PDA

Zobacz pełną wersję : Lapma wbudowana EOS 300.



albig
22-12-2004, 01:47
Witam. Od niedawna mam Eosa 300 i mam pytanie. Jak dziala ta wbudowana lampa? Robie zdjęcia na AV. Kiedyrobie z lampą skąd mam wiedzieć jak ustawić przysłone w zależności od odlgełości , żeby zdjęcie było odpowiednio naświetlone? I czy glopi jas albo jakis program moze sam oblicza ogniskowa i dobiera przyslone?

Tomasz Golinski
22-12-2004, 01:56
1. instrukcja
2. http://photonotes.org/articles/eos-flash/

Pszczola
22-12-2004, 09:16
O ile dobrze pamietam to aparat ustawia: 1/90 s. i 1:4.

Krzychu
22-12-2004, 09:20
Witam. Od niedawna mam Eosa 300 i mam pytanie. Jak dziala ta wbudowana lampa? Robie zdjęcia na AV. Kiedyrobie z lampą skąd mam wiedzieć jak ustawić przysłone w zależności od odlgełości , żeby zdjęcie było odpowiednio naświetlone? I czy glopi jas albo jakis program moze sam oblicza ogniskowa i dobiera przyslone?

Lampa wbudowana w EOS300 działa w TTL'u, czyli wykazuje się szczątkową inteligencją mierząc ekspozycję za pomocą czujnika mierzącego światło odbite od filmu.
Co do trybu AV - przeczytaj instrukcję obsługi, szczególnie kwestię pracy z lampą w tym trybie - aparat mierzy światło zastane tak jakby lampy nie było (więc jeżeli jest ciemno to dostaniesz dłuuugi czas) a lampą próbuje dopalić pierwszy plan.