PDA

Zobacz pełną wersję : Legalny Windows za free



mkwiek
22-11-2006, 01:00
Jak się dowiedziałem ostatnio na niektórych krakowskich ucelniach można dostać Windowsa za darmo. Dotyczy to pracowników i studentów.
Dostajesz kod i linka do pobrania. Na Politechnice np można pobrać XP Pro, 2000 i XP Pro 64 bit ale wszystkie są angielskie.
U nas na AGH jest XP PL i okrojony Office. Wszystko jest oczywiście za darmo i legalnie dopóki jesteś pracownikiem/studentem danego wydziału.
Chodzi o licencje MSDN AA.
http://www.microsoft.com/poland/edukacja/uczelnie/default.mspx
Wydział płaci za pierwszy rok Microsoftowi 800 Euro, potem za każdy następny 400. Niestety, taka licencja jest udzielana danemu wydziałowi a nie uczelni i dlatego mój wydział tego nie ma. Na pewno na AGH ma to IMIR a na PK Mechaniczny, ale słyszałem, że na PK mają wszystkie.

liquidsound
22-11-2006, 01:08
A jakie jeszcze wydzialy to maja?? Na jakim Ty jestes??

akustyk
22-11-2006, 01:10
eee.... zebym potem pisal takie watki jak sasiedni?

Windows - ludzie ludziom zgotowali ten los

PS. u mnie na wydziale tez to jest. calkiem sprytnie, bo studenci i tak uzywaliby darmowego Windowsa (tzn. nie kosztujacego ich nic), a jak im dac legalnie Winde i narzedzia developerskie to sie naucza i pojda do komerchy robic na tych pseudosystemach :/

snow
22-11-2006, 01:12
U mnie na uczelni jest program MSDN (chyba tak to sie zwie) i do każdej legitymacji jest przyporzadkowane konto z serialem. Jeżeli się kończy studia z jakichś powodów to chyba legalność przestaje istnieć. Kiedyś miałem konto ale po roku mi się odnawiać nie chciało.

mkwiek
22-11-2006, 01:13
:) hehe, no niby tak. ale mając windę z wydziału jesteś legalny :) i masz kilka stówek w kieszeni :)

i pełną kompatybilność z softem typu AutoCAD czy SolidWorks.

liquidsound - rozmawiałem w UCI na AGH. trzeba pytać informatyków na Twoim wydziale, adminów sieci. Mój nic nie wie na ten temat więc idę do niego jutro i mu powiem, że tak można :)
gdzie studiujesz?

akustyk
22-11-2006, 01:23
MSDN kosztuje wydzial smieszne pieniadze, a studenta nic. istotne jest tylko, zeby zachowac jakas kontrole nad tym kto tego uzywa.

mnie osobiscie dziwi, ze Microsoft kaze sobie za to w ogole placic (choc to niekoniecznie prawda, bo o ile pamietam rozmowy z kumplem z APN Promise, to to sa kwoty symboliczne, byle tylko fakture mozna bylo wystawic i umowe zrobic). jakby malo bylo, ze rozsadzaja od wewnatrz zatwardziale uniksowe osrodki :)

inna kwestia, ze dla moich zajec dydaktycznych na uczelni IBM dal calkiem spory serwer (i570, z czego na moje dziatki przypada jeden calutki proc mocy), niezbedne licencje na i5/OS, WebSphere, RPG itd. itp. a partnerzy biznesowi w postaci BZ WBK, Volvo IT i IBM Polska dostarczaja chetnie niezbedne do zajec materialy, a uczelnia poki co nie wydala na imprezke grosza, za to ulokowala juz ze 30 studentow na platnych praktykach w ww. firmach.

tak ze jesli chodzi o ksztalcenie akademickie i udostepnianie hardware'u czy software'u to tutaj mozliwosci sa duze. trzeba trafic na dziure na rynku komercyjnym i sa spore mozliwosci cos zdzialac. tylko z punktu widzenia belfra trzeba ocenic, na ile taka wiedza, obok mozliwosci bezposredniego zatrudnienia, jest wartosciowa dla studentow :)

liquidsound
22-11-2006, 01:37
WPiE a Ty??

rysiaczek
22-11-2006, 11:00
Na PK MSDN AA działa już od min. 2 lat - zależnie od wydzialu. Jezeli nic sie przez ostatni rok nie zmienilo (opuscilem szanowne mury), to dalej mozliwosc skorzystania z programu maja studenci i pracownicy wszystkich wydzialow. Warto tu tez wspomniec, ze w programie jest nie tylko windows, ale zdecydowana wiekszosc oprogramowania microsoftu.

ags
22-11-2006, 22:59
A na AE w Krakowie nie, po prostu słów czasami brakuje do tej uczelni :/

liquidsound
22-11-2006, 23:01
A na AE w Krakowie nie, po prostu słów czasami brakuje do tej uczelni :/

Hehe Ty sie ciesz ,ze w tym roku ferie macie hehe;)

mkwiek
23-11-2006, 00:32
liquidsound - studiujesz na Paliwach??? to tak jak moja żona :)
na którym roku?

Vitez
23-11-2006, 10:45
liquidsound - studiujesz na Paliwach??? to tak jak moja żona :)
na którym roku?

Blagam... od tego sa Prywatne Wiadomosci :roll: .

gregor40
23-11-2006, 14:38
Wydzial EAIiE AGH ma MSDN. Zwracam tylko uwage kolegów na jedno - oprogramowanie MSDN może słuzyć tylko do użytku osobistego przez okres sytudiów/pracy. Jeśli zostanie wykryte oprogramowanie M$ u kogoś, u kogo nie powinno ono być, to po SN dojdą do sprawcy...

Poza Wingrozą mozna ściągnąc chyba wszystkie narzedzia developerskie MS. Wygodne :)

ripek
23-11-2006, 16:40
WSZiB krakow tez ma ;) - ale wkurza fakt ze za kazdym reinstallem trzeba prosic o nowy klucz :/

Jak bede odchodzil to chyba sobie wezme cały soft jaki tam jest dostepny :)
A jest tego troche.