PDA

Zobacz pełną wersję : SilkyPix



swnw
29-11-2006, 16:53
Witam,

Intensywnie zapoznaję się z wersją 3.0 i bardzo mi sie podoba, trochę inna niż wiekszość programów tego typu ale efekty według mnie bardzo dobre zarówno RAW jak i jpeg.
Mimo poszukiwań nigdzie nie znalazłem w jakim trybie obrabia jpeg 8 czy 16 bitów.
Może ktoś wie?

Pozdrowienia, swnw.

slawi_3000
29-11-2006, 18:07
tryb jpeg 2000 jest rzadko obsługiwany, i AFAIK tryb 16 bit obsługiwany jest w SilkyPix tylko w tiffach, i OK 8-)

swnw
30-11-2006, 09:56
Dzięki. Jestem pod wrażeniem bo w PS można przejsc do trybu 16 bit i po skończonej pracy wrócić do 8 i zapisać. Nie widzę róznicy w wyglądzie jpega opracowanego w SilkyPix i PS dlatego podejrzewałem, że SilkyPix też robi to w 16 bitach. Podoba mi sie ten program bardzo lubię możliwość wyboru koloru w tym Velvii - przypomina czasy filmów. Możliwości SilkyPix są naprawdę duże, a cena ciekawsza niż PS.

Pozdrowienia, swnw.

slawi_3000
30-11-2006, 11:24
Zgadzam się. SilkyPix jest bardzo dobry także jeśli chodzi o odwzorowanie szczegółów (dzięki dobremu kontastowi lokalnemu). Zarządzanie kolorem jest rzeczywiście świetne. IMO jest to jeden z kilku najlepszych edytorów RAW, porównywalny z C1 i Bibble, a z pewnością bezwzględny zwycięzca w kategorii jakość i oferowane możliwości/cena. Pozdrawiam.

joshua
14-03-2007, 00:25
Gdzie to kupić w Polsce i za ile?

slawi_3000
14-03-2007, 09:22
Gdzie to kupić w Polsce i za ile?

Na stronie Ichikawy

http://www.isl.co.jp/SILKYPIX/english/

Za ~400 zł (płatne w jenach). IMO program warty tych pieniędzy, choć sam go nie używam :D .

Magpie Man
15-03-2007, 20:16
Kupiłem ten program of japońskiego producenta i używałem, ku wielkiemu zadowoleniu, przez jakieś pół roku. Kolory ma świetne, jedne z najlepszych w świecie RAW developers. Ale cierpi w jednej dziedzinie - rozdzielczości. Zamula szczegóły. A to jest dla mnie bardzo ważne. Nie po to inwestuję w sprzęt aby software zabierał szczegóły zdjęcia.Robiłem na trialach próby prawie wszystkich dostępnych na rynku RAW konwerterów - PS2, PS3, Bibble, Lighroom, Silkypix, DxO i szereg innych. Pod względem przekazania szczegółow najlepszy jest Capture One.

Pozdrawiam

slawi_3000
15-03-2007, 20:31
Kupiłem ten program of japońskiego producenta i używałem, ku wielkiemu zadowoleniu, przez jakieś pół roku. Kolory ma świetne, jedne z najlepszych w świecie RAW developers. Ale cierpi w jednej dziedzinie - rozdzielczości. Zamula szczegóły. A to jest dla mnie bardzo ważne. Nie po to inwestuję w sprzęt aby software zabierał szczegóły zdjęcia.Robiłem na trialach próby prawie wszystkich dostępnych na rynku RAW konwerterów - PS2, PS3, Bibble, Lighroom, Silkypix, DxO i szereg innych. Pod względem przekazania szczegółow najlepszy jest Capture One.

Pozdrawiam

Ja z kolei długo używałem Bibble 4.9 i w porównaniu z nim szczególy w Silkypixie były lepsze. Ale ja używałem S 3.0. A jakiej wersji ty używałeś?

frikmen
15-03-2007, 20:41
tez bardzo ten program przez ostatnich kilka miesięcy polubiłem,
zgoda ze gubi szczegóły...a przy dużych powiększeniach to jest problem. (powyżej A3)
jako zaletę dodam bardzo monochromatyczne szumy, wysokie czułości wyglądają jak z filmu bardzo mi sie to podoba.

Magpie Man
16-03-2007, 10:12
Porównywałem Silky 3.0 i Bibble 4.9. Obydwa programy to bardzo dobre softy. Jedne z najlepszych w świecie RAW. Mnogość opcji, ustawień, korekcji niezrównana. Slkypix ma bardzo dobry kolor i w ogóle jest jakiś sympatyczny. Bardzo go lubię, ala IMHO Bibble lepiej odwzorowuje szczegóły. Nie chodzi tylko o powiększenia A3. Ja zdjęć prawie w ogóle nie drukuję. Wszystko oglądam na monitorze (Mam HP 24 calowy). Widać na nim różnice w detalach przy obydwu softach, nawet po zmniejszeniu zdjęcia do wymiarów ekranu. Przy oglądaniu 100% pixeli różnice są juz zupełnie wyraźne. Tak jak powiedziałem, najlepszy tu jest Capture One. Kiedyś mnie nie przekonywał, ale zrozumiałem że jego prostota jest przemyślana. Nie ma w nim żadnych fajerwerków, suwaków, barwnych kół, tysięcznych okienek. Korekcje światła można zrobić jedną krzywą. Ale to działa i daje krystaliczny obraz. Capture nie ma naprzykład odrębnej funkcji Highlight Recovery ale co z tego, jak można bez trudu wyciagnąć nim światała za pomocą krzywej. Poza tym bardzo dobrze działa ( nie zawsze) automatyczna ekspozycja.
A propos. Kupiłem ostatnio mysz Microsoftu z lupą. Swietny patent dla ponurych badaczy pikseli na ekranie. Naciskasz guzik z boku myszy, i na ekranie pojawia się lupa, która pięknie powiększa każdy szczegół. Bardzo sie przydaje na przykła przy badaniu działania różnych programów lub pluginów ostrzących. Polecam. w Empiku 100 PLN

Pozdrawiam

slawi_3000
16-03-2007, 11:58
Ciekawe, Magpie Man, dzięki za info. Mam Bibble ze wszystkimi możliwymi pluginami, w tym komplet Pro Pucketta, ale może nie umiem się z nimi obchodzić :lol: ? Z tego, co piszesz, czeka mnie jeszcze próba z C1, któego kolory mi się nigdy nie podobały.

Pozdrawiam

Sławek

heniek
16-03-2007, 13:33
wczoraj troche bawiłem się tym SilkyPix, czy u was też występuje "drżenie" zdjęcia przy regulacji suwaczkami?

slawi_3000
16-03-2007, 14:24
wczoraj troche bawiłem się tym SilkyPix, czy u was też występuje "drżenie" zdjęcia przy regulacji suwaczkami?

Nie. A sporo zrobiłem.

Magpie Man
16-03-2007, 15:50
Nie wiem czy to można nazwać drżeniem, pewnie tak. Obraz jakby przesuwa i ustawia na ekranie, przy czym nie zachodzi to równomiernie. Różne partie obrazu poruszają się przez krótka chwilę niezależnie od siebie. Wydaje się, ze zależy głównie to od mocy kompa i jest normalne.

comatus
14-04-2007, 17:24
U mnie też występują jakieś dziwne drgania zdjęciapodczas pracy z nim. A co do kolorów to Silkypix jest chyba najlepszy. C1 jest średni, to RSE daje mi lepsze efekty.

spikysiy
28-12-2008, 18:48
Te "drgania" to wywoływanie zdjęcia. Aby nie czekać zbyt długo na obraz po zmianie parametru, najpierw przedstawiany nam jest obraz podglądowy, a później etapami zostaje dokonywana dalsza obróbka (wyostrzanie, odszumianie itd.)