PDA

Zobacz pełną wersję : 350D - Straszny szum w raw



gregor40
29-11-2006, 21:35
Witam,

Mam powazny problem z raw w swoim Canonie 350D.

Oto zdjecie dekielka zrobione w RAW, ISO 400, czas 30sek

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


A oto zdjecie dekielka w JPEG (najlepszym) ISO 400, czas 30sek

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


Bede wdzieczny za pomoc w wyjasnieniu, skad taka tragiczna jakosc raw.Zrobilem pare ladnych zdjec w raw - nie chcialbym ich stracic (podpowiem, ze na ekraniku nic zlego nie widac, wiec zaszyty jpeg jest OK :(

Co wiecej - zdjecia z krotkim czasem nawietlania wydaja sie byc OK

mattnick
29-11-2006, 21:38
eeeeee było niedawno...po prostu wyciąganie ev+ daje taki efekt...http://canon-board.info/showthread.php?t=16557

gregor40
29-11-2006, 21:42
Ale to sa fotki "as shot" - bez zadnej obrobki i bez zadnego krecenia w aparacie :(

Kubaman
29-11-2006, 21:45
jpeg ustawia ci podbity kontrast, zaciemniając zdjęcie. RAW jest czysty i de facto "prześwietlony". Do tego zapewne masz włączoną funkcję Long Exposure Noise Reduction w C F, która wyczyściła ci ładnie jpega.

jadeit
29-11-2006, 21:45
a czy przypadkiem raw nie wołany w szopie ?
z defaultowymi ustawieniemi wywoływacza ?

ten właśnie tak zrobi, w takim przypadku

pozdrawiam

Kubaman
29-11-2006, 21:46
a czy przypadkiem raw nie wołany w szopie ?
z defaultowymi ustawieniemi wywoływacza ?

no własnie, również o tym pomyślałem. A to znaczy, że masz podbitego rawa o +4 EV.

gregor40
29-11-2006, 22:08
Uff, jestescie wielcy.

Rzeczywiscie, zmylilo mnie to ze bridge tez wyswietlal zaszumione. Co ciiekawe - irfan takoworz.
Rozwiazanie - zmiejszyc suwakiem "exposure" w camera raw.


Dzieki wam wielkie za pomoc. Mozna zamknac dla potomnosci. Moje fotki sa uratowane! :mrgreen:

jadeit
29-11-2006, 22:33
Rozwiazanie - zmiejszyc suwakiem "exposure" w camera raw.


zgadza się :), można jeszcze zmniejszyć jasność-brightness do poziomu z aparatu, oraz można nie focić dekli :)

pozdrawiam

MacGyver
29-11-2006, 22:38
zgadza się :),...oraz można nie focić dekli :)

No co Ty, dekle to taki wdzięczny temat i w dodatku zawsze dostępny, niezależnie od miejsca i światła i takich tam możesz go sobie zawsze sfocić :mrgreen:

mattnick
29-11-2006, 22:43
jeszcze są ceglane mury :)

gregor40
29-11-2006, 23:15
zgadza się :), można jeszcze zmniejszyć jasność-brightness do poziomu z aparatu, oraz można nie focić dekli :)

pozdrawiam

Co do focenia dekli - ten był tu przykładem. Problem pojawil sie przy wywolywaniu nocnych zdjęć.

Jeszcze raz dziękuję!

Kolekcjoner
30-11-2006, 04:42
"350D - Straszny szum w raw" - i teraz już wiadomo jak powstają mity. Rzeczywiście straszny szum - o nic.

gregor40
30-11-2006, 10:04
"350D - Straszny szum w raw" - i teraz już wiadomo jak powstają mity. Rzeczywiście straszny szum - o nic.

Cieszy mnie niepomiernie ta konstruktywna krytyka:-x
Dla mnie temat był istotny. Prosze moderatora o założenie kłódki

Kolekcjoner
30-11-2006, 15:06
Cieszy mnie niepomiernie ta konstruktywna krytyka:-x
Dla mnie temat był istotny. Prosze moderatora o założenie kłódki

A mnie nie cieszy takie podejście do sprawy. Założyłeś wątek o bardzo "ostrym" temacie. Ktoś później wchodzi na forum czyta i nabiera "odpowiedniego" przekonania, że coś jest na rzeczy - skoro tak piszą. Nie każdy jest dociekliwy i będzie zagłębiał się w temat - z którego się dowie, że tak na prawdę chodzi o coś zupełnie innego.

gregor40
30-11-2006, 22:19
A mnie nie cieszy takie podejście do sprawy. Założyłeś wątek o bardzo "ostrym" temacie. Ktoś później wchodzi na forum czyta i nabiera "odpowiedniego" przekonania, że coś jest na rzeczy - skoro tak piszą. Nie każdy jest dociekliwy i będzie zagłębiał się w temat - z którego się dowie, że tak na prawdę chodzi o coś zupełnie innego.

Jest mi z tego powodu niezmiernie wszystko jedno.
Podobnie jest mi niezmiernie wszystko jedno jesli ktoś jest mało dociekliwy i wyrabia sobie opinie na podstawie tematów topicow.
Przytocze kilka:
"Żywotność migawki"
"Problemy z AV w Canonie 350D"
"Uwaga Złodzieje !!! "
"Refurby - co dokladnie?"
"350D - Straszny szum w raw"

Wg Ciebie przypadkowy przechodzień nabierze przekonania że Canony maja malo żywotną migawkę, problemy z AV, sa sprzedawane Refurby, szumią i na dodatek je kradna? proszę Cie...

Temat, moim zdaniem, odpowiedni do sytuacji - widzialem obrazy raw ze "strasznym" (to słowo mało definowalne, rzeczywiscie), jak dla mnie szumem ( i byl to mój błąd!).
Dla ustalenia uwagi 0 jestem arcy zadowolony z tego aparatu, mimo jego pewnych wad. Jak dla mnie EOT. Sugeruje (3ci raz) kłódke na temat i przeniesieni reszty tej "tworczej" dyskusji na priv.

mario1275
30-11-2006, 23:19
to ja do kolekcjonera słów parę - martwisz się jak byś handlował canonami :) a jeżeli ktoś nie jest dociekliwy to jużjego problem - zresztą wtedy pewnie nawet tematów nie przeczyta:)

Kolekcjoner
30-11-2006, 23:19
(...)
Wg Ciebie przypadkowy przechodzień nabierze przekonania że Canony maja malo żywotną migawkę, problemy z AV, sa sprzedawane Refurby, szumią i na dodatek je kradna? proszę Cie...


Dokładnie jest jak piszesz ale w sumie comi tam. Można przecież zaśmiecać do woli...

Fan nr 1
30-11-2006, 23:48
Dokładnie jest jak piszesz ale w sumie comi tam. Można przecież zaśmiecać do woli...

Spokojnie Kolekcjoner. Chyba nie boisz się, że się twój aparat naczyta i sam zacznie straszanie szumieć?:wink: .
Gregor 40 miał problem , zadał pytanie dostał rozwiązanie. Wątek nazwał bardzo jednoznaczenie. Jak ktoś będzie miał podobny problem to łatwo go znadzie w wyszukiwarce ( wystarczy wpisać "350D, raw, straszny szum" i ma wszystko na tacy :smile: ) Z resztą jak poszukasz po forum to bardzo podobny problem miał ostatnio mattnick ( z tym , że on miał szum na niedoświetlonym zdjęciu z koncertu, ale diagnoza była ta sama).

Pozdrawiam

Kolekcjoner
01-12-2006, 01:29
Spokojnie Kolekcjoner. Chyba nie boisz się, że się twój aparat naczyta i sam zacznie straszanie szumieć?:wink: .
(...)

A wiesz że muszę sprawdzić, ostatnio coś jakby zaczął... :mrgreen:.

gregor40
01-12-2006, 01:50
Pamiętajcie o zakładaniu dekielka - wtedy aparat nie czyta tego, czego czytac nie powinien ;-)