PDA

Zobacz pełną wersję : Współpraca Canona 300D z obiektywami Sigma



aro_lodz
29-12-2004, 12:54
Drugi dzień szukam jakichś informacji na temat współpracy obiektywów Sigma z Canonami. Może źle szukam, bo nie wiem jeszcze jak się tu poruszać w takim gąszczu informacji. Proszę o pomoc. Mam aparat Canon 300D. Po starym EOS-ie został mi jeszcze obiektyw Sigma 70-300mm 4-5,6 APO Macro super. Wkręcony do nowego cyfraka, działa tylko w programach automatycznych. W programach nastaw ręcznych najczęściej zawiesza się. Choć czasami uda mi się pstryknąć zdjęcie w nastawach ręcznych nie mogę się połapać kiedy działa a kiedy nie. Mam wrażenie, że to zależy od jego dobrego humoru. Czy jest jakiś sposób, żeby nakłonić mój obiektyw do współpracy? A może nowe oprogramowanie do 300D coś by tu zmieniło?
Pozdrawiam

Chrismela
29-12-2004, 13:18
W pełnej automatyce lub w P bedzie działał bo automatyka aparatu dobiera pełen otwór przysłony. W trybach M i AV nie będzie się zawieszał jeżeli będziesz pracował z całkiem otwartą przysłoną .

bogunow
29-12-2004, 13:42
Gdzieś kiedyś czytałem, że starsze modele Sigmy mogą mieć kłopoty ze współpracą z nowszymi cyfrówkami. Podobno możliwa jest bezpłatna wymiana chipa w obiektywie przez serwis Sigmy.To tylko teoria, nie wiem jak jest w praktyce.

Jurek Plieth
29-12-2004, 13:51
Gdzieś kiedyś czytałem, że starsze modele Sigmy mogą mieć kłopoty ze współpracą z nowszymi cyfrówkami. Podobno możliwa jest bezpłatna wymiana chipa w obiektywie przez serwis Sigmy.
Z tego co ja wyczytałem wynika, że dotyczy to tylko stosunkowo nowych obiektywów tego producenta, a nie wszystkich obiektywów Sigmy w ogóle.
Do jakiej kategorii zalicza sie Sigma z którą jest problem, nie wiem. Sugeruję dowiedziec się w serwisie.

jantyl
29-12-2004, 20:19
Od niedawna uzywam Sigmy 70-300 f4-5,6 APO macro super II , działa ok. Chociaż jest trochę wolna i głośna. Brak mi też full time manual. Żadnych problemów z działaniem nie zauważyłem (300D).

tpop
29-12-2004, 20:56
Od niedawna uzywam Sigmy 70-300 f4-5,6 APO macro super II , działa ok. Chociaż jest trochę wolna i głośna. Brak mi też full time manual. Żadnych problemów z działaniem nie zauważyłem (300D).

no i jak Ci sie to szkielko sprawuje? Masz moze gdzies swoje fotki na sieci? Planuje zakup (moze jakos na wiosne) wlasnie do 300D

lucien
29-12-2004, 22:47
A gdzie w Polsce (ew. gdzie w Warszawie) jest serwis sigmy ?

Vitez
29-12-2004, 23:21
15 sekund googlania:
http://www.obiektywy.pl/Serwis.htm

Krzychu
29-12-2004, 23:40
15 sekund googlania:
http://www.obiektywy.pl/Serwis.htm

Teraz - jako że się zmienił dystrybutor to sprawa wygląda trochę inaczej :
http://www.sigma-foto.pl/index.php?option=displaypage&Itemid=105&op=page&Su bMenu=

Niemniej jednak jakbym miał popsutą Sigmę to bym ją wysłał na Czapskich (a nie mam w tej chwili żadnej, nawet nie popsutej ;-) ), bo miałem z nimi bardzo dobre doświadczenia.

Kubaman
30-12-2004, 01:27
ja w tym tygodniu byłem w interfoto w Krakowie i próbowałem starszą wersję Sigmy 70-200/2.8 APO.

Niestety okazało się, że tak jak i z 30D i 10D nie działa. Problem polegał na wadliwej pracy przysłony. Dopóki robiłem na pełnej dziurze było OK. Jednak przy domkniętej przysłonie w momencie robienia zdjęcia aparat nie mógł domknąć przysłony, co kończyło sie komunikatem err99 i resetem aparatu. AF działał poprawnie. Masz chyba dokładnie ten sam problem. O ile mi wiadomo nie da się go rozwiązać za pomocą upgrade'u chipa w obiektywie :roll:

jantyl
30-12-2004, 02:53
Od niedawna uzywam Sigmy 70-300 f4-5,6 APO macro super II , działa ok. Chociaż jest trochę wolna i głośna. Brak mi też full time manual. Żadnych problemów z działaniem nie zauważyłem (300D).

no i jak Ci sie to szkielko sprawuje? Masz moze gdzies swoje fotki na sieci? Planuje zakup (moze jakos na wiosne) wlasnie do 300D

W tym momencie mam na sieci tylko kilka zdjęć z niego i do tego pomniejszonych. Ale postaram się wrzucić kilka wycinków z pełnego wymiaru wtedy podam link.
Obiektyw na razie działa bez problemów, wykonanie też nie jest złe, no i makro też mi się podoba.W tej cenie (około900zł) i tym zakresie (do300mm) to ciężko coś lepszego kupić (a przynajmniej tak mi się wydaje) :) W porównaniu do Canona EF 100-300mm f/4,5-5,6 USM (on był dla mnie alternatywą), Sigma jest wolniejsza i głośna, lecz cenowo sporo tańsza.

aro_lodz
30-12-2004, 11:27
jantyl i tpop
My tu rozmawiamy o tym, co robić kiedy obiektyw nie działa. A jak wam wszystko działa to są inne miejsca (cała masa) na te tematy.

[ Dodano: 30-12-2004 ]
Dzięki Vitez i Krzychu. Obiektyw jest już w drodze do Krakowa.

jantyl
30-12-2004, 20:12
jantyl i tpop
My tu rozmawiamy o tym, co robić kiedy obiektyw nie działa. A jak wam wszystko działa to są inne miejsca (cała masa) na te tematy.

[ Dodano: 30-12-2004 ]
Dzięki Vitez i Krzychu. Obiektyw jest już w drodze do Krakowa.

Przykro mi, że twój obiektyw nie działa. Ale zobacz jaki dałeś tytuł temu wątkowi: "...Współpraca Canona 300D z obiektywami Sigma..." Nie sądzę, aby nasza dyskusja była nie na temat. Tobie oczywiście nie pomogę :( , ale być moze inni zwabieni tym tematem ( tak jak np. tpop) dowiedzą się, że jednak nowe Sigmy działają OK.
Ty rozpocząłeś ten wątek, więc jeżeli sobie nie życzysz to nie będę go kontynuował. Pozdrawiam i mam nadzieję, że się nie gniewasz... :wink:

Szymański Adam
30-12-2004, 22:47
Mnie też nie działała dokładnie taki sam model. Serwis Canona stwierdził, że "ten typ tak ma" i albo go sprzedać - co też zrobiłem albo używać ze starszym typem analogowego Canona. Nie zraziło mnie to do nazwy Sigma (początkowo). Następnym tanim zakupem był 28-135 Sigma Makro. Fakt obiektyw nie jest super, ale tanie makro. Niestety to chyba full automat, gdyż pierścień odległości nie pracuje manualnie tylko auto. Ten typ chyba też tak ma, więc już nie kupię żadnej Sigmy.

Kubaman
31-12-2004, 15:29
:lol:
Adam, ty chyba powinieneś napisać książkę "Jakich obiektywów nie kupować" :wink:
albo służyć pomocą kolegom i kupować zawsze przed nimi w sklepie - wtedy cały wadliwy sprzęt na pewno trafi w Twoje ręce :wink: :D

pejot
29-01-2005, 16:43
Właśnie rozapakowałem świeżuteńką sigmę 28-70 1:2.8-4, podpięta do 300d wykazuje err99 (w każdym trybie)

dobrze, że za nią nie zapłaciłem, tylko wcześniej wziąłem porobić kilka zdjęć...

Shadow
29-01-2005, 17:14
A ja mam model jak w stopce i wszystko śmiga bez zarzutu czy to w automacie czy w manualu.

jadeit
30-01-2005, 23:28
miałem podobny problem z sigma 135-400
opisywałem tu na forum
upgrade chipa pomógł
jak mi wiadomo to własnie w starej elektronice tkwi problem
według serwisu numer seryjny szkła który był graniczny to 3001001 jesli powyzej to działa
jesli ponizej to nie, nie wiem tylko jak sigma szkła numeruje ale pewnie dla innego modelu
oddzielnie i numer bedzie inny

pozdrawiam

Biluch
08-03-2005, 09:24
Mam obiektyw Sigma 28-105 i niestety jest ten sam problem w lustrzance 300 dzialal oki tydzien temu zmienilem na 300D i jest problem na kazdym programie jest error 99 obiektyw ma z 3 lata sprobuje udac sie do serwisu zobacze co mi powiedza

Vitez
08-03-2005, 15:15
Tydzień temu przywiozłem nowiutką Sigmę 18-125 DC działa z 300D idealnie na wszystkich nastawach.

Problem z kompatybilnoscia Sigm z dSLR dotyczy starszych szkiel.
Cala seria DC nie ma zadnych problemow z kompatybilnoscia gdyz jest wrecz zaprojektowana do dSLR - dziala tylko na body z cropem 1.6x (1.5x - jesli produkowane do Nikona).

zbig_wawa
08-03-2005, 16:55
jeśli chodzi o Sigmę 70-300 to wiem tyle że jak kupowałem to żona kazała sprawdzić koniecznie czy to jest typ Macro Super II bo bez rzymskiej dwójki "nie bedzie współpracował z 300D", problem zatem jest znany i rozpoznany,

Yablon
08-03-2005, 17:08
To ja dorzucę swoje 3 grosze:

Testowałem z 300D 3 Sigmy:

1) 70-300 apo super macro II potwornie wolna i miałem dziwny efekt: Jakby momentami nie miała siły kręcić AF, ale errorami nie rzucało. Wcześniej na 10D było ok, ale dawno nie była do niego podpięta, może sie coś popsuło. Jutro napiszę jak jest teraz na 10D.

2) 28-300 3,5-6,3 działa w 100%. Dużo szybsza od 70-300, minimalnie wolniejsza od 18-125. Ale jak na taką krotność to zaskakująco szybka.

3) 18-125 3,5-5,6 DC - Oczywiście działa w 100%, ale do USM to jej trochę chyba brakuje. I głośna jak wiertarka!

Pozdrawiam Yablon

Biluch
09-03-2005, 00:09
Dzisiaj dowiedzialem sie jedna jak dla mnie nowosc zreszta w serwisie canon-sigma, powiedziano mi iz wszystkie canony ktore obsloguja obiektywy EF-S beda mialy problemy z obiektywami sigma niezaleznie czy sa to nowe czy stare obiektywy. I co tu teraz zrobic ?? jaki kupic by byc pewnym ze bedzie dzialal ?? komu wierzyc czy facet z serwisu ma napewno racje to forum juz zaprzecza jego spekulacjom. :?

DoMiNiQuE
09-03-2005, 00:19
I co tu teraz zrobic ??
kupic obiektyw canona 8)

Biluch
09-03-2005, 00:36
]
I co tu teraz zrobic ??
kupic obiektyw canona 8)

to fakt ale wchodzi w gre jeszcze cena ale chyba dla 100% pewnosci bedzie trzeba tak zrobic :wink:

Yablon
09-03-2005, 09:16
I co tu teraz zrobić ?? jaki kupić by być pewnym ze będzie działał ?? komu wierzyć czy facet z serwisu ma na pewno racje

No nie ma racji, są na to żywe dowody na forum. Komuś może nie współpracowała Sigma 18-125 z Canonami EF-S? Wydaje mi się, że gość z serwisu albo ma słabą orientacje albo taką odgórną politykę. Co to za serwis "Canon-Sigma" ?

Rozwiązania: Testować przed zakupem, bądź uzyskać zapewnienie sprzedającego o prawidłowej współpracy z Twoim body.

Pozdrawiam Yablon

akustyk
09-03-2005, 09:47
Dzisiaj dowiedzialem sie jedna jak dla mnie nowosc zreszta w serwisie canon-sigma, powiedziano mi iz wszystkie canony ktore obsloguja obiektywy EF-S beda mialy problemy z obiektywami sigma niezaleznie czy sa to nowe czy stare obiektywy. I co tu teraz zrobic ?? jaki kupic by byc pewnym ze bedzie dzialal ?? komu wierzyc czy facet z serwisu ma napewno racje to forum juz zaprzecza jego spekulacjom. :?

wybacz brzydkie slowa, ale Canon p...li, bo ich odgorna polityka wiaze sie ze wciskaniem ludziom wlasnych akcesoriow? a myslisz, ze skad biora sie zmiany specyfikacji elektroniki AF, za ktore Canon wyciaga haracze od Tamrona i Tokiny? w ogromnej wiekszosci wlasnie stad wynika niekompatybilnosc starych Sigm z nowymi korpusami Canona. Sigma po prostu nie chce placic tantiemow. skutek: jest znacznie tansza, ale czesto nierozwojowa.

prawda jest taka, ze pod wzgledem jakosci optycznej i wykonania Sigma nie ustepuje czesto Canonowi, a tej samej klasy sprzet sprzedaje duuuuuzo taniej. i jesli nie zamierzasz wymieniac sprzetu jak rekawiczek, mozesz spokojnie brac obiektyw, ktory sprawdzisz w korpusie. jesli zamierzasz podmieniac - sorry, Winnetou, ale skoro masz na to kase, to miej tez kase zeby karmic Canona za optyke. life is brutal

Biluch
14-03-2005, 10:46
Następne wiadomosci w tej sprawie. Zasiagnelem nowych opini ktora juz mi sie sprawdzila ale moze do konca nie jest na 100% pewna, nastepny gosc tym razem z innego serwisu sigmy byl bardziej rozmowny niz poprzednik, powiedzial iz najlepszym sposobem na to czy SIGMY dzialaja czy nie ( tak jak przedmowcy juz mi to sugerowali za co wielkie dzieki ) jest poprostu sprawdzic obiektyw w sklepie czy dziala i juz. Inna kwestie ktora mi owy koles zasugerowal to jest to aby sprawdzac numer seryjny obiektywu i jesli pierwsza liczba z przodu jest 3 i idzie w gore to powinny w 99% dzialac z 300D jesli sa ponizej 3 to raczej w 99% nie beda dzialac.

Po wnikliwych poszukiwaniach kupilem Sigme 28-105mm uzywaną z numerem seryjnym 3 na pocztku i śmiga jak zlotko jest super obiektywik.

Dzieki za sugestie pozdrawiam

valdoo
08-01-2009, 09:15
witam serdecznie! chciałem podpiac się do wątku! mam eosa 40d i obiektym po analogowej 3, sigma 28-300 3,5-6,3. Mam pytanie, czy którys z kolegów i kolezanek próbował działania takiego zestawu? Ja przyznam sie szczerze, ze nie podpinałem go do aparatu. Przeczytalem gdzięs na forum, ze nieprawidłowe działanie obiektywu może uszkodzić nawet migawkę (a może sie mylę) Dodam tylko ze numer serii to:2003574 Pozdrawiam i czekam na sugestie!

fszut
29-01-2010, 23:47
uszanowanie , ja pracuję na Sigmie 70-300mm 1:4-5,6 DL MacroSuper nr 2081293 i skutki są różne na programach manualny udaje mi się wyregulować i działa natomiast na automacie wyskakuje mi Error99. Jak kupowałem obiektyw od kolesia miał analoga chodził mu po całym zakresie, a na moim 350D już nie powiedział, że muszę się udać do serwisu to mi chipa zmienią lub oprogramowanie tyle, że płatnie ale jeszcze nie byłem. Pozdrawiam