PDA

Zobacz pełną wersję : Plener Warsaw by night - 17 listopada



Strony : [1] 2

Mac
06-11-2006, 21:46
Koledzy, po ostatnim plenerku w Arkadii, który wywołał sporo emocji ale dał też sporo pomysłów na nowe spotkania, proponuję plener nocny w Warszawie.
Spotkanie doświadczonych użytkowników i nowicjuszy w miłej i przyjaznej atmosferze bez kopania po kostkach i dla samej przyjemności fotografowania.
Proponuję aby był to piątek 17 listopada ale może być też sobota 18, jak będziecie chcieli.
Miejsce bliżej nie określone, zostawiam to do dyskusji i czekam na propozycje.
Plenerek dostępny jest dla każdego niezależnie od wieku, płci i umiejetności, liczy się dobra zabawa. Możemy jeszcze wymyśleć jakieś ciekawe miejsce pod Warszawą.
Na dobry początek załączam zdjęcie z jednego z nocnych wypadów.

sepq
06-11-2006, 21:48
Piszę się. Jak będzie takie towarzycho jak w Arkadii, to nie mam wątpliwości. I ni zatrzyma mnie żadna gorączka, egzamin, ani nic w tym typie. Mac, dopisz mnie do listy.

Pikczer
06-11-2006, 21:54
A piwko bedzie? ;-)

oddech
06-11-2006, 21:55
Pisze się na nocne strzały w Warszawie. Miejsce najlepiej jakies ogólnodostępne, tak, żeby trochę światła było, trochę ludzi i trochę miejsca na statywy. Potem się możemy przemieszczać. Gdyby nie zasoby toreb i plecaków niektórych, a także odległości to zaproponował bym jako zwieńczenie pleneru wypad na jakieś piwko, albo grzane wino. Jednak zawaham się z taką propozycją. Choc może pomogłoby takie grzane wino, lub piwo uchronić się przed przeziębieniem.


A piwko bedzie? ;-)

To ja tu pisze delikatnie o browarze, a ten prosto z mostu... hehe :) I to lubię :)

Mac
06-11-2006, 22:07
No to może na zachętę, bo zapomniałem dodać w pierwszym poście.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img294.imageshack.us/img294/1849/30d5958pw9.jpg)

sepq
06-11-2006, 23:01
Właściwie pomysłodawcą tego pleneru był oskarkowy, więc myślę, że powinien być jednym z pierwszych, którzy się na niego zapiszą. A tu nic. Może nie ma go na forum, bo nie podejrzewam, by zdezerterował :)

oddech
06-11-2006, 23:12
Co do oskarkowego, to już mu zaproponowałem takowy plener. Jednak wieści od niego nie mam. Ale dzielny jestem i czekam :)

mungo
06-11-2006, 23:18
17, hmm... A o której godzinie? Teraz noc się dość wcześnie zaczyna, więc sądzę, że o 18-19 można by zacząć. Ja się piszę, ale nie wiem czy przyjdę.

Sebian
06-11-2006, 23:25
Mac, świetna fota. Jak ją wykonałeś? Zachęca do eksperymentowania ;-)


Właściwie pomysłodawcą tego pleneru był oskarkowy, więc myślę, że powinien być jednym z pierwszych, którzy się na niego zapiszą. A tu nic. Może nie ma go na forum, bo nie podejrzewam, by zdezerterował :)

Pewnie poprawia swoją stronę WWW po uwagach Mac'a :mrgreen:

Mac
06-11-2006, 23:27
Oskarkowego też przyjmiemy z radością a nauki przyjmiemy w pokorze, bo to człowiek światły nie to co my szara masa knotorobów. No dobrze to żartem powiedziane.

Organizacyjnie, to termin nie jest sztywny, napewno weekend. W piątek wolałbym później z powodów czysto rodzinnych. W sobotę możemy zacząć nawet po 17.00.
Im później tym mniej ludzi czyli preszkadzaczy kadrowych ;)
Nie widzę problemu aby zakończyć grzanym winkiem bo na piwo trochę zimnawo. Do dyskusji.
Teraz najważniejesza sprawa, czyli miejsce i trasa oraz tematyka. Jak wiecie nie jestem z Warszawy i nie znam tego miasta jak Wy, dlatego czekam na sugestie.

Do tej pory razem ze Stratusem, Mmaszą i moim kumplem Liskiem (Nikon D200) zrobiliśmy w nocy mosty (Siekierkowski, Świetokrzyski i Poniatowskiego), starówkę. Reszta dla mnie w tej porze jest dziewicza.

Dyskutujemy a 16 listopada wieczorem podejmujemy ostateczne decyzje.

Mac
06-11-2006, 23:31
Mac, świetna fota. Jak ją wykonałeś? Zachęca do eksperymentowania ;-)


Nauczyłem się od Nikoniarza, takiego co to nie wali po głowie. szkoda, że mieszka pod Poznaniem.
Żadna tajemnica, ustawiasz zoom na obiekt, dajesz długi czas i idziesz z długiego końca na krótki. Mam trochę takich zdjęć.
Jedyne co trzeba, to dobry statyw i płynny ruch ręką bez szarpania, nie zawsze się udaje.

oddech
06-11-2006, 23:37
Może zaczniemy w jakimś wysokim punkcie? Tak żeby zrobić kilka zdjęć Warszawy po zmroku jak jeszcze żyje pełnią. Może z PKiN, albo z Marriota? Stamtąd w każdą strone jest blisko. Jeśli będziemy odpowiednio odważni, może Praga Północ? Jest na niej ten klimacik starej Warszawy połączony z odnowionymi kamienicami. A może szlakiem oświetlonych budynków? Kościoły, cerkiew, Zamek Królewski. Inną opcją jest Dworzec Centralny (ale na samą myśl dostaję gęsiej skórki ze obawy przed porysowaniem maski i utraty sprzętu).
Mieszkam w WWA dopiero 3 lata, więc nie mam za dużo doświadczenia. To moje propozycje. Naturalnie wszystko podlega dyskusji.

EDIT: Efekt za moment z okna przetrenuję na blokach, ciekawe jak będzie.

EDIT2: Już wiem, że mój statyw jest dobry może dla KIT'a. No cóż. Jeszcze nie czas na takie foty :)

Rafb
07-11-2006, 00:05
Może zaczniemy w jakimś wysokim punkcie? Tak żeby zrobić kilka zdjęć Warszawy po zmroku jak jeszcze żyje pełnią. Może z PKiN, albo z Marriota? Stamtąd w każdą strone jest blisko. Jeśli będziemy odpowiednio odważni, może Praga Północ? Jest na niej ten klimacik starej Warszawy połączony z odnowionymi kamienicami. A może szlakiem oświetlonych budynków? Kościoły, cerkiew, Zamek Królewski. Inną opcją jest Dworzec Centralny (ale na samą myśl dostaję gęsiej skórki ze obawy przed porysowaniem maski i utraty sprzętu).
Mieszkam w WWA dopiero 3 lata, więc nie mam za dużo doświadczenia. To moje propozycje. Naturalnie wszystko podlega dyskusji.

EDIT: Efekt za moment z okna przetrenuję na blokach, ciekawe jak będzie.

EDIT2: Już wiem, że mój statyw jest dobry może dla KIT'a. No cóż. Jeszcze nie czas na takie foty :)

hehe, w kupie siła!
a co byście powiedzieli na stara pragę, bazylikę kawęczyńską, fabryke vódek itp... ??

Arjast
07-11-2006, 00:10
Rafb pomysł całkiem niezły ale faktycznie kupą panowie kupą :-D

Mac
07-11-2006, 00:26
A do starej pragi brygada ochroniarzy nie jest potrzebna? Słyszałem różne opowieści o tej części miasta.

oddech
07-11-2006, 00:34
A do starej pragi brygada ochroniarzy nie jest potrzebna? Słyszałem różne opowieści o tej części miasta.

To wszystko zależy od tego ilu będzie nas, a ilu będzie "ich". Zasada jest prosta. Musi być nas więcej. Około 10 załatwi sprawę. hehe.. :)
A prznjamniej ocalimy część sprzętu :)

A poważnie, mnie się pomysł ze starą Pragą podoba. Może nie należy się zbyt głęboko zapędzać, ale liznąć to i owo... czemu nie :)

oskarkowy
07-11-2006, 09:37
Co do oskarkowego, to już mu zaproponowałem takowy plener. Jednak wieści od niego nie mam. Ale dzielny jestem i czekam :)

Nie wiem, gdzie zaproponowałeś, jak na PM to nic nie mam.
17tego nocą jestem w Warszawce z aparatem, ale niestety na zleceniu. Jest szansa, że skończę wcześniej, wtedy do Was dokoptuję. Po prostu zadzwonię do Sebka i spytam gdzie jesteście.

18tego (nie wiem jak zdecydujecie), to zupełnie odpada, bo jestem w Berlinie i robię dokładnie to samo, tylko sam (to znaczy zamówione fotografie nocnej architektury do jakiejś publikacji).

Jeśli mogę Wam zasugerować jakieś rozwiązania dotyczące doboru pory, miejsc i takie tam, to na pewno lepiej pójść zdecydowanie później i wybrać deszczową porę. Zaczynając o 1 w nocy macie luksus pustego kadru, gdy będziecie chcieli "ducha", to przegnacie po planie kolegę. Mniej jest wtedy menelstwa, mniej pijanych, namolnych dziadków i generalnie można się skupić nad kadrem.
Oświetlenie i warunki będziecie mieli zbliżone do tych:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.grabek.pl/chwilowe/brat2.jpg)
więc jest szansa na kawał naprawdę ciekawych zdjęć.
Co do miejsc: wersja light - starówka, ale mam mały odruch wymiotny na samą myśl. Wersja hardcore i tylko gdy będzie przynajmniej 10 cieżkich statywów - stara Praga. Tam jeszcze można zrobić trochę naprawdę ciekawych klatek. Tylko trzeba się spieszyć, bo coraz więcej tam szkła a coraz mniej starych, nastrojowych bram.

Dla tych, którzy nie wiedzą czego się spodziewać a chcą się jakoś przygotować - fragment forumowej biblioteczki:
http://canon-board.info/showthread.php?t=8255

Zielony
07-11-2006, 11:02
http://www.canon-board.info/showpost.php?p=239985&postcount=143

oddech
07-11-2006, 11:26
oskarkowy, proponowałem to nie na priv, tylko w treści posta. Naturalnie w temacie związanym z plenerem w Nieborowie i Arkadii.

Przykre tylko, że nie czytałeś tego co się pisze na forum do Ciebie.

oskarkowy
07-11-2006, 11:45
oskarkowy, proponowałem to nie na priv, tylko w treści posta. Naturalnie w temacie związanym z plenerem w Nieborowie i Arkadii.

Przykre tylko, że nie czytałeś tego co się pisze na forum do Ciebie.

Odbiję piłeczkę... Nie Ty proponowałeś, tylko ja proponowałem jako pierwszy taki plener. Podoba Ci się taka dyskusja? Też powinienem napisać, że to przykre, że nie czytasz oraz że przywłaszczasz sobie czyjeś pomysły? Czy taki poziom rozmowy jest dla Ciebie satysfakcjonujący?

Zielony
07-11-2006, 11:53
Coś czuję, że jeśli do pleneru w ogóle dojdzie to będzie on przebiegał w nieprzyjaznej atmosferze :-?

CoNic
07-11-2006, 12:06
Chłopaki przestańcie rozmawiać w takim tonie, bardzo Was proszę. Nie ma znaczenia kto zaczął, trzeba zakończyć bezsensowną dyskusję.

Osobiście bardzo bym chciał udać się z Wami na wspólny plener, wypić piwo i pogadać na temat naszej wspólnej pasji (i nie tylko). Bez złych emocji, w pogodnej atmosferze.

Pozdrawiam,
Robert

oddech
07-11-2006, 12:26
Odbiję piłeczkę... Nie Ty proponowałeś, tylko ja proponowałem jako pierwszy taki plener. Podoba Ci się taka dyskusja? Też powinienem napisać, że to przykre, że nie czytasz oraz że przywłaszczasz sobie czyjeś pomysły? Czy taki poziom rozmowy jest dla Ciebie satysfakcjonujący?

oskarkowy, nie wiem o co Ci chodzi.
Jesteś jakiś wyjątkowo wrażliwy.

To napisałem do Ciebie odnośnie pleneru i na to nie dostałem odpowiedzi:

oskarkowy, latarki miały być do oświetlenia drogi do akweduktu. Nie wyobrażam sobie chodzenia na nietoperza. A przy akwedukcie to moja wiedza wymięka i nie zabieram głosu.
Co do nocnej Warszawy to jestem za. W zasadzie chodźby dzisiaj. Tylko w środę ide do kina i nie zmienie planów. Chętnie pouczę się od lepszych.

PS: popatrz na mój podpis. A do tego dodam, że lustrem bawię się od września.

I kto tu mówił o przywłaszczaniu sobie pomysłów? I gdzie były jakiekolwiek złośliwości pod Twoim adresem? Czepiasz się słów, obrażasz jak urażona primadonna, zatruwasz atmosferę zwalając to na innych. Człowieku odpuść sobie. Traktuję Cię jako doświadczonego fotografa od którego można się wiele nauczyć. A Ty mi wyjeżdżasz z takimi tekstami. Nie wiem czy zauważyłeś, zostało to w tym poście jasno podkreślone, że jesteś pomysłodawcą tego pleneru. Ja się tylko dołączyłem do tego pomysłu i ogłosiłem gotowośc do działania. Potem pociągnął go dalej Mac.
Tylko żeby to zobaczyć trzeba otworzyć oczy i popatrzeć troszkę dalej niż tylko na czubek własnego nosa.

oskarkowy
07-11-2006, 12:47
Co do oskarkowego, to już mu zaproponowałem takowy plener. Jednak wieści od niego nie mam. Ale dzielny jestem i czekam :)

I kto tu mówił o przywłaszczaniu sobie pomysłów?

Pewnie ja mówiłem.. :-(


Nie wiem czy zauważyłeś, zostało to w tym poście jasno podkreślone, że jesteś pomysłodawcą tego pleneru. Ja się tylko dołączyłem do tego pomysłu i ogłosiłem gotowośc do działania. Potem pociągnął go dalej Mac.
Tylko żeby to zobaczyć trzeba otworzyć oczy i popatrzeć troszkę dalej niż tylko na czubek własnego nosa.
Dobrze, to ja popatrzę trochę poza czubek własnego nosa. Ja w sumie mam co robić w dniu Waszego pleneru, więc nie będę zatruwał Wam atmosfery. Pozwolę sobie obejrzeć Wasz poplenerowy dorobek, ale oczywiście powstrzymam się od komentowania, bo to tutaj zdaje się niemile widziane.

Ale jeszcze jedno (bardzo proszę, nie komentujcie tego): to nadal jest forum o fotografii a nie Wasze lokalne TWA. Jeździcie na plenery robić coraz ciekawsze i doskonalsze zdjęcia a nie żeby się poznać i poopowiadać jak to było fajnie i jakich ciekawych kolesi poznaliście. Oczywiście to jest ważne, ale pamiętajcie o celu głównym. Kadząc sobie nawzajem nie rozwiniecie się ani o krok. Bo zawsze ktoś napisze, jakie to fajne zdjęcia zrobiliście i nie będzie potrzeby szukać dalej.

oddech
07-11-2006, 12:56
...brak mi słów...

Pikczer
07-11-2006, 13:21
Ja powiem tak:
chetnie bym sie spotkal, bo - po pierwsze nigdy nie robilem nocnych fotek (bym sie troszke poduczyl i podlapal patenty rozszerzajac swoje portfolio;-)) a po drugie... coz - chetnie zobacze Wasze mordy na zywo :mrgreen: :wink:
Ale wiem juz, ze ja bede mogl TYLKO w piatek, bo w sobote jade z zona rodzic :razz:

ps
oczywiscie z tym piwkiem, to byl zart - taki joke :). Przeciez nie spotykamy sie zeby piwo pic tylko robic zdjecia, nie? ;-)

Zielony
07-11-2006, 13:38
...ja bede mogl TYLKO w piatek, bo w sobote jade z zona rodzic :razz:

Oby żona nie musiała po taksówkę dzwonić ;)

Pikczer
07-11-2006, 14:01
Oby żona nie musiała po taksówkę dzwonić ;)
Ty nie badz taki madry Shrek :mrgreen: ;)
Zona rodzi w Poznaniu a ja dojezdzam... POCIAGIEM ;-)

KMV10
07-11-2006, 14:24
I macie tak to wyliczone do godziny? Jestem pełen podziwu :)

Pikczer
07-11-2006, 14:28
I macie tak to wyliczone do godziny? Jestem pełen podziwu :)
Kurde... jakie ciekawskie towarzycho :-o :mrgreen: ;-)
Ok, sprawa wyglada tak - zona jedzie do Poznania 2 tygodnie wczesniej i czeka na termin a ja dojezdzam na tydzien przed i czekam juz razem a nia. Ufff... czy teraz juz wszystko jasne? :lol:

Zielony
07-11-2006, 14:31
Ufff... czy teraz juz wszystko jasne? :lol:

A czemu w Poznaniu? :mrgreen:

Pikczer
07-11-2006, 14:41
A czemu w Poznaniu? :mrgreen:
Bo rodzice (tesciowie) lekarze i w szpitalu pracuja :razz:

KMV10
07-11-2006, 15:10
Pikczer - powodzenia i pozdrowienia dla szanownej Żony :)

oddech
07-11-2006, 15:14
Pikczer, to nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na pikczer potomstwa.

Powodzenia :)

Pikczer
07-11-2006, 18:02
Dzieki - mam nadzieje, ze spotkamy sie w piatek i wtedy... porobimy zdjecia ;-)

Vitez
07-11-2006, 19:06
Pozwolę sobie obejrzeć Wasz poplenerowy dorobek, ale oczywiście powstrzymam się od komentowania, bo to tutaj zdaje się niemile widziane.


Ale ja sie pewnie nie powstrzymam :twisted: . Choc dorobku czy wiedzy takiej nie mam ale czasem lubie pojezdzic po czyichs zdjeciach, a przy okazji udowadniajac ze krytykowac tu na forum jak najbardziej wolno - niezaleznie od celu pokazywanych zdjec i niezaleznie od dorobku - byle krytyka byla konstryktywna a nie "nie podoba mi sie".
No ale to zawsze chwile zajmuje (od roku wzwyz) by wyjsc poza plfotowy styl komentowania wspolnych zdjec i reagowania w powazny sposob na negatywne opinie :roll: .


Ale jeszcze jedno (bardzo proszę, nie komentujcie tego): to nadal jest forum o fotografii a nie Wasze lokalne TWA. Jeździcie na plenery robić coraz ciekawsze i doskonalsze zdjęcia a nie żeby się poznać i poopowiadać jak to było fajnie i jakich ciekawych kolesi poznaliście. Oczywiście to jest ważne, ale pamiętajcie o celu głównym. Kadząc sobie nawzajem nie rozwiniecie się ani o krok. Bo zawsze ktoś napisze, jakie to fajne zdjęcia zrobiliście i nie będzie potrzeby szukać dalej.

Nie "nie komentujcie" a "wezcie sobie to do serca" , zamiast przewracac oczami z "no comments" :? .

Routlaw
07-11-2006, 22:28
Inną opcją jest Dworzec Centralny (ale na samą myśl dostaję gęsiej skórki ze obawy przed porysowaniem maski i utraty sprzętu).
IMO dworzec jest chyba jednym z bezpieczniejszych miejsc w Wawie. Od jakiegoś czasu jest w środku kwadratu w którym panuje zero tolerancji. Jest tam pełno ochroniarzy z różnych agencji, policjantów, strażników miejskich i SOKistów. Korzystam(nie jako bazy noclegowej:p ) z centralnego od lat o różnych porach doby i nigdy nie spotkałem się z niebezpieczną sytuacją. Swego czasu musiałem czekać od godziny 3:30 na pierwszy pociąg do domu o 5:20. Ku memu ździwieniu spora część punktów gastronomicznych i sklepów była otwarta. W Tym zlikwidowana już księgarnia Helionu.

oddech
08-11-2006, 08:04
Dworzec Centralny ma po prostu złą sławę i jakoś mnie przeraża. Ale skoro jest tam tak spokojnie, to jest to jakas opcja.

A teraz z innej strony. Wczoraj wieczorej jeździłem po starej Pradze. Zupełnie niechcący natknąłem się na Zajezdnię Tramwajową na ulity Kawęczyńskiej. Dzisiaj będę tam dzwonił w temacie pozwolenia na nocną sesję zdjęciową. Podeprę się trochę wydawnictwem, może kierownik obiektu pozwoli w nocy tam pohasać z aparatami. Co powiecie na takie miejsce? A może ktoś z Was ma jakieś przełożenia w firmie Warszawskie Tramwaje?

EDIT: Po wykonaniu telefonu do spółki Tramwaje Warszawskie ustaliłem rzeczy następujące:
1. Chętnie udzielają zgody na sesje fotograficzne.
2. 17 listopada będzie w zajezdni mniej osób niż zwykle, ale są duże szanse że będą mieli kogoś do "zadbania" o nas.
3. Wydano zgodę na sesje fotograficzną dla 2 chłopaczków z technikum (jakiegoś).
4. Nikt nie pytał o sesję w nocy.
5. Należy napisać maila do Zarządu, podać wszystkie szczegóły i czekać na odpowiedź.

HOWGH

EDIT2:
Czekam na chetnych. Fajnie by było, gdybym wiedział do jutra po południu. Wystosowałbym odpowiednie pismo.

Mac
08-11-2006, 22:13
Oddech świetna robota, chętnie piszę się na taką sesję.
Zawsze to coś innego. Masz dobre pomysły.

Przy okazji przyszedł mi do głowy inny pomysł na plener (kiedyś tam), mianowicie muzeum lokomotyw czy jakoś tak w Zduńsiej Woli. Przy najbliższej wyprawie w tamte strony sprawdzę co tam mają.

oddech
08-11-2006, 22:17
Super! Jest nas już 2 :)

Mac
08-11-2006, 22:38
Nie wszyscy odwiedzają codziennie forum. Można privami puścić info do potencjalnych zainteresowanych.
Do kiedy musisz puścić pismo do dyrekcji?
Daj trochę czasu na deklarację ale ustal jakiś dead line.

oddech
08-11-2006, 22:41
Fakt jest taki, że prosiłem o deklarację do jutrzejszego południa. Pismo chciałbym puścić w piątek najpóźniej. Poczekam spokojnie, jak się inie zgłoszą chętni, to wtedy będziemy myśleć :)

Arjast
08-11-2006, 23:40
Super! Jest nas już 2 :)

Piszę się na trzeciego.
Pomysł ciekawy mam nadzieję, że wypali.

Routlaw
09-11-2006, 00:56
Ja nie mówie na 100% ale się zastanawiam.. Jakbym szedł to z kolegą(nie Canonierem) wiec było by już pięciu :)

oddech
09-11-2006, 08:14
Super, w takich warkunkach można kombinować :) W piątek z samego rana wyślę maila do sekretariatu Prezesa Zarządu Tramwajów Warszawskich z prośbą o zgodę. Jako termin podam 17.11.2006. Godziny wieczorne. :)

Pikczer
09-11-2006, 11:35
Pomysl super - ja tez sie pisze.

ps
Kaweczynska powiadacie... hmmm to moze byc baaaardzo ciekawe jesli nie "zadbaja" o nas ;-)

oddech
09-11-2006, 12:48
Pomysl super - ja tez sie pisze.

ps
Kaweczynska powiadacie... hmmm to moze byc baaaardzo ciekawe jesli nie "zadbaja" o nas ;-)

Spko loko. Jeśli wejdziemy na teren zajezdni, to bez problemu będziemy się poszuszać. Nie wydaje mi się, żeby bandy szalikowych, łysogłowych, znudzonych Prażynków pojawiły się między tramwajami :)

A opiekun będzie nam mówił gdzie można, a gdzie nie można wejść. Zadba o bezpieczeństwo w sensie - nie pozwli, żeby tramwaj przejechał przyszłego ojca :)

Pikczer
09-11-2006, 13:15
Nie wydaje mi się, żeby bandy szalikowych, łysogłowych, znudzonych Prażynków pojawiły się między tramwajami :)
W piatek? Wieczorem? Coz, pozytywne podejscie do tematu :mrgreen: ;-)

oddech
09-11-2006, 14:09
W piatek? Wieczorem? Coz, pozytywne podejscie do tematu :mrgreen: ;-)

Pikczer, na zamkniętym, oświetlonym terenie zajezdni tramwajowej? To przecież nie zajezdnia autobusowa. Tam sa głównie hale. Pod dachem się większość rzeczy dzieje. Góra stali, wielkich lamp ulicznych, torowisk i stojących na nich tramwajów. Poza tym Solid Security, pracownicy, mechanicy, motorniczy... Jestem optymistą :) A jak nie, to Arek ma odpowiednie przeszkolenie :) I tłumacza :) hehe... :)

Routlaw
09-11-2006, 14:28
A jak nie, to Arek ma odpowiednie przeszkolenie :) I tłumacza :) hehe... :)
Odkąd padłem ofiarą napadu nosze ze sobą gaz. A na plenerze bede miał jeszcze ciężki statyw :)

oddech
09-11-2006, 16:04
Odkąd padłem ofiarą napadu nosze ze sobą gaz. A na plenerze bede miał jeszcze ciężki statyw :)

Przezorny zawsze ubezpieczony. Nie ma co ryzykować. Choć ja jestem optymistycznie nastawiony do świata i ludzi. :)

Pikczer
09-11-2006, 16:56
Aaaa... nie no... jak w zamknietej, to mamy jakies szanse ;-)

A mam jedno pytanie do tych co sie wybieraja - czy ktos nie bedzie jechac przypadkiem przez Mokotow i nie moglby mnie zabrac po drodze? :sad:

oddech
09-11-2006, 17:11
Ja startuję z Pragi Południe, to raczej mało po drodze. Ale jak nikt się nie zgłosi, to podjadę po Ciebie.

Pikczer
09-11-2006, 17:25
Ja startuję z Pragi Południe, to raczej mało po drodze. Ale jak nikt się nie zgłosi, to podjadę po Ciebie.
Z gory dzieki :p

CoNic
09-11-2006, 17:35
Da się jeszcze dopisać do listy?

Tylko kurcze chyba statyw muszę kupić albo pożyczyć :|

Pikczer
09-11-2006, 17:43
Da się jeszcze dopisać do listy?
Pewnie, ze tak - jeszcze jest troche czasu ;)

Routlaw
09-11-2006, 19:08
Aaaa... nie no... jak w zamknietej, to mamy jakies szanse ;-) Takie jak bokser przy linach w narożniku :)

Jeżeli to będzie w piątek to będę jechał z pracy. Pracuje do 16:15 w samym centrum. Jechać bede komunikacją miejską. Jeśli zaś w sobote to bede jechał od ww Centralnego. Tak wiec moge kogoś zgarnąć do mojego tramwaju :D

CoNic
09-11-2006, 19:35
Routlaw, jak chcesz to możemy ustawić gdzieś na mieście :smile: Będę jechał samochodem, więc mogę Cię zabrać, cobyś nie przebijał się ze sprzętem przez Pragę.

Routlaw
09-11-2006, 19:40
Dzięki CoNic, chętnie bym skorzystał, tylko czy z Legionowa Ci po drodze ;) no i będe się wybierał z kolegą także byłoby nas dwóch. :)

oddech
09-11-2006, 19:58
Panowi, jutro o 10 rano wystosuję pismo do Zarządu TW. Napisze w nim orientacyjną liczbę osób jakie będą brały udział w sesji. Mamy więc czasu całkiem sporo. Lista ciągle otwarta :)

Routlaw
09-11-2006, 20:12
Będą sprawdzali ID Forumowe przy wejściu? :D

oddech
09-11-2006, 20:29
Będą sprawdzali ID Forumowe przy wejściu? :D

Pewnie :) A co myślisz, że ktoś na "krzywy uśmiech" się dostanie?

Routlaw
09-11-2006, 20:38
:mrgreen: to sobie jeszcze smycz wypiorę żeby ładnie ID wyglądał :D

oddech
09-11-2006, 21:55
:mrgreen: to sobie jeszcze smycz wypiorę żeby ładnie ID wyglądał :D

Może obroża wystarczy? :) Po co od razu smycz.

A z innej beczki, własnie się przekonałem jakie to uczucie pozbyć się taniego statywu. Musze teraz zainwestowac i kupic inny. Pewnie też tani. Na Sherpe ani nic lepszego mnie chwilowo nie stać. Ale to przejściowe kłopoty :) hehe... :) Do piątku bede miał juz statyw.

mungo
09-11-2006, 22:02
Młodego przyjmiecie pod swoje skrzydła? Muszę mieć jakieś argumenty, żeby rodziców przekonać, żeby mnie puścili;) Czy plener zapowiada się na bardzo późną noc-1 lub 2 w nocy, czy raczej tak w godzinach ludzkich czyli od ok. 19 do 23-24?

Arjast
09-11-2006, 22:06
A jak nie, to Arek ma odpowiednie przeszkolenie :) I tłumacza :) hehe... :)

Kogo masz na myśli ?



A mam jedno pytanie do tych co sie wybieraja - czy ktos nie bedzie jechac przypadkiem przez Mokotow i nie moglby mnie zabrac po drodze? :sad:


Ja startuję z Pragi Południe, to raczej mało po drodze. Ale jak nikt się nie zgłosi, to podjadę po Ciebie.

Ja z Bemowa będę jechał więc chyba trochę bliżej mi będzie :grin:

Arjast
09-11-2006, 22:10
hehe... :) Do piątku bede miał juz statyw.

A cieszyłem się, że nie tylko ja będę z pokracznym :twisted:

oddech
09-11-2006, 22:12
A cieszyłem się, że nie tylko ja będę z pokracznym :twisted:

Spoko, więcj niż 200 nie poświęcę na statyw. Nie w tym miesiącu. Poza tym odkładam kasiorę na portretówkę. Tylko nie 50mm ale 85mm. Więc wydatek całkiem spory.

sepq
09-11-2006, 22:29
Qrcze, strasznie żałuję, że nie będę mógł z Wami wybrać się do tej zajezdni. Ale piątek (którykolwiek) to dla mnie taki dzień, że ani rano, ani w południe, ani wieczorem.
Miałem cichą nadzieję, że ten plener będzie w sobotę... Trudno, może następnym razem. Udanych zdjęć!

Mac
09-11-2006, 23:56
Będę jechał z Ursynowa, mogę pojechać przez Mokotów z zbarać kogoś potrzebującego. BTW, o któej startujemy 18-19 czy później np. po 21? Muszę wiedzieć jak ustawić sobie dzień no i odbieram małżonkę z centralnego o 21.
Fajnie, że zbiera się całkiem spora grupka.

Sebian
10-11-2006, 00:08
Witam,

Jeśli nie jest za późno, to i ja się piszę na ostrzał ww. zajezdni. Tym samym odpuszczam definitywnie wycieczkę do Stuttgartu do Muzeum Mercedesa. W zależności od wyznaczonej godziny będę jechał z Łomianek, Pyr lub Piaseczna. Po pierwsze: chciałbym Was w końcu poznać. Po drugie: chcę spóbować swoich sił - cokolwiek z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

Routlaw
10-11-2006, 00:42
Jak wychodze z pracy po 16:15 to już jest prawie ciemna noc. Jeśli o mnie chodzi to wolałbym wczesniej(17-17:30 tzn pewnie pracujecie do 17 i nie da rady). Żeby po plenerze móc wrócić kolejką WKD do domu i to bez dziur po nożach :)

Zielony
10-11-2006, 01:00
...i to bez dziur po nożach :)

dalej taki bajzel tam panuje?

oddech
10-11-2006, 08:47
Dzisiaj zaproponuję w liście do Zarządu 2 godziny. Pierwsza to 18:00, druga to 22:00. Napiszę że grupa fotografów w ilości 6-14 fotografujących dla Canona. (sprawdzony tekst) Poprę to kilkoma bajerami jakich mogę uzyć z racji pracy w Wydawnictwie. I czekam na odpowiedź.

Routlaw
10-11-2006, 09:27
dalej taki bajzel tam panuje?
Nigdy nie wiadomo, nie chce prowokować losu...



Dzisiaj zaproponuję w liście do Zarządu 2 godziny. Pierwsza to 18:00, druga to 22:00. w przypadku tej drugiej odpadam. Ostatni pociąg mam 0:20, wiec mało czasu na zdjęcia. Poza tym nie chce nim wracać, bo shotgun w serwisie ;)

oddech
10-11-2006, 10:55
Zobaczymy co się da zrobić. Zaczynam kompozycję listu. Potem wkleję jego treść.

EDIT: Treśc Listu.

Poniżej wklejam to co wysłałem do TW. Trochę sie wzorowałem na liście jaki był wystosowany do Stoczni Gdańskiej. Tu dziękuję autorowi poprzedniego pisma za inspirację.

TREŚĆ:

Witam serdecznie.

List ten kieruję do Prezesa Zarządu spółki Tramwaje Warszawskie.

Wraz z grupą fotografów zrzeszonych na forum dyskusyjnym Canon, zwracam się do Pana z prośbą:

W dniu 17.11.2006 roku (piątek), pragniemy zorganizować nocną sesję fotograficzną na terenie Zakładu Eksploatacji Tramwajów „PRAGA”, przy ulicy Kawęczyńskiej 16.
Chcielibyśmy uchwycić naszymi obiektywami nocne życie zakładu wkomponowane w architekturę Starej Pragi.
Zwracamy się także do Pana z dodatkową prośbą o pomoc w dobraniu odpowiednich godzin na rozpoczęcie sesji. Zastanawialiśmy się nad godziną 18:00 lub 22:30. Zależy nam na tym, aby w zakładzie byli jeszcze ludzie, ale także spora ilość tramwajów.

Grupa która planuje wspomnianą sesję będzie liczyć 6-14 osób. Są to głównie amatorzy, pasjonaci fotografii.

W razie wydanie przez Pana zgody na opisaną sesję, jesteśmy gotowi przekazać najlepsze prace do dyspozycji Spółki Tramwaje Warszawskie. Mogłyby one zasilić Państwa galerię o zdjęcia wykonane w nocy.

Dodatkowo z ramienia portalu internetowego podroze.pl, należącego do Wydawnictwa MURATOR, którego jestem przedstawicielem, mogę zaoferować Państwu współpracę o charakterze PR. Uzyskaliby Państwo możliwość przysyłania do nas informacji (dzień bez biletu, nowe linie, remonty, imprezy okolicznościowe, itp...), które byłyby publikowane na głównej stronie portalu w dziale „Z ostanie chwili”.

podroze.pl cieszy się miesięczną oglądalnością na poziomie 100 000 unikalnych użytkowników, z czego 35% to mieszkańcy Warszawy.

Licząc na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, składam wyrazy szacunku.

Artur Bińczyk

Routlaw
10-11-2006, 12:09
no bardzo ładnie.. :)
To czekamy na odpowiedź..

Pikczer
10-11-2006, 12:22
Oddech - list wg mnie spoko - mam tylko jedna sugestie - nie dawalbym tego tekstu: ''Są to głównie amatorzy, pasjonaci fotografii." Nie jest on potrzebny a poinformowanie o nim moze nastapic w kazdym momencie. Im chyba nie jest potrzebna taka informacja na dzien dobry a nam moze na wstepie zepsuc wizerunek ;-)

ps
z gory dzieki za chec podrzucenia :)
Dodam tylko, ze mieszkam rog Czerniakowskiej i Gagarina. Ale jak komus nie bedzie to odpowiadac, to oczywiscie moge gdzies podjechac/podejsc.

oddech
10-11-2006, 12:25
Pikczer spoko. List poszedł w takim kształcie. Poza tym, wiem, że wpuścił 2 chłopaków z technikum (nie fotograficznego), więc dlaczego miałby nas nie wpuścić? poza tym dałem mu jeszcze za free reklamę do 35000 osób w Warszawie. Zobaczymy jak będzie. Jak się nie uda, to następnym razem będę miał nauczkę.

:)

Pikczer
10-11-2006, 12:29
Jak się nie uda, to następnym razem będę miał nauczkę.
Nie no, chyba to jedno zdanie nie zawazy na zgodzie ;)

A co do godziny, to jesli dostaniemy rezerwacje na miejsce, to tez jestem za wczesniejsza wersja, gdyz czas nic juz tu nie zmieni pod katem fotek a duzo zmienia dla niektorych ludzi i z dlugoscia naszego spotkania.

Pikczer
10-11-2006, 12:30
Jac - a Ty sie nie wybierasz?

CoNic
10-11-2006, 12:37
Dzięki CoNic, chętnie bym skorzystał, tylko czy z Legionowa Ci po drodze ;) no i będe się wybierał z kolegą także byłoby nas dwóch. :)

Będę jechał z pracy (Powązki) więc nie ma problemu. Jakby plener się przedłużał, to mogę Cię podrzucić do domu. Szkoda by było gdybyś musiał patrzeć na zegarek podczas robienia zdjęć :wink:

oddech
10-11-2006, 14:13
Nie no, chyba to jedno zdanie nie zawazy na zgodzie ;)

A co do godziny, to jesli dostaniemy rezerwacje na miejsce, to tez jestem za wczesniejsza wersja, gdyz czas nic juz tu nie zmieni pod katem fotek a duzo zmienia dla niektorych ludzi i z dlugoscia naszego spotkania.

Pikczer, ja generalnie podałem dwa czasy i jeszcze poprosiłem go o pomoc w wyborze. to taka bardzo prosta socjotechnika. Działa na słabe umysły. Wiesz taka tajemna moc rycerzy Jedi :) Myślę, że jeśli wyrazi zgodę, to nie będzie problemu z godziną. Co mu zależy. Nie on przeciez będzie nas oprowadzał :)

Routlaw
10-11-2006, 15:17
Będę jechał z pracy (Powązki) więc nie ma problemu.

W takim razie bardzo dziękuje :)


Jakby plener się przedłużał, to mogę Cię podrzucić do domu. do domu? Twojego? :mrgreen: Bo mój to 35KM od owej zajezdni, w przeciwnym kierunku niż Twoje Legionowo :)


Szkoda by było gdybyś musiał patrzeć na zegarek podczas robienia zdjęć :wink:Jak sie przedłuży za bardzo to się teleportuje na dworzec :)

Pikczer
10-11-2006, 15:30
Jak sie przedłuży za bardzo to się teleportuje na dworzec :)
Wszyscy bedziemy sie teleportowac :mrgreen: ... tylko nie wiadomo gdzie :mrgreen: ;-)

Routlaw
10-11-2006, 16:05
tylko nie wiadomo gdzie :mrgreen: ;-) na piwo grzane? :mrgreen:

Pikczer
10-11-2006, 16:10
na piwo grzane? :mrgreen:
Ja tego nie powiedzialem :mrgreen:

ps
a dlaczego tylko liczba pojedyncza??? ;-)

CoNic
10-11-2006, 16:15
Bo mój to 35KM od owej zajezdni, w przeciwnym kierunku niż Twoje Legionowo :)


Jak już napisałem, nie ma problemu. Trzeba sobie pomagać ;-)

Mac
10-11-2006, 16:29
Oddech masz talent pisarski, teraz nie pozostaje nam nic więcej jak czekać na zgodę.

oddech
10-11-2006, 16:40
Oddech masz talent pisarski, teraz nie pozostaje nam nic więcej jak czekać na zgodę.

Mam nadzieję, że ten talent przełoży się na konkretną zgodę :)

Routlaw
10-11-2006, 17:02
a dlaczego tylko liczba pojedyncza??? ;-)
Polska jezyk trudna jezyk. Jedno piwo, dwa piwo, tszzzy pifo, sztery piffo:mrgreen: :mrgreen:


Mam nadzieję, że ten talent przełoży się na konkretną zgodę :)

No własnie a jaki jest plan B? Co zrobimy jak w piątek o 16 dostaniemy odmowną odpowiedź?
Odpuszczamy sobie zdjęcia i idziemy połonanizować się sprzetem przy piwie;) :mrgreen:

Pikczer
10-11-2006, 17:17
No własnie a jaki jest plan B? Co zrobimy jak w piątek o 16 dostaniemy odmowną odpowiedź?
Odpuszczamy sobie zdjęcia i idziemy połonanizować się sprzetem przy piwie;) :mrgreen:
Nooooo... dla mnie bomba :mrgreen:

ps
bo najwazniejsze to miec plan B ;-)

CoNic
10-11-2006, 17:24
Kurcze co wy z tym piwem. Wyjdzie na to, że do do domu będę na piechotę wracał (albo na czworaka) :lol:

oddech
10-11-2006, 17:30
Kurcze co wy z tym piwem. Wyjdzie na to, że do do domu będę na piechotę wracał (albo na czworaka) :lol:

Spoko... wezwiemy Ci taxi :)
hehe...

Pikczer
10-11-2006, 17:36
Kurcze co wy z tym piwem. Wyjdzie na to, że do do domu będę na piechotę wracał (albo na czworaka) :lol:
No i dobrze :razz: fotki, to se w sobote porobisz :mrgreen: ;-)

oddech
10-11-2006, 17:45
No i dobrze :razz: fotki, to se w sobote porobisz :mrgreen: ;-)

Jasne, drżącą ręką... szukającą szklanki z wodą... albo lepiej samej butelki... szklanka może wypaść, stłuc się... może być niebezpiecznie... lepiej razie planu B nie rób fotek w sobotę...

Sebian
10-11-2006, 18:04
Jak sie przedłuży za bardzo to się teleportuje na dworzec :)

Ew. ja podrzucę Cię do Otrębus(ów). I tak będę wracał do Piaseczna, więc mogę te 30km ekstra nie powinno stanowić większego problemu. Zacząłem modły o to, żeby mi nic służbowego na ten termin nie wypadło.

Routlaw
10-11-2006, 19:11
CoNic - trzeba sobie pomagać :)

Spoko... wezwiemy Ci taxi :)
hehe...

oddech
10-11-2006, 19:28
Taxi było w razie wracania a 4 do domu. Pewnie każdy by tak wyglądał... :)

Routlaw
10-11-2006, 19:51
Ew. ja podrzucę Cię do Otrębus(ów). I tak będę wracał do Piaseczna, więc mogę te 30km ekstra nie powinno stanowić większego problemu. Zacząłem modły o to, żeby mi nic służbowego na ten termin nie wypadło.No bardzo Wam dziękuje koledzy.. Ale naprawde nie trzeba. Jakby któryś z Was zabrał mnie z pragi gdzieś do centrum byłbym wdzięczny. Na ciągnięcie Was do mojej wioski nigdy się nie zgodze, chyba że przy okazji jakiegoś pleneru fotograficznego w moich stronach :)

Mac
11-11-2006, 11:48
Spoko mogę zabrać Cię do centrum, nie ma problemu a ta Twoje wieś to nie taka wieś jak piszesz. No przy okazji możesz zaproponować czyli zoorganizwać plener w swoich rejonach. Już masz w mojej osobie pierwszego chętnego.

Routlaw
11-11-2006, 12:21
W samej miejscowości to może nie jest specjalnie atrakcyjnie pomijając lasy i muzeum motoryzacji (podobno największe niepaństwowe w europie)
To pare km dalej jest ciekawie
http://canon-board.info/showthread.php?t=9251

Mac
11-11-2006, 13:23
Brzmi to interesująco. Za ptakami nie przepadam ale jakaś woda, las dlaczego nie, gdyby jeszcze woda była lekko przymrożona, byłoby ciekawie.
Pomyśl nad tym i zaproponuj coś w tym temacie.

Sebian
12-11-2006, 09:30
W samej miejscowości to może nie jest specjalnie atrakcyjnie pomijając lasy i muzeum motoryzacji (podobno największe niepaństwowe w europie)
To pare km dalej jest ciekawie
http://canon-board.info/showthread.php?t=9251

A ja właśnie szukam jakiegoś ptasiego miejsca, żeby poćwiczyć refleks mój i AF ;) Tylko czy o tej porze roku ptactwo jest obecne? Podejrzewam, że sam zakątek powinien byc naprawdę ładny :)

Korean
12-11-2006, 15:37
Kolejny ochotnik się zgłasza, jednocześnie oferuje podwiezienie z mokotowa na prage i z Pragi na Mokotów.

stratus
12-11-2006, 20:00
Na Arkadię się nie załapałem z powodów prywatnych ale na tę nocke to się pisze, aktualnie brak przeszkód:)

EDIT: Po zapoznaniau się z całym wątkiem mam nadzieję że jeszcze się załapię na tę ograniczoną ilość wejściówek.

Routlaw
12-11-2006, 21:08
Stratus napewno sie załapiesz, nie jest póki co tak dużo chętnych.. strzelam 10osób? Miło będzie znajomą twarz zobaczyć :)

oddech
12-11-2006, 21:53
Powiem tak. Jeśli będzie zgoda na 14 osób, to i 20 wejdzie :) Każdy jest zaproszony. To przecież żaden prywatny plener. Poza tym, czym więcej ludzi tym lepiej :)

Mac
13-11-2006, 02:15
Wypada więc trzymać kciuki za pozytywną odpowiedź z dyrekcji i starania Oddcecha.

Startus świetnie, że będziesz, brakowało Ciebie w Arkadii.

oddech
13-11-2006, 08:34
Jeśli do wtorku nie dostane odpowiedzi, to zadzwonię tam i będe się dopytywał. Musimy mieć czas na plan B :) Choć nie powinien być potrzebny :)

chyrek
13-11-2006, 15:21
A ja mam jak zwykle wszedzie daleko :( Chcialoby sie gdzies wyskoczyc w grupie w plener ale jakos biednie u mnie w okolicy z milosnikami foto i zebrac sie ciezko. Szkoda, ze termin nijak mi nie pasuje, bo z checia bym sie wybral do Was pofocic co nieco. Moze nastepnym razem sie ze swoimi gratami zabiore...

oddech
13-11-2006, 16:49
Rozmawiałem dzisiaj z przemiłą Panią sekretarka Prezesa Zarzadu. Powiedziała, że mój mail został przekazany do Członka Zarządu (Dyrektora Technicznego). Mam we środę zadzwonić do tejżesamej miłej Pani i zapytać jaki jest werdykt. Jeśli nie będzie odpowiedzi do środy, dostanę namiary na osobę, która bezpośrednio odpowiada za ten temat :) Czyli, że jesteśmy coraz bliżej nie robiąc nawet jednego kroku w przód :)

CoNic
13-11-2006, 17:37
Powiedziała, że mój mail został przekazany do Członka Zarządu (Dyrektora Technicznego).
Uuuu zachacza to o wysokie stanowiska :D

oddech
13-11-2006, 17:49
Uuuu zachacza to o wysokie stanowiska :D

Raczej obniża loty. Pisałem do Prezesa Zarządu. A o Członka się opiera.
I bez skojarzeń proszę.
Hehe....

Mac
13-11-2006, 18:03
Właśnie Mmsza (banita z CB) potwierdził mi swój udział w plenerze. Grupa się robi coraz większa.

mungo
13-11-2006, 19:55
W kupie siła!;)

CoNic
14-11-2006, 00:47
Właśnie wróciłem do domu z nowym statywem i głowicą i coraz bardziej nie mogę się doczekać piątkowych zdjęć :-) Mam tylko nadzieję, że pogoda nie będzie tak "wspaniała" jak dzisiaj, bo się chyba tylko na browarach skończy :| Ale bądźmy dobrej myśli...

oddech
14-11-2006, 08:05
No widzę, że jakis wirus z zakupem statywów zapanował. Ja kupiłem w sobotę statyw. Sherpa 600R i jestem mega zadowolony :) A co do pogody to musi być ładna. Jak nie będzie, to kurtki przeciwdeszczowe, worki na obiektywy i do ataku :)

oskarkowy
14-11-2006, 09:38
No widzę, że jakis wirus z zakupem statywów zapanował. Ja kupiłem w sobotę statyw. Sherpa 600R i jestem mega zadowolony :) A co do pogody to musi być ładna. Jak nie będzie, to kurtki przeciwdeszczowe, worki na obiektywy i do ataku :)

Wy się módlcie, żeby nie była ładna. Deszcz jest nieodłącznym sprzymierzeńcem nocnej fotografii. Gratis dostajecie piękne kontrasty, rozświetlenia wszystkiego co mokre i brak meneli, którzy nie wypełzają w tym czasie na żer. Jak jest sucho, to jest tylko wygodnie, nudno i nic więcej.

oddech
14-11-2006, 10:27
Wy się módlcie, żeby nie była ładna. Deszcz jest nieodłącznym sprzymierzeńcem nocnej fotografii. Gratis dostajecie piękne kontrasty, rozświetlenia wszystkiego co mokre i brak meneli, którzy nie wypełzają w tym czasie na żer. Jak jest sucho, to jest tylko wygodnie, nudno i nic więcej.

W pewnym sensie zgodzę się z Tobą. Jak zapomnieć o wygodzie i przedłożyć efekty ponad wszystko, to deszcz może niekoniecznie, ale kałuże i parująca wilgoć w powietrzu byłaby oki :)

CoNic
14-11-2006, 11:59
Wy się módlcie, żeby nie była ładna. Deszcz jest nieodłącznym sprzymierzeńcem nocnej fotografii.

Masz całkowitą rację, ale wczoraj tak lało, że przejście stu metrów od samochodu i z powrotem spowodowało, że wróciłem przemoczony do domu :? Takie warunki są raczej mało sprzyjające.

Jac
14-11-2006, 12:01
to tytlko podpowiem ze w czasie deszczu to parasolka bardzo pomaga - zwlaszcza jak sie nie ma jedynki ;-)

trigger
14-11-2006, 12:11
ja też mogę być, aczkolwiek na razie mam puszkę, statyw i zero obiektywów:lol: natomiast mam pojazd pierdząco kaszlący i mogę kogoś podwieźć (anin i okolice)

Pikczer
14-11-2006, 13:10
Nieeee nooo... chlopaki - w deszcz? :shock:

oskarkowy
14-11-2006, 13:14
to tytlko podpowiem ze w czasie deszczu to parasolka bardzo pomaga - zwlaszcza jak sie nie ma jedynki ;-)

Jak się ma jedynkę, to też pomaga. Może się szybko okazać, że obraz jest ostrzejszy :mrgreen:
Niestety parasolka wymaga najczęściej dodatkowego statywu, a ten ostatni z zasady wydaje dźwięki zbliżone do: "no szybciej", i "choć na piwo, zostaw to".

Zielony
14-11-2006, 13:15
Nieeee nooo... chlopaki - w deszcz? :shock:

Noooo! :D
A może by tak napisać maila do Sejmu, żeby się pomodlili o deszcz na piątek? :mrgreen:

Kurde, ja dalej nie wiem czy będę :rolleyes:


...a ten ostatni z zasady wydaje dźwięki zbliżone do: "no szybciej", i "choć na piwo, zostaw to".

Słuszna uwaga! Tymbardziej, jak się foci w grupie. IMHO zbyt duże grupy to też nie fajnie.

Pikczer
14-11-2006, 16:47
A kto bedzie mi parasolke trzymal? :rolleyes: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Routlaw
14-11-2006, 17:08
Pikczer ja w razie deszczu reflektuje na plan B, myślałem że Ty też :D :mrgreen:

oddech
14-11-2006, 17:50
Plan B bardzo dobrze brzmi, ale tylko wtedy kiedy plan A zawiedzie.

CoNic
14-11-2006, 18:16
Plan B to ogródek piwny pod parasolami? :lol:

A tak na serio to późnawo się robi. Może wymyślmy coś co moglibyśmy robić na wypadek gdyby zajezdnia nie wypaliła.

stratus
14-11-2006, 18:51
Nie wiem czy zdążą do piatku czy soboty ale obiło mi sie o uszy że Nowy Świat będzie nieziemsko oświetlony jak nigdy dotąd - może to by była ciekawa alternatywa.

Vitez
14-11-2006, 19:30
Właśnie wróciłem do domu z nowym statywem i głowicą i coraz bardziej nie mogę się doczekać piątkowych zdjęć :-)

Pocwicz uzywanie tego statywu. Ja kiedys tak ze swiezo zakupionym statywem wyskoczylem ze znajomymi na zdjecia... zamotalem sie (jak toto rozlozyc, jak uzywac glowicy, jak zalozyc aparat) ale przynajmniej koledzy mieli radoche ;)


to tytlko podpowiem ze w czasie deszczu to parasolka bardzo pomaga - zwlaszcza jak sie nie ma jedynki ;-)

O tu watek dla nocno-deszczowo-plenerowcow bez jedynek+szkla uszczelnione:
http://canon-board.info/showthread.php?t=12030



Nie wiem czy zdążą do piatku czy soboty ale obiło mi sie o uszy że Nowy Świat będzie nieziemsko oświetlony jak nigdy dotąd - może to by była ciekawa alternatywa.

A w sobote to i ja bym sie wybral pozniejszym popoludniem (po 17tej juz ciemno). Tylko musialbym komus pozyczyc szklo w zamian za statyw (raz na pol roku jednak sie przydaje... kupie sobie jakas Sherpe ale nie w tym tyg).

Szczegol ze prognozy zapowiadaja raczej sloneczna koncowke tygodnia :roll: .

Routlaw
14-11-2006, 19:46
Tylko musialbym komus pozyczyc szklo w zamian za statywA jakie to by było szkło? :mrgreen:
żeby wartością pasowało do mojego FT-666 to z 1,5KITa ;)

Apropos alternatywy to tak dzisiaj patrzyłem w strone biurowców w okolicy ronda ONZ, wyglądają fotogenicznie :)

trigger
14-11-2006, 20:08
Apropos alternatywy to tak dzisiaj patrzyłem w strone biurowców w okolicy ronda ONZ, wyglądają fotogenicznie :)

Też miałem na nie ochotę:twisted:

mungo
14-11-2006, 20:13
Cała Warszawa jest w miarę ładnie oświetlona;) Nie to co wenecja, która w nocy jest ciemna całkowicie z powodu braku latarń na ulicach:p

CoNic
14-11-2006, 21:09
Pocwicz uzywanie tego statywu. Ja kiedys tak ze swiezo zakupionym statywem wyskoczylem ze znajomymi na zdjecia... zamotalem sie (jak toto rozlozyc, jak uzywac glowicy, jak zalozyc aparat) ale przynajmniej koledzy mieli radoche ;)

Dzięki za radę. Ćwiczyłem pół wczorajszej nocy, tak, że prawie zaspałem dziś do pracy :-)


Szczegol ze prognozy zapowiadaja raczej sloneczna koncowke tygodnia :roll: .

Akurat wtedy jak przydałoby się trochę deszczu



Apropos alternatywy to tak dzisiaj patrzyłem w strone biurowców w okolicy ronda ONZ, wyglądają fotogenicznie


Miałem na nie ochotę zeszłej zimy, wyglądały nieziemsko jak tonęły od połowy w górę we mgle :-)



A w sobote to i ja bym sie wybral pozniejszym popoludniem (po 17tej juz ciemno).


Sobota też jest dobrym terminem, ale jestem dostępny gdzieś około 19:30. Uczelnia :|

Sebian
14-11-2006, 23:24
Przeciw mnie się wszystko obraca: pogoda, praca, inne atrakcje, auto. Póki co nadal jestem na pokładzie tego tramwaju ;)

Routlaw
14-11-2006, 23:47
Miałem na nie ochotę zeszłej zimy, wyglądały nieziemsko jak tonęły od połowy w górę we mgle :-)
Taaak, raz nawet cyknąłem ale za statyw robił śmietnik uliczny a i tak poruszyłem...

oddech
15-11-2006, 08:08
A mnie kusi 30 piętro PKiN.
Kto wie, może to popełie w sobotę. A że chciałbym żeby było juz wtedy ciemno, ale i tłoczno na ulicach to między godziną 16-18 powinienem się tam przejechać. A co :) Kilka strzałów w stolicę z wysokości :)

oddech
15-11-2006, 09:14
Co tu dużo pisać.

PIĄTEK 17.11.2006 ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA PLENER FOTOGRAFICZNY W ZAJEZDNI TRAMWAJOWEJ PRZY ULICY KAWĘCZYŃSKIEJ.

MAMY ZGODĘ, DOSTANĘ JESZCZE PISMO POTWIERDZAJĄCE.

START 22:30

WSZYSTKIM ŻYCZĘ DOPASOWANIA PLANÓW DO PLENERU I UDANEJ ZABAWY

Wiedziałem, że się uda :)

A oto tekst odpowiedzi jaką dostałem dzisiaj:

Szanowny Panie,

W nawiązaniu do pisma z dnia 10.11.2006 r. informujemy, że otrzymali Państwo
zgodę na sesję zdjęciową dnia 17.11.2006 r. w Zakładzie "Praga" na ul.
Kawęczyńskiej 16. O wizycie Zakład ten został poinformowany. Równocześnie
zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie kilku zdjęć z tej sesji do
dokumentacji wewnętrznej Spółki.
W przypadku jakichkolwiek pytań bardzo proszę o kontakt.

Z poważaniem,

Krzysztof Krasiński

022 534 55 09

Pikczer
15-11-2006, 09:20
No to bomba.
Musze sie tylko z kims umowic i bedzie git.
Ile myslisz czasu bedziemy focic?

ps
a brak deszczu? dostales jakies potwierdzenie z sejmu? ;-)

oddech
15-11-2006, 09:25
No to bomba.
Musze sie tylko z kims umowic i bedzie git.
Ile myslisz czasu bedziemy focic?

ps
a brak deszczu? dostales jakies potwierdzenie z sejmu? ;-)

Jaki deszcz? Nie zapowiadano, nie przewidziano, ale parasolke do bagażnika w razie czego :)

Nie wiem ile będziemy focić. Mam nadzieję, że tyle ile będzie trzeba :)

Routlaw
15-11-2006, 10:11
START 22:30 No to życzę udanego focenia.. Pokażcie co tam napstrykaliście

stratus
15-11-2006, 10:11
...więc chyba wszystko dograne, jak łatwo zauważyć bedę jechał z Ochoty więc mogę po drodze zabierać - pisać na PM
Co ciekawsze nigdy tam nie byłem więc zrobię chyba dzisiaj rekonesans gdzie można tam bezpiecznie zaparkować - chyba że ktoś juz to wie :)

Edit: ROUTLAW szkoda, a miałem do pogadania z Tobą o zarabianiu na zdjęciach - może innym razem

oddech
15-11-2006, 10:33
No to życzę udanego focenia.. Pokażcie co tam napstrykaliście

Rutlaw, nie stresuj się, tylko wpadaj. transport się znajdzie. Jak nie będsie jechał nikt w tamta stronę to sam Cię odwiozę. Nie ma problemu :)

Pikczer
15-11-2006, 10:37
No to życzę udanego focenia.. Pokażcie co tam napstrykaliście
Jak mozesz :twisted: a plan B? - przeciez caly czas jest aktualny :wink:

Routlaw
15-11-2006, 12:40
miałem do pogadania z Tobą o zarabianiu na zdjęciach - może innym razemZawsze chętnie odpowiem na pytania, jak nie osobiście to przez PW/mail/gg/skype

Routlaw, nie stresuj się, tylko wpadaj. transport się znajdzie. Jak nie będsie jechał nikt w tamta stronę to sam Cię odwiozę. Nie ma problemu :)
Dzięki, ale nie dam Wam wyjeździć tylu km'ów wożąc mi tyłek :)

Jak mozesz :twisted: a plan B? - przecież cały czas jest aktualny :wink:Plan B OK, może przed plenerkiem, po 2-3piwach będziecie mieli stabilizacje obrazu, statywy się nie przydadzą :D :mrgreen:

trigger
15-11-2006, 12:47
A dlaczego tak późno? Będzie już całkiem ciemno, może lepiej tak jak się zaczyna szarówka?

Routlaw
15-11-2006, 12:58
Warsaw by night... szkoda ze tak dosłownie ;)

oddech
15-11-2006, 13:09
A dlaczego tak późno? Będzie już całkiem ciemno, może lepiej tak jak się zaczyna szarówka?

Takie były założenia. Ludzie pracują, o 18:00 czy 22:30 jest tak samo ciemno.


Warsaw by night... szkoda ze tak dosłownie ;)

Napisałem PM do Ciebei w tej sprawie i podtrzymuję.

CoNic
15-11-2006, 14:27
Oddech, wielkie podziękowania dla Ciebie za włożony wysiłek w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

Routlaw przestań marudzić :-) . Już zaoferowałem Ci podwózkę i oferta jest dalej aktualna. Nie jest to na prawdę dla mnie żaden kłopot, a szkoda by było gdybyś nie uczestniczył w plenerze.

oddech
15-11-2006, 14:53
Prześledziłem watek. Według moich obliczeń wstepnie zdeklarowali sie na plener:
1. Mac
2. Ardi
3. Routlaw
4. Pikczer
5. CoNic
6. mungo
7. Sebian
8. Korean
9. stratus
10. trigger
11. Zielony
12. oddech
13. kumpel Pikczera
14. Mmsza
15. Makudonarudo

Jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam. Lista otwarta. Najlepiej, żeby w jakiś sposób osoby zdeklarowane potwierdziły obecność, lub jej brak.

Na czerwono są osoby które potwierdziły obecność.

CoNic
15-11-2006, 15:14
Potwierdzam

mungo
15-11-2006, 16:04
Liczyłem na wcześniejszy termin, czyli ok. godz. 18. No, ale cóż. Tak chyba też przyjadę, tylko pewnie na trochę krócej;)

stratus
15-11-2006, 17:04
jak już wcześniej wspominałem również zgłaszam swoją obecność jeśli nic się nie zawali do tego czasu :)

oddech - umknął Ci jeszcze mmsza ale to juz Mac musi potwierdzić

Pikczer
15-11-2006, 17:10
Ja potwierdzam i dodam, ze wybiera sie jeszcze moj kumpel (czasem odwiedza CB) - i on tez zadeklarowal sie mnie podrzucic :)

ps
cholera - to jest nas trzynastu... i to w piatek ;-)

CoNic
15-11-2006, 17:21
Heh, godzina odpowiada mi coraz bardziej. Będę miał czas wrócić do domu i się przebrać i nie będę musiał biegać w garniturze :grin:


Liczyłem na wcześniejszy termin, czyli ok. godz. 18. No, ale cóż. Tak chyba też przyjadę, tylko pewnie na trochę krócej

Mungo nie pękaj. Ja w sobotę na 8 na uczelnię jadę :-)

Makudonarudo
15-11-2006, 17:28
Witam
Dopiero teraz wpadłem na ten wątek. Mam pytanko ile taka sesja moze trwać?
Pytam dlatego że jestem z poza warszawy.Ostatni autobus mam o 23:00 z zachodniego więc chyba sie nie wyrobie:) ale za to pierwszy mam o 5:30:) choć raz już koczowałem na zachodnim po imprezce.
A tak poważniej to jak będzie z dojazdem / powrotem w okolice centrum?:) Widze że dużo osób będzie jechało samochodami , a ja na razie musiałbym busem / tramwajem.
Gorzej z powrotem , chyba że ci z zajezdni podrzucą tramwajem za sesje:)
Prosiłbym też o jakiś skrót tego wątku choć znalazłem głównie to że sesja będzie tylko w zajezdni o 22:30 w piątek.
Innych części warszawy nie fotografujemy np o 18?

Pozdriawiam Canonierów

Mac
15-11-2006, 17:41
Poza moim już potwierdzonym uczestnictwem proszę aby Oddech dodał forumowego banitę czyli Mmszę.

Co do ostatniego pytania, myślę, że plenerek zakończy się około 1.00 bo po zajezdni możemy spróbować jeszcze skoczyć na "mosty" i może trochę okolic starówki. Nie mniej obowiązki organizatora przejął Oddech i nie chcę mu się wcinać w plener.

No wygląda na to, że będzie to jeden z większych plenerów w ostatnich miesiącach w Wawie.

oddech
15-11-2006, 17:52
(...)Nie mniej obowiązki organizatora przejął Oddech i nie chcę mu się wcinać w plener.

No wygląda na to, że będzie to jeden z większych plenerów w ostatnich miesiącach w Wawie.

Mac. Plener nocny wymyślił oskarkowy (należy o tym pamiętac i nie zapominać). Jednakoż Ty założyłeś wątek i skrzyknąłes chłopaków.
Ja tylko zaproponowałem miejsce, a teraz trzymam administracje w ręku. Mogę jeszcze po plenerze napisać kilka zdań na jego temat, ale zawiadywanie co, gdzie i jak po zajezdni pozostawię tym, którzy lepiej znają Warszawę, mają więcej pomysłów ode mnie i będą wciąż mieli ochotę na nocne strzały.

Podsumowując:
zobaczymy jak będzie po zajezdni :)

CoNic
15-11-2006, 18:03
... po zajezdni możemy spróbować jeszcze skoczyć na "mosty" ...

Jestem jak najbardziej za. Czyli trzeba będzie zrezygnować ze snu w noce z piątku na sobotę :-)

stratus
15-11-2006, 18:53
Ja potwierdzam...

Liczę że zabierzesz swoje 70-200 bo chgętnie bym je wypróbował, mam zamiar niedługo takie kupić:mrgreen:



A tak poważniej to jak będzie z dojazdem / powrotem w okolice centrum?:) Widze że dużo osób będzie jechało samochodami , a ja na razie musiałbym busem / tramwajem.


Jeśli Ci odpowiada to mogę po skończonym plenerku podrzucić na Zachodni bo w pobliżu mieszkam ale kiedy to będzie to trudno powiedzieć bo chętnie po zajezdni wybiorę się na mosty czy może Nowy Świat - oczywiście jeśli będzie więcej chętnych

oddech
15-11-2006, 19:01
(...) EDIT: widzę że mój status ciągle nie aktywny (czyt.nie czerwony), więc potwierdzam pobyt kolejny raz :)

Poprawiłem się :)
Nie zawsze jestem przy komputerze.
Dziś na ten przykład od 20:30 kibicuje polskiej drużynie :)
Ale w przerwie i po meczu będę dalej aktualizował listę obecności.

Routlaw
15-11-2006, 19:24
Pytam dlatego że jestem z poza warszawy.Ostatni autobus mam o 23:00 z zachodniego więc chyba sie nie wyrobie:)
Mogę zapytać skąd jesteś? Bo ja mam ostatni pociąg 0:20 z centralnego.. :)

Makudonarudo
15-11-2006, 20:51
Jeśli Ci odpowiada to mogę po skończonym plenerku podrzucić na Zachodni bo w pobliżu mieszkam ale kiedy to będzie to trudno powiedzieć bo chętnie po zajezdni wybiorę się na mosty czy może Nowy Świat - oczywiście jeśli będzie więcej chętnych

Jak plenerek skończy się o 1 to podrzucenie nic nie da:) ale też chętnie wybiorę się na mosty(rozumiem że chodzi o fotografowanie z mostów , czy mostów?:) ) Jak na razie to mam za sobą jedną małą sesję nocną na starym miescie .


Mogę zapytać skąd jesteś? Bo ja mam ostatni pociąg 0:20 z centralnego..

Ja jestem z lekka pod Warszawą - Grójec (43 km) . Pociągiem niestety nie dojade , chyba że wąskotorówką:)

W którym miejscu i o której mamy zbiórkę?

Pikczer
15-11-2006, 22:32
Liczę że zabierzesz swoje 70-200 bo chgętnie bym je wypróbował, mam zamiar niedługo takie kupić:mrgreen:
Powiem, ze szczerze, to nie chcialo mi sie go zabierac, bo nie ten rodzaj zdjec.
Ale jak potwierdzasz na 100%, ze bedziesz, to dla Ciebie wezme.
Ja jestem z niego baaaardzo zadowolony 8-)

oddech
15-11-2006, 22:36
po I połowie meczu jestem usatysfakcjonowany wynikiem. Czekam na dalsze potwierdzenia. A tymczasem wklejam takie coś. To w drodze na mecz, jakoś tak się zatrzymałem :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img256.imageshack.us/my.php?image=img42962px5.jpg)

Pikczer
15-11-2006, 23:02
po I połowie meczu jestem usatysfakcjonowany wynikiem. Czekam na dalsze potwierdzenia. A tymczasem wklejam takie coś. To w drodze na mecz, jakoś tak się zatrzymałem :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img256.imageshack.us/my.php?image=img42962px5.jpg)

Bez urazy (bo sie widzimy ;-)) ale kolorki do mnie zupelnie nie przemawiaja :roll:

mungo
15-11-2006, 23:26
A może plenerek z mostami zorganizować przed tramwajami?:D

oddech
15-11-2006, 23:26
Bez urazy (bo sie widzimy ;-)) ale kolorki do mnie zupelnie nie przemawiaja :roll:

Pikczer, ja się nie obrażam. Akurat to zdjęcie prostowałem. to jest z rozjaśnioną ekspozycją +1 :) Nie ma problemu i tak docelowo ma to byc w B&W, ale musze to w specjalny sposób przekonwertować.

Za to Polacy wygrali :) I to jest piękne. Kto ich tak nauczył grać? Pięknie :)

Pikczer
15-11-2006, 23:32
Nie ma problemu i tak docelowo ma to byc w B&W
A po co? ;)

oddech
15-11-2006, 23:41
I tu napotykamy się na odwieczny problem, naturalizm, czy korekta...
Ładnie to wygląda, ale mnie kręci fakt, że zamieszczone przeze mnie zdjęcie jest tylko cropowane, nic ponadto. Ale taka niebieska aura jest fajna.

Wkleje Ci linka do tego zdjęcia jak je przerobię odpowiednio na B&W. Bedzie git :)

Pikczer
15-11-2006, 23:44
I tu napotykamy się na odwieczny problem, naturalizm, czy korekta...
Ładnie to wygląda, ale mnie kręci fakt, że zamieszczone przeze mnie zdjęcie jest tylko cropowane, nic ponadto. Ale taka niebieska aura jest fajna
To zacznij robic w RAWie ;)
Wtedy podciagniecie kolorow bedzie usprawiedliwione "wywolaniem" a nie obrobka ;)


I tu napotykamy się na odwieczny problem, naturalizm, czy korekta...
Poza tym, to co zrobilem, to tez korekta, ktora kiedys robilo sie w ciemni 8)

Sebian
15-11-2006, 23:45
Ta 22:30 dużo bardziej mi pasuje niż wcześniejsza pora. Potwierdzam swoje przybycie. Mam pytanie o bezpieczne miejsce do pozostawienia pojazdu, czyli czy można będzie wjechać autami na teren zajezdni lub zaparkować je blisko jakiejś stróżówki? Będę jechał z okolic Geanta na Puławskiej. Mogę kogoś zabrać. Oferta odwiezienia do Otrębus nadal aktualna.

oddech
15-11-2006, 23:52
Spoko Pikczer, jak tylko będe miał data bank, albo kolejną kartę przynajmniej 1Gb, to będą RAW'y. Teraz niestety ucze się.

Sebian przekoloruję Cię na liście.

Pikczer
15-11-2006, 23:55
Sebian przekoloruję Cię na liście.
No i kuna mnie tez :twisted: :mrgreen:

Routlaw
16-11-2006, 00:02
Oferta odwiezienia do Otrębus nadal aktualna.
Kurde no żeście sie tak czepili stadem mej skromnej osóbki.. No dobra to ide na ten plener.. Kierowcy bedą ciągnąć słomki, z wygranym/przegranym się dogadam. Dzieki Chłopaki...


A może plenerek z mostami zorganizować przed tramwajami?:D
Przyłączam się do Mungo, może tak zrobimy? od18-19 mosty, potem zajezdnia... I jeszcze co niektórzy beda wiedzieli co do nich na wykładach mówią.. :)

stratus
16-11-2006, 00:30
Powiem, ze szczerze, to nie chcialo mi sie go zabierac, bo nie ten rodzaj zdjec.
Ale jak potwierdzasz na 100%, ze bedziesz, to dla Ciebie wezme.
Ja jestem z niego baaaardzo zadowolony 8-)

Też jestem świadom że to nie pora na testowanie szkła ale jak nadaża sie okazja to czemu nie :)
Bede miał plecak więc mogę ponosić żeby Cie odciążyć :)

Arjast
16-11-2006, 01:17
[QUOTE=oddech;242919]

Najlepiej, żeby w jakiś sposób osoby zdeklarowane potwierdziły obecność, lub jej brak.

Potwierdzam. Godzina jak najbardziej mi odpowiada :-D
Problem mam tylko ze statywem. Fociłem wczoraj trochę w Dęblinie i Oddech podobnie jak ciebie wkurzył mnie i sprawdziłem jak to jest pozbyć się g**na.
Uczucie fajne :mrgreen: ale do piątku muszę coś teraz załatwić.

Mac
16-11-2006, 02:14
Widzę, że plener zapowiada się ciekawie, co nie ukrywam bardzo mnie cieszy. Myślę, że po tramwajach pofocimy mosty albo Nowy Świat, tak aby nasi koledzy spoza Wawy nie czuli się zbyt samotni i nie musieli długo czekać na swój transport.
Taka atmosfera mi odpowiada i chyba będzie sympatycznie.

Arjast
16-11-2006, 02:32
Mac czy mosty czy Nowy Świat dla mnie obojętne piszę się na wszystko i mam nadzieję, że sporo będzie chętnych i na to.
Fajna atmosfera, sympatycznie - nie wyobrażam sobie inaczej

oddech
16-11-2006, 08:33
[QUOTE=oddech;242919]

Najlepiej, żeby w jakiś sposób osoby zdeklarowane potwierdziły obecność, lub jej brak.

Potwierdzam. Godzina jak najbardziej mi odpowiada :-D
Problem mam tylko ze statywem. Fociłem wczoraj trochę w Dęblinie i Oddech podobnie jak ciebie wkurzył mnie i sprawdziłem jak to jest pozbyć się g**na.
Uczucie fajne :mrgreen: ale do piątku muszę coś teraz załatwić.

Ja kupiłem Sherpe 600R :) Warto wydac tą kasę :)

Makudonarudo
16-11-2006, 11:21
Cześć, to już jutro tak więc gdzie sie umawiamy? ew którym tramwajem można dojechać do tej zajezdni?:)

Routlaw
16-11-2006, 11:29
Czuje się zignorowany, pewnie podobnie jak Mungo.. Czy nie można tych mostów/nowego światu zrobić przed zajezdnią? Nie wiem jak Wy ale ja czasami sypiam. Osobiście nie widze różnicy miedzy "nocą" o 19 czy o 1 w nocy. Skoro można o 18-19 to po co po północy chodzić jak można spać? :roll: :shock:

stratus
16-11-2006, 11:30
Cześć, to już jutro tak więc gdzie sie umawiamy? ew którym tramwajem można dojechać do tej zajezdni?:)

Jak będziesz na Zachodnim ok. godz. 22.00 może troszkę wcześniej to mogę zabrać. Jeśłi zainteresowany to po szczegóły zapraszam PM

EDIT: Routlaw ma to sens co piszesz ale kurcze łatwiej z domu wyrwać się na noc niż w piątkowy wieczór gdzie jest trochę obowiązków rodzinnych - jeśli coś zorganizujecie ja bardzo chętnie dołączę w trakcie ale za wcześnie nie mogę niestety

Routlaw
16-11-2006, 11:40
No to stawiam pytanie: Czy byłby ktoś chętny na pstrykanie Warszawy nocą jeszcze przed odwiedzeniem zajezdni? Tak np koło 18-19?

oddech
16-11-2006, 11:41
Czuje się zignorowany, pewnie podobnie jak Mungo.. Czy nie można tych mostów/nowego światu zrobić przed zajezdnią? Nie wiem jak Wy ale ja czasami sypiam. Osobiście nie widze różnicy miedzy "nocą" o 19 czy o 1 w nocy. Skoro można o 18-19 to po co po północy chodzić jak można spać? :roll: :shock:

Jeśli chodzi o mnie, to ja mam czas od 18:00 (muszę wpaśc do domu się przebrać i takie tam.)

Routlaw
16-11-2006, 12:45
no tak ale decydując się na plener staje się zależny od Was kierowców. Jeśli będziecie szli po zajezdni pstrykać mosty to i tak nie mam wyjścia i musze z Wami iść ;)

trigger
16-11-2006, 14:23
W sumie to ja bym nawet wolał od 18:)

Aha, obecnie to nie mam żadnego obiektywu (ale mam statyw:twisted: ) to nie wiem czy sobie porobię zdjęcia

oddech
16-11-2006, 14:40
W sumie to ja bym nawet wolał od 18:)

Aha, obecnie to nie mam żadnego obiektywu (ale mam statyw:twisted: ) to nie wiem czy sobie porobię zdjęcia

Pewnie obiektyw da się załatwić. Może umów się z kimś, kto będzie i pożycz na ten wieczór. Myślę, że to jest rozwiązanie. A co do wcześniejszej godziny, to opcja jest na wcześniejsze focenie gdzie indziej. Zajezdnia będzie od 22:30 i tego nie zmienimy.

Czekam na potwierdzenia od pozostałych niepotwierdzonych.

trigger
16-11-2006, 16:54
ok zjezdnia o 22.30, ale mam ochotę na wcześniejsze połażenie - obiektyw właśnię kombinuję (zawszę mogę robić zdjęcia techniką otworkową:) )

oddech
16-11-2006, 17:10
Uaktualniona lista:
1. Mac
2. Ardi
3. Routlaw
4. Pikczer
5. CoNic
6. mungo
7. Sebian
8. Korean - nie może do nas dołączyć
9. stratus
10. trigger
11. Zielony
12. oddech
13. kumpel Pikczera
14. Mmsza
15. Makudonarudo

Myślę, że możemy zacząć się ustawiać na plener. Kto jest chętny na wcześniejsze focenie, niech się spiknie z sobie podobnymi.
Natomiast wszyscy się widzimy najpóźniej o 22:20 przed główną bramą zajezdni przy ulicy Kawęczyńskiej 16. Chyba że się poumawiacie inaczej. Ale główne wejście do zajezdni jest tylko jedno, więc i tak się tam zobaczymy.

mungo
16-11-2006, 17:42
Routlaw-ja bym chętnie coś pofocił przed zajezdnią-najwcześniejszy termin to nawet ok. 16, potem dopiero o 18-19. Może byśmy się gdzieś umówili w centrum albo na starówce, a potem razem pojechali na Kawęczyńską, gdyż jak mówiłem wcześniej "w kupie siła", to teraz dodam, że "kupy nikt nie ruszy";) Mi coś takiego odpowiadałoby najbardziej chociażby z takiego względu, żeby rodzice mogli spać spokojnie kiedy będę jechał na kawęczyńską.

Sebian
16-11-2006, 17:50
Ja raczej dotrę dopiero i tylko na zajezdnię. Wcześniej nie dam rady.

Makudonarudo
16-11-2006, 18:02
Mnie w sumie też by pasowało pofocić coś wcześnie . Ja byłbym wolny od około 16:30

Mac
16-11-2006, 18:40
Plener jest spotkaniem towarzyskim i dobrowolnym, jeśli ktoś nie ma ochoty na poźniejsze łażenie po mostach i innych częściach miasta, to jest to jego wybór. Poza tym, to nie pierwszy i ostatni plener w Warszawie. Następny można zaplanować w innych ramach czasowych. Jeszcze jedno, w nocy jest mniejszy ruch i lepiej się fotografuje.
Do zobaczenia jutro o 22.30.

Korean
16-11-2006, 19:50
Niestety nie moge przybyć :/
Życze udanego wypadu, szybko publikować owoce pracy! :)

popmart
17-11-2006, 08:55
kurcze panowie dopisałbym się ale 20 osób na plener do zajezdni będzie albo trudno albo śmiesznie ..... ??? sam nie wiem co mam o tym myśleć ??

oddech
17-11-2006, 09:20
kurcze panowie dopisałbym się ale 20 osób na plener do zajezdni będzie albo trudno albo śmiesznie ..... ??? sam nie wiem co mam o tym myśleć ??

Jesteś dorosły :) sam zadecyduj :) spotykamy się o 22:20 pod zajezdnią :)

stratus
17-11-2006, 09:24
Uwierz mi że z Toba będzie nas 15 więc sprzęt na plecy i do zajezdni :) sam idę pierwszy raz na takie coś więc traktuję to jako rozeznanie w terenie i w efektach pracy :)

Sebian
17-11-2006, 09:29
Mam dokładnie takie samo podejście - dla mnie rónież to kolejny etap nauki.

Zastanawiam się nad zmianą statywu, bo mój się lubi trząść i nie oferuje opcji foto z poziomu torowiska. Na szczęście pstryka mam pod ręką w Łomiankach i chyba u nich coś nabędę. Czy ma to być wychwalana Sherpa 600? Czy da sobie radę ze stabilnym umocowaniem 70-200 z extenderem? Czy powinienem nabyć jakieś dodatkowe akcesoria do tego statywu? (z opcji szukaj już korzystałem, ale zapytać nie zaszkodzi)

oddech
17-11-2006, 09:45
Mam dokładnie takie samo podejście - dla mnie rónież to kolejny etap nauki.

Zastanawiam się nad zmianą statywu, bo mój się lubi trząść i nie oferuje opcji foto z poziomu torowiska. Na szczęście pstryka mam pod ręką w Łomiankach i chyba u nich coś nabędę. Czy ma to być wychwalana Sherpa 600? Czy da sobie radę ze stabilnym umocowaniem 70-200 z extenderem? Czy powinienem nabyć jakieś dodatkowe akcesoria do tego statywu? (z opcji szukaj już korzystałem, ale zapytać nie zaszkodzi)

Nie mam za dużego doświadczenia ze statywami, ale niedawno kupiłęm ową Sherpę i jestem wyjątkowo mocno zadowolony. Myślę, że 70-200 powinna spokojnie unieść i nie będzie to dla niej zbyt wielkim obciążeniem. A jeśli masz tę wersję z pierścieniem do mocowania na statywie (70-200 f/2.8) to spokojnie możesz w Sherpę inwestować. No chyba że odczuwasz tak zwany luz finansowy w kieszenie, to nie wahaj się i kupuj manfrotto.

Sebian
17-11-2006, 17:47
Pojechałem po Sherpę, ale ubiegł mnie Dilbercik, który zakupił ostatnią i to odłożoną sztukę 600-tki. Tym samym poznałem osobiście pierwszego canoniera. Z ww. powodu musiałem zainwestować w coś innego, a Dilbercik pewnie miał niezły ubaw z mojego marudzenia i dociekliwości przy wyborze statywu. Nie wiem tylko, czy do wieczora zdążę nauczyć się obsługi tego potwora.

BTW: Jak wyglądają plany przed i po plenerze? W przypadku rozszerzenia godzin działania gdzie Was szukać? Mam telefony do Oddecha i Routlawa.

CoNic
17-11-2006, 17:57
Właśnie wróciłem do pracy z konferencji, muszę jeszcze wrócić do domu i się przebrać, więc pojawię się dopiero w zajezdni. I tu pytanie. Zna ktoś jakieś miejsce do zaparkowania w okolicach zajezdni, żeby nie trzeba się było przebijać pieszo przez pół Pragi? Z góry dziękuję za informację :-)

oddech
17-11-2006, 17:58
Nie wiem jak inni. Ja własnie kończe pracę, wsiadam w auto i spadam do domu.
Tam będe oczekiwał na dalszy rozwój sytuacji.

A co do statywu, to trenuj :) A jak sobie nie dasz rady do wieczora, to przeszkolą Cię Ci, którzy już maja takie potwory :)


Właśnie wróciłem do pracy z konferencji, muszę jeszcze wrócić do domu i się przebrać, więc pojawię się dopiero w zajezdni. I tu pytanie. Zna ktoś jakieś miejsce do zaparkowania w okolicach zajezdni, żeby nie trzeba się było przebijać pieszo przez pół Pragi? Z góry dziękuję za informację :-)

Pod sama zajezdnia jest parking. Poza tym ta część Kawęczyńskiej jest dobrze oświetlona. Polecam parkowanie przy wjeździe. Albo jak najbliżej.
Sam nie wiem gdzie zaparkuję :)

trigger
17-11-2006, 18:05
ja właśnie kupiłem sigme 10-20 i co mnie cieszy trafiłem w ostrą sztukę :twisted: wiem bo poprzednią mi ukradli, do tego zanabylem jeszcze przejściówkę - czyli mogę używać helioska, nie wiem czy będę wczześniej ale postaram się być na zajezdni

CoNic
17-11-2006, 18:14
Wielkie dzięki oddech.

mungo
17-11-2006, 18:57
Jeśli o szerokie kadry chodzi, to ja będę w stanie pożyczać od czasu do czasu na chwilkę KITa:p A co wcześniejszego focenia, to chyba żaden ciekawy pomysł się nie wyłonił...

Makudonarudo
17-11-2006, 19:03
Przed sie nie udało , a po?:)
Rozumiem że mosty , i ew coś jeszcze?
Szkoda tylko że będzie ciemno:( jak raz robiłem zdjęcia starego miasta to niebo było jeszcze jako takie , i pare fajnych fotek zrobilem . Chyba że zaczekamy do świtu i coś weźmiey na cel:)

Dilbercik
17-11-2006, 19:08
Pojechałem po Sherpę, ale ubiegł mnie Dilbercik, który zakupił ostatnią i to odłożoną sztukę 600-tki. Tym samym poznałem osobiście pierwszego canoniera. Z ww. powodu musiałem zainwestować w coś innego, a Dilbercik pewnie miał niezły ubaw z mojego marudzenia i dociekliwości przy wyborze statywu. Nie wiem tylko, czy do wieczora zdążę nauczyć się obsługi tego potwora.


oj tak :) mialem ubaw :) ale przynajmniej Ty zainwestowales w lepszy statyw :)

Pikczer
17-11-2006, 20:23
Przed sie nie udało , a po?:)
Rozumiem że mosty , i ew coś jeszcze?
Tak - piwo 8) :mrgreen: ;-)

CoNic
17-11-2006, 20:43
Tak - piwo 8) :mrgreen: ;-)

Eee tam. Walnąłem dzisiaj setkę Tullamore Dew i jakoś na piwo nie mam ochoty :p

Makudonarudo
17-11-2006, 20:52
a podobno mialo byc wino grzane , choc moze noc nie bedzie taka zimna to piwko moze byc.:) pod mostem:D

Makudonarudo
17-11-2006, 20:58
zaraz samykają salę komputerową i i co ja biedny żuczek mam robić przez te 2 i pół godziny:/
chyba pojade sobie na okęcie , może jakieś samolociki sie kręcą po niebie , choć teraz to bardziej przydałby sie dyktafon a nie aparat.
A tak przy okazji ktoś zna jakieś ciekawe miejsca do focenia tych podniebnych maszyn?

Pikczer
17-11-2006, 21:03
Walnąłem dzisiaj setkę Tullamore Dew i jakoś na piwo nie mam ochoty
Chlejus i dziwak :mrgreen: ;-)
Przeciez piwo, to tylko napoj energetyzujacy :lol: :lol: :lol:


A tak przy okazji ktoś zna jakieś ciekawe miejsca do focenia podniebnych maszyn?
U mnie w domu :)
Kiedys jak za duzo wypilem, to robil mi sie nad glowa helikopter :mrgreen: ale nigdy go nie sfocilem :mrgreen: ;)

mungo
17-11-2006, 21:35
Może muflonowi by się sfocić udało;)

borkomar
17-11-2006, 21:38
Kurka Chłopaki w Wawie będą się wykazac mogli - bo chyba Im Światełko wyłączono ;-)

CoNic
17-11-2006, 21:39
Chlejus i dziwak :mrgreen: ;-)

Ech coś czuję że nowy statyw wypróbuję najpierw na twojej głowie :wink: :mrgreen:


Przeciez piwo, to tylko napoj energetyzujacy :lol: :lol: :lol:

Wyjaśnij to panom w błękicie :lol:


Kurka Chłopaki w Wawie będą się wykazac mogli - bo chyba Im Światełko wyłączono

Fakt przez chwilę w Centrum był niezły bajzel. Ale obserwowałem go z miłego zacisza hotelowego baru :lol:

Sebian
17-11-2006, 21:47
Fakt przez chwilę w Centrum był niezły bajzel. Ale obserwowałem go z miłego zacisza hotelowego baru :lol:

Czyżby nalewak miał zasilanie awaryjne? :mrgreen:

Ja zaraz wyruszam z okolic Geanta, jadę po Routlawa, załatwiam sprawy służbowe i na 22:20 zjawimy sie przed zajezdnią. Tworzą się drobne mgiełki - może być fajny klimacik tu i ówdzie.

mungo
17-11-2006, 22:07
http://weather.icm.edu.pl/pict/forecast12/mgram1813.32112.gif - te zielone słupki na ostatnim wykresie to mgiełka. Nie będzie jej za dużo, szczególnie w mieście;)

CoNic
17-11-2006, 22:25
U mnie mgła dosyć duża i w związku z tym wyjeżdżam, aby zdążyć na czas. Do zobaczenia za godzinę.

oddech
17-11-2006, 22:49
Wyjeżdżam na miejsce spotkania :)

Do zobaczenia

Jac
17-11-2006, 22:55
daj znac jak juz dojedziesz :mrgreen:

Zielony
17-11-2006, 23:03
Mnie nie będzie. Jakoś mi podpadło, że panna kupiła mi piwo i dziwnym trafem jest piątek wieczór. Więc gdzie tam będę za tramwajami latał :mrgreen:

Pikczer
18-11-2006, 04:55
No i sie odbylo... tylko nas nigdzie nie chcieli :)

CoNic
18-11-2006, 05:16
E tam w zajezdni bezproblemowo, tylko wszystkie lokale w centrum pozamykane jakby ze strachu przed atakiem terrorystycznym :-?

Arjast
18-11-2006, 09:45
No i sie odbylo... tylko nas nigdzie nie chcieli :)

Nie było aż tak źle a plener zakończył się w Komisariacie :lol: Nie spałowali
a kawa po dłuuugim spacerze smakowała wyśmienicie.
Dzięki wszystkim za mile spędzony czas.

oddech
18-11-2006, 10:19
Stało się.
Teraz muszę zobaczyć efekty.
Pobawić się suwaczkami.

A przede wszystkim podziękować wszystkim przybyłym.

WIELKIE DZIĘKUJĘ ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ

Pikczer
18-11-2006, 11:20
Ja rowniez wszystkim dziekuje - bylo super!!!
Wrzucam cos na poczatek ;-)

Pikczer
18-11-2006, 12:32
No to jeszcze takie duperele :)

Mac
18-11-2006, 12:35
Zabawa plenerowa była wyśmienita ale dyskusja w Komisariacie chyba jeszcze ciekawsza, nie ma jak dwa filary czyli Oddech i Pikczer.
Wracam do fotek i coś potem wrzucę.

Pikczer
18-11-2006, 12:39
No i zaloga :)

ps
troszke nie kompletna... ale ;-)

mungo
18-11-2006, 12:45
Ja musiałem Was niestety wcześniej opuścić, bo samowystarczalny jeszcze nie jestem;) Ale dzięki za plenerek, który był naprawdę fajny.

oddech
18-11-2006, 12:45
A ja jeszcze dzisiaj zaliczam Powązki, potem wracam do ukochanego komputerka w domu i także zapodam kilka fotek.


Ja musiałem Was niestety wcześniej opuścić, bo samowystarczalny jeszcze nie jestem;) Ale dzięki za plenerek, który był naprawdę fajny.

mungo, mam nadziej, że nie zabraknie Cię na następnym plenerze :)

Pikczer
18-11-2006, 12:47
Smutne tramwaje :(

Sebian
18-11-2006, 12:50
W nocy nie miałem netu, zatem skończyło się na golonce :mrgreen: Przed chwilą wstałem. Dzięki za ciekawy plener, miły spacerek za żarełkiem dokoła centrum i zeznania na komisariacie ;) Oddech dzięki za organizację :) Chyba też zaraz gdzies pomknę, bo pogoda chyba jest ładna (chyba, bo żaluzje jeszcze mam zasłonięte) :)

mungo
18-11-2006, 12:51
Jeśli będzie gdzieś w centrum w jakichś zwyczajnych godzinach kiedy autobusy jeżdżą to pewnie, że przyjdę, tym bardziej, że was specjalnie nie poznałem, bo rzucało mnie po tej zajezdni w tą i spowrotem, że nie miałem czasu z wami pogadać;)

Pikczer
18-11-2006, 12:58
No ta ja zapodam cos z dolu ;-)

Pikczer
18-11-2006, 13:09
Nie wiem czemu, ale to mi sie jakos podoba... :roll:

Pikczer
18-11-2006, 13:12
No i taka tam wizja...

mungo
18-11-2006, 13:14
Pikczer-fajne masz te fotki. Ja chyba takimi fajnymi nie będę mógł się poszczycić;)

Mac
18-11-2006, 13:16
ikczer jesteś tak szybki, że zaraz nie będę miał co wstawić na stronę i dodam Twoje zdjęcie...z komisariatu.

Pikczer
18-11-2006, 13:18
A numerki pamietacie? ;-)

mungo
18-11-2006, 13:23
Numerki chyba wszyscy fotografowali;)

Pikczer
18-11-2006, 13:25
Prawie jak w Unrealu ;-)

Pikczer
18-11-2006, 13:26
ikczer jesteś tak szybki, że zaraz nie będę miał co wstawić na stronę i dodam Twoje zdjęcie...z komisariatu.
Baaaardzo smieszne ;-)
Szukalismy lokalu a i tak jedyna osoba pijaca piwo bylem ja :mrgreen:

Mac
18-11-2006, 13:27
Numerków nie fotografowałem, widać tam nie doszedłem, ale za to spojrzenie z dołu na wagoniki jakoś mi się sodobało.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img80.imageshack.us/img80/7162/30d7280bwcn6.jpg)

Mac
18-11-2006, 13:29
Baaaardzo smieszne ;-)
Szukalismy lokalu a i tak jedyna osoba pijaca piwo bylem ja :mrgreen:

Piłeś bo byłeś jedyny, któremu wszyscy oferowali podwiezienie do domu, słowem szczęściarz. Nam została kawa lub cola ale nie ma problemu aby umówic się na piwko:wink:

Pikczer
18-11-2006, 13:33
Pikczer-fajne masz te fotki. Ja chyba takimi fajnymi nie będę mógł się poszczycić;)
Dzieki :p
Ale przyznam szczerze, ze byl to moj pierwszy plener z ludzmi z CB i... kuna chcialbym moc to powtorzyc, nawet jak mi sie dziecko urodzi, bo fajni jestescie :oops:

ps
a tak na zakonczenie mojej pracy... wizja z mojego oka ;)

jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i dziekuje takiemu jednemu z merolem za podrzucenie :-D :wink: bylo suuuuper :p fajne hobby 8)

mungo
18-11-2006, 13:37
To i ja wrzucę coś od siebie(Pikczer mam nadzieję, że nie obrazisz się za wykorzystanie wzoru twojej ramki, ale poprostu mi się spodobał-jednak jak wykorzystałem twoje prawa autorskie to powiedz żebym zmienił;) )

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://waszuja.republika.pl/canon/tramwaj/1.jpg)