PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawa - plener 1 grudnia



Mac
19-11-2006, 14:47
Po ostatnim plenerze Warsaw by night, który odbył się 17 listopada, pojawiła się idea częstszych spotkań w celu wiadomym (fotografowanie i siedzenie w pubie).

Teraz propozycja aby spotkać się 1 grudnia wieczorem na nocne focenie ponownie gdzieś w Warszawie ale nie koniecznie. Poddam jeszcze drugą możliwość czyli 2 grudnia rano np. 6.30 - 7.00 i startujemy na jakieś 4 godziny w teren.

Miejsce nie jest ustalone póki co i czekam na propozycje, z których demokratycznie wybierzemy miejsce najciekawsze dla wszystkich zainteresowanych.

Oczywiście plener jest dla wszystkich niezależnie od płci, wieku, kolory skóry i posiadanego sprzętu. Młodsi bracia w wierze (Olympus, Pentax, Sony czy Samsung) mile widziani a innowiercom też wybaczymy czyli kanarkowy z czarnym w logo.

mungo
19-11-2006, 14:52
A może by tak 18-19?:D Albo ok. 9 rano? Jak tak dobrze nam poszło w Praskich zajezdni to może teraz plenerek w Warszawskiej Wytwórni Wódek? Podobno tam jest ładnie(podobno, bo nigdy nie byłem, ale słyszałem że warto odwiedzić) i najważniejsze dla sporej częsci-nie będzieci musieli szukać Pubu - podchodzicie do linii produkcyjnej i bierzecie:p

oddech
19-11-2006, 14:52
Jestem z Wami. Nie ważne gdzie. Wchodzę w to :)

Mac
19-11-2006, 15:05
Jestem z Wami. Nie ważne gdzie. Wchodzę w to :)

Oddech dasz radę sprawdzić realność pleneru w Warszawskiej Wytwórni Wódek, taki wybór szkieł to jest to.
Myślę, że w piątek można zacząć około 19.00-20.00, jesli zdecydujemy o sobotnim terminie to może być 7.00-8.00 ale tak naprawdę zalezy to od tematyki pleneru.

mungo
19-11-2006, 15:11
http://www.wwwkoneser.pl/

Sebian
19-11-2006, 15:25
Marzy mi się poranek z mgiełką, wodą i wschodzącym słoneczkiem :) A może jakiś spotting na Okęciu?

Routlaw
19-11-2006, 15:30
Nie wiem co gdzie i kiedy, ale się pisze. Towarzystwo przednie!

Arjast
19-11-2006, 15:35
Też się piszę :D
Ale na ten plener to chyba na piechotę przyjdę :mrgreen:

Routlaw
19-11-2006, 15:39
Ale na ten plener to chyba na piechotę przyjdę :mrgreen:ROTFL

mungo
19-11-2006, 15:51
A może jakiś spotting na Okęciu?

Okęcie ok, jeśli uda się Oddechowi(któego mam za specjalistę w załatwianiu spraw zezwolenia) wejść do hangarów. Inaczej będę na łasce innych, bo kitem samolotów focić się raczej nie da;)


Marzy mi się poranek z mgiełką, wodą i wschodzącym słoneczkiem :)

Jeśli o mgiełkę chodzi, to ja Zielonkę proponuje:D 4 jeziorka-do wyboru, do koloru. Ptaszki, krzaczki i mgiełka prawie codziennie;) Oto i Glinianki(tak się jeziorka nazywają) tylko, że o zachodzie słońca.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img157.imageshack.us/my.php?image=img509002pmne2.jpg)

Mac
19-11-2006, 16:01
Mungo spojrzałem na link, wygląda na to, że dałoby się wejść w sobotę, tylko trzeba umówić sprawę, tyle, że za wejście biorą jak za dobrą flaszkę ;)

Oddech da się coś wynegocjować??

Dane organizacyjne do wycieczek Odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 13:00
W dni wolne i święta możliwość zwiedzania za dodatkową opłatą po uprzedniej rezerwacji
Koszt wycieczki to 25 zł - bez degustacji, 30 zł - z degustacją
Grupy zwiedzających do 40 osób
Kontakt w sprawie rezerwacji wycieczek

Sylweriusz Florczak
tel.+48 22 619 5400
Joanna Sokołowska - Todorska
tel.+48 22 741 04 81

mungo
19-11-2006, 16:06
Pochwalimy się fotkami z zajezdni, Oddech napisze ładny list, że zajezdnia była bardzo z nas zadowolona, że nie rozrabialiśmy, a ładne zdjęcia zrobiliśmy, że te foty to bedzie dla nich świetna promocja, itp. I może za darmochę wpuszczą:D

Mac
19-11-2006, 16:13
Musielibyśmy obiecać, że więcej niż litr na głowę nie wypijemy ;) Serio to można spróbować a takim układzie możemy zwiedzić większość zakładów w Waszawie.
Proponuję mennicę.

mungo
19-11-2006, 16:16
Mennica fajny pomysł. Chyba nawet fajniejszy niż Wytwórni Wódek:D Mi by się trochę kaski przydały;) Ja swój litr mogę komuś oddać:p

Zeus
19-11-2006, 16:53
Dlaczego znowu to samo.

Szykuje się kolejny plener a ja znowu 15 i 16 grudnia pracuje.

Ale może termin nie jest ostatecznie przesądzony co?

oddech
19-11-2006, 17:03
No co ja czytam. Mennica, lotnisko, wytwórnia wódek... to jeszcze jakieś zakłady tytoniowe i będziemy, opici, opaleni, zalatani i napakowani kasą :)

A tak poważnie, to podzwonię trochę. Zobaczymy co się da zrobić.

Choć odsobiście to bym się chętnie wybrał gdzieś do Kenii na jakieś bezkrwawe łowy :) hehe

Ale to temat na inny plenerek :)

CoNic
19-11-2006, 17:25
1 grudnia :-( Nie dam rady. W weekend mam zjazd, a w sobotę kolokwia (niezbyt wymagające, ale trzeba być w miarę dobrym stanie). No cóż... Pozostaje mi życzyć dobrej zabawy :smile:

Jac
19-11-2006, 17:28
moze i ja znalazlbym troche czasu w grudniu (skoro mowa o mennicy :mrgreen:), moze jakas elektrociplownia? moze huta? - chetnie sie przylacze

sepq
19-11-2006, 17:33
Qrcze, nie chciałbym żeby było tak jak poprzednio, tzn. zadeklarowałem się, a w końcu nie pojechałem. Więc może lepiej będzie powiedzieć tak: wyrażam chęć wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i zrobię wszystko, by w nim uczestniczyć. Reszta jest niewiadomą, ale w miarę zbliżania się terminu, coraz więcej będzie jasne.
Aha, mam kolegę, który niedawno nabył 400D i wygląda na to, że połknął bakcyla, więc jakby co, to być może zjawimy się we dwóch.

Routlaw
19-11-2006, 17:33
Koszt wycieczki to 25 zł - bez degustacji, 30 zł - z degustacją
25zł od łba? czy od wycieczki?


Musielibyśmy obiecać, że więcej niż litr na głowę nie wypijemy ;) Kto ma stabilizacje w szkle to może obiecywać :D


Proponuję mennicę.
Też z degustacją :D


Szykuje się kolejny plener a ja znowu 15 i 16 grudnia pracuje.
Jeśli dobrze kojarzę to plener się szykuje 1-2grudnia.. No chyba że masz tak daleko do pracy :D:mrgreen: :shock: :twisted:

Sebian
19-11-2006, 20:52
Choć odsobiście to bym się chętnie wybrał gdzieś do Kenii na jakieś bezkrwawe łowy :)

Ja trochę dalej na południe, żeby uwiecznić ataki żarłaczy na foki :wink:

A wracając do W-wy i kontunuując temat szynowo-torowy: Może Muzeum Kolejnictwa? Ew. można wybrać się na foto-wycieczkę ciuchcią piaseczyńską (http://www.kolejka-piaseczno.com) 8-)

Mac
19-11-2006, 20:55
Sprawy organizacji zostawię Oddechowi, ma talent do tego typu imprez. Kenia czemu nie ale może bliżej jest Wiedeń, który jest bardzo dobrym miejscem do fotografowania i zdecydowanie bliżej czyli taniej.
Degustacje są fajne a zwłaszcza w mennicy, szkoda, że browar już zamkneli ale izba wytrzeźwień miasta stołecznego byłaby ciekawym miejscem tyle, że od strony prawnej trudniejsza do realizacji.
Tak czy inaczej szykujemy się na 1 i 2 grudnia.

Mac
19-11-2006, 20:59
Ja trochę dalej na południe, żeby uwiecznić ataki żarłaczy na foki :wink:

A wracając do W-wy i kontunuując temat szynowo-torowy: Może Muzeum Kolejnictwa? Ew. można wybrać się na foto-wycieczkę ciuchcią piaseczyńską (http://www.kolejka-piaseczno.com) 8-)

Jeśli chcemy rozwijać temat szynowy to może muzeum parowozów w Zduńskiej Woli, to 2 godziny od Wawy ale może warto. Postaram się sprawdzić czym dysponują w czasie najbliższej bytności w tamtych rejonach.

Pikczer
19-11-2006, 21:00
Wszystko zalezy kiedy moj potomek z brzucha bedzie chcial wyskoczyc. termin 8 grudzien, ale jade na tydzien wczesniej. Jestem za, jednak ostatecznie potwierdze pewnie na dzien/dwa przed plenerem :(

ps
jeszcze zamiast wodek i tytoniu mozemy odwiedzic Unimil ;-)

Sebian
19-11-2006, 21:00
Jeśli chcemy rozwijać temat szynowy to może muzeum parowozów w Zduńskiej Woli, to 2 godziny od Wawy ale może warto. Postaram się sprawdzić czym dysponują w czasie najbliższej bytności w tamtych rejonach.

Jeszcze bliżej do Sochaczewa do tamtejszego muzeum kolei wąskotorowej.

Mac
19-11-2006, 21:20
No tematów mamy tutaj na kilkanaście plenerów, bardzo dobrze do wiosny nie będzie nam się nudzić.

mungo
19-11-2006, 22:04
A może Wojskowy Instytut Technicznego Uzbrojenia(WITU) w Zielonce?:D Tylko tutaj Oddech musiałby się wykazać niesamowitymi zdolnościami przekonywania, które napewno posiada:D

Korean
19-11-2006, 22:28
Nie mowie że to pewne ale może uda mi się zorganizować wizytę w wodociągach warszawskich.

Co o tym myślicie ?

Jac
19-11-2006, 22:30
chetnie - kiedys byly dni otwarte - ale ZTCMW chyba cos bylo ciezko z fotografowaniem :/ (albo zle pamietam)

Dilbercik
19-11-2006, 23:16
Na wejscie na teren Okecia nie ma co liczyc... no moze jakis promil nie mylic z promilami we krwii

a co do "spotingu" podplotowego jest kilka miejscowek

ba nawet na 17mm - np na podejsciu :)

mungo
19-11-2006, 23:22
To na 17 mm to chyba z nausznikami;)

Dilbercik
19-11-2006, 23:39
To na 17 mm to chyba z nausznikami;)

tu sa na 17mm :)

http://www.astercity.net/~michalek/20060921/

Mac
19-11-2006, 23:52
Widzę, że pomysłów nie brakuje to dobrze ale nie rozdrabniajmy się za bardzo.
Tych samolotów to pstryknąłeś.

Dilbercik
19-11-2006, 23:54
Widzę, że pomysłów nie brakuje to dobrze ale nie rozdrabniajmy się za bardzo.
Tych samolotów to pstryknąłeś.

:) kilka tys :)

Mac
19-11-2006, 23:56
No nieźle, poszukajmy jednak czegoś innego, samoloty to temat na czyste niebo. Muflon mam rację?

sepq
20-11-2006, 00:10
Widzę, że każdy ma jakąś propozycję, więc może i ja swoje 3 grosze dorzucę. Proponuję, a właściwie ponawiam: Żyrardów - stara osada fabryczna, tereny pofabryczne, a być może nawet działająca w szczątkowej formie (w porównaniu z dawnymi Zakładami Przemysłu Lniarskiego) Fabryka Wyrobów Lnianych, gdzie pracują ponoć jeszcze maszyny z początku XX wieku! Jeśli będzie zainteresowanie, mogę wstępnie zrobić rozeznanie, czy będzie jakaś szansa dostać się na teren Fabryki.
PS. Pomysł z Muzeum w Sochaczewie niezły, nie wiem tylko czy zimą ono funkcjonuje, tzn. kolejka na pewno nie jeździ, ale muzeum może działa...

Routlaw
20-11-2006, 00:14
No nieźle, poszukajmy jednak czegoś innego, samoloty to temat na czyste niebo. Muflon mam rację?

Chmury chyba moga być zwłaszcza ciemne, o ile są powyżej samolotu :D

Mac
20-11-2006, 01:07
Nie znam się na samolotach i ic foceniu stąd moja sugestia. Pomysł na Żyrardów jest ciekawy, Sepq zobacz co się da zrobić, proszę.

Jac
20-11-2006, 01:18
Metro co jakis czas organizuje wejscia pod ziemie ;-) moze sie wkrecimy ?

enter
20-11-2006, 01:47
Teraz propozycja aby spotkać się 1 grudnia wieczorem na nocne focenie ponownie gdzieś w Warszawie ale nie koniecznie. Poddam jeszcze drugą możliwość czyli 2 grudnia rano np. 6.30 - 7.00 i startujemy na jakieś 4 godziny w teren.


obecny na obu

oddech
20-11-2006, 08:24
No to się towarzystwo rozkręca :) I za co się tu zabrać?

Mac
20-11-2006, 11:35
Ciekawie się robi w temacie propozycji.
Można pomyśleć 2 grudnia o spotowaniu na Okęciu, w sumie nigdy tego nie robiłem, więc dlaczego nie spróbować. 1 grudnia wieczorem tematyka nadal jest otwarta.

Jerry99
20-11-2006, 12:59
Spotowanie na Okęciu bez stosownego identyfikatora i kamizelki Warsaw_spotters może być ryzykowne... :(

Korean
20-11-2006, 16:16
Najprawdopodobniej dziś albo jutro będę miał odpowiedz co do tych wodociągów czy jest to możliwe.

oddech
20-11-2006, 16:49
Wytwórnia Wódek:
Koszt odwiedzin w sobotę - 500 zł.

W tygodniu tylko w godzinach pracy.

Trasa fotografowania do ustalenia.

Nie wiem jak wy, ale nie chce mi się płacić za odwiedziny w "KONESERZE".

Inne propozycje będą sprawdzane w najbliższym czasie.
(muszę czasem popracować:))

mungo
20-11-2006, 18:20
500 zł za zrobienie im świetnych fotek, czyli reklamy dla nich? Ja rozumiem, gdyby oni nam chcieli zapłacić 500 zł, ale żeby my im? Niech nie przesadzają... Pomysł z Wytwórnią Wódek odpada... Wodociągi to ciekawy pomysł. Ja jestem jak najbardziej za:D Spotting mi się tak średnio widzi, a do miast poza Warszawą niestety nie miałbym jak dojechać...

sepq
20-11-2006, 19:02
do miast poza Warszawą niestety nie miałbym jak dojechać...
Bez przesady. Jak dojechałeś do Warszawy, to do wszystkich innych wymienionych też dotrzesz bez kłopotu. Np. do Żyrardowa i Sochaczewa regularnie kursują pociągi, niektóre nawet przez Zielonkę (z Tłuszcza).

mungo
20-11-2006, 19:21
Nie do końca-jest remont tunelu na śródmieście, przez co wszystkie pociągi jadą najdalej na Wschodni. Żyrardów i Sochaczew jeszcze przeżyje:D Gorzej jak coś, co jest oddalone od wawy o kilka godzin drogi

sepq
20-11-2006, 19:32
Gorzej jak coś, co jest oddalone od wawy o kilka godzin drogi
Rzucone tu propozycje wyjazdu do Kenii lub choćby Wiednia traktuję - mimo sympatii do Autorów - jako żart. :mrgreen:

Dilbercik
20-11-2006, 19:41
Spotowanie na Okęciu bez stosownego identyfikatora i kamizelki Warsaw_spotters może być ryzykowne... :(

zaden problem...
kamizeleczki i identyfikatorki to takie. hmmm nic koniecznego ot po prostu stwierdzenie ze nalezysz do zarejestrowanych. i tyle.

kamizeleczka i identyfikator do niczego nie uprawniaja.


Michal

mungo
20-11-2006, 19:44
Indetyfikatorki to my mamy;D A kamizelki? Hmm... Diodak zorganizuje akcje i zakupi wszystkim:D

oddech
20-11-2006, 22:22
Rzucone tu propozycje wyjazdu do Kenii lub choćby Wiednia traktuję - mimo sympatii do Autorów - jako żart. :mrgreen:

Hehe... z Kenią przesadziłem, ale do Chorwacji czemu nie :)

Zaibatsu
20-11-2006, 23:14
Witam :) ja jednak byłbym za przyrodą jeziorkiem i mgiełką :D

Sebian
20-11-2006, 23:38
Witam :) ja jednak byłbym za przyrodą jeziorkiem i mgiełką :D

No to może propozycja Routlawa dot. rezerwatu zalewu Utraty w jego okolicy?

Routlaw
21-11-2006, 11:51
Tak, jest tam zajefajnie, ale trzeba mieć lepszy sprzęt by tam coś zdziałać.. Tak fotograficzny jak i "odzieżowy" Wodery mile widziane.. No i tam raczej ciężko byłoby coś zdziałać w grupie nastoosobowej. Dookoła(70%obwodu) zbiornika jest wąska ścieżka często gęsto zarośnięta i zalana wodą/błotem :)
Kilka kilometrów wczesniej w miasteczu młochów jest bardzo łądny park z siecią stawów wyspą mostem z cegły i pałacykiem w którym chyba teraz ktoś urzęduje. Kiedyś może nadal był tam potocznie nazywany 'Instytut Ziemniaka"
Tu jest onfo o zbiorniku w krakowianach
http://canon-board.info/showthread.php?t=9251

A tutaj jest wycinek z google earth z Młochowa - łatwiejsza wersja Krakowian

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img297.imageshack.us/img297/9756/mlochowhw0.jpg)

Zaibatsu
21-11-2006, 12:40
Ja ja tam tam :D

Routlaw
21-11-2006, 13:14
hehe nu nu nu nu

oddech
21-11-2006, 14:05
eeee.... fajnie, ale z kitem tam nie zaszaleję... ani z 55-200... :(

Routlaw
21-11-2006, 14:21
na tym drugim - Młochów to Kit w sam raz jest.. Widoczki parkowe i tyle.. Ptaków tam nie ma no może jakieś kaczki krzyżówki...

oddech
21-11-2006, 15:23
na tym drugim - Młochów to Kit w sam raz jest.. Widoczki parkowe i tyle.. Ptaków tam nie ma no może jakieś kaczki krzyżówki...

To mnie uspokoiłeś :)

stratus
21-11-2006, 17:42
chetnie - kiedys byly dni otwarte - ale ZTCMW chyba cos bylo ciezko z fotografowaniem :/ (albo zle pamietam)

Przyznaję, byłem w Filtrach chyba w sierpniu i naprawdę ciężko coś upolować. Każda grupa dostaje taką przyzwoitkę z ochrony i jak tylko podnosisz aparat przed czymś co zabronione to reaguje dosyć ostro, sam się przekonałem :)

mungo
21-11-2006, 18:25
To może ustawiamy się w centrum np. o 20 i szwędamy sie po mieście? Coś w stylu nocne życie miasta?:D Taka najbardziej bananowa propozycja, a fajne fotki mogą wyjść. Wogóle mało zdjęć w necie jest z nocnej Warszawy, z centrum. Wogóle z całej.

Korean
21-11-2006, 18:44
No niestety tak jak przypuszczałem, po mimo znajomości nie udało się .Od 2001 roku panuje tam strasznie restrykcyjnie prawo.

Chyba pomysł Mungo będzie najlepszy, nie ma jak to free run :P

Mac
21-11-2006, 19:34
Pomysł na free run jest całkiem ciekawy a w grupie dość bezpieczny. Zwłaszcza fajnie wyglądają biurowce przy Rondzie ONZ. Może jednak warto nakreślić jakąś trasę marszu, bo z doświadczenia wiem, że bez nawet prowizorycznego planu wszystko się sypie. Na sobotę może wykorzystajmy pomysł Routlaw'a.
Oddech nie marudź, coś Ci pożyczę do tele.

oddech
21-11-2006, 19:50
hehe... nie marudzę :) piszę się na cokolwiek i gdziekolwiek :) Nie mogę zawieść moich najgorętrzych fanów :)

mungo
21-11-2006, 20:11
Właśnie o to centrum mi chodziło. Rondo ONZ i okolice. Jak się rozkręcimy to i na centralny możemy skoczyć, które wbrew pozorom jest bezpieczny. Na każdym peronie są patrole policyjne, wszędzie kamery, itp. Warszawa XXI wieku z Centralnym w centrum:D Mogę spróbować nakreślić jakąś trasę z nowoczesnym budownictwem, jednak wolałbym tego nie robić sam, a najlepiej jakby to zrobił ktoś kto Warszawe zna jak własną kieszeń:D

KMV10
21-11-2006, 20:57
Jako Warszawiak z dużą sympatią i zaciekawieniem czytam o Waszych propozycjach plenerowych. Zdradzę Wam miejsce (nieco poza Warszawą) w które można się wybrać i zobaczyć nieco ciekawej przyrody. Jest to Jezioro Torfy przy Karczewiu - Mazowiecki Park Krajobrazowy. Miejsce nieco odludne - ale bez przesady - w lecie spotkałem tam zapalonego fotografa-przyrodnika oczywiście z setką fotografii w sakwie rowerowej. Polecam. :)
Link:
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=Warszawa,+Poland&ie=UTF8&z=13&ll=52.077079,21.284809&spn=0.072375,0.21698&t=h&om=1
j. Torfy to ten ciemny kształt w środku (google nie ma dobrej rozdzielczości sceny satelitarnej obejmującej te miejsce).
Stamtąd macie już tylko rzut beretem do Całowania - tereny podmokłe z ptactwem - przy czym to raczej temat na wiosnę bardziej.

Poniżej - j. Torfy (Karczew)

Routlaw
21-11-2006, 22:04
Jest to Jezioro Torfy przy Karczewiu
No miejsce wydaje się fajne.. Zaraz poszukam jakiejś fotki z Krakowian/Młochowa

w Karczewie :)
w Krakowie a nie Krakowiu
Prof. Miodek ;)

CoNic
22-11-2006, 12:47
Zwłaszcza fajnie wyglądają biurowce przy Rondzie ONZ.



Rondo ONZ i okolice.


No i to mi się podoba. Routlaw z tego co wcześniej pisał też się do nich przymierzał. Tak więc walę kolokwium i mimo, że moje umiejętności nie pozwalają nawet na sfotografowanie stodoły wypchanej sianem, to z chęcią ruszę na biurowce na rondzie ONZ :smile:

oddech
22-11-2006, 14:15
No i to mi się podoba. Routlaw z tego co wcześniej pisał też się do nich przymierzał. Tak więc walę kolokwium i mimo, że moje umiejętności nie pozwalają nawet na sfotografowanie stodoły wypchanej sianem, to z chęcią ruszę na biurowce na rondzie ONZ :smile:

Stodoły wypchanej sianem.... hehe.... CoNiC to co ja mam powiedzieć? Przecież ja czystej białej ściany nie umiałbym sfotografować :)

trigger
22-11-2006, 17:55
Stamtąd macie już tylko rzut beretem do Całowania

no to ładne te plenery, a myslałem, że chodzi o robienie zdjęć;-)

Routlaw
22-11-2006, 20:49
Przecież ja czystej białej ściany nie umiałbym sfotografować :) Biała ściana chyba nie jest taka łatwa do pstryknięcia.. Albo wyjdzie żółta albo niebieska.. IMO :)

Pikczer
22-11-2006, 22:15
Biała ściana chyba nie jest taka łatwa do pstryknięcia.. Albo wyjdzie żółta albo niebieska.. IMO :)
Bardzo latwa, tylko trzeba recznie samemu WB ustawic :mrgreen: ;-)

mungo
22-11-2006, 22:27
Albo zmienić WB na kompie:p BTW czy ktoś zna dobrze warszawskie wieżowce? Ja tylko mniej więcej wiem, gdzie jest ich największe zagęszczenie. Kto się piszę na focenie wieżowców?

Vitez
23-11-2006, 10:17
BTW czy ktoś zna dobrze warszawskie wieżowce?

Google znaja jak sie ich zapyta o 'warszawskie wieżowce' , przyklad: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/0,72815.html

iczek
23-11-2006, 17:30
to jest ten plener? jakis plan? bo bym sie przejechal do W-wy....

mungo
23-11-2006, 17:50
Dzisiaj powinien się pojawić plan fotografowania wiezowców;) Mam nadzieję, że znajdę chwilkę na zrobienie tego i wszystkim się spodoba:) Tylko, czy wieżowce można fotografować od środka, czy tylko od zewnątrz? Jak to jest?

mungo
23-11-2006, 19:10
Wystartowalibyśmy spod Pałacu Kultury i Nauki. Tam są strzeżone parkingi, więc z parkowaniem problemu być nie powinno. Następnie przejdziemy kawałek Marszałkowską, podczas którego będziemy mogli wymienić się poglądami i pomysłami na zdjęcia. Dochodzimy do skrzyżowania z Alejami Jerozolimskimi i tam są dwie rzeczy do fotografowania - Rotunda i Novotel, który jest zdecydowanie ładniejszy;) Poobkrążamy trochę Novotel i Jerozolimskimi skierujemy się w stronę Dworca Centralnego. Po drodze będzie ładnie oświetlony Polonia Palace - kamienica - hotel, w której mieszkały kandydatki na Miss World. Tu, gdzie jest napis Marriott stoją dwa bliźniacze wieżowce. Moim zdaniem pięknością nie grzeszą, ale może da się jakoś fajnie sfotografować. Następnie możemy skoczyć na Centralny. Będziemy przechodzić obok Złotych Tarasów-najpierw z jednej a potem z drugiej strony, bo do środka jeszcze wejść nie można. Nie wiem tylko, czy są one jakoś w nocy oświetlone. Kawałek Aleją Jana Pawła II – nie pamiętam, czy są tam jakieś ciekawe budynki, ale na pewno już przy rondzie ONZ są. Z ronda ONZ rzut beretem do Atrium-także ciekawy budynek. Wracamy ul. Świętokrzyską i Emilii Plater, gdzie jest istne centrum wysokich budynków: Hotel Inter Continental: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,72815,3291866.html , Warszawskie Centrum Finansowe i kilka innych wyższych budynków: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,72815,3291838.html . Obejdziemy także z drugiej strony Złote Tarasy.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Start proponuję na godz. 19. Czy wszyscy dojadą? Jeśli nie, to jakie inne terminy proponujecie?

oddech
23-11-2006, 19:49
kawał dobrej roboty :)

mungo
23-11-2006, 19:57
Piszesz się? Tylko ty, czy ktoś jeszcze? Teraz organizację pozostawiam oddechowi, którego bym poprosił o zrobienie takiej ładnej listy jak ostatnio i ustaleniu dokładnego terminu:)

trigger
23-11-2006, 21:58
ja bym z chęcią też wpadł

Mac
24-11-2006, 01:06
ja bym z chęcią też wpadł

Lepiej nie wpadaj, lepiej przyjdź, taki joke.

oddech
24-11-2006, 08:09
Piszesz się? Tylko ty, czy ktoś jeszcze? Teraz organizację pozostawiam oddechowi, którego bym poprosił o zrobienie takiej ładnej listy jak ostatnio i ustaleniu dokładnego terminu:)

Listę mogę zrobić, ale co do organizacji, to tym razem chyba nie dam rady się tematem zając. Delikatnie mówiąc mam zapier.... w pracy. Wracam do domu i padam na gębę.

Ale jeśli będziesz potrzebował jakiejś pomocy pisz śmiało. Postaram się pomóc.

I po ostatnie piszę się a każdy plener w okolicach warszawy jak i w niej samej :)

Sebian
24-11-2006, 16:01
Tym razem wejściówek nie potrzeba, więc może wystarczy ustalić godzinę spotkania i po frytach. Jak jest z wjazdem wieczorno-nocnym na PKiN?

oddech
24-11-2006, 16:45
Tym razem wejściówek nie potrzeba, więc może wystarczy ustalić godzinę spotkania i po frytach. Jak jest z wjazdem wieczorno-nocnym na PKiN?

20 PLN i do 18 można wjechać. A cena jest taka, bo teraz tam jakas wystawa dziwnej treści jest :)

mungo
24-11-2006, 17:20
Delikatnie mówiąc mam zapier.... w pracy. Wracam do domu i padam na gębę.
To dokładnie tak samo jak, tylko że ja w szkole... No, ale mimo wszystko spróbuję się tym zająć, w kwestii wieżowców od środka. Chociaż sam nie wiem... Czy to przypadkiem nie za dużo zachodu? Może wybierzcie jeden, do którego byście chcieli wejść i wtedy coś spróbuję pokombinować;)

oddech
24-11-2006, 18:23
Nie wiem jak sie to ma do trasy wyznaczonej przez mungo, ale może takie obiekty byśmy także starali się uwiecznić:

1. Pomnik nieznanego żołnierza
2. Hotel Bristol

Nocą są podobno fajnie oświetlone.

Jac
24-11-2006, 18:26
dalo by sie - tylko nie wiem czy kazdy da rade na pare km spacerku ;-) albo zrobic to tak ze nie bedziemy chodzic w kolko, czyli w jednym miejscu zostawimy polowe samochodow pojedziemy w drugie i pojdziemy w tras do piwerwszych samochodow ;-) a pozniej po drugie samochody ;-) albo rozbic to na dwa plenerki - jeden nowoczesny drugi sentymentalny?

mungo
24-11-2006, 18:42
W centrum do wszystkiego blisko. Hotel Bristol-wstyd się przyznać, ale średnio wiem, gdzie to jest... Na Krakowskim Przedmieściu? Można zrobić tę trasę co mi się udało wyznaczyć, a potem podjechać ok. 1 km na Plac Piłsudskiego. Preferowałbym spacerek, ale nie każdy lubi chodzić;) O której proponujecie start?
Jac-ta trasa wyznaczona przeze mnie ma ok. 3,5 km wg google earth. To chyba dużo nie jest jak na kilka godzin łażenia;) Pozatym kto powiedział, że całą musimy zrobić?
Oddech- na plac Piłsudskiego jest 1,3 km spod PKiN, a do Bristolu trzeba dorzucić jeszcze 300m(jeśli on znajduje się w tym miejscu, w którym myślę;) )

trigger
24-11-2006, 19:01
całkiem nidaleko jest gmach sądu (koło pomnika powastania warszawskiego) jest fajnie podświetlony ale ta strona tylnia nie widoczna od ulicy, jest też calkiem fajna wodna posadzka, w nocy fajnie to wygląda

Korean
24-11-2006, 23:13
wg mnie jedynym punktem programu powinno być miejsce spotkania + godzina.
Potem samo się wszystko wyjaśni :P

Mac
25-11-2006, 23:18
Pomysły, pomysłi i jeszcze raz dużo pomysłów.
Proszę pomyślcie nad kilkoma zagadnieniami związanymi z plenerem w piątkowy wieczór w Warszawie.
Po pierwsze będzie dużo ludzi, więc przyjemność fotografowania i ilość wolnego miejsca do stawiania nóg będzie mocno ograniczona.
Po drugie będzie zupełnie ciemno czyli tracimy snowborderowe światło.
Jeśli jednak koniecznie chcemy fotografować według planu Mungo to proponuję aby taki plan zrealizować we wczesnych godzinach porannych, np. miedzy 5.30 a 8.00 w sobotę. Druga sugestia to realizacja tego planu w jakis mroźniejszy dzień kiedy będzie większa przejrzystość powietrza, bo niestety teraz z przejrzystością nie najlepiej.
Uważam, że dla propozycji Warszawa nocą - wieżowce alternatywą może być i skłaniam się do niej, to co zaproponował Routlaw z realizacją w sobotę rano. Zbiórka 6.30 jak zwykle pod wiaduktami na Czerniakowskiej.

mungo
25-11-2006, 23:46
Genialnie by było, gdyby była taka mgiełka jak ta, kiedy byliśmy w zajezdni. Plenerek o 6 rano to nie dla mnie;) Wtedy was opuszczę. Ale wieżowcę nie uciekną, więc można poczekać;)

Mac
25-11-2006, 23:54
Mungo nie koniecznie byłaby taka ciekawa, często bywam w centrum i obserwuję wieżowce. Myślę, że opcja z sobotnim porankiem może być ciekawsza. Nie mniej czekam na Wasze uwagi i propozycje.

CASE
26-11-2006, 01:06
A próbowaliście fotografować osiedle studenckie "Przyjaźń", czyli baraczki na Jelonkach? Myślę, że nie mniej ciekawe niż jakieś tam wieżowce...choć nie wiem, czy nie lepiej byłoby poczekac do zimy, jak będzie leżał na tym wszystkim śnieg :)

Mac
26-11-2006, 01:20
CASE chyba pierwszy raz w czymś się zgadzasz z nami na forum. Masz całkowitą rację, że z wieżowcami warto zaczekać do zimy ze śniegiem. Na razie warto złapać tematy związane z przyrodą poza stolicą.

CASE
26-11-2006, 01:25
Jaki tam pierwszy raz.... po prostu nie wszyscy umieją uwaznie czytac ;) Ale to fakt, uważam, że lepiej będzie tak właśnie zrobić :)

Mac
26-11-2006, 14:10
Tak, jest tam zajefajnie, ale trzeba mieć lepszy sprzęt by tam coś zdziałać.. Tak fotograficzny jak i "odzieżowy" Wodery mile widziane.. No i tam raczej ciężko byłoby coś zdziałać w grupie nastoosobowej. Dookoła(70%obwodu) zbiornika jest wąska ścieżka często gęsto zarośnięta i zalana wodą/błotem :)
Kilka kilometrów wczesniej w miasteczu młochów jest bardzo łądny park z siecią stawów wyspą mostem z cegły i pałacykiem w którym chyba teraz ktoś urzęduje. Kiedyś może nadal był tam potocznie nazywany 'Instytut Ziemniaka"
Tu jest onfo o zbiorniku w krakowianach
http://canon-board.info/showthread.php?t=9251

A tutaj jest wycinek z google earth z Młochowa - łatwiejsza wersja Krakowian

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img297.imageshack.us/img297/9756/mlochowhw0.jpg)


Routlaw, myślę, że przedstawiłeś bardzo ciekawy plan na plener w sobotę rano. Myślę, że moglibyśmy spotkać się o 7.00 w miejscu przez Ciebie wyznaczonym i rozpocząć spacer po zaplanowanej trasie.
Kto z kolegów jest chetny na realizację tego pleneru?

Oczywiście nie wyklucza to małego spotkanka w piątkowy wieczór przy pifku :smile:

trigger
26-11-2006, 16:25
ja jestem chętny na sobotę rano, ale rownież fajnie by było przejść się na wieżowce w piątek wieczorem

Mac
26-11-2006, 17:19
Nie mam nic przeciwko wieżowcom, tyle, że nie ta pora dnia. Dobra pora zaczyna się około 23.00 - 0.00 a wówczas późno sończymy i nici z soboty.
Możemy się umówić na piątek na pogawędki przy szklaneczce, Pikczer i Oddech są dobrzy w te klocki.

mungo
26-11-2006, 18:35
ja jestem chętny na sobotę rano, ale rownież fajnie by było przejść się na wieżowce w piątek wieczorem

Fajnie, fajnie, ale lepiej byłoby chyba skorzystać z pogody i końcówki jesieni, aby przyrodę popstrykać. Tak jak CASE napisał-wieżowcom wisi w jaką porę roku są cykane. Z Mac'iem zgadzam się, że powietrze ostatnio do najprzejrzystrzych nie należy. Proponuje wieżowce przesunąć do momentu, kiedy wszyscy będą chcieli je focić i nadarzy się okazja;)

oddech
26-11-2006, 22:09
Wiecie co, mi to wszystko jedno co będe focił :) I tak potem dostanę zje... tetete... :) Ale z przyjemnością wybirę się na moczary :)

Mac
26-11-2006, 22:17
Pomyślałem nad miejscem zbiórki i chciałbym zaproponować abyśmy spotkali się przy CH Fort Wola, stamtąd będzie najblizej na miejsce focenia.
Nadal czekam na odzwe ze strony Routlaw'a aby ustalić wszelkie szczegóły.

Oddech, nie martw się piwo postawisz i nie będzie zje...ów ;)

Routlaw
26-11-2006, 22:34
Jestem, zaglądam regularnie.. Teraz wywołany do tablicy się odzywam.. O jakie szczegóły chodzi? :)

PS po drodze z Wawy są jeszcze stawy w Raszynie i pare kilometrów dalej w Walendowie. :) Jedne i drugie przy samej trasie katowickiej :)

trigger
26-11-2006, 23:42
Proponuje wieżowce przesunąć

To może być trochę trudne:wink: :wink:

Sebian
26-11-2006, 23:50
Pomyślałem nad miejscem zbiórki i chciałbym zaproponować abyśmy spotkali się przy CH Fort Wola, stamtąd będzie najblizej na miejsce focenia.

Chyba nie bardzo. Krakowiany i Młochów leżą między Trasą Katowicką [8, E67] a Krakowską [7, E77], czyli na miejsce zbiórki dużo lepsza byłaby jakaś miejscówka blisko Centrum lub na Ochocie czy Mokotowie (pod kątem dosiadających się kanonierów niezmotoryzowanych) ze względu na najdogoniejszy wylot w tamtym kierunku (Galeria Mokotów, C.H. Okęcie, Dw. Główny przy Towarowej).

Routlaw
27-11-2006, 00:01
Chyba nie bardzo. Krakowiany i Młochów leżą między Trasą Katowicką [8, E67] a Krakowską [7, E77], czyli na miejsce zbiórki dużo lepsza byłaby jakaś miejscówka blisko Centrum lub na Ochocie czy Mokotowie (pod kątem dosiadających się kanonierów niezmotoryzowanych) ze względu na najdogoniejszy wylot w tamtym kierunku (Galeria Mokotów, C.H. Okęcie, Dw. Główny przy Towarowej).

Dokładnie... Należy jechać Katowicką! Minąć Raszyn, Janki, Wolice, Nadarzyn. Za Nadarzynem jakieś 2km należy skręcić w lewo(Przy duużym budynku z fajnym napisem "Akademia Umiejętności") Jakieś 4-5km dalej jest Młochów. Kolejne 2-3km i jesteśmy w Krakowianach.

Mac
27-11-2006, 00:31
Chyba nie bardzo. Krakowiany i Młochów leżą między Trasą Katowicką [8, E67] a Krakowską [7, E77], czyli na miejsce zbiórki dużo lepsza byłaby jakaś miejscówka blisko Centrum lub na Ochocie czy Mokotowie (pod kątem dosiadających się kanonierów niezmotoryzowanych) ze względu na najdogoniejszy wylot w tamtym kierunku (Galeria Mokotów, C.H. Okęcie, Dw. Główny przy Towarowej).

Sebian dzięki za czujność i korektę mojej wypowiedzi. Pomyliłem Młochów z Radzikowem, sorry. Wobec tego proponuję jako miejście zbiórki CH Okęcie. Jeśli ktoś z niezmotoryzowanych kolegów z dojazdem proszę o kontakt, przygotujemy drugie miejsce zbiórki np. Dw. Główny i wyjazd wszystkich spod CH Okęcie.

Routlaw
27-11-2006, 00:42
CH Okęcie? WTF? Blue City? Umknęła mi jeszcze godzina tego pleneru.. To jest piątek wieczór czy sobota rano?

Mac
27-11-2006, 00:50
CH Okęcie? WTF? Blue City? Umknęła mi jeszcze godzina tego pleneru.. To jest piątek wieczór czy sobota rano?

Zbiórka w CH Okęcie, zbieramy sie o 7.00, plener zaczynamy 7.30. Termin sobota 2.12.2006.
Hawk, Mac

Pikczer
27-11-2006, 01:31
Nie noooo... nie robcie mi tego :(
Ja moge tylko w piatek :(

Routlaw
27-11-2006, 10:20
Co podmiot liryczny ma na myśli... Co to jest CH Okęcie? :)

Pikczer - w piątek rano to nie każdy może ;) a wieczorem nad wode to niebardzo jest po co. Tam nawet latarni nie ma.. No chyba że gwiazdy pstrykać..

Pikczer
27-11-2006, 10:33
Pikczer - w piątek rano to nie każdy może ;) a wieczorem nad wode to niebardzo jest po co. Tam nawet latarni nie ma.. No chyba że gwiazdy pstrykać..
No to trudno... maybe next time ;)

ps
to zycze Wam udanego focenia :)

CoNic
27-11-2006, 10:41
Co to jest CH Okęcie? :)


Strefa wolnocłowa :lol:

Z racji weekendowego zjazdu pozostaje mi tylko życzyć wam miłej zabawy :-)

Cichy
27-11-2006, 10:51
Ja też się piszę.

oddech
27-11-2006, 12:06
Strefa wolnocłowa :lol:

Z racji weekendowego zjazdu pozostaje mi tylko życzyć wam miłej zabawy :-)

Mac miał na myśli Centrum Handlowe :) Hehe...

Ja też się piszę :) Nie wiem jeszcze czy będe miał auto na chodzie, ale przeciez to nie problem :)

Routlaw
27-11-2006, 12:17
Ja też się piszę.
Cichy bedziesz w stolycy? :)


Mac miał na myśli Centrum Handlowe :) No ale na Okęciu? Centrum Handlowe... aaaaaa zapomniałem o tym tam MediaMarkt, Real, Meble Agata...

Pikczer
27-11-2006, 12:19
No i "restauracyje" sa pod nosem :mrgreen:

Cichy
27-11-2006, 12:31
Będę jak mam byc :)

Routlaw
27-11-2006, 12:34
No i "restauracyje" sa pod nosem :mrgreen:
a Ty to tylko o jednym :)
Skoro nie możesz w sobote to może sie ustawimy w piątek 17:30 gdzieś przy ONZ i ostrzelamy biurowce we mgle/chmurach?


Będę jak mam byc :)
Fajnie, pokaże Ci jakiego zaje***ego Tamrona mam :)

Pikczer
27-11-2006, 13:40
Skoro nie możesz w sobote to może sie ustawimy w piątek 17:30 gdzieś przy ONZ i ostrzelamy biurowce we mgle/chmurach?
Jesli pogoda dopisze (czyt. nie bedzie padac) to czemu nie? Tylko raczej blizej 18.oo bo do 17.30 pracuje.

ps
moze jeszcze ktos sie dolaczy? :roll:

Routlaw
27-11-2006, 14:14
Tylko raczej blizej 18.oo bo do 17.30 pracuje.

No ja pracuje do 16:15... musze jeszcze pomyśleć czy moge się aż tak poświęcić.. 8)

Cichy
27-11-2006, 14:41
No jak w piątek ? Ludzie pracują.

Pikczer
27-11-2006, 14:45
No jak w piątek ? Ludzie pracują.
No to niech se pracuja :mrgreen: ;)
Ci co zechca moga sie dolaczyc 8-) :idea:

iczek
27-11-2006, 14:52
Kurde, ale terminy, jak bym chcial w sobote, to z Gdanska musze wyjachc o 3.00 rano. Jak w piatek, to urlop brac...:( Shit.....
Cos mi Warszawa nie pisana.
Ale pewnie poojade i skoncze na Starowce samemu :) Powodzenia chopoki !

Cichy
27-11-2006, 14:55
Pikczer, już nie siej zamętu. Jednak bardziej rozsądnym terminem jest sobota. Po godz 17 będzie już ciemnia zresztą.

Pikczer
27-11-2006, 15:10
Pikczer, już nie siej zamętu. Jednak bardziej rozsądnym terminem jest sobota. Po godz 17 będzie już ciemnia zresztą.
Po pierwsze nie ja sieje zamet, tylko Routlaw zaproponowal taki plenerek (a termin i tak bardziej pasuje do tematu watku) :wink:

Po drugie jesli w piatek sie wybierzemy focic wiezowce noca, to ciemnia bedzie raczej wymagana 8-)

Routlaw
27-11-2006, 15:12
No jak w piątek ? Ludzie pracują.
Termin podstawowy to sobota rano. :) Rzuciłem hasło z piątkiem by mieć okazje z Pikczerem pożartować :)


Ale pewnie poojade i skoncze na Starowce samemu :) Powodzenia chopoki !
Cholerka prawie jak zlot się szykuje.. Jeszcze ktoś z południa by się przydał..
Iczek w jakich godzinach byś był na tej starówce czy gdzieś? Bo ja bym się chętnie przyłączył.. pouczył.. :roll:

trigger
27-11-2006, 15:34
ja mogę w piątek dołaczyć ;)

stratus
27-11-2006, 15:34
co do uczestnictwa to jeszcze rozważam taką możliwość ale z tym miejscem zbiórki to troszkę żeście skomplikowali bo najlepszym miejscem byłby plac przed dworcem zachodnim - i jest gdzie furką stanąć, a i zmotoryzowani inaczej mogą pociągiem dojechać żeby się dołączyć ale jak tam uważacie, nie chciałbym juz mieszać w poczynionych ustaleniach

Cichy
27-11-2006, 15:37
To ja już nie wiem. W piątek wieczorem to się nie umawiam, bo za ciemno a wieżowców niespecjalnie mi chce się focić.

Routlaw
27-11-2006, 15:49
To ja już nie wiem. W piątek wieczorem to się nie umawiam, bo za ciemno a wieżowców niespecjalnie mi chce się focić.
No to sobota rano i wyprawa na te parkowo-bagienno-stawowe pstrykanie. :)


najlepszym miejscem byłby plac przed dworcem zachodnim
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Dworzec zachodni jest najlepszy bo łączy trasy z róznych stron. Jest sporo autobusów no i pociągi też są. Do CH Okęcie to nie wiem jakbym miał dojechać. Na jednej przesiadce by mi się nie skończyło.. no ale to takie egoistyczne podejście ;)

oddech
27-11-2006, 15:50
Spokojnie Panowie :)
Plener podstawowy to sobota blady świt. I tego sie trzymajmy. Jesli chodzi o miejsce spotkania, to się dogadamy. Przecież niektórzy mogą się znaleźć w innym miejscu i dołączyć do grupy. Damy radę :)

Tu poproszę Routlaw o propozycję ubioru, bo słyszałem, że tereny nie sa przyjazne dla półbutów i garniaków :)

Ja nadal podtrzymuję moją obecność :)

Routlaw
27-11-2006, 16:17
Własciwie to nie bardzo mam co założyć na nogi wiec chyba sobie odpuszcze zapuszczanie sie w te bardziej zarośniętete obszary.. Żebyście mieli jasność: Krakowiany to jeden zbiornik w okół którego jest wąska ścieżka w niektórych miejscach bardzo wąska.. Z jednej strony zbiornika kończy się po 150m, z drugiej może po 250m. Wiele do chodzenia tam nie ma..

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img82.imageshack.us/img82/4904/krakowiantiq6.jpg)

stratus
27-11-2006, 16:20
no ale to takie egoistyczne podejście ;)

moje też było trochę egoistyczne - mam z domu do dworca jakieś 300 m i jakby Mac przyjął mnie gościnnie na pasażera to nie musiałbym targać fury na pusto

Mac
27-11-2006, 17:34
O.K. koleżanki i koledzy, widzę że trzeba wprowadzić trochę porządku do naszego planu plenerowego.
1. Podstawowy plener zaczynamy o 7.00 w sobotę.
2. Miejsca zbiórki mogą być dwa lub jeśli jest to konieczne trzy.
- dworzec zachodni skąd zabieram Stratusa i bedę miał poza tym dwa wolne miejsca
- CH Okęcie (tam gdzie sklep nie dla idiotów czyli MM) gdzie spotykamy się wszyscy i ruszamy na focenie
- trzecie miejsce do ustalenia tak aby inni mniej zmotoryzowani koledzy mogli się podłapać na transport
Musimy być wszyscy, którzy będą zbierali się w innych miejscach niż CH Okecie na 7.00 na parkingu CH Okęcie w okolicach stacji Orlenu.
3. Proszę o wpisywanie się wszystkich zaintereowanych.
4. Bardzo się cieszę że przjedzie Cichy i fajnie byłoby gdyby pojawił się iczek.
5. Kto będzie jechał samochodem? Pytam ponieważ lepiej jest zooptymalizować ilość samochodów do ilości uczestników aby zmnijeszych koszty i mieć zwartość kolumny.
6. Sprawa piątku jest dobrowolna, moja propozycja dotyczyła spotkania w piątek wieczór aby pogadać na spokojnie przy pifku/kawie, ponieważ ostatnie dyskusje były naprawdę ciekawe.
Jeśli ktoś chce najpierw pofocić nie ma sprawy.

oddech
27-11-2006, 17:43
O.K. koleżanki i koledzy, widzę że trzeba wprowadzić trochę porządku do naszego planu plenerowego.
1. Podstawowy plener zaczynamy o 7.00 w sobotę.
2. Miejsca zbiórki mogą być dwa lub jeśli jest to konieczne trzy.
- dworzec zachodni skąd zabieram Stratusa i bedę miał poza tym dwa wolne miejsca
- CH Okęcie (tam gdzie sklep nie dla idiotów czyli MM) gdzie spotykamy się wszyscy i ruszamy na focenie
- trzecie miejsce do ustalenia tak aby inni mniej zmotoryzowani koledzy mogli się podłapać na transport
Musimy być wszyscy, którzy będą zbierali się w innych miejscach niż CH Okecie na 7.00 na parkingu CH Okęcie w okolicach stacji Orlenu.
3. Proszę o wpisywanie się wszystkich zaintereowanych.
4. Bardzo się cieszę że przjedzie Cichy i fajnie byłoby gdyby pojawił się iczek.
5. Kto będzie jechał samochodem? Pytam ponieważ lepiej jest zooptymalizować ilość samochodów do ilości uczestników aby zmnijeszych koszty i mieć zwartość kolumny.
6. Sprawa piątku jest dobrowolna, moja propozycja dotyczyła spotkania w piątek wieczór aby pogadać na spokojnie przy pifku/kawie, ponieważ ostatnie dyskusje były naprawdę ciekawe.
Jeśli ktoś chce najpierw pofocić nie ma sprawy.

Toja się wpisuję jako chętny na plener.

trigger
27-11-2006, 18:42
ja też i będę samochodem

PS: po plenerze najprawdopodobniej nie będę wracał do Warszawy tylko jadę do Skierniewic (najpewniej po katowickiej) więc jak komuś by było po drodze to mogę zabrać w tę stronę. Z warszawy na plener mogę kogoś zabrać.

Cichy
27-11-2006, 18:57
A jakie jest w końcu miejsce docelowe pleneru ? Warszawa czy gdzieś poza.. A jeśli tak to ile km ?

Routlaw
27-11-2006, 19:47
1. Podstawowy plener zaczynamy o 7.00 w sobotę.
Proponowałbym godzine 6:00 żeby przywitać dzień już nad wodą. Zobaczyć poranne mgły itp


- dworzec zachodni skąd zabieram Stratusa i bedę miał poza tym dwa wolne miejscaJeśli masz jeszcze jedno wolne miejsce to ja byłbym wdzięczny za zarezerwowanie go :)


A jakie jest w końcu miejsce docelowe pleneru ? Warszawa czy gdzieś poza.. A jeśli tak to ile km ?
Docelowe jesli nic sie nie zmieni jest poza Warszawą... Zbiornik nad który sie wybieramy znajduje się około 35km od warszawy. Może jest to kawałek ale droga szeroka i dobrej jakości..

Sebian
27-11-2006, 23:14
Ja się oczywiście piszę. Najchętniej dołączyłbym do kolumny w Jankach, bo mam je pod nosem, jednak w razie konieczności przyjadę do W-wy, żeby zabrać niezmotoryzowanych, choć to ok. 40-50km ekstra dla mnie. Na pewno dostosuję się do wyznaczonej godziny. Zastanawiam się nad obuwiem, bo woderów czy innych gumofilców nie posiadam ;) Sugeruję się tą miejscówką bardziej cywilizowaną. Wszystko w rękach Roberta. Mac, czy mógłbyś mi podesłac mailem numer swojej komórki?

Routlaw
28-11-2006, 09:25
Tak sobie teraz myślę że jakby udało mi się dotrzeć do katowickiej w Nadarzynie to byście mogli mnie tam zgarnąć i nie musiałbym do wawy jechać... hmm

Cichy
28-11-2006, 13:44
Jeśli chodzi o mnie sytuacja się nieco zmieniła. W sobotę rano będą półfinały w MŚ siatkarzy z udziałem Polski i z pewnością przedkładam obejrzenie meczu nad zrobienie paru fotek.

trigger
28-11-2006, 14:18
nie powiem meczyk kusząca propozyja, zwłaszcza po dzisiejszym wklepaniu Rosji ;)

Mac
28-11-2006, 14:32
Echhh koledzy, nie doceniacie świeżego powietrza i przyjemności strzelania fotek, ale każdy ma wolny wybór bo żyjemy w wolnym kraju a po ostnich wyborach ta wolność jest jakby coraz większa, na szczęście.

Oczywiście, Sebian i Routlaw możecie dołączyć po drodze, tylko musimy się precyzyjnie umówić co do miejsca.

oddech
28-11-2006, 16:05
Mecz - ważna rzecz....
Ale już się zdeklarowałem i preferuję jednak powietrze :)

trigger
28-11-2006, 16:24
no ja też, meczyk sobie nagram i obejrzę zaraz po ;P tylko nie zdradzać wyniku :x

Cichy
28-11-2006, 16:49
No ja już się nie piszę na nagrywanie meczyku, zawsze ktoś wypaple wynik.

Routlaw
28-11-2006, 17:10
trigger daj numer to Ci SMSem puszcze wynik.. albo powiem że mam przesłone ustawioną na 3.0 ;)

Cichy
28-11-2006, 18:09
trigger daj numer to Ci SMSem puszcze wynik.. albo powiem że mam przesłone ustawioną na 3.0 ;)

3.0 ? A to ciekawe, a na jakim obiektywie ?

muflon
28-11-2006, 18:17
3.0 ? A to ciekawe, a na jakim obiektywie ?
Na obiektywie to by się dało.. gdyby jakieś body na to pozwoliło ;-) Choć zawsze może wziąć jakiegoś manuala :-D

Routlaw
28-11-2006, 19:57
3.0 ? A to ciekawe, a na jakim obiektywie ?
Na ruskim manualnym szkiełku dzisiaj przed południem jako Polak ustawiłem 3.2 :mrgreen:
Po sobotnim meczu ustawię 3.0 Zakład?:twisted:

Sorry za sportowy OT

stratus
28-11-2006, 20:37
Niestety u mnie też się troche pozmieniało i nie będzie mnie w tym terminie w Warszawie - życze więc udanych fotek i czekam na efekty.

Mac
28-11-2006, 21:37
Cichy co Ty nie wiesz na jakim? Tutaj w Wawie mamy taki garaż, rurki, denka od butelek, slniczki, kabelki, sterowniki i robimy z nudów szkiełka, czasem wyjdzie 3.0 a czasem 3.4 ale to nie ważne idą na aukcjach jak woda.
Jakbyś chciał to możesz dostać do dystrybucji i wszystkie ...re :)

oddech
28-11-2006, 22:07
Niestety u mnie też się troche pozmieniało i nie będzie mnie w tym terminie w Warszawie - życze więc udanych fotek i czekam na efekty.

Hmm... dobrze, że jest dzisiaj wtorek. Może się jakoś wyklaruje skład, bo chwilowo więcej rezygnacji niż potwierdzeń.

Ja nadal podtrzymuję chęć do walki z kadrami :)

Mac
28-11-2006, 23:07
Czyli na teraz lista wygląda następująco:
Oddech
Routlaw
Sebian
trigger
Mmsza
Mac
Jeśli kogoś pominąłem, proszę o info na pm'a.

Wspominali o swoim uczestnictwie także CASE, korean i KVM10 ale nie wiem czy podtrzymują swój akces.

Sebian
28-11-2006, 23:24
Tak sobie teraz myślę że jakby udało mi się dotrzeć do katowickiej w Nadarzynie to byście mogli mnie tam zgarnąć i nie musiałbym do wawy jechać... hmm

Jak dasz radę, to nie ma problemu - ew. skok w bok z nadarzyna do Otrębus się zrobi. Ile tam jest z Nadarzyna? 5km?


3.0 ? A to ciekawe, a na jakim obiektywie ?

Na lekko ciemnej stałce f/2.8 :mrgreen:

Routlaw
29-11-2006, 00:00
Ile tam jest z Nadarzyna? 5km? no prawie 6km :)

Sebian
30-11-2006, 00:21
I po drodze fajny obiekt pałacowy ;)

Routlaw
30-11-2006, 09:30
I po drodze fajny obiekt pałacowy ;)
W sumie to pięć ich jest... Ten o którym zapewne mówisz teraz jest brzydki.. Zanim się Smoktunowicz za niego wziął to był uroczy dworek.. Bliżej Otrębus jest jeszcze jeden bardzo zapuszczony zamieszkały przez kilka rodzin (chyba z marginesu). Jest jeszcze pałacyk dr Piaseckiego IMO najładniejszy. W miare zadbanym parku. Siedziba zespołu pieśni i tańca Mazowsze mieści się w kolejnym "dworku". Ostatnim pałacykiem jest była rezydencja Teodora Teopliza w której mieści się urząd pocztowy i ośrodek zdrowia.
Ale się rozpisałem ;)

strus_pedziwiatr
30-11-2006, 11:51
W sumie to pięć ich jest... Ten o którym zapewne mówisz teraz jest brzydki.. Zanim się Smoktunowicz za niego wziął to był uroczy dworek.. Bliżej Otrębus jest jeszcze jeden bardzo zapuszczony zamieszkały przez kilka rodzin (chyba z marginesu). Jest jeszcze pałacyk dr Piaseckiego IMO najładniejszy. W miare zadbanym parku. Siedziba zespołu pieśni i tańca Mazowsze mieści się w kolejnym "dworku". Ostatnim pałacykiem jest była rezydencja Teodora Teopliza w której mieści się urząd pocztowy i ośrodek zdrowia.
Ale się rozpisałem ;)

Widzę, że coś dla mnie... a może mógłbyś znaleźć chwilę i wstąpić na:
http://mapa.szukacz.pl/
odnaleźć te miejsca (pałace) i wskazać dokładne ich położenie na mapie,
przekazując zwrotnie na CB linki ze współrzędnymi? (albo chociaż same współrzędne - z zakładki współrzędne- dla Otrębus to np.:
N = 52°07'38,1'' = 52,12727° = 474928 m
E = 20°45'49,8'' = 20,76384° = 620704 m)
Z góry dziękuję.
P.S.W tych okolicach już parokrotnie byłem, ale chyba nie wszystkie te pałace widziałem, stąd moja dociekliwość w zakresie dokładnej lokalizacji.

Routlaw
30-11-2006, 13:19
na szukaczu nie ma naniesionych tych punktów.. Dwa z nich są przy trasie Otrębusy-Nadarzyn. jeden jest na ulicy Piaseckiego zaraz za szkołą podstawową. Siedziba mazowsza jest oznakowana tablicami kierunkowymi, że ciężko nie trafić. Teoplizówka jest na ulicy Wiejskiej(pytaj o pocztę)

Tutaj masz mapkę z zaznaczonymi punktami

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img209.imageshack.us/my.php?image=mapaotrebusowne3.jpg)

strus_pedziwiatr
30-11-2006, 13:46
na szukaczu nie ma naniesionych tych punktów.. Dwa z nich są przy trasie Otrębusy-Nadarzyn. jeden jest na ulicy Piaseckiego zaraz za szkołą podstawową. Siedziba mazowsza jest oznakowana tablicami kierunkowymi, że ciężko nie trafić. Teoplizówka jest na ulicy Wiejskiej(pytaj o pocztę)

Tutaj masz mapkę z zaznaczonymi punktami

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img209.imageshack.us/my.php?image=mapaotrebusowne3.jpg)

Bardzo dobra robota:!: Stokrotnie dziękuję:lol: To może jeszcze do kompletu - na pewno wiesz - gdzie jest tam prywatne muzeum samochodów? Może to też jest jakiś pomysł na dalszy ciąg pleneru...?
tak dla potomności:
ul. Piaseckiego:
N = 52°07'21,2'' = 52,12256° = 474400 m
E = 20°45'41'' = 20,7614° = 620550 m
link: http://mapa.szukacz.pl/?x=620550&y=474400 (zwiększyć skalę do 5 lub 2m to się pokaże)

ul. Wiejska:
N = 52°07'40,9'' = 52,12803° = 475000 m
E = 20°45'22,1'' = 20,75613° = 620175 m
link to: http://mapa.szukacz.pl/?x=620175&y=475000 (zwiększyć skalę do 5 lub 2m to się pokaże)

W Szukaczu faktycznie nie ma naniesionych takich punktów, ale jak Ty na 100% wiesz gdzie one są to wystarczy na powiększeniu (2m) mrugnąć 2razy lewym "okiem" myszki i taki punkt zostanie na mapę naniesiony, a wtedy po prawej stronie w "legendzie" masz jego współrzędne, które wpisując w podanym w powyższych linkach schemacie (z zamianą N na Y, a E na X) można podać innym jako link do takiego miejsca. Często jest to wygodniejsze niż zdjęcia, gdyż pokazują rzeczywisty (na dzień aktualizacji map) plan dojazdowo-sytuacyjny.
A tu jest adres do muzeum motoryzacji w Otrębusach (już znalazłem - chyba fajny obiekt na sesję fotograficzną, tylko trzeba by jakieś dziewczyny "skołować"):
05-800 Otrębusy, ul.Warszawska 21
http://mapa.szukacz.pl/?x=620050&y=475525 (tak mniej więcej w tym rejonie, bo nie wiem dokładnie), dokładny plan dojazdu:
http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/podstrony/kontakt.html
i strona muzeum:
http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/

Korean
30-11-2006, 16:57
no niestety ja też muszę się wycofać - wypadło mi coś innego
Bawcie się dobrze

Sebian
30-11-2006, 23:28
Chyba należałoby zmienić tytuł tego wątku, tzn. datę, bo w sobotę to już drugi będzie ;) Mam nadzieję, że pogoda będzie w porządku. Do tej pory jestem zwarty i gotowy na wyjazd :)

oddech
30-11-2006, 23:41
Chyba należałoby zmienić tytuł tego wątku, tzn. datę, bo w sobotę to już drugi będzie ;) Mam nadzieję, że pogoda będzie w porządku. Do tej pory jestem zwarty i gotowy na wyjazd :)

I trwaj w tym postanowieniu :) Nie zmieniaj i świec przykładem :) Ja tez podtrzymuję wyjazd :)

Routlaw
01-12-2006, 01:02
a ja się wacham... codzienne problemy ze wstawaniem do pracy ściągają ciemne chmury na pobudkę w sobote... :/

oddech
01-12-2006, 08:51
a ja się wacham... codzienne problemy ze wstawaniem do pracy ściągają ciemne chmury na pobudkę w sobote... :/

Routlaw... nawet sobie nie żartuj...

Sebian
01-12-2006, 09:11
Poranek wstał dziś ładny, a barometr pokazuje słoneczko i strzałkę do góry :)

trigger
01-12-2006, 10:01
ja chciałem tylko skromnie poinformować o swoim dzisiejszymm śnie, mianowicie śniło mi się coś w stylu pleneru i najważniejsze: ktoś upuścił coś białego na betonik, wygladało jak jakaś L'ka, niestety nie wiem kto :wink:

PS: często mi się sny sprawdzają, więc uważać:lol:

Routlaw
01-12-2006, 10:09
Routlaw... nawet sobie nie żartuj...
niestety mówie poważnie.. no ale jeszcze nie przesądzam..

Mac
01-12-2006, 12:42
Czyli na teraz lista wygląda następująco:
Oddech
Routlaw nie wiadomo!!!
Sebian
Mmsza
Mac
Jeśli kogoś pominąłem, proszę o info na pm'a.

Sebian
01-12-2006, 17:56
niestety mówie poważnie.. no ale jeszcze nie przesądzam..

Ja po Ciebie mogę podjechać. Poza tym to Twoje tereny, a bez przewodnika nie damy sobie rady. Nawet z L-kami będziemy błądzić jak ślepcy :mrgreen:

Mac, jaki mamy grafik czaso-przestrzenny? Tzn. o której i dlaczego tak późno wyjeżdżamy?

oddech
01-12-2006, 18:23
Ja po Ciebie mogę podjechać. Poza tym to Twoje tereny, a bez przewodnika nie damy sobie rady. Nawet z L-kami będziemy błądzić jak ślepcy :mrgreen:

Mac, jaki mamy grafik czaso-przestrzenny? Tzn. o której i dlaczego tak późno wyjeżdżamy?

Żartowniś...

Ale fakt jak się organizujemy?

Sebian
01-12-2006, 18:29
Moja marszruta wygląda następująco: Piaseczno - Nadarzyn - (Otrębusy/Routlaw) - Nadarzyn - (spotkanie z resztą ekipy gdzieś na Gierkówce) - Krakowiany i okolice. Powrót podobny. Moje ruchy zależą od ekipy wyjeżdżającej z W-wy oraz Roberta.

Mac
01-12-2006, 19:27
Jeśli lista chętnych nie uległa zmianie to, właściwie umawiam się w dowolnym bliskim mi miejscu z Oddechem i Mmszą. Sebian i Routlaw dołączą na gierkówce.

Czekam do 21.00 na ostatnich chętnych i nakreślam ramy czasowe.

Routlaw
01-12-2006, 19:28
Ja po Ciebie mogę podjechać. Poza tym to Twoje tereny, a bez przewodnika nie damy sobie rady. Nawet z L-kami będziemy błądzić jak ślepcy :mrgreen: W sumie to racja.. Niejako ja jestem winowajcą lokalizacji tego pleneru. Obowiązkowo muszę być.. Sebian obawiam się że tym razem wykorzystam Twoją dobroduszność i poproszę byś podjechał to Otrębusów..


o której i dlaczego tak późno wyjeżdżamy?

Proponuje zorganizować zbiórkę w Nadarzynie na parkingu przy Zajeździe nadarzyńskim.. Na pierwszych światłach w Nadarzynie należy skręcić w prawo i od razu w lewo.
Szczegóły na mapce

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img408.imageshack.us/my.php?image=nadarzyncv6.jpg)
Jak już się tam zbierzemy to poprowadze wycieczkę na miejsce.. :)
Niby po co turystykę studiowałem? ;)



Sebian i Routlaw dołączą na gierkówce.
Co to jest Gierkówka? Musze zapytać wójka google

EDIT: Już wiem :D hehe nie wiedziałem że to się tak nazywa potocznie :)

Sebian
01-12-2006, 21:23
Coś losowo dostaję powiadomienia o nowych postach w tym temacie. Robert, podeślij mi SMSem namiar na siebie w Otrębusach (adres zamieszkania lub miejsce zabrania). Po określeniu przez Maca czasu zbiórki warszawiaków zapodam Ci godzinę mojego przyjazdu do Otrębus. Ponawiam pytanie o obuwie na ten plener: wodery czy coś w miarę normalnego? ;)

Routlaw
01-12-2006, 21:33
Ja biorę zwykłe buty.. najwyżej nie wejdę wszędzie tam gdzie bym normalnie wszedł. Z plenerka jade prosto do lepszej połowy (józefów) i nie chce mi się taszczyć sprzętu + stroju wodoodpornego ;)
Jak będę znał godzine Twojego zbliżania się do Otrębus to będe maszerował w strone Nadarzyna. Jak mnie nie rozjedziesz to się spotkamy ;)

Sebian
01-12-2006, 22:32
Jak będzie mgła, to nie maszeruj, tylko zadzwoń - wolę Cię nie rozjechać :mrgreen: Właśnie zaparkowałem auto pełen obaw, że jakiś idiota na rano mnie zastawi (uroki mieszkania w multihekku w Piasecznie - dobry temat na plener pt. "Upoluj największego łosia") :mrgreen:

Routlaw
01-12-2006, 22:50
Tylko niech najpierw ktoś poda godzine zbiórki... moze już powinienem spać zeby wstać przytomnym :)

Mac
01-12-2006, 23:22
O.K. czyli chetnych nie za wielu. Będzie Oddech, Mmsza, Routlaw i Sebian oraz piszący sprawca zamieszania.
Proponuję ruszyć 0 7.00 z stacji Statoil przy Puławskiej.
Z Sebianem i Routlawem spotkamy się po drodze, wyłapiemy sie na komórki.

oddech
01-12-2006, 23:25
Oki, będę. Jak będę miał problemy ze zlokalizowaniem stacji, to zadzwonię.

Routlaw
01-12-2006, 23:28
dla dobra zdjęć proponuje o 7 być już na miejscu ze sprzętem... Pogoda się poprawiła.. ma być słońce.. wiec nie jestem pewien czy stawienie sie na miejscu w okolicach 9 to dobry pomysł.. no ale ja tylko na doczepke to nie głosuje juz..

Sebian
01-12-2006, 23:29
Wg mnie to strasznie późno. O 7:00 jest już jasno. O 6:15 powinniśmy opuścić Nadarzyn. Oddaję głos Robertowi. Mac, określ stację Statoil, bo na Puławskiej są dwie - jedna przy Odyńca, druga przy Poleczki.

Sebian
01-12-2006, 23:38
Za 9 minut idę spać. Jak zostanie ta 7:00 przy Statoilu, to zabieram Roberta o 7:15 z Otrębusów i czekamy na Was w Nadarzynie. Najwyżej powtórzymy plenerek kiedyś przy absolutnym świcie, a teraz obadamy miejscówkę ;)

Mac
02-12-2006, 00:10
Sebian, o.k. spotykamy się w Nadarzynie, my wyruszamy 7.00. Myślę, że jutro będziemy lustrować a na wschód/świt jeszcze się umówimy. Pytanie jaka jutro będzie pogoda?

Routlaw
02-12-2006, 00:22
WG Onetu przyjemna, słoneczko z chmurką :)
http://pogoda.onet.pl/0,3,38,miasto.html

Sebian
02-12-2006, 15:24
Słonko nas wyprzedziło (a niech się cieszy). Grunt, że znów się spotkaliśmy i spędziliśmy sympatycznie ten czas :) Udział wzięli: Mac, Routlaw, Oddech, Mmsza i Sebian ;)

oddech
02-12-2006, 16:02
Hehe.... a przygody nie skończyłyu się w Centrum Janki... I nie tylko Routlaw miał "przyjemność"... hehe... ale szczegóły w raporcie za kilka dni :)

Mac
02-12-2006, 20:58
Plener był udany a towarzystwo jak zwykle sprawdzone, atrakcji było sporo, zwłaszcza w drodze powrotnej ale to zostawiam oddechowi.
Teraz wypada pomyśleć o plenarach na rok 2007 a pomysłów jest kilka ale o tym już za kilka dni.

oddech
02-12-2006, 21:34
Plener był udany a towarzystwo jak zwykle sprawdzone, atrakcji było sporo, zwłaszcza w drodze powrotnej ale to zostawiam oddechowi.
Teraz wypada pomyśleć o plenarach na rok 2007 a pomysłów jest kilka ale o tym już za kilka dni.

A będzie o czym pisać.... hehe...

mungo
02-12-2006, 22:06
Czekam na Wasze zdjęcia, Panowie:D Zobaczę, co tam upolowaliście;)

Routlaw
03-12-2006, 00:47
Koło 22 dopiero do domu dotarłem, pewnie najpóźniej z plenerowiczów.. I co widze..? Żadnych zdjęć..
No to zaatakuje pierwszy i podobnie jak po zajezdni na pierwszy ogień panorama.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://routlaw.com/mg/pictures/Panorama.jpg)
Plik ma 2939x800pix i waży około 1Mb

oddech
03-12-2006, 08:28
Lepiej zdradź, jak robisz, te panoramy :)

Sebian
03-12-2006, 09:53
Koło 22 dopiero do domu dotarłem, pewnie najpóźniej z plenerowiczów.. I co widze..? Żadnych zdjęć..
No to zaatakuje pierwszy i podobnie jak po zajezdni na pierwszy ogień panorama.

Na drugi raz krzycz, to się schowam :mrgreen: Nie licząc zrzucenia sprzętu w domu i szybkiego posta, to wróciłem do domu 23:00. Pstryknąłem jakoś dużo fotek, ale nie jestem z nich zadowolony. Mam kilka ujęć łabędzi, ale zza krzaczorów, czyli są cienie na fotach. Później zapodam, tylko się do końca obudzę :wink:

oddech
03-12-2006, 10:55
A ja najlepsze zdjęcia zrobiłem latającym samolotom norwegian :) hehe

Sebian
03-12-2006, 10:57
Ja czekam na fotkę poroża... Niestety nie posiadałemdługiego obiektywu, żeby tego Rudolfa uchwycić ;)

oddech
03-12-2006, 11:10
Ja czekam na fotkę poroża... Niestety nie posiadałemdługiego obiektywu, żeby tego Rudolfa uchwycić ;)

Poroża powiadasz.... to może ja pstryknę fotkę męża mojej znajomej? Myślisz, że będzie widać rogi? :twisted:

Sebian
03-12-2006, 11:11
Ale tylko nad stawem :mrgreen:

oddech
03-12-2006, 11:21
Ale tylko nad stawem :mrgreen:

Eeeee... to tak się nie da...

Routlaw
03-12-2006, 11:26
Lepiej zdradź, jak robisz, te panoramy :)
Jeśli chodzi o tą konkretnie panorame to tryb M f10 czas 1/25. Dziesięć pionowych kadrów. Resztę robi Autostitch. Potem tylko zmniejszam.


Ja czekam na fotkę poroża... Niestety nie posiadałemdługiego obiektywu, żeby tego Rudolfa uchwycić ;)
Tja bo ja miałem Twoją eLkę podpiętą, za co bardzo dziękuje.. Szkoda tylko że sabotowałeś akcje z tymi stabilizacjami bo wyszło jakieś takie poruszone ;) Ale z drugiej strony przy 200mm z 1.6cropem i czasem 1/60 to i tak dobrze :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://routlaw.com/mg/pictures/Untitled-1%20copy.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://routlaw.com/mg/pictures/Untitled-2%20copy.jpg)

oddech
03-12-2006, 11:48
Fajnie wyszło. Nawt bardzo fajnie. Jest takie naturalne to zdjęcie :) Bardo mi się podoba. Szczególnie, że wiem jak powstawało i jaki był popłoch :)

Routlaw
03-12-2006, 11:58
Dzięki.. Wywołałem resztę RAWów. Większość tylko na auto. Wybrałem 16 najmniej nieudanych :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://routlaw.com/mg/index.php?list=35)

oddech
03-12-2006, 12:02
To ja swoich nie wywołuję. Ja mam same nieudane....

Routlaw
03-12-2006, 12:06
A tam, gadanie!! wywołuj i pokazuj!
W sumie to zadowolony jestem z pierwszego i z panoramy z tej całej 16tki

mario1275
03-12-2006, 12:13
fajna 3 tylko ja bym przyciął żeby tych samochodów nie było widać

Routlaw
03-12-2006, 12:27
fajna 3 tylko ja bym przyciął żeby tych samochodów nie było widać

A może po prostu zaparkować samochody gdzieś indziej? :mrgreen:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img82.imageshack.us/my.php?image=crw455501copy6og7.jpg)

Sebian
03-12-2006, 16:51
Czy będę mógł z Twojej fotki zrobić avatara, o ile znudzi mi się pióropusz? ;)

Ja również zrobiłem podobną panoramkę (http://www.sebian.pl/foto/panoramy/panorama_bajoro.jpg) (ca. 400kB, 2044x480) i również użyłem PhotoStitcha, tyle że bez żadnych wstępnych kombinacji. To był test możliwości mojej nowej głowicy, która sprawdziła się na medal - fotki zostały złozone wręcz idealnie. Polecam!

Moje fotki z wczorajszego pleneru znajdziecie w katalogu PLENERY na mojej stronie: www.sebian.pl/foto

Pozdrawiam

Routlaw
03-12-2006, 17:18
Czy będę mógł z Twojej fotki zrobić avatara, o ile znudzi mi się pióropusz? ;)Jasne.. Pod warunkiem ze ja bede mógł wyorzystać jedno z Twoich :)
PS jak chcesz wiekszy format to daj znać..


Moje fotki z wczorajszego pleneru znajdziecie w katalogu PLENERY na mojej stronie: www.sebian.pl/foto
Niektóre bardzo fajne.. nawet nie znałem paru miejsc :)

Sebian
03-12-2006, 17:38
Jasne.. Pod warunkiem ze ja bede mógł wyorzystać jedno z Twoich :)
PS jak chcesz wiekszy format to daj znać..

Jasne. Które?


Niektóre bardzo fajne.. nawet nie znałem paru miejsc :)

A potem słyszałem: O! Jesteś! :mrgreen: Podążanie za grupą ma swoje zalety, choć czasem trzeba się zastanawiać, w którą dziurę wlazła grupa :wink: Póki co wrzuciłem 112 z 373 zrobionych zdjęć, bo nie bardzo mam czas, żeby zastanawiać się, które jeszcze odrzucić :wink: Właśnie rejestruję nową domenę stricto pod foto-album 8-)

Routlaw
03-12-2006, 18:01
Jasne. Które?
Patrz na mój nowy avatar 8)

Sebian
03-12-2006, 18:02
Patrz na mój nowy avatar 8)

Uhm... Ładny wyraz twarzy :mrgreen:

mungo
03-12-2006, 21:47
Fajne foty. Żałuje, że nie byłem-klimat idealny dla mojego semi-profi 18-55;D

oddech
03-12-2006, 21:55
To dla tych co zwykle podaję linka, gdzie można się pogapić na moje strzały.

PS: nie wiem jak długo będą te foty na stronie. Pewnie do następnego plenerku, albo mojego wyjścia.

No chyba, że wreszcie zrobię sobię stronę :)

Adres dla gapiów i krytyki: www.arturb.nazwa.pl

:)


Fajne foty. Żałuje, że nie byłem-klimat idealny dla mojego semi-profi 18-55;D

Mungo... następnym razem ustaw budzik na 6:00 A.M. i będziesz razem z nami focił. A masz niezłe oko, więc perwnie byś znowu błyszczał.

mungo
03-12-2006, 23:19
Bym założył swoje 50 mm i porobił wam portrety w rannym świetle;) Z tą 6 rano jest taka sprawa, że ja ostatnio co sobotę w szkole musze być na ósmą;)

Mac
06-12-2006, 20:59
Oddech co ze sprawozdaniem, tyle się działo, lody... i tak ogólnie.

Routlaw
06-12-2006, 21:29
Oddech teraz pewnie siedzi w moim namiocie bezcieniowym.. tzn od dzisiaj już jego namiocie..

Mac
06-12-2006, 21:40
Routlaw no to ubył nam jeden kolega a szkoda ;)
Widocznie tak musiało być i wizja fotodolarów dopadła kolejnego kanoniera.
Nie mniej Oddech pisz, pisz...

oddech
06-12-2006, 22:07
Oddech teraz pewnie siedzi w moim namiocie bezcieniowym.. tzn od dzisiaj już jego namiocie..

Byłem dzisiaj u ortopedy. Wyssał ze mnie 160 pln. Zapowiedział następne 180 pln i może bedzie wiadomo co mi jest. Na chwilę obecną napier.... mnie lewe ramię (od miesiąca). Od 2 tygodni mam coś na tymże ramieniu (jakaś gula). A na to wszystko pan doktor: Na pierwszy rzut oka nic Panu nie jest. Ale zróbmy USG to się przekonamy. Z wynikiem zapraszam do mnie.

Dlatego nie mam ochoty podchodzić do aparatu. I nawet nie wyjąłem namiotu z worka :(


Routlaw no to ubył nam jeden kolega a szkoda ;)
Widocznie tak musiało być i wizja fotodolarów dopadła kolejnego kanoniera.
Nie mniej Oddech pisz, pisz...

Co do ubywania i fotodolarów: To nie kupiłem namiotu, żeby zarabiać (nie wczesniej jak za kilka miesięcy) tylko żeby mieć zakup z czpapki za kilka miesięcy. Nie mam jeszcze oświetlenia. To kolejny wydatek. Więc kompletuję sobie w spokoju itemki :) A sprawozdanie... wybaczcie, ale nie mam nastroju na pisanie teraz. Kończy się miesiąc, rok.... w pracy zadyma. Musze sie skipić na innych rzeczach. Ale pamiętam o tym i jak tylko będzie odrobinę luźniej to napiszę.

PS: własnie jem śniadanie. I to dzisiejsze.

PEACE :)

Sebian
07-12-2006, 10:08
Oddech teraz pewnie siedzi w moim namiocie bezcieniowym.. tzn od dzisiaj już jego namiocie..

Jak to było na plenerze? Namiot beztlenowy? :mrgreen:

oddech
07-12-2006, 10:39
Jak to było na plenerze? Namiot beztlenowy? :mrgreen:

Ale smieszne :)

oddech
10-12-2006, 09:27
Czyżby wszyscy czekali na sprawozdanie z pleneru?

arturs
10-12-2006, 11:31
Czyżby wszyscy czekali na sprawozdanie z pleneru?

Wszyscy, kibice z daleka też ;-)

Pozdr
Artur

KMV10
11-12-2006, 11:42
Sebian - #40 bardzo interesujące. Szkoda, że nie ma większej rozdzielczości...

Mac
11-12-2006, 19:30
Oddech oczywiście, że czekają i nie mogą się doczekać.

oddech
11-12-2006, 19:57
Postaram się cos napisać w najbliższym czasie. Tylko to nie takie proste ostatnio. Szczególnie jak bywam w domu gościem. W tym tygodniu będzie więcej czsu, bo zgubiłem prawo jazdy i czekam na nowe, to się nie szlajam. Pewnie coś napiszę :) Prosze jeszcze o cierpliwość :)

matka_Wariatka
11-12-2006, 22:34
Postaram się cos napisać w najbliższym czasie. Tylko to nie takie proste ostatnio. Szczególnie jak bywam w domu gościem. W tym tygodniu będzie więcej czsu, bo zgubiłem prawo jazdy i czekam na nowe, to się nie szlajam. Pewnie coś napiszę :) Prosze jeszcze o cierpliwość :)

wez gleboki "oddech" i pisz :-D

Sebian
12-12-2006, 00:07
Czyżby wszyscy czekali na sprawozdanie z pleneru?

Uhm... ;)


Sebian - #40 bardzo interesujące. Szkoda, że nie ma większej rozdzielczości...

Dzięki. Dla zasady nie wrzucam w większych rozdzielczościach, ale przemyślę Twoją uwagę ;)