PDA

Zobacz pełną wersję : Caprure One Pro - dwa pytania



Myszoor
02-12-2006, 09:42
Dorwałem się wczoraj po raz pierwszy to tego programu (sympatyczny i przede wszystkim szybki) , ale już na początku pojawił się problem: po ustawieniu sobie zdjęcia takim jakich chciałbym go widzieć na odbitce (monitor nieskalibrowany i wiem czym ryzykuję, ale to inna kwestia) i eksporcie do JPGa wyłazi mi spora różnica w kolorystyce : http://img223.imageshack.us/img223/4413/11121121pd4.png (lewe po konwersji - jak by je wyprało z kolorów :( )

To pewnie jakaś pierdoła w ustawieniach - tylko nie bardzo wiem gdzie i czego szukać :( Naprowadźcie pliss :)

sprawa druga - gdzieś natknąłem się że ten soft bardzo ładnie konwertuje wsadowo - czyli jak bym chciał by dany balans bieli "nałożyć" na większą ilość zdjęć to ...

BTW
czy tę pikslozę w podglądzie da się jakoś ustawić na większą ilość szczegółów?

Wats0n
02-12-2006, 11:06
1. hurtowy balans bieli - ustwiasz na jednej fotce, nastepnie z shiftem/controlem zaznaczasz pozostale foty, i w zakladce z WB naciskasz ostatni guzik po prawej w pasku :)

2. podgladem sie nie przejmuje, on jest raczej do ogolnego planu niz powiekszen 1:1

mancat
02-12-2006, 11:07
Capture One używa innego profilu kolorystycznego. Musisz sprawdzić w jakim profilu pracujesz i w jakim zapisywany jest JPG.

Myszoor
02-12-2006, 12:30
1. hurtowy balans bieli - ustwiasz na jednej fotce, nastepnie z shiftem/controlem zaznaczasz pozostale foty, i w zakladce z WB naciskasz ostatni guzik po prawej w pasku :)Dzięki, o to szło :)


2. podgladem sie nie przejmuje, on jest raczej do ogolnego planu niz powiekszen 1:1wiem, ale pixloza drażni :(


Capture One używa innego profilu kolorystycznego. Musisz sprawdzić w jakim profilu pracujesz i w jakim zapisywany jest JPG.tego się mniej więcej domyślałem, problem jest taki, ze jak biegałem po menu i opcjach to nie wpadło mi to w oko :| Pamiętasz gdzie to jest?

arturs
02-12-2006, 13:47
Z menu:
Worklow > Show color managment settings ;-)

Pozdr
Artur

Myszoor
02-12-2006, 19:56
Z menu:
Worklow > Show color managment settings ;-)
no tak :)
Było Adobe RGB, jest dobrze :)

dzięx!