PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdź czy Twój PC udźwignie Vistę



strus_pedziwiatr
24-11-2006, 13:21
Ze strony:
http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/upgradeadvisor/default.mspx
można pobrać tzw. Windows Vista Upgrade Advisor -
program sprawdzający czy wszystkie elementy naszego komputera będą poprawnie pracowały pod Windows Vista.
Aby program dał pełne wyniki należy przed jego uruchomieniem włączyć wszystkie urządzenia przyłączone do PC: drukarki, skanery,modemy, itd..
Ciekawe ile urządzeń "lekko" starszych wiekiem wymagać będzie uaktualnień driver'ów, o ile takie będą w stanie w rozsądnym czasie stworzyć ich producenci?
Napiszcie jaki sprzęt w Waszych PC-tach nie przeszedł testu Visty.
Ja już np. stwierdziłem, że skaner do negatywów Nikon CoolScan IV-ED (LS-40) będzie wymagać nowych sterowników do Visty. Czy Nikon się z tym upora?
Minimalne wymagania dla Visty podane są na stronie:
http://www.microsoft.com/technet/windowsvista/evaluate/hardware/vistarpc.mspx

Processor
800 MHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor (2)

System memory
512 MB

GPU
SVGA (800x600)

Graphics memory


HDD
20 GB

HDD free space
15 GB

Optical drive
CD-ROM drive (5)

przy następujących zastrzeżeniach:
1)BitLocker Drive Encryption requires a TPM 1.2 chip or a USB 2.0 flash drive

2)Processor speed is specified as the nominal operational processor frequency for the device. Some processors have power management which allows the processor to run at lower rate to save power.

3)Adequate graphics memory is defined as:
– 64 MB of graphics memory to support a single monitor at resolutions of 1,310,720 pixels or less
– 128 MB of graphics memory to support a single monitor at resolutions of 2,304,000 pixels or less
– 256 MB of graphics memory to support a single monitor at resolutions higher than 2,304,000 pixels
– Graphics memory bandwidth, as assessed by Windows Vista Upgrade Advisor, of at least 1,600 MB per second

4)A DVD-ROM may be external (not integral, not built into the system)

5)A CD-ROM may be external (not integral, not built into the system)

Rpoto
24-11-2006, 14:56
Z...
Aby program dał pełne wyniki należy przed jego uruchomieniem włączyć wszystkie urządzenia przyłączone do PC: drukarki, skanery,modemy, itd..
...

Przed rozpoczęciem sprawdzania komputera pod względem możliwości uruchomienia na nim systemu Windows Vista należy odłączyć wszystkie urządzenia USB oraz inne dołączane urządzenia zewnętrzne (takie jak drukarki, zewnętrzne dyski twarde i skanery), które są regularnie używane na badanym komputerze.

Chyba się kolega nie doczytał??

Ale można to pominąć, tylko więcej urządzeń pojawi się z ostrzerzeniem.

Peri Noid
24-11-2006, 15:56
A czy dają program do sprawdzania zgodności działający nie pod Windows? ;-) Bo jak nie to ja nie chcę, nie mam jak tego użyć :-D

strus_pedziwiatr
24-11-2006, 16:15
Przed rozpoczęciem sprawdzania komputera pod względem możliwości uruchomienia na nim systemu Windows Vista należy odłączyć wszystkie urządzenia USB oraz inne dołączane urządzenia zewnętrzne (takie jak drukarki, zewnętrzne dyski twarde i skanery), które są regularnie używane na badanym komputerze.

Chyba się kolega nie doczytał??

Ale można to pominąć, tylko więcej urządzeń pojawi się z ostrzerzeniem.

na stronie:
http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/upgradeadvisor/default.mspx
jest tak napisane:

Before you begin

Before you run the Upgrade Advisor, be sure to plug in any USB or other attachable peripheral devices (such as printers, external hard drives, or scanners) that are regularly used with the PC that you're evaluating.

ale może ja to faktycznie źle zrozumiałem...???
Ten sam tekst widnieje w oknie startowym programu:
Welcome to Windows Vista Upgrade Advisor
Windows Vista Upgrade Advisor will scan your computer to help you choose which edition of Windows Vista is right for you. It will also provide guidance about many of the advanced Windows Vista features your computer supports and compatibility of your existing software and devices with Windows Vista.
Note: Before you start the scan, plug in any devices that you regularly use with your computer, such as printers, scanners, or external hard drives.
Start Scan

Vitez
25-11-2006, 16:03
"Sorry you must run setup on Windows XP SP2 or Windows Vista" .
Czyli dla mnie droga zamknieta - zakaz upgrejdu do Visty z Windows 2000 i starszych?
Idiotyzm :?

pito
25-11-2006, 16:33
Po 3 godzinach "scanning... please wait" poddalem sie.
Widocznie moj komp nie uciagnie Viśty. Wolne zarty :)
Jak to bylo?
V iruses
I nternet worms
S pyware
T rojans
A dware

minek
25-11-2006, 16:57
"Sorry you must run setup on Windows XP SP2 or Windows Vista" .
Czyli dla mnie droga zamknieta - zakaz upgrejdu do Visty z Windows 2000 i starszych?
Idiotyzm :?

Pierwsze zdanie zaraz pod tytułem:


Want to see if your Windows XP-based PC can run Windows Vista?

Dlatego już nawet nie narzekam, że nie ma ani binarki ani nawet źródeł w .tar.gz na pingwina i inne OSy GNUj kompatyble.

strus_pedziwiatr
25-11-2006, 17:10
Po 3 godzinach "scanning... please wait" poddalem sie.


Faktycznie to dość dziwne. Może miałeś włączony jakiś firewall i w porę nie zauważyłeś pytania o pozwolenie dla przeprowadzenia testów przez WVUA.
Ja za pierwszym razem też jakoś nie zauważyłem tekstu:
Scan complete
Upgrade Advisor has finished scanning your computer. To view the results of the scan, click See Details.

i od czasu do czasu dalej zerkałem na obrazki pulpitu tego skanera, które się w cale nie zmieniały.... (te na dole 1 2 3 4 5). A test skończył się już po paru minutach...

Jac
25-11-2006, 23:50
mozna sprawdzic tez swoja kompatybilnosc z Vista bez instalacji tego "Watpliwej jakosci softu od MS" ;-)
http://ati.amd.com/technology/windowsvista/AreYouVistaReady.html

Vitez
26-11-2006, 19:34
mozna sprawdzic tez swoja kompatybilnosc z Vista bez instalacji tego "Watpliwej jakosci softu od MS" ;-)
http://ati.amd.com/technology/windowsvista/AreYouVistaReady.html

Aha... niby fajny test ale jakakolwiek karta graficzna firmy innej niz ATi sie nie nadaje do Visty i rekomenduja kupno jakiegos Radka.
Dziwne ze np Geforce6800GT sie nie nadawal :roll: ;) .
Zaleta testow sponsorowanych...