PDA

Zobacz pełną wersję : m42 jako EF?



fotna
20-12-2004, 16:54
Może ktos juz probowal cos takiego zrobic.
Jakies kabelki zworki czy cos co oszuka np. 10d ze przy podpientym m42 ze ma EF?
jesli tak to wtedy canon dorowna pentaxowi -bo jak narazie to tylko on wspolpracjue wpelni z m42
Michal

[ Dodano: 20-12-2004 ]
Czyzby canon robil takie ustrojstwo ze zaden Polak mu nie darady?
:D :D :D :D :D
Michal

[ Dodano: 20-12-2004 ]
dzieki jednemu z canonowcow znalazłem.
Jak ktos zna niemiecki niech przetlumaczy innym.
http://www.muenster.de/~ansgar-k/org/gbstlt/index.htm
Michal

mark70
21-12-2004, 10:39
Nie siliłem sie na tłumaczenie, ale jak widzę, to ten trik polega na podpięciu całej elektroniki z np. uszkodzonego obiektywu. Ani to eleganckie, ani to wygodne i trwałe. Ale mając już coś takiego, można by próbować odłączać poszczególne kabelki, a potem podpiąć np. oscyloskop i "zrobić" podsłuch. Możliwe że to pomogło by ograniczyć skomplikowanie konstrukcji.
A właściwie to o co ta walka? Chyba tylko o potwierdzenie ostrości. Warto?

qiq
25-12-2004, 18:44
Oj warto. Oczy już nie te co kiedyś i po podpięciu do 10d manualnego 500/5,6 (czyli wychodzi na 800/5,6) to ustwienie ostrości na tak małej matówce to przypadek. A tu często czasu nie ma.

mark70
27-12-2004, 10:26
Oj warto. Oczy już nie te co kiedyś i po podpięciu do 10d manualnego 500/5,6 (czyli wychodzi na 800/5,6) to ustwienie ostrości na tak małej matówce to przypadek. A tu często czasu nie ma.

Jeśli by sie dało to czemu nie ale ja zdobyć tą wiedzę? Może kuś zna koguś np. sewisanta znającego tajniki Canon'a lub bawiącego się obiektywami.
Wydaje mi się to nie takie proste. Gdyby to było zależne jedynie od przełącznika M/AF to może jest to osobno wyprowadzone - ale szczerze w to wątpię. prawdopodobnie aparat potrzebuje "wiedzieć" że ma podpięty obiektyw, który jeszcze dodatkowo moę zamknąć przesłonę podczas ekspozycji. Spotkałem się z takim problemem: podpinam pod mojego 10D np Tokinę, niby wszystko ok: ostrzy, robi fotki na pełnej dziórze ale jak tylko ma ruszyć przysłonę to ERR 99.
A informacji jakie przesyła obiektyw jest sporo, wystarczy zobaczyć ile z nich jest podpiętych do RAW'a.