PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkosc "wywolywania" RAW - ACR vs. Lightroom



Jarek Jaworski
15-11-2006, 19:35
Mam prosbe do kogos kto ma oba programy (Lightroom beta 4.1) i moglby porownac czasy konwersji RAWow na TIF. Niestety mam Windows 2000 i nie moge zainstalowac Lightrooma.

Chodzi mi o proste porownanie, 50 RAW przekonwertowac na 8 bitowe TIFFy, bez wyostrzania i podac dokladne czasy i jaki procesor.

Z gory dziekuje

strus_pedziwiatr
15-11-2006, 19:59
Chodzi mi o proste porownanie, 50 RAW przekonwertowac na 8 bitowe TIFFy, bez wyostrzania i podac dokladne czasy i jaki procesor.

Jak dla mnie to za mało danych wejściowych i dlatego testy będą nieporównywalne - wszyscy testujący na wszystkich maszynach powinni mieć te same RAW-y do obróbki.
Generalnie taki test zależy też bardzo od innych zainstalowanych na maszynach programów - antywiry, firewalle, antispyware'y, inna ilość uruchomionych dodatkowych usług, itd., itp. No chyba, że chodzi tylko wartość orientacyjną z tylko jednego komputera, ale to też będzie mało miarodajne bo na Twojej maszynie może to wypaść zupełnie inaczej (znowu kłania się konfiguracja sprzętowo-programowa: dyski, bufory, RAM, itd.)

Jarek Jaworski
15-11-2006, 20:32
Ale mi chodzi o zwykle porownanie co jest szybsze i o ile, a nie o prawdziwy test