PDA

Zobacz pełną wersję : Współdziałanie 550EX z 420 EX



DarekSzu
21-12-2004, 13:07
No właśnie chciał bym uzyskać prawidłowe współdziałanie tych lamp. Wybieram wspólny kanał, i co dalej ???? Czy na lampie streującej wybierając grupę A a na podporządkowanej B będę miał zadane proporcje zgodne z odczytem na lampie sterującej ???

gietrzy
21-12-2004, 14:16
No właśnie chciał bym uzyskać prawidłowe współdziałanie tych lamp. Wybieram wspólny kanał, i co dalej ???? Czy na lampie streującej wybierając grupę A a na podporządkowanej B będę miał zadane proporcje zgodne z odczytem na lampie sterującej ???
Nie pamiętam dokładnie. Wybrałeś master (550) i slave (420)? U mnie działało super. Nie masz instrukcji? Tam napewno to jest b. prosto wyjaśnione (pamiętam te grafiki z pingwinem).

Vitez
21-12-2004, 21:48
Wybieram wspólny kanał, i co dalej ???? Czy na lampie streującej wybierając grupę A a na podporządkowanej B będę miał zadane proporcje zgodne z odczytem na lampie sterującej ???
Nie... masz miec i wspolny kanal i wspolna grupe. Czyli na obu grupa A, kanal 1 .

Krzychu
21-12-2004, 22:00
Wybieram wspólny kanał, i co dalej ???? Czy na lampie streującej wybierając grupę A a na podporządkowanej B będę miał zadane proporcje zgodne z odczytem na lampie sterującej ???
Nie... masz miec i wspolny kanal i wspolna grupe. Czyli na obu grupa A, kanal 1 .

Tradycyjnie dla siebie dajesz kompetetną odpowiedź. Jak lampy będą w innych grupach to nic im się nie stanie, oprócz tego że będą w odrobinę różnych momentach wysyłały przedbłyski. Jeżeli ktoś chce stosować proporcje, to musi użyć dwóch różnych grup, panie Moderatorze szanowny...

Vitez
21-12-2004, 22:41
Tradycyjnie dla siebie dajesz kompetetną odpowiedź. Jak lampy będą w innych grupach to nic im się nie stanie, oprócz tego że będą w odrobinę różnych momentach wysyłały przedbłyski. Jeżeli ktoś chce stosować proporcje, to musi użyć dwóch różnych grup, panie Moderatorze szanowny...

Napisalem tak jak ja kiedys ze znajomym sie bawilem (on mial 550tke) i jak nam zadzialalo. Skoro u mnie zadzialalo bez problemow dajac oczekiwany rezultat to czemu mialbym tego nie napisac?
Teoretykiem nie jestem, swoja porade podalem z praktyki.
Byc moze moja praktyka byla nieco inna niz zapotrzebowanie pytajacego - tego nie wykluczam.

Tomasz Golinski
21-12-2004, 22:45
Krótko mówiąc, nie wykluczasz, że odpowiedziałeś nie na temat?

Krzychu
21-12-2004, 22:48
Tradycyjnie dla siebie dajesz kompetetną odpowiedź. Jak lampy będą w innych grupach to nic im się nie stanie, oprócz tego że będą w odrobinę różnych momentach wysyłały przedbłyski. Jeżeli ktoś chce stosować proporcje, to musi użyć dwóch różnych grup, panie Moderatorze szanowny...

Byc moze moja praktyka byla nieco inna niz zapotrzebowanie pytajacego - tego nie wykluczam.

To jeszcze tylko powiedz czemu zacząłeś od "Nie..." i będzie wszystko jasne...

Vitez
22-12-2004, 01:07
Krótko mówiąc, nie wykluczasz, że odpowiedziałeś nie na temat?

Przeczytaj temat watku.

[ Dodano: Sro Gru 22, 2004 12:08 am ]


To jeszcze tylko powiedz czemu zacząłeś od "Nie..." i będzie wszystko jasne...

A jakis glupi odruch ;)

DarekSzu
22-12-2004, 18:49
Przypisanie grup do współdziałania lamp nie ma znaczenia ale ....... przy zwiększaniu mocy zdjęcie jest proporcjonalnie przepalane przy zmniejszaniu mocy niedoświetlane. Po zastosowaniu grupy A na sterującej a grupy B na przyporządkowanej wskaźnuik w lewo (tak łopatologicznie) daje prawidłową ekspozycję z lamy sterującej ze zmniejszaniem mocy lampy przyporzadkowanej zaś w stronę prawą to lampa przyporządkowany daje większą moc (prawidłową do naświetlenia obiektu) a lampa sterująca ma moc zmniejszaną. Zapisałem to sobie gdzieś w studio na górze ale jak się pomyliłem to znaczy że jest odwrotnie. Canonowskie instrukcyje poruszają ten temat dośćgłupkowato. Żeby poczuć klimat wg instrukcji dla lampy 550 EX trzeba mieć jeszcze nast ępne 550EX najlepiej dwie czyli w sumie trzy bo dla dwóch to tylko opisują jak sterować druga lampą z wyłączoną lampą sterującą.... i nic o przypisywaniu proporcji. Wertowałem obydwie instukcje i dopiero po intensywnym testowaniu czyli stochastycznie doszedłem do rozwiązanie problemu. Koniecznie zróżnicować należy kanały na A dla sterującej i B dla przypoirządkowanej jeśli ma miećinną moc błysku. ziękuję za dyskusję.... :)

[ Dodano: 22-12-2004 ]
Machnąłem się pisząc kanał A i B miałem na myśli grupy bo lampy oczywiście muszą pracować na tym samym kanale.