PDA

Zobacz pełną wersję : Padła mi ładowarka czy nowy pomysł Canona ?



easyrider
30-12-2004, 20:12
Mało fotek ostatnio robię... ale w końcu rozładowałem wszystkie akumulatory, więc podłączam ładowarkę do prądu.

Wkładam akumulator i... nic :!:
Wkładam drugi i... nic :!:
No tak - myślę sobie - ładowarkę diabli wzięli... a nowiutka była, ledwie miesiąc...

Ale uparty jestem, więc jeszcze raz próbuję:
Wkładam pierwszy i... nic :!:
Wkładam drugi i... nic :!:
Wkładam trzeci i... błyska, czyli ładuje :!: :?:
No to czwarty - błyska :)

Uff, jednak działa, pewnie coś nie kontaktowało... więc aby się uspokoić sprawdzam jeszcze raz:
pierwszy i .. nic, drugi... nic... :x trzeci... błyska, czwarty... błyska :?: :?: ki czort :?: :?:
I tak patrzę na te moje akumulatorki i własnym oczom nie wierzę - dwa pierwsze to "no name", dwa kolejne to Canony...

Poprzednia ładowarka (ta do 10D) ładowała wszystkie akumulatorki bez problemu.
A nowa (do 20D) "lubi" tylko firmowe...
Przecież to taka sama ładowarka - "CB-5L"

No i teraz nie wiem - takie dziwne uszkodzenie ? (jakoś nie wierzę w takie przypadki).
Czy może Canon coś "poprawił" w swojej ładowarce ?
Ale żeby tak po cichu? I nawet symbolu nie zmienili ?

Sam już nie wiem co o tym myśleć... może ktoś ma podobne doświadczenia... ?

Pszczola
30-12-2004, 20:32
Polecam kontakt z serwisem jesli sprzet na gwarancji.

santiblue
30-12-2004, 20:36
moja od 20D laduje wszystkie. cos masz nie tak z ladowarka lub aku padly. czysciles styki aku?

easyrider
30-12-2004, 20:51
Polecam kontakt z serwisem jesli sprzet na gwarancji.

I co mam powiedzieć?
Że nie ładuje niefirmowych akumulatorów, a z firmowymi jest OK :?:

Ja tam w cuda nie wierzę - żeby dwa akumulatory padły w tym samym dniu... one zresztą działają jeszcze, na resztkach energii...
Zaraz zrobię eksperyment - podładuję jeden zasilaczem, tak do połowy - ciekawe co na to później powie ładowarka... :wink:

No i naładowałem sobie jeden akumulatorek - mimo że pełny to orginalna ładowarka go nie widzi...

Vitez
30-12-2004, 21:01
Bylo juz cos na pl.rec.foto.cyfrowa . Wnioski byly podobne - niektore ladowarki od 20D laduja wszelkie akumulatorki, inne tylko firmowe lubia. Nikt nie zglosil sie kto by poszedl z tym do serwisu.
Mozna na allegro znalezc tanio ladowarki BP-511 jesli boisz sie serwisu ;)

Czacha
30-12-2004, 21:08
20d & osprzet zaczyna byc jak odwtarzacze audio ktore cd-r'ek nie czytaja :lol:

easyrider
30-12-2004, 21:27
Dzięki Vitez.
Poszukałem... znalazłem dwa podobne przypadki... widać mam pecha :P

Taniej będzie kupić "dziadowską" ładowarkę niż firmowe akumulatory :lol:

Mam jednak wrażenie, że to celowe działanie Canona... że te najnowsze tak mają...
Obym był złym prorokiem... :?

eternus
30-12-2004, 22:04
I co mam powiedzieć?
Że nie ładuje niefirmowych akumulatorów, a z firmowymi jest OK :?:


Niekoniecznie - ja bym powiedzial, ze mam kilka akumulatorkow i niektore laduje, a niektore nie i ze nie widze jakis zwiazkow i zaleznosci.

muflon
30-12-2004, 23:24
Ja mam 2xBP511, 1xBP511A i dwie podróbki 1800mAh. Oraz ładowarki do 10D i 20D :) Nie zauważyłem problemów w ładowaniu akumulatorków w dowolnych kombinacjach. Pod koniec miesiąca będę miał CA-PS400 (ta na dwa akumulatorki), dam znać "jak jest" :)

easyrider
30-12-2004, 23:32
mam kilka akumulatorkow i niektore laduje, a niektore nie i ze nie widze jakis zwiazkow i zaleznosci.

A w serwisie stwierdzą że jest wszystko OK, bo mają akumulatorki tylko firmowe... ewentualnie każą ten "niedziałający" i itak usłyszę: "kup pan sobie orginał" (za 500złotych pewnie :lol: )

Zresztą za daleko mam do serwisu... koszty przesyłki mogą przekroczyć watrość ładowarki z Allegro (40 zł).

================================================== ===============
Wolę mieć spapraną ładowarkę niż np. matrycę (w 10D - szum na ISO800 taki jak na 3200 w 20D) :P

eternus
30-12-2004, 23:39
A w serwisie stwierdzą że jest wszystko OK, bo mają akumulatorki tylko firmowe... ewentualnie każą ten "niedziałający" i itak usłyszę: "kup pan sobie orginał" (za 500złotych pewnie :lol: )


Tak czy inaczej to jest dosc wyjatkowa sytuacja. Sam mam niefirmowe aku i nie mam zadnych problemow z ladowaniem.

Choc co prawda to prawda - w Canonie Ci nie pomoga, ze masz problem z niefirmowymi. Za cos w koncu placi sie te cene podrobki x 10 :)

easyrider
30-12-2004, 23:41
Nie zauważyłem problemów

No to fajnie się masz... (zauważ że aparat miałeś wcześniej)

Vitez
31-12-2004, 01:33
A w serwisie stwierdzą że jest wszystko OK, bo mają akumulatorki tylko firmowe... ewentualnie każą ten "niedziałający" i itak usłyszę: "kup pan sobie orginał" (za 500złotych pewnie :lol: )


Tak czy inaczej to jest dosc wyjatkowa sytuacja. Sam mam niefirmowe aku i nie mam zadnych problemow z ladowaniem.


Ale mowa jest o ladowarce do 20D a ty masz w podpisie 300D? :roll:

Chris
31-12-2004, 08:23
moze problemem (w tym ze niektore laduje a niektore nie) jest "infochip" w akku ?
ktos tam gdzies na allegro pisal ze jego podroby bp511 maja najnowszy infochip
.... moze tedy droga ??? :roll:

eternus
31-12-2004, 11:02
Ale mowa jest o ladowarce do 20D a ty masz w podpisie 300D? :roll:

Moze faktycznie za malo to zaakcentowalem, ale poparlem swoja teze, rozszerzajac rozwazania na ladowarki Canona w ogole.

easyrider
31-12-2004, 11:50
Ale mowa jest o ladowarce do 20D a ty masz w podpisie 300D? :roll:
Właściwie to mowa o ładowarce "CB-5L" - a takie są dołączane do 300D/10D/20D i seria G również...


moze problemem (w tym ze niektore laduje a niektore nie) jest "infochip" w akku ?
ktos tam gdzies na allegro pisal ze jego podroby bp511 maja najnowszy infochip
.... moze tedy droga ??? :roll:
zapwene masz rację... ale nadal nie rozumię jakim cudem jakiś kaumulator (choćby i z nieodpowiednim chipem) w jednej ładowarce działa OK, a w drugiej identycznej już nie...
Gdyby do 20D dołączali inne, nowsze modele ładowarek to wszystko by wyjaśniało, ale tak nie jest.

Vitez
31-12-2004, 17:12
Właściwie to mowa o ładowarce "CB-5L" - a takie są dołączane do 300D/10D/20D i seria G również...
(...)
Gdyby do 20D dołączali inne, nowsze modele ładowarek to wszystko by wyjaśniało, ale tak nie jest.

Wlasnie mozemy podejrzewac tajniacki chwyt Canona. Ladowarka symbol ma ten sam ale ta do 20D moze byc jednak ulepszona, usprawniona ale cichaczem - tak ze symbol ma ten sam ale czyta wg wlasnie infochipu - tylko oryginalne aku Canona :roll: .
Wkraczamy w teorie spiskowa 8) .

To tak jakbys w 20D zmienial firmware... nazwa modelu to nadal 20D a nie 21D czy 22D ;) , tak samo w ladowarce - zmienione w nowszych sztukach ladowarki ale symbol modelu pozostaje ten sam.

radekstrozik
09-02-2005, 01:59
ja mialem to samo ...

kupilem 10D + drugi akuu nie firmowy, jak mi go przyslali to nei dalo sie go naladowac.
Sprzedawca powiedzial zebym jeszcze u nich kupil ladowarke ...

Mowie Panie cos jest nie tak z akuu - to wtedy sie tlumaczyl ze cipa mam inengo alle oddal mi pieniadze...

kupilem u innego laduje !

Tak szczerze mowiac niewiem do tej pory co bylo nie "halo" :]

Vitez
09-02-2005, 22:02
ja mialem to samo ...


A to ciekawe... bo my tu w tym watku o ladowarkach firmowych dolaczionych do 20D a nie 10D mowimy. Mi ladowarka do 10D bez problemu laduje wszelkie acu - a mam 1 firmowy, 1 ROWI i dwa od APTELA z Allegro.

tomsong
16-02-2005, 16:48
Witam,
ja tydzien temu zakupilem aparat 20d. Kupilem tez przez allegro baterie 511 (od firmy Aptel).
U mnie nie wystepuje problem z brakiem ladowania baterii 'no name', wszystko laduje sie na tip top. Wiec raczej to nie blokada w ladowarkach.

Pozdrawiam