PDA

Zobacz pełną wersję : #29 Sposób na usuwanie aberracji ze zdjęć w PS



Richie
08-11-2006, 20:30
Może już było gdzieś na forum

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/9264/aoh7.jpg)

Wybieramy: Image ,Adjustment ,Hue/Saturation
W zakładce Edit wybieramy Magentas
Hue ustawiamy +16,Saturation -80 a następnie suwakiem na samym dole regulujemy w lewą stronę obserwując wyniki działań. Ja używam takich wartości przy ustawianiu i z wyników jestm zadowolony.

Przed redukcja



Po redukcji



Metoda sprawdza się gdy robimy zdjęcia w jpg.

Kubaman
08-11-2006, 22:44
popraw proszę czytelność postu i wstaw brakujące zdjęcia

Quall
21-11-2006, 21:34
w PS CS2 filtr otwierajacy pliki RAW ma zakladke dot. aberacji i dziala poprawnie przynajmniej zdjecia zrobione obiektywem 17-85 gdzie aberacja jest czesto widoczna

iREM
10-03-2007, 19:39
Może już było gdzieś na forum
Wybieramy: Image ,Adjustment ,Hue/Saturation
W zakładce Edit wybieramy Magentas
Hue ustawiamy +16,Saturation -80 a następnie suwakiem na samym dole regulujemy w lewą stronę obserwując wyniki działań. Ja używam takich wartości przy ustawianiu i z wyników jestm zadowolony.


A widziałeś co się dzieje z obszarami w kolorze magenty po tej zmianie?
Czy zakłada się że ten kolor nie występuje w "przyrodzie"?

Janusz Body
12-03-2007, 13:34
Mnie się wydaje, że mając PSa najlepiej jednak używać CameraRAW i zakładki Lens. Dobrze jest wcisnąć przycisk Alt w trakcie jeżdżenia suwakami "Fix XX/YY Fringe". To znakomicie ułatwia usunięcie aberracji na zasadzie "one at the time" :) Żeby było ciekawiej usuwanie aberracji w konwerterze nieznacznie zdjęcie podostrza (zwiększa się kontrast krawędzi).

makkak
15-03-2007, 12:04
Zgodze sie jesli mamy fotke tylko w jpeg, jesli w RAW to za komentujacymi, zakladka lens w CameraRAW.

sandr
19-03-2007, 13:03
Mnie się wydaje, że mając PSa najlepiej jednak używać CameraRAW i zakładki Lens. Dobrze jest wcisnąć przycisk Alt w trakcie jeżdżenia suwakami "Fix XX/YY Fringe". To znakomicie ułatwia usunięcie aberracji na zasadzie "one at the time" :) Żeby było ciekawiej usuwanie aberracji w konwerterze nieznacznie zdjęcie podostrza (zwiększa się kontrast krawędzi).

Szczerze mówiąc mam z tym problem. Owszem, z wciśniętym Alt, aberracja pięknie znika - ale po zwolnieniu tego klawisza wraca na swoje miejsce jak gdyby nigdy nic, co gorsza jest widoczna na przekonwertowanym jpegu... Może coś robię nie tak?

musiek
26-04-2012, 18:21
Na jpgi też jest metoda; otwieramy PSa, Plik>Otwórz jako...>wybieramy nasz plik, na dole w rozwijanej liście zaznaczamy Canon RAW (CR2) i otwieramy-plik JPG otwiera się w ACR a tutaj już wiadomo.