PDA

Zobacz pełną wersję : A75, a dodatkowe soczewki



Damork
28-12-2004, 10:06
Witam, temat był częściowo poruszany, ale raczej w stosunku do analogów, więc jako dopierocouczącysięświeżyużytkownik A75 chciałem spytać się o taki drobiazg - otóż jako że zaopatrzyłem aparat w tulejkę ochronną, to aż się prosi żeby coś dodatkowego na niej zamontować, a jak zauważyłem satysfakcja ze zdjęcia rośnie wprost proporcjonalnie do spadku wielkości fotografowanego obiektu :wink:

Mówiąc normalnie i nie kręcąc więcej - kusi mnie dołożenie do aparatu soczewek do trybu makro, ale nie wiem czy i jaki da to efekt w cyfrówce, oraz czy ma to sens - na początek myślałem o zaopatrzeniu się pojedynczą soczewkę i zobaczeniu czy spełni moje oczekiwania, ale wolę się spytać o sens takich eksperymentów...

Vitez
28-12-2004, 18:27
Pozycz od alahari soczewke powiekszajaca Hama +4D (o ile dobrze cyferke pamietam) - jak ci sie spodoba to moze kupisz :D , efekty osiagala niezle.

Damork
29-12-2004, 09:34
He, za późno ;)

Zacząłem się wczoraj wgryzać w starsze wątki szukając po producentach soczewek i trafiłem jednak na wątek w którym właśnie alahari pisała że Hamy używa, a jako że widziałem wcześniej jej pajączka i mi się bardzo podobał, to pomarudziłem trochę w domu i soczewki dziś mają zostać do mnie wysłane :mrgreen:

[ Dodano: 08-01-2005 ]
No i jako że są, a namierzyłem w domu odpowiedniego modela, to pierwsza próba - Henio (http://www.kocia-stronka.republika.pl/probki/henio2.jpg) - wiem że jak na tutejszy hardcore, to takie średnie raczej, ale zawsze ;) ścisnąłem trochę ze względów objętościowych, oczko siatki ma w rzeczywistości 14x19 mm.