtarzać ujęcia - to były czasy, co?) :mrgreen:

Avadra_K
13-12-2006, 16:44
Dolina Wisły była tematem jednego z ostatnich tegorocznych plenerów. A samochodem udało mi się w 2 dni zwiedzić Oświęcim i w zasadzie wszystkie Orle Gniazda (te prawie 2 razy, bo w pewnej chwili stwierdziłem, że zerwała się perforacja filmu i musiałem powtarzać ujęcia - to były czasy, co?) :mrgreen:

Samochodem fakt - się da:-) Ale nie doceniasz towarzystwa Canonierów :mrgreen: W Krakowie dojście z rynklu na kopiec zajęło nam chyba ze 4 godziny a i tak nie wszyscy tam dotarli - jak znam tą "bandę":-D to przy jednym z zamków by się zeszło z pól dnia

Sebian
13-12-2006, 18:11
Znam - z reguły szybko migawka się zużywa... i wątroba :mrgreen:

Vitez
14-12-2006, 12:43
I poszlo w offtop a konkretnych wnioskow prawie zadnych z tego watku :roll: .

borkomar
15-12-2006, 00:41
Proponuje dodać jeszcze Płock i okolice na focenie do harmonogramu imprez CB;-)

Sebian
15-12-2006, 01:25
I poszlo w offtop a konkretnych wnioskow prawie zadnych z tego watku :roll: .

Zatem masz niepowtarzalną szansę napisać coś w temacie :mrgreen: Jak się zastanowisz, to ciężko jest ustalić np. termin pleneru grudniowego A.D. 2007...

oddech
15-12-2006, 09:15
Zapowiada się że będzie to za moment cały plan działania na rok 2007. Normalnie jak w porządnej firmie :)

Vitez
15-12-2006, 13:33
Zatem masz niepowtarzalną szansę napisać coś w temacie :mrgreen: Jak się zastanowisz, to ciężko jest ustalić np. termin pleneru grudniowego A.D. 2007...

Nie pisze o terminach, pisze o liscie konkretnych propozycji miejscowek, ewentualnie wraz z propozycjami terminow. Propozycji... a nie kontemplacji zuzycia watroby :roll: .

Sebian
15-12-2006, 15:00
Nie pisze o terminach, pisze o liscie konkretnych propozycji miejscowek, ewentualnie wraz z propozycjami terminow. Propozycji... a nie kontemplacji zuzycia watroby :roll: .

Vitez, wyluzuj i tyle. Najlepiej przeczytaj jeszcze raz cały wątek, w którym zawarte zostały dosyć konkretne propozycje w sensie miejsc, bo na realizację jest czas, a nie skupiaj się na jakimś mało znaczącym mięsie, którego tematu na pewno nikt nie pociągnie :roll:

MacGyver
15-12-2006, 17:14
Jeśli o konkretach to ja proponuje Karkonosze/Izery w okresie 31 sierpień ~ 16 wrześnień. Dzień wtedy jeszcze długi, stosunkowo łatwo trafić dobre światło a roślinność ma ciekawą kolorystykę.

Mac
26-12-2006, 14:54
Drodzy Canonierzy miejsc zaproponowaliście sporo miejsc, chyba więcej niż uda nam się zaliczyć w 2007 roku.
Dla uporządkowania sprawy proszę aby pomysłodawcy plenerow napisali krótki plan według poniższego schematu:
1. Miejsce pleneru z planem dojadu (głównego drogi prowadzące do miejsca)
2. Propozycja terminu (proszę o dwa lub trzy terminy tak abyśmy mogli dobrać drogą głosowania termin odpowiadający największej ilości osób.
3. Opis - lista obiektów
4. Możliwe ograniczenia związane z plenerem np. ilość osób, konieczność zakupu biletu/wejściówki.

Pomysłodawca pleneru jest zarazem jego kierownikiem, dobrze byłoby aby każdy z kierowników plenerów miał swojego zastępcę tak na wszelki wypadek, który zawsze może go wspomóc.

Blindseeker
29-12-2006, 17:17
Ja chciałbym zaproponowac okolice Zamościa. Niestety, nigdy tam nie byłem, więc nie mogę zając sie organizacją. Z tego co czytałem / oglądąłem w sieci i przewodnikach, to ciekawych miejsc jest mnóstwo....
Może znajdzie się ktoś z okolicy, kto byłby w stanie zorganizować plenerek :-)

Mac
02-01-2007, 02:32
Ja chciałbym zaproponowac okolice Zamościa. Niestety, nigdy tam nie byłem, więc nie mogę zając sie organizacją. Z tego co czytałem / oglądąłem w sieci i przewodnikach, to ciekawych miejsc jest mnóstwo....
Może znajdzie się ktoś z okolicy, kto byłby w stanie zorganizować plenerek :-)

Pomysł ciekawy, sam Zamość jest taki sobie ale za to Roztocze te temat sam w sobie, byłem tam w 2006 roku. Myślę, że mamy spore szanse coś tam przygotować, muszę tylko poprosić żonę o pomoc.