Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : iczek-blog - pomoc w starcie....



iczek
06-12-2006, 12:07
Koledzy pomóżcie mi troche.

Chce założyć blog :)
Wiem, że wiocha, ale chce spróbowac.

Czy ja dobrze kumam:
- mozna za darmo znalezc skrypty do blog?
- obsluguje to rozumiem kazdy serwer PHP (Apache)?
- można tym zarzadzac mając ptasi móżdżek do informatyki?
- można wysyłać zarówno zdjecia i teskty?

Bede wdzieczny za jakies linki skad sciągnąć fajne blogi z fajnymi interfejsami.
Dzieki....

jacam
06-12-2006, 13:48
http://wordpress.org/

http://pl.wikipedia.org/wiki/WordPress

djtermoz
06-12-2006, 14:46
Wiem, że wiocha, ale chce spróbowac.
To samo sobie pomyslalem ale tez sprobowalem. Wiocha to tylko bedzie jak z tego wioche zrobisz.
Zaloz sobie na blogger.com: https://beta.blogger.com/start (wersja "beta" jest duzo lepsza od tradycyjnej)

Musisz do tego miec konto na google (gmail). Jesli chcesz moge wyslac Ci zaproszenie.

Moj blog wyglada tak: http://djtermos.blogspot.com/
Spolszczylem interfejs co okazalo sie proste. Dodawanie fotek jest proste, formatowanie tekstu tez. Blog powiadamia Cie na email o komentarzach, ktore mozesz zaakceptowac lub nie przed publikacja. Ogolnie jestem zadowolony.

iczek
06-12-2006, 21:23
gmail mam dzieki!, bede kombinowal tam gdzie mowisz.... :)
Ja chcialem wprawdzie u siebie na serwerze to zrobic, ale rozumiem, ze lepiej gdzies u obcych ?

Błajo
07-12-2006, 00:39
Worl pressa postaw u siebie.. prosto sie to robi.

dominix
07-12-2006, 07:44
Tez polecam bloggera, zwlaszcza po ostatni ulepszeniach. Bardzo wygodny i prosty, no i mozna publikowac fotki prosto z picasy. Hosting moze byc gdziekolwiek, mozna to skojarzyc z dowolnym url itp. duzo ciekawych opcji. Zapraszam do obejrzenia. (http://www.kaya.republika.pl)

Pozdrawiam
Dominik

iczek
07-12-2006, 08:32
Mam nadzieje, ze praca tam gdzie zyjesz warta jest takiego wyjazdu :) Powodzenia!

dominix
07-12-2006, 08:52
Dzieki! Razem z rodzina podpisujemy sie pod tym twierdzeniem wszystkimi konczynami. :smile: Fajnie tu sie zyje. Powiedzialbym nawet "przygoda zycia".

Pozdrawiam
Dominik

antonjo
07-12-2006, 09:13
Wiem, że wiocha, ale chce spróbowac.
czyli trochę... to tak na przekór swoim przekonaniom ? :)

Ja uważam ze lepiej wydać parę złotych i zrobić to totalnie po swojemu, niż korzystać z darmowych serwisów blogowych. . . Ale jak kto woli

Niedzwiedz
07-12-2006, 09:22
blogi to nie wiocha Iczek ;) ja za Antonim zrob swojego po swojemu :)

iczek
07-12-2006, 09:34
Antonjo - ale ja nie mam zdolnosci w tym kierunku. Dla mnie Perl, PHP czy Java to jeden ciąg niezrozumialych znaczków. Bede sie grzebal miesiac zanim cos powstanie :( Tyż bym chcial, sam, po swojemu, ale kurde nie potrafie :( Buuuuu :(
Juz nawet wgralem jakiegos Nucleos na serwer, ale nawet sie zainstalowac nie chcial.... Zanim doszedlem do zmiany atrybutów i permission to minał dzień :) Masakra. :) Ale trzymam kciuki za Was.... sam pewnie zaczen gdzies komercyjnie i zobaczymy.... Spokojnie.... Powoli.... tak jak ... no wiecie :)

dazz
07-12-2006, 11:07
Koledzy pomóżcie mi troche.
Chce założyć blog :)
Wiem, że wiocha, ale chce spróbowac.


Wcale nie wiocha, zależy co tam napiszesz ;-)



Czy ja dobrze kumam:
- mozna za darmo znalezc skrypty do blog?


Przede wszystkim czy chcesz użyć jakiegoś serwisu blogowego czy założyć blog na własnej stronie. Pierwsze daje Ci narzędzia do tworzenia bloga (możesz oczywiscie zarzadzać wygladem bloga) oraz zapewnia dużą oglądalność.




- obsluguje to rozumiem kazdy serwer PHP (Apache)?


Apache to serwer WWW, php to inna sprawa. Serwera www potrzebujesz na pewno, bez różnicy czy apache, IIS czy cokolwiek. Reszta zależy od technologii w jakiej będziesz miał zrobionego bloga, PHP, CGI, ASP...



- można tym zarzadzac mając ptasi móżdżek do informatyki?


Można ;-)



- można wysyłać zarówno zdjecia i teskty?


Można.