PDA

Zobacz pełną wersję : Co wywalić a co usunąć ze sterowników do Canona???



Fakungio
19-11-2006, 22:19
Witam

Wczoraj zainstalowałem Zoom Browsera i program zainstalował inne aplikacje czy sterowniki:

Wywaliłem Zoom Browsera ale zostały:

1. Canon Camera Access Library
2. Canon Camera Support Core Library
3. Canon G.726 WMP Decoder

Czy można je spokojnie odinstalować i zachować tylko główny driver do Canona 350D


Pozdrawiam

strus_pedziwiatr
20-11-2006, 07:56
Witam

Wczoraj zainstalowałem Zoom Browsera i program zainstalował inne aplikacje czy sterowniki:

Wywaliłem Zoom Browsera ale zostały:

1. Canon Camera Access Library
2. Canon Camera Support Core Library
3. Canon G.726 WMP Decoder

Czy można je spokojnie odinstalować i zachować tylko główny driver do Canona 350D


Pozdrawiam

Pytanie: co będziesz chciał na swoim Canonie robić poprzez komputer?
Tak na prawdę mogłeś nie instalować niczego, jeśli będziesz zgrywał zdjęcia nie z aparatu, ale poprzez czytnik. Ja jedyne co pozostawiłem to DPP do obsługi RAW-ów. Ale to oddzielna aplikacja i praktycznie nie wymaga żadnego z powyższych programów. Jedyne co poprzez programy z CD Canona zrobiłem to ustawiłem w BIOS-ie dane o autorze, tak aby pojawiały się w zdjęciach.
Potem to już tylko czytnik i DPP - reszta jak dla mnie mało przydatna.

Zielony
20-11-2006, 11:10
Dokładnie! Ja ostatnio robiąc porządki wywaliłem wszystko z listy programów z napisem Canon - zostawiłem tylko Canon 20D WIA driver; na wszelki wypadek.
Reszta kompletnie jak dla mnie nie potrzebna. Aparatu po USB w ogóle nie podłączam do kompa - jedynie kiedyś raz by skonfigurować. A reszta to już czytnik i soft do wywołania RAWów.

Shark-uk
26-11-2006, 13:07
a jaki program daje możliwość zapisania danych autora w 350D bo jakoś nie mogłem znaleśc tej opcji??

aptur
26-11-2006, 13:27
a jaki program daje możliwość zapisania danych autora w 350D bo jakoś nie mogłem znaleśc tej opcji??

eos utility/camera settings

Shark-uk
26-11-2006, 20:26
Ok dzięki wielkie zaraz podpisze swoją puchę :)