PDA

Zobacz pełną wersję : FotoStation Pro instrukcja obsługi - archiwizacja zdjęć



Jacek Deka
02-12-2006, 12:01
Proszę O pomoc w okiełzaniu tego programu.
Chodzi mi o archiwizację na CD/HDD z miniaturami, opisy, no i o to, żeby maksymalnie wykorzystać możliwości tego programu.

Wcześniej nie miałem do czynienia z tego typu programami, a zgrywanie zdjęć na DVD/CD bez szczegółowych opisów już mnie irytuje, bo już trudno mi cokolwiek znaleźć (głównie te starsze, zapomniane zdjęcia).

Proszę o pomoc.

PS. Nie piszcie o innych programach (ten lepszy, ten gorszy), chodzi mi konkretnie o ten - jak z niego korzystać.

mor_feusz
02-12-2006, 15:40
Nie wiem czy to cos pomoze ale
1) https://www.fotoware.com/Products/FotostationPro/Documentation.aspx
2) http://www.fotoware.com/binaries/fsp50/userguide/fspro50.htm

Jacek Deka
02-12-2006, 16:22
Wszystko ładnie i pięknie, ale ja nie znam języka angielskiego na tyle, żeby sobie to przetłumaczyć. Poza tym drugi link nie działa (zapewne wymysł producenta softu) z Firefoxem tylko z IE (którego nienawidzę), ale nie w tym rzecz.
Może chociaż ktoś w telegraficznym skrócie wskaże jak i co, żebym chociaż nie wykasował sobie danych.

Lenin
02-12-2006, 21:58
Ja zaś szukam informacji, jak w FotoStation Pro kadrować, ale z zachowaniem wyznaczonego stosunku (3:2 lub 2:3). Nigdzie nie mogę tego znaleźć :-(

schabu
03-12-2006, 20:40
Wszystko ładnie i pięknie, ale ja nie znam języka angielskiego na tyle, żeby sobie to przetłumaczyć. Poza tym drugi link nie działa (zapewne wymysł producenta softu) z Firefoxem tylko z IE (którego nienawidzę), ale nie w tym rzecz.
Może chociaż ktoś w telegraficznym skrócie wskaże jak i co, żebym chociaż nie wykasował sobie danych.

to lepiej sie naucz angielskiego bo to anglojezyczny program:P no chociaz mozna jeszcze wlaczyc inne wersje jezykowe;)


Ja zaś szukam informacji, jak w FotoStation Pro kadrować, ale z zachowaniem wyznaczonego stosunku (3:2 lub 2:3). Nigdzie nie mogę tego znaleźć :-(

szczerze mowiac moze i jest taka opcja ale mi program sluzy nie do obrobki zdjec tylko do ich archiwizacji.

Jacek Deka
03-12-2006, 22:11
No właśnie, nie znam angielskiego, a jakoś obsługuję aparat z anglojęzycznym menu, poza tym nawet nieźle mi idzie w Photoshopie w wersji angielskiej.
Po co mam się uczyć angielskiego - tyko po to, żeby obsługiwać ten program?
Program zniknie, a ja zostanę z tym angielskim, jak kołek.
Szkoda słów, wolę lepiej nauczyć się języka polskiego.

Szkoda, że nikt nie jest w stanie pomóc.

mor_feusz
04-12-2006, 11:04
Nie chodzi o to ze nikt nie chce pomoc. Tylko bezcelowe (moim zdaniem) bedz\ie pisanie - Menu ........ i tak dalej krok po kroku. Od tego sa translatory. A jak nie wiesz to zrob testowy katalod i krok po kroku - zobacz jak dziala. Jak wszystko bedzie pasowalo to OK. Jak cos nie tak - nastepna proba. A tak poza tym to troche drogie oprogramowanie kupiles nie znajac jezyka. Przeciez wraz z softem powina byc ksiazeczka i tam krok po kroku co i jak. Zajrzyj od instrukcji.

muflon
04-12-2006, 14:09
No właśnie... z tego co kojarzę, to nie jest "trochę drogie" oprogramowanie.. ;-) to jest zaj*** drogi kombajn dla redakcji, agencji itp :roll: Także podejrzewam, że jakiś porządny support do tego jest.

mor_feusz
04-12-2006, 14:11
599$ - moim zdaniem jakis manual byc musi - zajrzyj

Vitez
05-12-2006, 10:08
Poza tym drugi link nie działa (zapewne wymysł producenta softu) z Firefoxem tylko z IE (którego nienawidzę), ale nie w tym rzecz.

U mnie dziala z Firefoxem :roll: . Tylko jak masz NoScript to upewnij sie ze pozwalasz tej stronie odpalac skrypty.
Wyglada jak standardowy help przerzucony do www.


Także podejrzewam, że jakiś porządny support do tego jest.

A ja mam nieco inne podejrzenie :roll: .

mor_feusz
06-12-2006, 00:48
A ja mam nieco inne podejrzenie :roll: .
Ja tez dlatego usilnie (z kolegami powyzej) odsylamy do pomocy.

sleep
22-08-2007, 15:04
Witam

A może jednak ktoś pomoże.... tak w sumie nawet bardzo proszę jak zrobić archiwum w Fotostation...

Pivo i zakąska zapewniona jak coś za pomoc. Ewentualnie mogę do kogoś zadzwonić - proszę ...., bardzo bardzo proszę..

Mam okolo 10.000 tys zdjęć do zarchiwizowania, a nie wiem jak to zrobić kurka Olek..

Pozdrawiam

Ok. już się sam nauczyłem. Dzięki za pomoc..... jak ktoś chce to mu wytłumacze...jak cos na PM i dzwonić..