PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt jako kamera internetowa



ctxpl
24-11-2006, 16:00
Witam wszystkich.
Czy istnieje możliwość podłączenia aparatu S3 IS jako kamera internetowa nie korzystając z programów robiący zrzut z ekranu.

blue7
25-11-2006, 00:26
generalnie nie znalazłem takiego programu, choć widziałem jak wielu kombinuje na różne sposoby byleby nie kupić kamery. Ja uważam, że jest to mało praktyczne rozwiązanie, chociażby ze względu na szybko padające baterie przy ciągłej pracy, co jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.
Generalnie dam jednoznaczną odpowiedź - daj sobie spokój..

Vitez
25-11-2006, 16:44
Krotko - nie.
Dluzej - niezaleznie jak podlaczysz i jak bedziesz kombinowal to kamera internetowa za straszne pieniadze ok 40-60zl da ci o wiele wiekszy spokoj pod wzgledem wygody, zasilania, JAKOSCI, sterownikow, kompatybilnosci itp.
Po prostu pozbadz sie choc na chwile polskiej przywary byle kombinowac pod gore i kup urzadzenie dedykowane do tego typu akcji.

kane
25-11-2006, 16:48
dales 1,5k PLN za aparat i nie masz na kamerke za pare groszy?

Bubu69
21-12-2006, 18:18
piszecie że nie stać na kamerke internetową. Ale żeby tej kamerki była jakaś jako taka jakość to trzeba dać przynajmnie te 150zł jak dla mnie to to jest troche kasy. Też mam S3 i nieumiem go podłączyć jako kamera internetowa

blue7
21-12-2006, 19:15
Krotko - nie.
Dluzej - kamera internetowa za straszne pieniadze ok 40-60zl da ci o wiele wiekszy spokoj pod wzgledem wygody, zasilania, JAKOSCI, sterownikow, kompatybilnosci itp.
Po prostu pozbadz sie choc na chwile polskiej przywary byle kombinowac pod gore i kup urzadzenie dedykowane do tego typu akcji.


Bubu69 kolega ma racje i chociażby kamerki Creative za 60 zl daja naprawde niezla jakosc - wystarczy znalezc odpowiedni dla siebie model - i są wystarczające do rozmów.. poza tym żeby posiadac naprawde plynny obraz z kamerki i trzeba mieć szybkie stałe łącze int.
Ważna jest tutaj też kwestia zasilania przy użyciu baterii i gwarantuję Ci, że na dluzsza metę to nie jest dobre rozwiazanie..
...jak narazie temat jest zamknięty, dopóki nie pojawi się jakiś program dedykowany do takiego wykorzystania aparatów..

Vitez
22-12-2006, 17:48
piszecie że nie stać na kamerke internetową. Ale żeby tej kamerki była jakaś jako taka jakość to trzeba dać przynajmnie te 150zł jak dla mnie to to jest troche kasy.

Widzialem na zywo jak i nagrania z kamerek internetowych za 30zl, widzialem nagrania jak i nawet raz na zywo obrazy z Canona (jakis serii Axxx chyba). Na podstawie naocznego porownania smiem zdecydowanie nie zgodzic sie z wyzej postawiona teza o roboczym tytule "kamerka internetowa dobrej jakosci musi kosztowac 150zl" :p

grzegorzlot
21-02-2007, 18:14
Witam
Mam pytanko odnośnie tego aparatu, czy jest możliwe podłączenie go do komputera tak aby służył jako kamera internetowa, jeśli tak to proszę o pomoc w podłączeniu???

pionaj
21-02-2007, 19:14
to może uprzedźmy następne pytania i ....postraszmy :-)
producenci pożądnych, markowych aparatów nie zalecają wręcz używania swoich wyrobow jako kamer internetowych ...podobno ze względu na szybsze w tym przypadku zużywanie się matrycy

Vitez
22-02-2007, 09:31
Witam
Mam pytanko odnośnie tego aparatu, czy jest możliwe podłączenie go do komputera tak aby służył jako kamera internetowa, jeśli tak to proszę o pomoc w podłączeniu???

Kup ktora ci pasuje i nie kombinuj:
http://www.allegro.pl/4363_kamery_usb.html .
Za te nedzne 30-60zl szkoda fatygi (sterowniki, dodatkowe oproggramowanie, przechwytywanie obrazu, czas poswiecony na konfiguracje tego wszystkiego) i matrycy aparatu.

urban1982
23-02-2007, 02:31
ja nie słyszałem nigdy o wykorzystaniu aparatu jako kamerki internetowej dość dziwne zastosowanie. nawet nie spotkałem sięz jakimkolwiek softem do cyfrzaków pod takie zastosowanie

zastanawia mnie tylko jedno w jaki sposób chcielibyście przesyłać obraz skoro np ja mam canona s1is przy ustawieniach 15fps 320x240 60 sekund nagrania zajmuje 20480kb czyli ok 20 mb idąc dlej 1 sekunda to 341kb. moje pytanie jest takie a kto w tym kraju ma takie łącze zeby przesłać taka partię nieskompresowanego materiału , a drugie pytanie kto ma łącze które ten materiał przyjmie

pionaj
23-02-2007, 09:49
,,ja nie słyszałem nigdy o wykorzystaniu aparatu jako kamerki internetowej ,,
zdarza się, że aby podnieść chyba sprzedaż kiepskiego wyrobu tak się reklamuje produkty typu Medion czy im podobne :-))

DoMiNiQuE
23-02-2007, 10:01
zastanawia mnie tylko jedno w jaki sposób chcielibyście przesyłać obraz skoro np ja mam canona s1is przy ustawieniach 15fps 320x240 60 sekund nagrania zajmuje 20480kb czyli ok 20 mb idąc dlej 1 sekunda to 341kb. moje pytanie jest takie a kto w tym kraju ma takie łącze zeby przesłać taka partię nieskompresowanego materiału , a drugie pytanie kto ma łącze które ten materiał przyjmie

Tym sie akurat nie martw. Programy do videokonferencji kompresuja odpowiadnio obraz dostosowujac go do mozliwosci lacza. Ostatnio przeprowadzilem taka konferencje przez iChat na 3 kamerkii wszystko szlo plynnie, tylko od razu bylo widac jakie kto ma lacze po jakosci obrazu (wszystkie kamery takie same - iSight).

urban1982
23-02-2007, 11:50
DoMiNiQuE@ nie martiw sie. wszsytko ładnie pięknie ale skoro kompresują obraz do możliwości łącza to raczej oglądanie kogos w rozmiarze np 176x220 czyli ekranik wiekszosci dzisiejszych komórek i jeszcze z ograniczonym fps dajmy np 10fps jest raczej mało komfortowe

MaciekCi
24-02-2007, 02:30
ja nie słyszałem nigdy o wykorzystaniu aparatu jako kamerki internetowej dość dziwne zastosowanie. nawet nie spotkałem sięz jakimkolwiek softem do cyfrzaków pod takie zastosowanie


Ja używałem tak swojego Powershota Pro1 ;) działało elegancko ... gdyby nie baterie starczające na 40minut :mrgreen:

ewg
24-02-2007, 11:05
Nie rozumiem dlaczego w prostym teamcie kamerki internetowej trzeba od razu opowiadać o jakiś typowo polskich przywarach albo o "tym kraju" w któym jakoby nikt nie ma szybkiego internetu... No ale do rzeczy.

Skoro ktoś pyta, to wypadałoby odpowiedzieć solidnie. Skoro każdy chyba aparat cyfrowy ma wyjście tv-out, to jaki problem? Jasne że S3 to raczej dziwna kamerka internetowa, bo nie do tego stworzono tak wspaniałe urządzenie, ale jak ktoś z reguły nie używa kamery w komunikatorach a doraźnie ma pilną potrzebę, to czemu nie? Aby skorzystać z tv-out potrzebna jest karta tv lub graficzna z funkcją przechwytywania sygnału zewnętrznego (wejście kompozytowe). Do testowania polecam proty programik AmCap (Skype ma ograniczoną kontrolę nad wyborem urządzeń przechwytujących - więc zwykle najpierw AmCap a potem Skype).

Dodam jeszcze, że zdarzyło mi się nawet już komuś na szybko przesyłać przez skypa podgląd z mojego 400d i wtedy zdało to egzamin. Czasami podłączam też mały kompakt Sony. Jak ktoś ma jeszcze możliwość zasilania z gniazdka w ścianie to już w ogóle nie ma przeciwwskazań. Mówienie o zużywaniu się matrycy jest śmieszne bo to pewnie bujda. Poza tym mówimy przecież o tanich kompaktach a nie drogim LiveView w MarkIII. Kompakt ma być przede wszystkim przydatny i uniwersalny - jakość potem.

Generalnie zdarzaja sie ludziska (jak ja), którzy chętniej kupują innym kamerki internetowe, żeby ich widzieć, niż pokazują włąsną gębę - a jeśli już to od wielkiego dzwona - i tu kompakt jak znalazł! ;-)

adam1004a
24-02-2007, 11:17
fuji s602 z chodzi jako kamerka ma stery i jest ekstra.... myka skype itp. jakosc wypas w porownaniu do kamerek.... nie trzeba karty, chodzi po usb. mozna podpiac zasilacz. te fuji s602 to byl moj ukochany aparat (s7000 tez ma chyba te funkcje)

MaciekCi
24-02-2007, 11:28
Dodam jeszcze, że zdarzyło mi się nawet już komuś na szybko przesyłać przez skypa podgląd z mojego 400d i wtedy zdało to egzamin.

A mogę wiedzieć jak to możliwe ? :roll: :-)

P.S. Chyba, że chodzi Ci tylko o pokazanie zrobionych już zdjęć z pamięci aparatu. ;)

ewg
24-02-2007, 11:50
A mogę wiedzieć jak to możliwe ? :roll: :-)

P.S. Chyba, że chodzi Ci tylko o pokazanie zrobionych już zdjęć z pamięci aparatu. ;)

No pewnie że nie LiveView! :mrgreen: (Mała złośliwość?? :twisted:) - Wszystko co na LCD (w każdym cyfraku) można wysłać przez Skypa dzięki tv-out.

markusg7
25-02-2007, 21:43
A4TECH MODEL PK-835 Kup tą kamerę,jest bardzo dobra (zob.w necie).Napewno będziesz zadowolony.
Cena na allegro około 55 zł.Chyba że to potrzeba chwili...
Naprawdę szkoda sprzętu... Pozdrawiam.

markow
16-05-2007, 21:20
Witam.
W zasadzie widzialem podobne tematy, ale nie udalo mi sie podlaczyc S1 jako kamerki internetowej. Czy moglby ktos mi pomoc, bylbym bardzo wdzieczny.
pozdrawiam

pionaj
18-05-2007, 10:52
a po co chcesz podłączać?
,,W zasadzie widzialem podobne tematy,,
skoro widziales to zapewne doczytałeś że takich rzeczy sie nie robi z dobrym sprzętem i do tego przeznaczonym do fotografowania,co do internetu to od tego są kamerki za 50-100 zł aby je wykorzystywać i dodzierać w tych celach

hubka111
16-12-2007, 14:51
Witam wszystkich mam pytanie czy canon a540 moze słuzyc jako kamera internetowa do komputera ???? czekam na odpwiedz

Vitez
17-12-2007, 15:06
Witam wszystkich mam pytanie czy canon a540 moze słuzyc jako kamera internetowa do komputera ???? czekam na odpwiedz

Post #3 i w ogóle cały ten wątek przeczytaj.

Juriko
17-12-2007, 19:21
Osobiście mam tanią kamerkę "internetowa" za 30zł, która służy mi do komunikacji, ale można z każdego aparatu kompaktowego przesłać obraz na żywo, mając w kompie kartę graficzną z wejściem wideo, samodzielna kartę do przechwytywania wideo, lub kartę TV, która też dysponuje takim analogowym wejściem wideo.
Pisał już o tym w tym wątku na 2 stronie użytkownik ewg:
http://canon-board.info/showpost.php?p=286430&postcount=16

donu1esko
18-04-2008, 14:26
witam.
ja z kolei mam pytanie czy można używac canona powershot A630 jako kemerke internetowa???z góry dzięki

Vitez
19-04-2008, 00:33
witam.
ja z kolei mam pytanie czy można używac canona powershot A630 jako kemerke internetowa???z góry dzięki

Odpowiedź masz w całym tym wątku powyżej.