PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki lab w Krakowie?



canis_lupus
31-12-2004, 00:47
Ostatni o lab w ktorym od dawna robiłem odbitki (FotoPlus na Wiślnej p. Tadeusza Wilczaka) zszedł bardzo na psy. Odbitki są nie ostre, mał kontrastowe itp. po reklamacji jest ok, ale nie chce mi sie kazdego filmu reklamować. Co polecacie? W miare tani i dobry?

[ Dodano: 02-01-2005 ]
W necie (glownie pl.rec.foto) znalazłem dosc dobre zdanie o labie w domu turysty na Westerplatte. Niestety zwykle są to wypowiedzi sprzed 2002r. Miał ktos jakies nowsze doświadczenia z tym labem?

ryhu
04-01-2005, 20:45
oleksy na karmelickiej(po dbrugiej stronie bagateli jakies 20m w strone aleji) ponoc jest ok, moi znajomi tam robia

drrrl
04-01-2005, 21:07
W necie (glownie pl.rec.foto) znalazłem dosc dobre zdanie o labie w domu turysty na Westerplatte. Niestety zwykle są to wypowiedzi sprzed 2002r. Miał ktos jakies nowsze doświadczenia z tym labem?

Ja tam robię zarówno materiały analogowe (wywołanie, skan negatywu) jak i zdjęcia z cyfry i jestem nieustająco zadowolony. Nie ma problemu z uzgodnieniem szybkiego terminu jak się spieszy, jeżeli potrzebuję pokadrować kilka zdjęć robionych wprost z negatywu, siadam z miłą panią przy maszynie i mówię, co potrzebuję i nikt mi nie dolicza "czasu operatora" (kiedyś mi się zdarzyła sytuacja, że musiałem szybko zrobić jedną średniej wielkości odbitkę z wykadrowanym środkiem - poszedłem do najbliższego labu czyli do Geanta i jak przyszedłem po godzinie, okazało się, że płacę coś 1,5zł za odbitkę i chyba 4zł za "czas laboranta"...). Interfejs WWW do wrzucania zdjęć z cyfry też niezły, można w jednym zleceniu mieszać rodzajami i rozmiarami papieru, nie stanowi to problemu. Dla stałych klientów dają zniżki. Negatywy cz-b oddają do wywołania do jakiegoś zaprzyjaźnionego zakładu, więc ich obróbka trwa minimalnie dłużej.