PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki soft do katalogowania zdjęć ?



krzysp
11-11-2006, 14:47
Witam wszystkich.
Poszukuję softu (najlepiej na licencji freeware, bo shareware po ustalonym czasie staje się nielegalny), który pozwoliłby mi na skatalogowanie zdjęć w sposób, który opisze poniżej.
Zdjęcia w formacie zarówno JPEG jak i RAW mam posegregowane w katalogi i nagrane na płytki DVD. Program powinien umożliwić wygenerowanie albumów zawierających same miniatury zdjęć (thumnaile) z informacjami o nazwie pliku ze zdjęciem oraz ścieżką dostępu do niego. Exif nie jest wymagany.
Po prostu chciałbym włożyć płytę DVD ze zdjęciami do napędu, ustawić odpowiednie opcje w programie i uruchomić tworzenie albumu , w którym mógłbym później (bez obecności płytki z oryginałami) przeglądać miniatury.

Czy istnieje takie cudo ? Zainstalowałem kilka programów na licencji freeware ale oprócz utworzenia miniatur nie oferują zczytywania ścieżki dostępu do plików.


Z góry dziękuję za pomoc.

PS: ręczne katalogowanie kilkudziesięciu płyt DVD 4,7GB ze zdjęciami mnie nie urządza.

krzysp

David
05-05-2007, 18:58
Też bym coś takiego chciał. Fajnie by było gdyby jeszcze z exifa opis zdjęcia wyciągał.

rolaj
05-05-2007, 20:40
Takie rzeczy to tylko w FotoWare.....

Tanto
26-10-2007, 23:47
wyciągnę wątek z mroków zapomnienia ;-)

Dokładnie takie funkcje o jakie pytał autor tematu posiada "Where Is It"
http://www.whereisit-soft.com/
Świetne oprogramowanie do katalogowania danych, wszystkich nie tylko zdjęć, potrafi generować miniaturki z większości plików graficznych.

mor_feusz
27-10-2007, 00:29
Moze dziwnie robie - ale od katalogowania u mnie sluzy Lightroom. Nie tylko do obrobki rawow sie nadaje - rowniez zarzadzanie plikami jakos swietnie idzie

schabu
27-10-2007, 10:59
FotoWare używałem, ale zmieniłem na LR - dużo bardziej praktyczny.