PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywa dla Lightroom, Pomocy!!



Brzeku
01-12-2006, 01:09
WItam, chciał bym was prosic o pomoc poniewarz bardzo wielu z was korzystało z bardzo wielu programów dlatego chciał bym pomocy. Mianowicie do tej pory cały czas pracowałem w lightroom, Photoshopa nie lubie i nierozumiem pozatym jest tam wiele opcji które są mi zupełnie do niczego nie potrzebne bo nie wymadzam nic ze zdjęciami potrzebuje tylko takiej cyfrowej ciemni jaka daje lightroom, tyle że z tym lightroom wystąpiły problemy bo niestety nie można w nim zmieniac profili np. na profil labu :( więc doradzcie mi coś szukam programu bardzo podobnego do liightroom, żeby jakoś potrafił katalogowac zdjęcia jak lightroom i miał najlepiej jak wół tak jak w lightroom po prawej stronie wszystkie opcje potrzebne do obróbki, krzywe ostrosc kontrasty itp, tyle że chciał bym żeby jeszcze miał opcje profili! znudziło mnie już przewalanie tysięcy programów więc prosze! doradzcie mi jakis bardzo dobry program!! prosty tak jak lightroom bo ma wszystko na dłoni i zarazem bardzo dobry! no i profile, podobno Apple Aperature jest dobry ale to chyba tylko pod Maca ? a ja windows. Pomóżcie! Licze na was :smile:

Krzychu
01-12-2006, 07:37
Mam lekkie wrażenie że zbyt dużo oczekujesz od tych profili... Weź sobie chociaż z raz odpal PSa, przekonwertuj zdjęcie do profilu labu i sprawdź czy w ogóle zobaczysz różnicę bo normalnie zdrowie stracisz na poszukiwaniu tego softu...

Brzeku
01-12-2006, 08:24
różnica jakas jest niewielka ale jest, po zmianie monitora i kalibraji napewno bedzie większa więc potrzebny mi soft.. tyle że sam już zwątpiłem w poszukiwanie więc dlatego czekam na propozycje

a jednak coś znalazłem, program super jest to Bibble Pro, szkoda że nie PL ale warty uwagi

wie ktoś moze gdzie mozna znalezd spolszczenie do tego programu ?

katonczyk
01-12-2006, 15:47
http://www.dict.pl/plen

;)