PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Capture Remote.



Bulba
24-11-2006, 14:42
Witam.
Mam następujący problem.
W momencie gdy podłączam aparat i uruchamiam capture remote do 350d , program mi krzyczy ze konczą sie baterie i się nie uruchamia.
Pościagalem najnowsze wersje wszystkiego co bylo mozliwe (CR v.1.5) i to samo.
Dziala tylko wtedy gdy mam tyle co naladowane baterie i to tez tylko przez kilkanascie klapniec, pozniej kicha.
Jak podlączam gripa (a wlasciwie to specjalnie go odlaczam , bo jest caly czas przykrecony) to wogole nie ma mowy o jakimkolwiek wspoldzialaniu z tym programem.
Przeszukalem neta , ale nie widze rozwiazania .
Probowalem tez w jakis sposob wylaczyc (jesli wogole sie da) opcje wyczuwania stopnia naladowania baterii, ale bez rezultatu.
Prosze o jakies podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Aaa. dodam ,że bateria (oryginalna) wlozona do aparatu dziala ok, wskaznik naladowania pokazuje pelna i ogolnie jest ok, po wlozeniu do gripa (oryginalny) dziala ok , ale wskaznik naladowania pokazuje brednie (facet z serwisu na Żytniej wytlumaczyl to niepoprawna komunikacja , ktora jest normalna dla tego typu gripow).
Mowa o wskazniku na body.

Jac
24-11-2006, 18:34
moze sprobuj zmienic kabel na krotszy? - uzywasz oryginalnego czy jakiejs przedluzki?

Bulba
24-11-2006, 19:00
Kabel oryginalny.

Jac
24-11-2006, 20:14
no to nie wiem, a z innymi aparatami dziala ? moze gniazdo w aparacie/kompie moze na inne USB sprobuj wpiac... dziwna sprawa

mario1275
24-11-2006, 22:21
mi taki błąd wyskakuje tylko jak chcę zrzucać z karty w aparacie a baterie są już rozładowane do połowy choć jak ostatnio włożyłem kartę 2GB to żeby zrzucić z niej zdjęcia przez aparat bateria musiała być naładowana na maksa, może w tym tkwi problem

Jac
24-11-2006, 22:30
mi taki błąd wyskakuje tylko jak chcę zrzucać z karty w aparacie a baterie są już rozładowane do połowy choć jak ostatnio włożyłem kartę 2GB to żeby zrzucić z niej zdjęcia przez aparat bateria musiała być naładowana na maksa, może w tym tkwi problem

ale tu nie chodzi o sciagnie zdjec - tylko o ich zdalne robienie ;)

Bulba
25-11-2006, 11:10
Z innymi aparatami mam to samo, chodz one mnie nie interesuja. Skutecznie mecze tego 350D. Wszystko pod USB dziala ok, przesylanie, wyswietlania itp. , tylko podczas startu CR-a wyskakuje okno:"Baterie rozladowane, wloz nowe lub podepnij zasialanie" i to koniec.(oczywiscie w jezyku obcym).
Meczy mnie to troche bo potrzebowalbym troche sie tym poslugiwac. Chyba ze sa jakies inne zastepcze programy darmowe ?

Jac
25-11-2006, 11:13
darmowych chyba nie ma jest platny DSLRRemotePro (http://www.breezesys.com/DSLRRemotePro/index.htm)

strasznie dziwna sprawa - a na innym komputerze z twoim 350D dziala?

Bulba
25-11-2006, 11:20
Niestety jeszcze sie nie pofatygowalem do sprawdzenia na innym komputerze ze wzgledu na brak instalacji wszystkich bzdet w miejscu w ktorym obecnie przebywam.
Musialbym sprawdzic chodz nie sadze aby to byla sprawa komputera bo niby dlaczego. USB jest USB i to tylko przesylanie danych ,ale sprobuje w przyszlym tygodniu.
A nie wiesz czy ten DSLRemote jest dodawany do czegos ? Jakiegos sprzetu itp ? cobym mogl go dostac za "darmo" przy okazji kupowania czegos ?

Bulba
27-11-2006, 13:05
No i poprobowalem na innym komputerze. To samo. Wlozylem nawet inne akumulatory i tez nic. W momencie kiedy na wskazniku body pokazuje sie ze bateria nie jest juz pelna w 100% , program nie odpala sie. Jaka lipa.

mario1275
27-11-2006, 13:55
Bulba ja wiem że chodzi o robienie fotek z kompa i karta nie powinna mieć tu znczenia ale zadam pytanie jaką masz dużą kartę?? i czy próbowałeś z jakąś mniejszą??

Bulba
27-11-2006, 14:16
1 GB Kingstone Elite Pro , ale z innymi to samo.

Jac
27-11-2006, 14:17
No i poprobowalem na innym komputerze. To samo. Wlozylem nawet inne akumulatory i tez nic. W momencie kiedy na wskazniku body pokazuje sie ze bateria nie jest juz pelna w 100% , program nie odpala sie. Jaka lipa.

no to jedno wiemy to nie jest wina ani kompa ani kabla - zostaje aparat (bateria tez odpada) wiec moze tak jak sugeruje mario1275 moze to wina karty choc wcale nie wiem czy ona jest wogole potrzebna jak sie robi zdjecia do kompa ?

Bulba
27-11-2006, 14:38
A czy ktos z Was probowal tego uzwyac i z jakim skutkiem. Bo aparat raczej tez odpada , podlaczalem jeszcze jedno 350D i 20D - to samo.
A karta nie jest potrzebna, w opcjach CR-a mozna ustawic jako dodatkowa mozliwosc zapisywania fotografii na karcie, domyslnie jest lot do komputera.

Jac
27-11-2006, 14:53
ja kiedys sie tym troche bawilem (dzialalo dobrze) ale pozniej kupilem wezyk ze sterowaniem i juz nie uzwyam tego softu.

w moim sofcie (nie aktualizowany juz troche ;-) ) jest takie info:

EOS Capture is compatible with the following models.
- Canon EOS-1D
- Canon EOS-1Ds
- Canon EOS-1D Mark II
- Canon EOS 20D
- Canon EOS-1Ds Mark II

Attempting to use EOS Capture other models will cause an error message
and result in failure to connect.

wiec moze sobie zaktaulizuj soft ?

Bulba
27-11-2006, 15:22
Tak jak napisalem w 1-szym poscie zaktualizowalem to bedziewie do najnowszego, zreszta nie tylko to ale wszystko co sie dalo.
U mnie pisalo i pisze ze 350D obsluguje.
A jakbys mogl sprawdzic jaką dokladnie masz/miales wesje i dokladna nazwe tego softu. Moj ma jakis rok no i teraz zostal zaktualizowany.
Moze Canon dawal rozne wersje do roznych aparatow sprzedawanych w roznym czasie. Nie chodzi mi o wersje programu ,ale moze dawal po prostu inny soft nazywajacy sie podobnie.
A tego czegos potrzebuje do czujki ruchu i palmtopa. Dawno temu dzialalo mi taka konfiguracja z 10D, poczym pozbylem sie aparatu , tego rozwiazania nie potrzebowalem , a teraz znowu chcialbym sie pobawic.

mario1275
27-11-2006, 23:32
remotecapture 2.7 działa mi bezproblemu z 300D

Bulba
28-11-2006, 12:26
remotecapture 2.7 działa mi bezproblemu z 300D

2.7 ? OMG , ja najnowsza mam 1.5 , na stronie Canona tez jest 1.5 jestes pewien? Moj to Remote Capture 1.5.0. dokladnie, nowszej nie widze.

mario1275
28-11-2006, 22:55
tu masz do wersji 2.7.2 ze strony canona a tą wersję 1.5 gdzie znalazłeś??

http://www.canon.com.au/products/cameras/digital_slr/eosd30_drivers.html

Bulba
29-11-2006, 11:15
No dzięki. Jestem lekko zaskoczony. Sprawdze czy dziala. Ja wszystko sciagalem z : http://software.canon-europe.com/.

mario1275
29-11-2006, 18:32
o niestety Canon ma to jakoś dziwnie poukładane i czasem trzeba szukać na różnych regionalnych stronach

Bulba
01-12-2006, 11:19
No i niestety. Wogole ta wersja wyglada zupelnie inaczej nize moje i obecna i poprzednie, a do tego wogole nie widzi aparatu. Lipa.....
Problem nadal nie rozwiazany.