PDA

Zobacz pełną wersję : W czym nosić sprzęt kompaktowy?



mroczny
23-02-2004, 00:27
Ja do mojego G3 zakupiłem torbę Hama Spirit 60, zewnętrzne wymiary 380x160x200mm wewnętrzne 280x150x180mm waga całego ustrojstwa to 730g, bezpieczne, porządne i ładnie się prezentuje.

bdx
28-02-2004, 00:50
Ja swoje skarby :) noszę w zależności od potrzeby w dwóch torbach..nie są to prawdopodobnie jakieś markowe produkty z górnej półki ( naszywka FOX :p ), ale najważniejsze, że spełniają swoja rolę.. i to za cenę ~170pln w sumie...

pająk
28-02-2004, 21:59
Ja jeszcze torby nie kupiłem, ale czas najwyższy. Widziałem ciekawe w ANSAMIE (duży wybór, jakieś 20-30 egzempkarzy). A znacie jakiś dobry sklep-inter... w polsce z tulejami i konwerterami do G3?

mroczny
28-02-2004, 23:19
A znacie jakiś dobry sklep-inter... w polsce z tulejami i konwerterami do G3?
Polecam www.foto-tip.pl
TAm jest cała baza wypadowa w teren dla początkujących jak i już bardziej wprawionych fotomonterów :P

mackiewicz
15-03-2004, 20:07
Polecam Lowepro D-Res 40 AW (http://www.lowepro.com/pages/series/dres/dres40aw.html)

Pozdr. Paweł

mroczny
15-03-2004, 23:05
Polecam Lowepro D-Res 40 AW (http://www.lowepro.com/pages/series/dres/dres40aw.html)
Ciekawa konstrukcja, ale pomieści samego G3/5 ale już jakieś addon'y typu konwerterki, filtry to już się będą tłukły, osobicie jestem bardzo zadowolony z mojej torebki, a jeszcze jej w pełni nie zapełniłem < dla zachowania balasnu noszę w niej okablowanie do G3 wraz z ładowarką> :wink:

mackiewicz
15-03-2004, 23:25
faktycznie, torba jest głownie na aparat, ale jest miejsce na dodat. karte + dodat. aku + pilot + filtry, konwertery i tylejki faktycznie będa się tłukły (mozna ewentaalnie samemu zrobic dodatkowe przegrody..rzep + obszyta materialem gąbka. Producent przewidzial nawet kieszonke na małą instrukcje obsługi :)

Algier
20-03-2004, 21:07
Ja do noszenia mojego G3 używam oryginalnego pokrowca cannona SC-DC 10

Irish
21-03-2004, 20:26
ja bym proponowal na szyi :twisted:

mroczny
21-03-2004, 21:02
Ja do noszenia mojego G3 używam oryginalnego pokrowca cannona SC-DC 10
Ciekawe co ty tam pomieścisz do tego biedaka. Straszna malizna, a droga jak nie powiem co, 30 Euro za takie maleństwo, rozbój w biały dzień.
ja bym proponowal na szyji
No mając alternatywę w tym cudeńku canona to też szyjka jest całkiem niezła, albo do kieszeni, co wy na to? :wink:

Irish
21-03-2004, 21:35
jak do kieszeni do idiotena tylko :D

miszka
31-03-2004, 15:18
A ja na Allegro kupilem torebke Canona, miesci sie wszystko, ministatyw, ladowarka, karta, mysle, ze i akku i pozniejsze filtry spokojnie sie zmieszcza.
Ma zajedwabisty dynks :D: pasek do pasa (hehe, maslo maslane) i nosidelko na ramie, wery uniwersalna (przegordki w sordku mozna dowolnie przemieszczac, szt.2).

Lynk na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23087249

Pozdrawiam,
Mikolaj

Vitez
31-03-2004, 17:06
A ja na Allegro kupilem torebke Canona

I popelniles nieostrozny blad... torebka z napisem Canon dziala jak lep na muchy na zlodziei. O wiele lepiej kupic zwykla noname, pomysla zes jakis cinkciarz z taka torebka a nie ze sprzet foto masz w srodku.
Wazna rada jesli chodzi o nosidelka: NIGDY z firmowym napisaem!
Te z firmowym napisem to dla bogatych turystow albo szpanerow - przyciagaja zarowno laski jak i zlodziei. I to ryzyko i to ryzyko ;) .
Ja teraz zamierzam zmienic moj pasek z kuszacym napsiaem Canon EOS Digital na zwykly bez napisow... a plecaczek rowniez zwykly a nie jakis superfirmowy zamierzam kupic.
Glowny powod - sprzetu foto noszonego przy sobie nie da sie ubezpieczyc. Wiec trzeba byc naprawde bogatym czlowiekiem by kusic noszonymi na wierzchu napisami firmowymi.

XCR
31-03-2004, 18:10
Zmiana paska z EOS Digital na jakis "no name" to dobry pomysl. Sam czesto uzywam do 10D paska z duzym napisem ZENIT i wszystkie napisy na body zakrylem czarna tasma izolacyjna,po co maja kusic. Jesli chodzi o torby to najlepsze pod wzgledem dyskretnosci jest angielski Billingham,wyglada z zewnatrz jak stary chlebak a gwarantuje doskonala ochrone,niestety cena (srednio 800 za nieduza torbe!) jest odstraszajaca.

miszka
31-03-2004, 19:18
I popelniles nieostrozny blad
Fakt, dzisiaj sie dokladnie przygladalem torebce (przed przeczytaniem tego postu:D) i doszedlem do wniosku, ze to logo mozna bardzo latwo "usunac" bo jest doszywane.... myk myk myk i nie ma loga:D

Mikolaj

Irish
31-03-2004, 20:09
Ej kupcie sobie torbe foliowa w jakims sklepie i w niej noscie, a co do napisow na aparatach to proponuje zdrapac szpachelka - najbezpieczniejszy sposob , zamiasta orginalnego paska lepiej wziasca kawalek sznurka nikt wam wtedy aparatu nie ciachnie(tylko trzeba dobrze zawiazac na szyji) , proponuje tez lekka modyfikacje aparatu mlotkiem lub jakims innym ciezkim narzedziem 100 % skuteczne .

Vitez
31-03-2004, 21:13
Ej (ciach)

Ot jaki sarkazm...
Ciekawe czy tak samo bedziesz mowil jak ci sprzet ukradna ;) .
Mi jeszcze nie ukradli ale wole byc ostrozny i uczyc sie na bledach innych, niz butny i udawac chojraka smiejac sie z ostroznych 8) .
Unikniecie kradziezy przez niezachecanie do niej to najrozsadniejszy sposob i nie rozumiem takiego sarkastycznego nasmiewania sie z tego :P

Irish
31-03-2004, 22:13
Jak maja ukrasc i to i tak ukradna wiec ?

DariuszM
31-03-2004, 22:36
paranoja z tymi napisami...idąc tym tropem to nie mozna korzystac z bankomatów, bo przeciez zlodziej widzi ze na pewno mamy pieniadze, nie mozna isc po miescie z torbą od laptopa bo przeciez kazdy widzi ze mamy komputer
robicie foty na "bronxsie" czy gdzies? :)

Irish
31-03-2004, 22:45
Dariusz wlasnie :D ehehe , dobra ja sie juz nie wypowiadam :!: :arrow: :lol:

Vitez
01-04-2004, 03:44
Jak maja ukrasc i to i tak ukradna wiec ?

Kwestia podejscia. Ja mam umysl scisly, mialem prawdopodobienstwo i statystyke zarowno w szkole sredniej jak i na studiach. I wiem ze sa sposoby na zwiekszanie/zmniejszanie prawdopodobienstwa zdarzenia jak i unikanie bledow uszeregowanych w tabelach statystycznych.
Nie zachecanie zlodziei poprzez ukrywanie znakow firmowych posiadanego sprzetu jest dosc waznym czynnikiem zmniejszajacym prawdopodobienstwo napadu/wlamania, ogolnie kradziezy danego sprzetu. Wiec jesli mam wybierac pomiedzy mniejszym prawdopodobienstwem kradziezy a wiekszym - to wiadomo :P .
Humanisci, artysci, luzaki itp ktorzy wola sie nie przemeczac mysleniem ;) ... ops bez urazy - chcialem powiedziec - liczeniem :) wola powiedziec "a i tak moga mi ukrasc" .
To moze w takim razie po prostu oddaj sprzet pierwszemu napotkanemu dresiarzowi bo i tak ci ukradna? ;) (parafrazuje twoje sarkastyczne stwierdzenie o sznurkach itp :P ).

muflon
01-04-2004, 09:36
Ja teraz zamierzam zmienic moj pasek z kuszacym napsiaem Canon EOS Digital na zwykly bez napisow... a plecaczek rowniez zwykly a nie jakis superfirmowy zamierzam kupic.

To idzie zdrapać! Ja co prawda poddałem się przy drugiej literce, ale moja nieoceniona Żona pracowicie wydrapała resztę - i to tak ładnie, że trzeba się dobrze przyglądać, żeby zobaczyć że cos jest nie tak.

Następny krok to czarna tasma na napis "canon" i chyba... zamalowanie czerwonego paska na L-ce, hemm? :)

XCR
01-04-2004, 13:57
Czesto podrozuje do krajow bylego ZSRR wiec wole nosic 10D na pasku z napisem zenit i zakleic napisy na sprzecie czarna tasma bo lepiej zmniejszac ryzyko utraty sprzetu a poza tym aparat ma mi sluzyc do pracy a nie wzbudzania zachwytu ze Canon, ze Digital na pasku.