PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z aktywacją CS2



Robert31-R1
19-11-2006, 18:55
nagle ni stąd ni zowąd podczas uruchamiania sie Photoshopa CS2 (upgrade z wersji 6.0 absolutnie legalny) pojawił mi sie monit o aktywację. Kiedy kliknąłem pokazała się informacja że maksymalna liczba aktywacji dla tej kopii została osiągnięta i żebym ewentualnie gdzies zadzwonil.
O co chodzi?
czy spotkaliście się kiedyś z podobna sytuacją?
Proszę o pomoc

strus_pedziwiatr
19-11-2006, 19:20
nagle ni stąd ni zowąd podczas uruchamiania sie Photoshopa CS2 (upgrade z wersji 6.0 absolutnie legalny) pojawił mi sie monit o aktywację. Kiedy kliknąłem pokazała się informacja że maksymalna liczba aktywacji dla tej kopii została osiągnięta i żebym ewentualnie gdzies zadzwonil.
O co chodzi?
czy spotkaliście się kiedyś z podobna sytuacją?
Proszę o pomoc

Czy przez przypadek kupiłeś CS2 na Allegro albo tu:
http://navisystems.pl/sklep/product_info.php?cPath=87&products_id=288
- to by wiele wyjaśniało. Być może sprzedali wiele kopii z tym samem numerem seryjnym i ktoś to już oprócz Ciebie zarejestrował.
Ale jeśli to nie to, to po prostu skontaktuj się np. z Wimalem.

Robert31-R1
19-11-2006, 20:09
Czy przez przypadek kupiłeś CS2 na Allegro albo tu:
http://navisystems.pl/sklep/product_info.php?cPath=87&products_id=288
- to by wiele wyjaśniało. Być może sprzedali wiele kopii z tym samem numerem seryjnym i ktoś to już oprócz Ciebie zarejestrował.
Ale jeśli to nie to, to po prostu skontaktuj się np. z Wimalem.
Nie kupilem na allegro tylko normalnie w Sklepie Vico w Lublinie w czerwcu tego roku. Pudełko i wszystko oryginalne zapakowane i zalepione. Oczywiście produkt mialem zainstalowany od czerwca i przeprowadzilem też od razu w czerwcu aktywację. Wczoraj jeszcze normalnie otwieralem photoshopa a dzisiaj zonk: przy otwieraniu nagle taki monit o aktywację:sad:

stdanielo
19-11-2006, 21:51
strusiowi raczej nie chodzi o to gdzie kupiłeś update a raczej gdzie kupiłeś PS 6

baraqda
20-11-2006, 19:20
Miałam dwa razy identyczny komunikat ale przy aktywacji WinXP po kolejnym formacie. I nie był to 2 czy 3 format tego systemu. W pierwszej sytuacji zaskoczyl za 4-5 podejsciem do akceptacji. Natomiast przy kolejnym formatowaniu już system nie zaskoczył. Pomógł tylko telefon do Microsoftu i aktywacja przez telefon. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane. WinXP jak najbardziej legalny.

Robert31-R1
21-11-2006, 00:45
już wszystko wyjasnione. Zadzwoniłem do wimal-u i pan bardzo milo aktywowal mi ponownie. Tłumaczenie; Nie wiadomo z jakiej przyczyny nagle CS2 rozpoznał mój komputer jako zupelnie nowy ( nic z nim nie robilem) Używam CS2 codziennie bo to moje narzędzie pracy i pan w wimalu był bardzo zdziwiony. powiedzial że aktywacja CS2 jest tak głeboko zaszyta w systemie że nawet formatowanie dysku nie wymaże danych aktywacyjnych. w trakcie aktywacji skanowany jest procek, plyta i pare innych rzeczy a jak to sie stalo że nagle u mnie zobaczyl wszystko nowe? Wot cuda!!!

Vitez
21-11-2006, 10:51
powiedzial że aktywacja CS2 jest tak głeboko zaszyta w systemie że nawet formatowanie dysku nie wymaże danych aktywacyjnych. w trakcie aktywacji skanowany jest procek, plyta i pare innych rzeczy a jak to sie stalo że nagle u mnie zobaczyl wszystko nowe? Wot cuda!!!

Ciekawe bajeczki... ja od czasu kupna CS2 zmienialem juz: dwa razy plyte glowna, dwa razy karte graficzna, raz karte muzyczna, raz dorzucalem ramu. I nic sie CS2 nie plul, wiec niezbyt wierze w zaleznosc aktywacji od konfiguracji sprzetowej :roll: .

mor_feusz
21-11-2006, 12:09
Mialem podobny problem ale przy odlaczeniu kompa z domeny i podlaczeniu do innej. PS byl aktywowany na koncie usera z domeny 1. Tak wiec moglo sie przytrafic

Robert31-R1
21-11-2006, 17:09
Ciekawe bajeczki... ja od czasu kupna CS2 zmienialem juz: dwa razy plyte glowna, dwa razy karte graficzna, raz karte muzyczna, raz dorzucalem ramu. I nic sie CS2 nie plul, wiec niezbyt wierze w zaleznosc aktywacji od konfiguracji sprzetowej :roll: .
powtarzam tylko co powiedzial pan z Wimal-u

Vitez
22-11-2006, 08:39
powtarzam tylko co powiedzial pan z Wimal-u

A ja sie do tego tylko ustosunkowuje odpowiednio, zeby jakis tam argument byl nie zawsze wierzyc supporterom ;) .

Nood
05-01-2007, 20:38
lub mozliwe ze ktos uzywal key generatora do aktywowania pirackiego PS CS2 i jakims cudem wygenerowal twoj kod ... malo prawdopodobne ale mozliwe ;] ... pozdrawiam

Duty
10-01-2007, 21:46
(...) pan w wimalu był bardzo zdziwiony. powiedzial że aktywacja CS2 jest tak głeboko zaszyta w systemie że nawet formatowanie dysku nie wymaże danych aktywacyjnych. w trakcie aktywacji skanowany jest procek, plyta i pare innych rzeczy a jak to sie stalo że nagle u mnie zobaczyl wszystko nowe? Wot cuda!!!

Kod aktywacji PhotoshopaCS2 przechowywany jest w bootsektorze rozruchowego dysku twardego. Jeśli zostanie on nadpisany - aktywacja papa.
Przeniesienie Ghostem systemu na inny dysk nie przenosi aktywacji, bo nie kopiuje bootsektora. Wot i po cudach :)

Robert31-R1
11-01-2007, 10:54
nie robiłem żadnego przeniesienia systemu, wogóle żadnych zmian, żadnych deinstalacji itp po prostu odpalilem kompa jak zwykle i bylo po rybach...

Vitez
11-01-2007, 13:54
Kod aktywacji PhotoshopaCS2 przechowywany jest w bootsektorze rozruchowego dysku twardego. Jeśli zostanie on nadpisany - aktywacja papa.
Przeniesienie Ghostem systemu na inny dysk nie przenosi aktywacji, bo nie kopiuje bootsektora. Wot i po cudach :)

Po ostatnich klopotach z systemem musze stanowczo temu zaprzeczyc. Ghostowalem, przenosilem, nadpisywalem boot sector (z konsoli naprawczej win2000, opcja fixmbr), nawet fdisk byl w uzyciu i jezdzenie partycjami od nowa, potem z ghosta recover. Aktywacja nadal bez problemu, zadnego papa nie bylo.

perqsista
11-01-2007, 15:12
Kod aktywacji PhotoshopaCS2 przechowywany jest w bootsektorze rozruchowego dysku twardego. Jeśli zostanie on nadpisany - aktywacja papa.
Przeniesienie Ghostem systemu na inny dysk nie przenosi aktywacji, bo nie kopiuje bootsektora. Wot i po cudach :)

Przymierzam się do zakupu Photoshopa, najprawdopodobniej wersji BOX. Możecie mi wytłumaczyć skąd się biorą jakiekolwiek problemy z aktywacją?
Skoro posiadam legalną wersję BOX to chyba mogę sobie instalować i deinstalować dowolną ilość razy i w dowolnych konfiguracjach sprzętowych byleby tylko pozostać w zgodzie z liczbą stanowisk, na które obowiązuje licencja? Czy ktoś mógłby sprawdzić w umowie licencyjnej czy jest tam zawarta informacja o jakiejś określonej liczbie możliwych aktywacji programu?

Duty
11-01-2007, 19:45
Po ostatnich klopotach z systemem musze stanowczo temu zaprzeczyc. Ghostowalem, przenosilem, nadpisywalem boot sector (z konsoli naprawczej win2000, opcja fixmbr), nawet fdisk byl w uzyciu i jezdzenie partycjami od nowa, potem z ghosta recover. Aktywacja nadal bez problemu, zadnego papa nie bylo.

I przenosiłes Ghostem na inny dysk? Bo ja o tym mówię.
Na tym samym nie będzie problemu. Ale zmień dysk. W boot sektorze przechowywana jest ta informacja na pewno - mozna ją ponownie wgrać ghostem, ale tylko na ten sam dysk.

Wiem, bo rok temu padł mi dysk i po instalacji systemu na nowym (z Ghosta!)Wimal mi nie pomógł i musiałem dzwonić do Adobe do Irlandii i przez telefon aktywować.
Ja im wytłumaczyłem dlaczego instalacja jest teraz na innym dysku - a oni mi powiedzieli jak to działa.

Źle się wyraziłem w pierwszym poście:
Zawartość boot sektora da się transferować, ale informacja tam zawarta identyfikuje dysk i aktywuje Photoshopa tylko na tym samym dysku, na którym był aktywowany.

miklo
12-01-2007, 00:07
O kurcze. Chyba przekombinowali deko.

Vitez
12-01-2007, 12:17
Zawartość boot sektora da się transferować, ale informacja tam zawarta identyfikuje dysk i aktywuje Photoshopa tylko na tym samym dysku, na którym był aktywowany.

A ktora wersje Ghosta uzywasz?
Jak sie bede nudzil to sprobuje... ale cos mi sie wydaje ze juz odpalalem system i CS2 z innego niz defaultowy dysk.

koza_nostra
05-05-2014, 20:42
Ciekawe bajeczki... ja od czasu kupna CS2 zmienialem juz: dwa razy plyte glowna, dwa razy karte graficzna, raz karte muzyczna, raz dorzucalem ramu. I nic sie CS2 nie plul, wiec niezbyt wierze w zaleznosc aktywacji od konfiguracji sprzetowej :roll: .

Az mnie korciło żeby odkopać temat...
Akcja jest tego typu: Jak wiadomo Adobe wypiął 4 litery na legalnych użytkowników CS2 i udostępnił wersje bez aktywacji ale nie zawierające kilku języków m.in. PL pomimo kupna wersji PL nie można jej aktywować od ubiegłego roku. Właśnie tak się zastanawiałem nad tym gdzie są trzymane dane aktywacyjne. Zastanawiam się w związku z tym że nie można już zrobić aktywacji online ani przez telefon czy po przeniesieniu dysku z systemem na inną konfigurację sprzętową (lepszą) i naprawie systemu z płyty z XP dane aktywacyjne nie zostaną zamazane. Chciałbym unowocześnić kompa używając starego dysku z systemem i cs2 premium suite tylko zastanawiam się czy cs2 to wytrzyma (oprócz xp box którego mozna aktywować pomimo zakończenia wsparcia).
Pytam bo nie za bardzo chcę zniszczyć sobie obecną konfigurację.