PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatni cykl produkcyjny Photoshop CS3



Nicram
05-12-2006, 22:55
Według źródeł związanych z grupą programistów najnowsza wersja Photoshopa jest już prawie na ukończeniu, co oznacza, że praktycznie będzie gotowa do testów i do wejście na rynek.

Photoshop CS3 będzie wydany w wersji uniwersalnej (ang. universal binary), co pozwoli użytkownikom Mac'ów na procesorach Intel w pełni cieszyć się możliwościami tej aplikacji. Według zapowiedzi ma to być najsprawniej i najwydajniej działająca wersja wydana na Mac'a.

Wśród największych zmian należy spodziewać się nowego interfejsu wykonanego na wzór najnowszego After Effects 7. Prócz dużej swobody w organizacji interfejsu (m.in. zmiana jasności interfejsu, zwijanie i rozwijanie palet) dużą modyfikację przejdzie pasek narzędziowy, który będzie można skonfigurować w tryb jednokolumnowy.

Kolejną dużą zmianą ma być umożliwienie nakładania filtrów identycznie jak style warstw oraz wykorzystanie do tego celu kart graficznych ATI/NVIDIA we współpracy z procesorem. CS3 to również modyfikacje pracy z video, mianowicie z pojedynczymi klatkami bezpośrednio importowanymi i eksportowanymi z Adobe Premiere czy After Effects, kolekcja nowych narzędzi pomiarowych, edycja tekstur importowanych, trójwymiarowych obiektów oraz Device Library pozwalający na podgląd w wirtualnych odpowiednikach mobilnych urządzeń.

Premiera pakietu Creative Suite 3 planowana jest w drugim kwartale 2007.

Peri Noid
06-12-2006, 00:32
No to jeszcze wersja pod Linuksa (nie mówię, że darmowa, niech kosztuje adekwatnie do swoich możliwości) i będzie komplet. Serio to piszę, nie nabijam się. Przydała by się takowa, oj przydała :(

akustyk
06-12-2006, 00:37
niech mnie ktos poprawi, ale "universal binary" brzmi jak kod pod jakies API. a to ni grzyba nie kojarzy mi sie z wydajnoscia. no nie chce i juz

DoMiNiQuE
06-12-2006, 00:48
niech mnie ktos poprawi, ale "universal binary" brzmi jak kod pod jakies API. a to ni grzyba nie kojarzy mi sie z wydajnoscia. no nie chce i juz

Universal Binary dotyczny jedynie makow. Dawne wersje PS bylo kompilowane pod OS X pracujacy na architekturze PPC (PowerPC) i po odpaleniu takiego PSa na Intelowym Maku (x86) dzialal on w trybie emulacji (poprzez wbudowana Rosette) przez co strasznie przymulal. Wersja Universal Binary sprawi, ze na intelomakach PS bedzie dzialal w pelni natywnie i pokaze na co go stac :)

akustyk
06-12-2006, 01:44
Universal Binary dotyczny jedynie makow. Dawne wersje PS bylo kompilowane pod OS X pracujacy na architekturze PPC (PowerPC) i po odpaleniu takiego PSa na Intelowym Maku (x86) dzialal on w trybie emulacji (poprzez wbudowana Rosette) przez co strasznie przymulal. Wersja Universal Binary sprawi, ze na intelomakach PS bedzie dzialal w pelni natywnie i pokaze na co go stac :)
no tak, ale ten universal binary w tym przypadku oznacza ni mniej ni wiecej, ze na makowkach intelowych i na pecetach bedzie ten sam kod, dobrze mysle? a to na oko oznaczaloby przezroczystosc systemow operacyjnych. to z kolei tlumaczy sie jako niewykorzystywanie cech specyficznych, a to z kolei oznacza jak w morde strzelil nieefektywnosc. albo ja w zla strone kombinuje, ale ostatnio mam duzo doczynienia z IBM System i, gdzie takie rzeczy sa oczywiste, ale z zupelnie czego innego wynikaja

a tak BTW: intelomak brzmi troche jak Canon z matryca Sony... mezalians sie to drzewiej nazywalo 8)

minek
06-12-2006, 02:57
no tak, ale ten universal binary w tym przypadku oznacza ni mniej ni wiecej, ze na makowkach intelowych i na pecetach bedzie ten sam kod, dobrze mysle?

To jest raczej niemożliwe, ze względu na api systemowych widgetów graficznych. Nie podejrzewam, aby mak miał coś równie paskudnego jak windziane api z obowiązkową rumuńską, czy jak jej tam notacją.

Jarek Jaworski
06-12-2006, 09:54
Wszystko pieknie ladnie, interfejsy, palety. Dwie podstawowe rzeczy:
Czy bedzie to aplikacja rowniez w wersji 64 bitowej.
Czy filtry beda napisane tak zeby dobrze pracowac na procesorach wielordzeniowych.
Na przyklad o ile filtr radial blur dziala swietnie na dwoch czterordzeniowych procesorach, to znacznie dla mnie wazniejszy smart sharpen wykorzystuje 30-40% mocy.
Po co te wszystkie wodotryski jak nie mozna uzyc wiecej niz 3 GB pamieci.

DoMiNiQuE
06-12-2006, 09:59
Wszystko pieknie ladnie, interfejsy, palety. Dwie podstawowe rzeczy:
Czy bedzie to aplikacja rowniez w wersji 64 bitowej.
Gdzies mi sie obilo o oczy, ze tak



Po co te wszystkie wodotryski jak nie mozna uzyc wiecej niz 3 GB pamieci.
To jest ograniczenie Windowsa i jego nieumiejetnosc wykorzystania pamieci. Na maku mozesz sobie wykorzystac 16GB jak bedziesz mial na to ochote :)

katonczyk
06-12-2006, 10:03
Wlasnie, podstawa to uzywanie dwoch rdzeni :|

Pawel Woo
07-12-2006, 16:18
Poza wszystkim, będzie też chodzić pod Vistą (32 i 64)

DoMiNiQuE
07-12-2006, 16:21
Poza wszystkim, będzie też chodzić pod Vistą (32 i 64)
A czy to nie powinno byc tak, ze to Windows powinien byc kompatybilny wstecz? Bo Vista Vio RC2 miala jakies problemy z PS CS2 ...albo odwrotnie ;) W kazdym badz razie PS nie chcial dzialac.

Pawel Woo
07-12-2006, 16:22
Z wersją ostateczną RTM (używam od 1 listopada) nie ma problemów.

Mikołaj
07-12-2006, 17:20
A czy to nie powinno byc tak, ze to Windows powinien byc kompatybilny wstecz? Bo Vista Vio RC2 miala jakies problemy z PS CS2 ...albo odwrotnie ;) W kazdym badz razie PS nie chcial dzialac.
Bezedura.... :mrgreen: Mam RC2 i nie ma żadnych problemów (i nie było).

mor_feusz
07-12-2006, 17:56
Jak koledzy z Vista nie ma zadnych problemow

DoMiNiQuE
07-12-2006, 18:49
Jak koledzy z Vista nie ma zadnych problemow

Ja Viscie podziekowalem za wspolpace po kilku dniach testowania. Okazalo sie, ze to takie samo g***o jak kazdy inny Windows tyle, ze w sreberku ;)

Tomasz1972
07-12-2006, 19:00
Nie znam sie na technicznych stronach oprogramowania . Czy różnice pomiędzy CS2 a CS3 są na tyle istotne , że warto wstrzymać się z zakupem CS2 ?

strus_pedziwiatr
07-12-2006, 19:01
Tutaj:
http://www.photoshopsupport.com/resources/cs3-photoshop-10.html
jest trochę więcej informacji o CS3.

KuchateK
07-12-2006, 19:43
dobrze mysle?
Nie jest przezroczyste.

Uniwersal binary to plik zawierajacy skompilowane wersje na ppc i x86 i zaleznie od tego na ktorym z systemow jest uruchomiony odpalany jest odpowiedni fragment binarki a reszta olewana.

Windziarze dostali by dwa *.exe i nie bylo by problemow, ale na maku musi byc bardzo prosto :mrgreen:

Mikołaj
08-12-2006, 16:08
Ja Viscie podziekowalem za wspolpace po kilku dniach testowania. Okazalo sie, ze to takie samo g***o jak kazdy inny Windows tyle, ze w sreberku ;)


Oczywiście - masz rację. Tylko ja stoję na stanowisku, że to nie jest większe g***o niż inne Windowsy, a nawet trochę mniejsze. ;)