PDA

Zobacz pełną wersję : [Fcrm] Warszawa nocą



fcrm
23-12-2004, 14:18
Witam,

Poniżej link do mojej galerii lotniczej:

Samoloty na EPWA (http://matys.waw.pl/galeria/samoloty)

Pozdrawiam
Tomek

Tomasz Golinski
23-12-2004, 14:42
milo poogladac samoloty, ale gdyby to byly mysliwce ;)

spodziewalem sie wiecej po nocnych, ale jakies takie niemrawe wyszly.

Vitez
24-12-2004, 01:48
Samolot jaki jest - kazdy widzi.
Zdjecia niemrawe rzeczywiscie.
Powod - kadry.
Wszystkie centralne, ciasne, nieciekawe, brak ruchu, samoloty w powietrzu wygladaja jakby staly w miejscu (paliwo im sie skonczylo? ) ;) .
Samoloty poruszaja sie w powietrzu - daj im wiecej przestrzeni, zasugeruj kierunek lotu zostawiajac wiecej miejsca z odpowiedniej strony, szersze plany! Pokazujace rowniez otoczenie samolotu a nie ciasno tylko sam dziob!

I tyle...
Jesli odpowiesz "bo tak mialo byc" to bedzie to moja pierwsza i ostatnia proba konstruktywnej krytyki Twoich zdjec 8) .

Tomasz Golinski
24-12-2004, 01:54
nie wydaje mi sie, zeby wiecej nieba pomoglo. dynamiki raczej dodaje kąt tak, jak na I i II @ Powietrze. na ziemi moze kadr cos da, ale raczej nie w niebie.

fcrm
27-12-2004, 09:35
Witam,

Chyba nie do końca rozumiem ten fragment twojej wypowiedzi:


Jesli odpowiesz "bo tak mialo byc" to bedzie to moja pierwsza i ostatnia proba konstruktywnej krytyki Twoich zdjec 8)
W każdym razie bardzo dziękuje za wasze wypowiedzi. Umieściłem tego linka nie po to, żeby się chwalić ale właśnie w celu nauki poprzez krytykę uczestników tego forum. Jak chyba widać dopiero uczę się fotografowania i każda opinia nawet ta najbardziej krytyczna jest dla mnie cenna.

Pozdrawiam
Tomek

muflon
27-12-2004, 10:20
Aż tak się tą krytyką nie przejmuj :) Fotograf, że tak powiem, "ogólny" ;-) zawsze będzie narzekał, a to że samolot nie w mocnym punkcie, że nie ma gdzie lecieć itp. Jednak w tradycyjnej fotografii spotterskiej zawsze chodziło o jak najlepsze pokazanie samolotu a nie zrobienie ładnej fotki. Centralny kadr, obiekt na jakieś 2/3 zdjęcia (o ile obiektyw pozwala) i tyle. A jeśli do tego ładne, urozmaicone tło, najlepiej nieco rozmyte, to już w ogóle super.

Oczywiście, można zrobić romantyczną fotkę sylwetki 747 odlatującej w stronę zachodzącego słońca, w lewym/dolnym mocnym punkcie, na tle purpurowych chmur... (rozmarzyłem się ;-) ) - ale wtedy to juz nie będzie zdjęcie samolotu tylko.. no właśnie romantyczna fotka :) Zapewne dużo ładniejsza zresztą.

BTW. Zapraszam do siebie (http://www.ais.pl/~muflon/gallery/3/index.html) ;-)

Vitez
27-12-2004, 17:43
Centralny kadr, obiekt na jakieś 2/3 zdjęcia (o ile obiektyw pozwala) i tyle. A jeśli do tego ładne, urozmaicone tło, najlepiej nieco rozmyte, to już w ogóle super.

Z tym sie zgodze, ale na zaprezentowanych tu kolegi zdjeciach wlasnie tych paru szczegolow zabraklo. Obejrzyj sam - ja bym nie powiedzial ze obiekt jest w 2/3 zdjecia, o tle juz nie wspomne ;) .
Nie sa zle ale moga byc lepsze - wlasnie wg wskazowek muflona.
Aha - ja bym nie nazwal siebie "fotografem ogolnym" - wypraszam sobie :P

muflon
27-12-2004, 17:48
Aha - ja bym nie nazwal siebie "fotografem ogolnym" - wypraszam sobie :P
Miałem na mysli "ogólny" w sensie "nie-spotter" :) No ale skoro poczułeś się urażony, to przepraszam :D

Vitez
27-12-2004, 18:16
Miałem na mysli "ogólny" w sensie "nie-spotter" :) No ale skoro poczułeś się urażony, to przepraszam :D

Dziwny tok myslenia... to ty dla mnie jestes "ogolny" bo "nie-koter" (kotow nie fotografujesz) ? ;) :twisted: .
Przeprosiny przyjete 8) .

muflon
27-12-2004, 18:18
Dziwny tok myslenia... to ty dla mnie jestes "ogolny" bo "nie-koter" (kotow nie fotografujesz) ? ;) :twisted: .
W kontekście hipotetycznej dyskusji o fotografowaniu kotów - tak :)

fcrm
29-12-2004, 09:53
Witam,

Kilka fotek z wczorajszego spaceru po starówce:

Warszawa nocą (http://www.matys.waw.pl/galeria/warszawa)

Pozdrawiam
Tomek

Vitez
29-12-2004, 16:23
Noo, gratuluje. Chociaz jeden co sie statywu nie boi :) .
Pisze po zlych doswiadczeniach z grup dyskusyjnych, plfotach itp gdzie ludzie chwala sie fotkami nocnymi ale "sory ale jakies nieostre" ;) .
Ja tez bede lazil po Warszawie noca... jak sie ociepli 8)