PDA

Zobacz pełną wersję : Memories On Tv 2.1.8



lukas_78
27-12-2004, 00:34
Witam!

Czy któryś z was używa tego programu do tworzenia prezentacji zdjeć na DVD?

Problem polega na tym że jak stworze poprawnie prezentację to po włożeniu plyty dvd do napedu pokaz zdjęc zaczyna sie sam automatycznie, a ja nie po to męczyłem się przy tworzeniu menu plyty zeby taki efekt uzyskac .

Lubie ten program bardziej od Ulead DVD Picture Show 2 ponieważ posiada więcej efektów przejść oraz dokkładniejsze zestrojenie poszczególnych elentów DVD.

Prosze o rade czy komus sie tez tak dzieje lub pytam innych forumowiczow o naprawde dobry program do prezentacji zdjec na DVD?


:idea:

p13ka
27-12-2004, 09:24
pytam innych forumowiczow o naprawde dobry program do prezentacji zdjec na DVD

Ja korzystam z ProShow Gold 2.0. Bardzo wygodny i intuicyjny program do przygotowywania pokazów DVD, VCD, XVCD, z wybranym(i) podkładem(mi) muzycznym(i) , z ponad 280. efektami przejść, tworzeniem menu itd. Wybróbuj trial (http://www.photodex.com/) , może Ci podpasuje.

mgregor
27-12-2004, 14:10
Witam,

Takze korzystalem z Memories On Tv 2.1.8 i mimo, ze ma pare mankamentow to udalo mi sie zrobic album slubny (ok 400zdjec i filmiki)), ktory bardzo milo sie oglada.
Moje spostrzezenie, ktore wiaze sie troche z Twoim problemem, jest takie:
- po wsadzeniu plytki do mojego dvd firmy APEX (czy ktos slyszal? :) ) menu albumu wlacza sie i mozna wybierac podalbumy i gdy jeden podalbum sie skanczy przegladac nastepuje powrot do menu glownego;
- gdy te sama plytke wsadzilem do dvd Sony, po wybraniu w menu glownym pierwszego podalbumu nastapilo odtwarzanie wszystkich zdjec i filmikow z plytki w jednym ciagu.
Dlaczego tak sie dzieje nie mam pojecia. :(

Sprawdz swoj album na innym odtwarzaczu dvd.
Moze jest tu jakis problem tego programu z roznymi odtwarzaczami.
Moze ktos wie o co chodzi?

Pozdrawiam.

satriani
27-12-2004, 23:58
Ja oprócz programu Uleada DvD Picture Show, polecam jeszcze DVD Movie Factory jest tam bardziej zaktualizowany Picture Show. Mam także Magic Video de Luxe za pomocą którego można także uzyskać więcej możliwości edycyjnych jeśli chodzi o slideshow. Naprawdę duży autoring dvd-svsd można jednak uzyskać w programie ulead dvd workshop 2.0

krecio
28-12-2004, 22:34
A ja polecam Ulead DVD CD & DVD Picture Show 3. Duuuuuzo lepszy od No 2. Znacznie wiecej efektow. M.in. mozna z prezentacji zrobic cos co faktycznie wyglada jak film i tak nie meczy monotonia przy ogladaniu. Polecam.
pozdr.

przemo_21
05-01-2005, 22:32
A Ja........ zadam wam pytanko co do tych programów.
Jaki jest najprostszy z tych waszych propozycji tzn. nie zajmował dużo miejsca na dysku, był intuicyjny-nie za bardzo skomplikowany, a najlepiej jak jeszcze interfejs był po naszemu ..........czyli po śląsku :D
Ściągłem sobie pinnacle studio 9 ma te wszystkie cechy tylko jest strasznnie wymagający i mój komp strzasznie spowolnił. Dlatego szukam podobnego. Może być bez możliwości dodania filmików bo bradziej mi chodzi o prezentację zdjęć z podkładem muzycznym.
Pozdrawiam

krecio
05-01-2005, 22:39
To ja polecam ten Ulead. Jest prosty i angielski porzadany jest w zakresie podstawowym lub ze slownika. Nie spowalnia kompa, nie wiesza sie i jest stworzony konkretnie do robienia prezentacji. Pinnacle nie jest do tego. to przede wszystkim soft do obrobki filmow a prezentacje sa niejako przy okazji...

mgregor
05-01-2005, 23:52
Poczatkowo uzywalem Ulead DVD PictureShow 2, ale jak zobaczylem,
ze Memories On Tv 2.1.8 ma wiecej fajniejszych propozycji przejsc miedzy zdjeciami, to wlasnie jego wybralem.
Nie jest on polsku, ale obsluga jest intuicyjna, b. prosta i nie wymaga specjalistycznego angielskiego.
Wymagania sprzetowe ma takie:
-Microsoft Windows 98, ME, 2000 or XP
-Intel Pentium2 Processor (or equivalent) and above
-128 MB RAM (256MB Recommended)
-12 MB of available hard drive space for program installation
-CD or DVD Burner (to burn discs)
-Windows-compatible display with at least 800 x 600
-Windows-compatible mouse or pointing device
-Windows-compatible sound card (recommended)

Z efektu koncowego pracy z tym programem bylem zadowolony.
Mankamentem tego programu jest to, ze nie mozna montowac podkladu dzwiekowego (tzn mozna dodawac muzyke, ale nie mozna jej ciac, skracac itp)
Nie wiem jak sie prezentuje Ulead3. Jak jest duuuzo lepszy od poprzednika to moze tez warto rzucic na niego okiem. A potem wybarc program, ktory najlepiej Ci lezy.

Pozdrawiam.

lukas_78
06-01-2005, 01:27
mgregor podklad muzyczny do prezentacji połacz sobie np. w Nero Waves Editor :)

krecio
06-01-2005, 10:43
Ulead No 3 jest to praktycznie zupelnie nowy program w stosunku do poprzedniej wersji. Zmieniony zostal calkowicie intersfejs, rozbudowano opcje przenikania poszczegolnych zdjec, latwiej jest dodac muzyke, obsluguje Duoble Layer DVD. Ja mam obie wersje Uleada i z "3" jestem bardzo zadowolony. Natomiast z tego co sie orientuje to takich programow jest mnostwo. Kilka bylo opisanych dokladniej w jednym z ostatnich numerow CHIP Foto Video.

marekkk
17-01-2005, 23:13
prawdopodobnie to niejest wina programu wydaje sie ze masz
ustaw dvd na edit czy cos takiego tak zeby za kazdym razem najpierw wysfietlał menu

Fireman
12-09-2006, 12:27
Witam
Mam nadzieję, że po tak długim czasie jest szansa na odświeżenie tego tematu, że są jeszcze użytkownicy realizujący prezentacje w tej aplikacji.


mgregor napisał

Mankamentem tego programu jest to, ze nie mozna montowac podkladu dzwiekowego (tzn mozna dodawac muzyke, ale nie mozna jej ciac, skracac itp)

W wersji 3.0.3 pro realizuje się to tak:
1.Wybieram Music
2.Zaznaczam utwór
3.Otwieram Tool->Manually trim selected music
4.W otwarym okie masz dwie możliwości
a) start/end time
b) użyć muszki i zaznaczyć na graficznym wykresie fragment (białe zaznaczenie) muzyki, który chcesz wykorzystać. Zatwierdzasz wybór Trim using selected regin,
ale to pewnie już wiesz.


przemo_21 napisał

Może być bez możliwości dodania filmików bo bradziej mi chodzi o prezentację zdjęć z podkładem muzycznym.

Dlaczego bez filmików. Np dajesz 10,20 zdjęć i puszczasz je po okręgu poziomo lub pionowo. Szablonów jest kilkanaście. Co ty na to?


Realizuję projekt w MOT 3.0.3 pro. Na czołówkę zrealizowałem sygnaturę z animacją w formacie gif, wykonałem to w Image Ready - podgląd w IR dla Firefoxa potwierdza działanie animacji.
Moje pytania to:
1. Dlaczego mój gif w MOT pro nie działa prawidłowo( brak animacji). Co jest potrzebne by działało?
2. kodek mpge2 instalujemy w folderze plugin tak?
3. fonty z polskimi znakami jak?

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych podjęciem tematu.